mariolla79 sri 28.4.2021 18:10

Thx picajzla...nisu mi odgovorili nista..970 evo ili evo plus..ili da se produzim na 980pro ili corsair mp 6000..nasao na njusci i s engleskog amazona evo plus 1tb..dao bi ga covjek za 1k..nov zapakiran..sad bas gledam za ovaj corsair mp600,links ima garu 36 mj,adm 60,a iq centar 99999..koja je to fora...dobio odgovor..rijesavam s amazonom

zelenapaprika čet 29.4.2021 17:18
mariolla79 kaže...

Thx picajzla...nisu mi odgovorili nista..970 evo ili evo plus..ili da se produzim na 980pro ili corsair mp 6000..nasao na njusci i s engleskog amazona evo plus 1tb..dao bi ga covjek za 1k..nov zapakiran..sad bas gledam za ovaj corsair mp600,links ima garu 36 mj,adm 60,a iq centar 99999..koja je to fora...dobio odgovor..rijesavam s amazonom

 Ne kupujem SSD koji nema jamstvo 5 godina. 

Bluesky1 pet 7.5.2021 22:00

Poz,

kupio sam si Asus Mini PC PN50, treba mi doći ovih dana >> https://www.asus.com/Displays-Desktops/Mini-PCs/All-series/Mini-PC-PN50/

 

On dolazi bez memorije i ssd-a, a prima 1x 2.5" SSD i 1x m.2 SSD.

Imam jedan SATA 2.5" SSD viška pa sam mislio njega ubaciti i na njega instalirati Windowse, a ono što me zanima, hoću li dobiti nešto više u samoj brzini ako ipak stavim m.2 SSD ?

 

Znači, zanima me primjeti li se razlika između klasičnog 2.5" ssd-a i m.2 u nekom normalnom korištenju PC-a? Office, multimedija, autocad...

Znam da je m.2 na papiru brži ali ako može iskutvo iz prve ruke.

 

Da ne bacam bezveze pare na m.2 ako ću dobiti 1 sek. brže podizanje programa što mi nije presudno.

 

Hvala

Dr. Vicko pet 7.5.2021 22:09
Bluesky1 kaže...

Poz,

kupio sam si Asus Mini PC PN50, treba mi doći ovih dana >> https://www.asus.com/Displays-Desktops/Mini-PCs/All-series/Mini-PC-PN50/

 

On dolazi bez memorije i ssd-a, a prima 1x 2.5" SSD i 1x m.2 SSD.

Imam jedan SATA 2.5" SSD viška pa sam mislio njega ubaciti i na njega instalirati Windowse, a ono što me zanima, hoću li dobiti nešto više u samoj brzini ako ipak stavim m.2 SSD ?

 

Znači, zanima me primjeti li se razlika između klasičnog 2.5" ssd-a i m.2 u nekom normalnom korištenju PC-a? Office, multimedija, autocad...

Znam da je m.2 na papiru brži ali ako može iskutvo iz prve ruke.

 

Da ne bacam bezveze pare na m.2 ako ću dobiti 1 sek. brže podizanje programa što mi nije presudno.

 

Hvala

 Stavi taj klasicni SSd koji imas i uzivaj u radu, za to neko normalno koristenje neces nista posebno osjetiti, ne bacaj pare bezveze. 

Abalo ned 9.5.2021 21:01

Treba mi ssd 500gb za laptop, tako da mi je bitan optimalni omjer brzine i baterije. Trenutno je OEM Samsung mzvlb256hbhq-00a00 od 256gb koji daje doli navedene brzine.

 

Ima li nekakva preporuka za druge osim navedenih.

 

 

mariolla79 pon 10.5.2021 12:07

Jel ok cijena u protisu za 970 evo plus 500gb m2 680kn..najjeftiniji na nabavi,nakon njega adm 725...kak je s garom u protisu za ssd ili to rijesavam s samsungom hrvatska? Ili da uzmem normalni evo za 635...ovaj plus je nesto brzi i ima veci cash ili tako nesto

picajzla0707 pon 10.5.2021 13:39
mariolla79 kaže...

Jel ok cijena u protisu za 970 evo plus 500gb m2 680kn..najjeftiniji na nabavi,nakon njega adm 725...kak je s garom u protisu za ssd ili to rijesavam s samsungom hrvatska? Ili da uzmem normalni evo za 635...ovaj plus je nesto brzi i ima veci cash ili tako nesto

previše je to love, imaš kingston a2000 duplo veći (1tb) za 100 kuna više

nominalne perfomanse su podjednako dobre, u krajnjoj brzini (korist od iste je više nego upitna u praksi) samsung jest bolji, osim što samsung ispiri slc keš nakon pišljivih 24gb i zatim pada na duplo niže brzine od kingstona, koji ima slc keš od cca 160gb

da gledaš i strogo 500gb verziju, opet je kingston bolja kupnja

picajzla0707 pon 10.5.2021 17:40
mariolla79 kaže...

Znaci onda nije ni bitno kaj da uzmem jer cu samo igre spremat na njega...mislim da mi je 500gb dosta...jer imam sata od 256 i od 500samsung i winse na 256 sx8200pro

ja sam istog, ali od 1tb, uzeo baš za instalaciju igara

winsi su na prastarom intel sata ssd 520, još uvijek je na 99% drive health, to ću mijenjat još jednim nvme kad krenu povoljniji 4.0 i onda izbacujem hdd iz kućišta

mariolla79 pon 10.5.2021 18:38

Ja isto cekam jeftinije cijene nvme 4.0...ali nekak mi se cini da nebu tak skoro...kad sam kupio ovog danas u protisu frajer je uzeo wd gaming externe diskove od 8tb za majning..10 komada...iskesirao 18000kn...kaze da se moze i s diskovima majnat....i kaze obisao je vecinu shopova i nemaju ih vise...wtf

picajzla0707 sri 12.5.2021 09:44
mariolla79 kaže...

Jel moram skinut sticker s kingston m2 da stavim heatsink od maticne..pise waranty void if removed..ili da skinem tape s heatsinka od maticne pa pokrijem ssd,ne bulji mi se u bijelu naljepnivu od ssd...w

nemoj uopće stavljat heatsink od matične, za ono što tebi treba taj ssd neće nikad doći do temperatura gdje će trokirati

kod nvme ssd-a zapravo treba hladiti samo kontroler i to samo ako trokira od pregrijavanja

dapače, memoriji paše viša radna temperatura, odnosno šteti joj niža temperatura, tako da ne samo da nećeš imati koristi, nego ćeš imati potencijalno štete

 

 

 

 

60nine sri 12.5.2021 13:55
mariolla79 kaže...

Jel moram skinut sticker s kingston m2 da stavim heatsink od maticne..pise waranty void if removed..ili da skinem tape s heatsinka od maticne pa pokrijem ssd,ne bulji mi se u bijelu naljepnivu od ssd...w

 

u privitku temperature sa Kingstona A2000 (500gb) - bez heatsinka, sistemski drive, kupljen prije 5 mjeseci... ako ti pomaže... 

meni je kanta na podu pa ne gledam u to da bi mi smetala bijela naljepnica na drajvu :D

 

a i relativno dosta zraka ima u kućištu (2 venta ispred, 2 gore, jedan iza)

 

btw što se tiče majnanja s diskovima što si pitao gore - imaš na youtubeu pa potraži pod Chia mining/farming, meni sinoć iskočilo na suggested pa išao pogledat o čemu je riječ - zvuči kao da bi uskoro moglo doći i do nestašice diskova :D

jukiii pet 14.5.2021 09:39

Pozdrav svima, samo jedno pitanje... Izvinite što nisam prolistao unazad malo temu...

Athlon II 240e 2.8 ghz ( 3,34 ghz oc)
Mbo: E-51 760gm msi (valjda sam dobro napisa)
Gpu: radeon 5770
Ram: 4 gb
Psu: lcpower green 460w
Hdd: wd blue 160 gb

Jako je stara konfiguracija, moje pitanje za "office potrebe" ne gaming, bi li SSD ubrzao rad unatoč starim komponentama? - Surfanje internetom, office alati, itd...

Lp, Mario

60nine pet 14.5.2021 09:50
jukiii kaže...
Pozdrav svima, samo jedno pitanje... Izvinite što nisam prolistao unazad malo temu...

Athlon II 240e 2.8 ghz ( 3,34 ghz oc)
Mbo: E-51 760gm msi (valjda sam dobro napisa)
Gpu: radeon 5770
Ram: 4 gb
Psu: lcpower green 460w
Hdd: wd blue 160 gb

Jako je stara konfiguracija, moje pitanje za "office potrebe" ne gaming, bi li SSD ubrzao rad unatoč starim komponentama? - Surfanje internetom, office alati, itd...

Lp, Mario

 

da, bi - osjetno... samo što vjerojatno imaš (samo) sata 2 na ploči (ne da mi se guglat model ploče) - no i to bi ti već bilo osjetno brže, pogotovo kod otvaranja aplikacija i office potreba...

stavljao sam bio prastari OCZ 120gb (sata 2) u neke stare laptope (starije od 2010.) i proletilo je sve... bar za razliku kako je laptop radio na običnom HDD-u, osjetila se razlika...

 

s tim da bi ti već i neki jeftiniji (provjereni) model bio dovoljan (Crucial BX, Samsung Evo, Kingston)... još ak si uvališ unutra dodatnih 4gb rama - tvojoj sreći neće biti kraja :)

Stric_Jura ned 6.6.2021 13:29

Pozdrav,

 

upiknuo PN50, Ryzen 4500 u i 16 GB Kingstona (mijenjam za 2x 8 GB imam jedan "keks")

 

e sad treba i pohranu srediti, pa me zanima, koji je najhladniji M.2 NVME SSD, 500 GB mi treba, jer je sve to natrpano unutra i podosta blizu jedno drugome?

 

Dakle molim preporuke "hladnijih" NVMe SSDova