Tvrdi i optički diskovi

Problem sa ssd-om u externom kućištu

kezol ned 18.8.2019 01:17

Zamjenio sam ssd na kojem sam imao instalirane win 7 sa većim, sad sam taj ssd što sam izvadio iz računala ubacio u externo kućište i sad mi ga nema u windows exploreru, na popisu uređaja i u biosu ga ima, u disk mangementu mi stoji izmjenjivo i nema medija,kad mu promjenim slovo ništa se ne događa. Lampica na kućištu je svjetli zeleno. Svi drugi uređaji uključujući i druge externe hdd-ove koje priključim na usb uredno rade.

mbaksa ned 18.8.2019 02:58

Čega konkretno ima na popisu uređaja i u BIOS-u? USB kućišta, a ne diska?

 

Jesi probao stari SSD vratiti u računalo da vidiš radi li i dalje?

 

Jesi probao drugi SSD staviti u to USB kućište da budeš siguran da je to USB kućište ispravno?

 

Daš screenshot Disk Managementa?

kezol ned 18.8.2019 11:29

otvorio sam kućište i problem je bio što nije bio dobar kontakt između ssd i elektronike kućišta, sad je jedino problem što ne mogu pristupiti svim podacima na ovom ssd,nešto ima  npr windows,programske datoteke,a nema onoga što je bilo pohranjeno na njemu.

mbaksa ned 18.8.2019 20:26
kezol kaže...

otvorio sam kućište i problem je bio što nije bio dobar kontakt između ssd i elektronike kućišta,

Upravo na to sam i sumnjao, javljali su se i drugi korisnici na forum kod kojih je isto to bio problem.

 

kezol kaže...

sad je jedino problem što ne mogu pristupiti svim podacima na ovom ssd,nešto ima  npr windows,programske datoteke,a nema onoga što je bilo pohranjeno na njemu.

S obzirom da sad imaš novu instalaciju Windowsa, moraš preuzeti vlasništvo nad datotekama na tom SSD-u.

 

Ovdje imaš jedan vodič za to: https://www.windowscentral.com/how-take-ownership-files-and-folders-windows-10