Televizori

TV ne vidi box od A1 nakon gašenja.

Crotiger pon 12.12.2022 09:30

Pozdrav.

 

U Petak sam uzeo novu Samsungovu telku 55 " model s55b.

U srijedu sam dobio novi Tv box od A1.

 

Znači nakon što ugasim TV , upalim ga , on prebaci na Smart sučelju na zadnju stvar koja je bila otvorena, recimo A1 ali samo je slika crna ili kao sinoć , plava.

Kada stisnem onaj "home " tipku uredno mogu upaliti Netflix, Hbo, što god, ali on jednostavno ne vidi , to jest kao da ne dobiva sliku sa A1 boxa.

Naravno, ako resetiram isti , i on digne sustav isponova, dobijem TV signal ali do slijedečeg gašenja.

Tv Box ne odlazi u neki stand by ili slično non stop je upaljen.

Probao sam i promijeniti HDMI ulaz , ali nisam ništa dobio.

 

Molim ako netko ima sugestije, ili da zovem A1 da mijenjaju box ali radio je na staroj telki 2 dana sasvim dobro.

 

Unaprijed hvala,

 

Crotiger pon 12.12.2022 19:35

Zvao A1 dolazi u četvrtak.

"Da moram paziti kojim redosljedom palim uređaj za TVbox , prvo tv pa tv box".

Rekoh pamožete na daljinu vidjeti da meni tv box gor 365/24/7. 

"Aha, to nij dobro, ne povlači ažuriranja kada treba".

Rekoh tako radi 5-6 godina sada ne? I rekoh ne koristim A1 box daljinski već smart controler od Samsunga kao i na starome 4 godine bez problema...

 

Bum se strpio do četvrtka, kopao sam po svim postavkama, mislim da je do boxa ne Tv a (nadam se) pa bumo vidjeli.

 

Ty

Vavoom uto 13.12.2022 19:10
Crotiger kaže...

Zvao A1 dolazi u četvrtak.

"Da moram paziti kojim redosljedom palim uređaj za TVbox , prvo tv pa tv box".

Rekoh pamožete na daljinu vidjeti da meni tv box gor 365/24/7. 

"Aha, to nij dobro, ne povlači ažuriranja kada treba".

Rekoh tako radi 5-6 godina sada ne? I rekoh ne koristim A1 box daljinski već smart controler od Samsunga kao i na starome 4 godine bez problema...

 

Bum se strpio do četvrtka, kopao sam po svim postavkama, mislim da je do boxa ne Tv a (nadam se) pa bumo vidjeli.

 

Ty

 Koji njihov prijemnik koristiš (obično piše ispod na naljepnici)? Ja sam imao sličan problem sa njihovim starim Kaonom (VM-1200) i Marantz AVRom.

 

Fora je bila da kada AVR prebacim na HDMI 4 na koji mi je spojen PS4 ili HDMI 3 na koji mi je spojen BD player, te se onda na kraju vratim na prvi port gdje je spojen A1 prijemnik, javi da nema signala. Mislio sam da je do prijemnika, ali sam probao sa drugim HDMI kablom, i sve radi, nema nestanka slike kada AVR vratim sa bilo kojeg ulaza na HDMI 1, znači da je bio problem u HDMI kablu. Kao što je kolega gore naveo, jesi li probao drugi HDMI kabl ili spojiti neki drugi uređaj (tipa PC ili Playka)?

 

 

Crotiger uto 13.12.2022 19:30

Probao sam druge kablove, druge portove ali mislim da je do boxa ne do Tv a.

Izgleda da propada sam od sebe box sve brže.

Btw box je neki skroz mali, novi nikada ga do sada nisam kod nikoga vidio.

 

Ako upalim Tv nakon kaj sam ga 5 min zgasio, ne vidi A1 box odem recimo Netflix Hbo pogledam nekaj 10-20 min i uđem opet na A1 box i sada ga vidi ali je onaj load screen nakon reseta.

A od danas i kada ga upalim i vidi mi box, podiže mi A1 box ono tipa "provjera internet veze"  i slično ali kratko 4-5-6 sec ne cijeli load.

 

Mislio sam da nije do daljinskoga da on ne šalje "čudne signale " boxu , tipa da ga pali gasi,ali unazad 2 dana je jako počeo više zezat pa sam sada 99% da je do boxa.

U četvrtak ujutro dođe serviser bum ga natjerao da promjeni box pa javim kaj je bilo.

 

Jer velim.

Bio sam ono 75% da Tv daljinski šalje čudne signale boxu. govorim o Samsung daljinskom od Tv a jer ne koristim onaj od A1 jer ga prepoznaje samsung

Vavoom sri 14.12.2022 17:40
Crotiger kaže...

Btw box je neki skroz mali, novi nikada ga do sada nisam kod nikoga vidio.

 

Pretpostavljam da imaš Kaon KSTB4020 prijemnik (on je i novi i malih dimenzija iako je malo veći od Android boxa).