CyberDemonVZ pon 4.1.2021 14:18
monitor22 kaže...
Pozdrav. Kako se ne razumijem bas a računalo mi uzasno usporilo pa reko idem restart i uzet ssd neki. Maticna je asrock h110m
Dali ja tu mogu ovaj Kingston a2000 spojiti

 Ovakav SSD u obliku "kartice" se zove m.2

Trebaš otvoriti stranicu od svoje ploče (baš sam pogledao, Asrock ima nekoliko H110M ploča, pa probaj pronaći točan model) i onda samo pod slots i storage pogledaš dal se spominje m.2 konektor.

 

Ako ne, onda možeš staviti samo običan 2.5" SATA SSD.

Nekoliko modela se spominje na temi, pa pogledaš koji je trenutno najpovoljniji (i recimo dal ima 5 god. garancije)

CyberDemonVZ pon 4.1.2021 15:04
monitor22 kaže...
Evo citam. Mozda kingston 400?

 Ja ne znam baš nešto o točno tom modelu. Ako su dobre recenzije, zašto ne

 

P.S. naj popularniji su MX500 i WD blue koji imaju 5 godina garanciju, pa pogledaj. Ako nije velika razlika u cijeni uzmi njih. Ako je, slobodno ideš na A400.

lovac82 pon 4.1.2021 19:41
CyberDemonVZ kaže...
monitor22 kaže...
Pozdrav. Kako se ne razumijem bas a računalo mi uzasno usporilo pa reko idem restart i uzet ssd neki. Maticna je asrock h110m
Dali ja tu mogu ovaj Kingston a2000 spojiti

 Ovakav SSD u obliku "kartice" se zove m.2

Trebaš otvoriti stranicu od svoje ploče (baš sam pogledao, Asrock ima nekoliko H110M ploča, pa probaj pronaći točan model) i onda samo pod slots i storage pogledaš dal se spominje m.2 konektor.

 

Ako ne, onda možeš staviti samo običan 2.5" SATA SSD.

Nekoliko modela se spominje na temi, pa pogledaš koji je trenutno najpovoljniji (i recimo dal ima 5 god. garancije)

 Pa zar se ne moze i uz pomoc M.2 to PCI-e adaptera ako mu bas ne podrzava trazeni M.2 i/ili ako ima stariju maicnu (opcenito, bilo koja verzija/iteracija)....  jos preko PCI-e ima direktni pristup CPU-u.

CyberDemonVZ pon 4.1.2021 19:54
lovac82 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
monitor22 kaže...
Pozdrav. Kako se ne razumijem bas a računalo mi uzasno usporilo pa reko idem restart i uzet ssd neki. Maticna je asrock h110m
Dali ja tu mogu ovaj Kingston a2000 spojiti

 Ovakav SSD u obliku "kartice" se zove m.2

Trebaš otvoriti stranicu od svoje ploče (baš sam pogledao, Asrock ima nekoliko H110M ploča, pa probaj pronaći točan model) i onda samo pod slots i storage pogledaš dal se spominje m.2 konektor.

 

Ako ne, onda možeš staviti samo običan 2.5" SATA SSD.

Nekoliko modela se spominje na temi, pa pogledaš koji je trenutno najpovoljniji (i recimo dal ima 5 god. garancije)

 Pa zar se ne moze i uz pomoc M.2 to PCI-e adaptera ako mu bas ne podrzava trazeni M.2 i/ili ako ima stariju maicnu (opcenito, bilo koja verzija/iteracija)....  jos preko PCI-e ima direktni pristup CPU-u.

 Naravno. Preporuči mu jedan adapter i m.2 drive. Napiši mu kak se fizički slaže. Podešenja u BIOSU. Da će zauzeti jedan dio na matičnoj pa nek pazi i na cooler.

 

Ja sam mu radije preporučio 2.5" SSD :)

 

P.S i koliko vidim, samo PCEe x16 podržava boot, pa ako će ga koristiti kao glavni disk, može izvaditi i grafičku :D

CyberDemonVZ uto 5.1.2021 01:33
Bartaul kaže...
Pozdrav. Koji je best buy SATA SSD od 500GB. Mislim da nvme ne moze na maticnu Z77 ds3h? Hvala.

 Mislim da bi to još uvijek bio MX500. (Prije kupnje provjeri dal dućan daje 5 god garancije, neki daju samo 3 :/ )

 

Ako ima nešto bolje i jeftinije, s 5 god garancije, neka me netko od kolega ispravi.

Dr. Vicko uto 5.1.2021 21:08

Pozdrav,

 

Moze mali savjet posto sam malo zbunjen sa svojom plocom i ugradnjom PCIe SSD-a u nju. Znam da je bilo nekih problema oko AM4 ploca i konfiguracija sa PCIe konektorima.

Znaci imam  Gigabyte X470 aorus ultra gaming plocu i ona na sebi ima dva PCIe slota za ugradnju nvme i sata SSD-ova. 

 

Na stranici ploce stoje ove specifikacije:

 

  1. 1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280/22110 SATA and PCIe 3.0 x4/x2* SSD support) (M2A_SOCKET)
    * Actual bandwidth may vary by CPU.
  2. 1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280 PCIe 2.0 x4/x2 SSD support) (M2B_SOCKET)

 

Ovaj gornji se nalazi odmah ispod graficke kartice dok mi je donji skroz slobodan. Plan je ovih dana ubosti Kingston A2000 (jos se dvoumim da li uzeti 500GB ili 1TB model) pa me zanima hoce li biti kakve razlike u performansama ako ga ubodem u ovaj donji slot koji podrzava samo PCIe 2.0 brzine ?? Nisam bas siguran ali mislim da sam negdje procitao da na 2.0 maximalna podrzana brzina je negdje oko 1800 MB/s sto je malo manje od tih nekih 2000 MB/s na koju je deklariran SSD. Znam da se ta razlika nece ni osjetiti u svakodnevnom radu ali opet da pitam. 

 

Ne mogu nigdje da nadjem da li ovaj gornji utor dijeli PCIe x16 brzinu od graficke ili je neovisan, tacnije da li ce mi smanjiti propusnost na grafickoj ako ga ubacim u taj utor. 

error_666 sri 6.1.2021 14:47

Imam isti disk, ja sam ga ubo u slot1 jer drugi koristi PCI linije od grafike na mojoj ploči ( strix b450E). Pogledaj si u manual ploče, piše tamo sve. Lako može biti da kod tebe nije taj slučaj, jer je x470 ipak bolji chipset.

mp3david čet 7.1.2021 12:22

Evo ja kupio na ekupi kingston a200 od 500gb (465gb) na ekupi za 473kn, jos ja budala ispunio anketu na ekupi,a nikak da dode kupon za popust, i da da sam sacekao jos dan mogao sam iskoristiti 35kn popusta uz kod "HvalaVam" eh da nisam platio karticom,komotno bih jos bolje prosao.

ibme74 čet 7.1.2021 12:30
mp3david kaže...
Evo ja kupio na ekupi kingston a200 od 500gb (465gb) na ekupi za 473kn, jos ja budala ispunio anketu na ekupi,a nikak da dode kupon za popust, i da da sam sacekao jos dan mogao sam iskoristiti 35kn popusta uz kod "HvalaVam" eh da nisam platio karticom,komotno bih jos bolje prosao.

 

ja prije mj dana isti taj disk na ekupi platio 387kn, bilo 10% popusta na placanje master/maestro i još 10% popusta uz ekupi kod EKUPI10 :)

LordNIbbler pet 8.1.2021 23:17
Taraba kaže...

Koji od ova dva SSD-a je bolji?

 

 

 Bolj u cemu po cemu?

Patriot je bolji u svemu osim u duzini jamstva gdje samsung ima 5 dok patriot 3 no ako se krene citat onda se vidi da patriot vpn 1665 TBW  dok samsung  MZ-V7E1T0BW (1,000 GB) 600 TBW dakle  1000 extra  za patriot.

Isto tako msm da je patriot  gen 4 dok samsung 3 nisma sto posto siguran.

Jedino jos proguglat ako vam je bitno kolko koji ima cash rama ako vam to igra ulogu.

 

 

roby27 sub 9.1.2021 13:45
LordNIbbler kaže...

 Bolj u cemu po cemu?

Patriot je bolji u svemu osim u duzini jamstva gdje samsung ima 5 dok patriot 3 no ako se krene citat onda se vidi da patriot vpn 1665 TBW  dok samsung  MZ-V7E1T0BW (1,000 GB) 600 TBW dakle  1000 extra  za patriot.

Isto tako msm da je patriot  gen 4 dok samsung 3 nisma sto posto siguran.

Jedino jos proguglat ako vam je bitno kolko koji ima cash rama ako vam to igra ulogu.

 

 

 Puno više mu znači dužina jamstva nego nabrijani TBW a manje jamstvo gdje je realno mala šansa da to dostigne a i samsung ionako puno više izdrži zapisivanja TBW od deklariranog. 

 

A na toms hardware su našli i neke anomalija sa hladnjakom i thermal padom još ima i ružan plavi pcb, ništa posebno. Oba su gen3 x4.

https://www.tomshardware.com/reviews/patriot-viper-vpn100-nvme-ssd,6116.html

Taraba pon 11.1.2021 17:33

Uzeo sam Samsungov upravo radi garancije od 5 godina. Hvala svima koji su glasali i dali svoja mišljenja, kako za navedene tako i za neka druga rješenja. Da, u biti koji god se uzme je bolji od HDD koji me služe skoro pa 10 godina bez problema. Vrijeme je za potpuni prelazak na SSD, HDD može biti u pričuvi.

Zajeb pet 15.1.2021 23:19

Jucer mi riknila 2 ssda od Sandiska. Ultra II 480gb i Ultra 3d od 1000GB. Garancija istekla u 2019 ( iako su oba imala u 2018 RMA , FU WD )

 

Sad bi uzeo drugi Nvme jer mi fali kapaciteta. Imam Samsung 980 Pro 500GB za Winse, a drugi mi je samo za igre.

 

Sta od 1tb bi preporucili ?? Moze bit i PCE 4

 

Samsunga ili nesto drugo?

 

Samo da ne bude QVC ili kako se zove onaj los ssd.

 

 

Moram updejtat PC.