Televizori

Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Melionar čet 30.12.2021 13:51

Pozdrav,
Imam LG C1 55", webOS.
Zanima me kako gledati filmove putem aplikacije Stremio. Pod aplikacijama ne pronalazi Stremio za instalirati, očito nije dostupan na webOS. Na laptopu kad pokrenem film u 4k preko Stremia i putem wifija spojim na TV-u, film mi trza, šteka...Internet brzina mi je 200 Mbit/s, A1

Ima li kakvog rješenja ?

stipest čet 30.12.2021 15:45
Melionar kaže...
Pozdrav,
Imam LG C1 55", webOS.
Zanima me kako gledati filmove putem aplikacije Stremio. Pod aplikacijama ne pronalazi Stremio za instalirati, očito nije dostupan na webOS. Na laptopu kad pokrenem film u 4k preko Stremia i putem wifija spojim na TV-u, film mi trza, šteka...Internet brzina mi je 200 Mbit/s, A1

Ima li kakvog rješenja ?

Probaj Serviio. Njega samo instaliraš na laptopu, izabereš folder koji hočeš streamat i TV ga odmah vidi pod izvori. Koristi se player od TV-a, čita vanjske titlove i naša slova. Odličan program. Sve provjereno radi na više LG TV-a, pa tako i 48''C1. Normalno, laptop i TV moraju biti u istoj mreži. Internet brzina je ok, ali niti jedan TV nema giga LAN port, nego 100 mega, pa si ograničen na do 100 Mbit/s. Normalno, i to bi trebalo biti dosta, samo da je stabilno.

razor1234 čet 30.12.2021 21:50

Prije pol godine sam nosio tv sony 49xf9005 na servis zbog coil whinea.

U sobi na udaljenosti od 3,5 metara od tv-a se cuje pistanje koje jako iritira.

Jedini nacin da se ne cuje je jako pojacati tv, koristiti slusalice ili smanjiti svjetlinu i boju ali to ne zelim i to nije rjesenje.

Ne cuje se stalno, samo 4k sadrzaj, netflix, ps4 i kad se spojim na komp onda zuji i na hd filmovima, ali manje.

Isprobano na vise uticnica, sa usb-om, bez zvuka, bez ps4, bez kompa i zuji za poludit.

Iz servisa su mi javili da oni nista ne cuju, a kod mene doma vise ljudi se uvjerilo da se to jako cuje, nije to da

se moram pribliziti par cm od tv-a pa da cujem coil whine. Doslovce na 3,4 metra se cuje pistanje, sa  slabim zvukom je nepodnosljivo za gledati.

Traje mi garancija jos godinu dana, ali me zanima isplati li se uopce nositi opet tv kad oni u servisu ne zele popraviti to.

Ili nositi u drugi ovlasteni servis?

 

 

miki ZD1 pet 7.1.2022 01:16

Imam LG star 2 godine,prije par dana sam ga donio sa servisa jer mu je u garanciji (5god.) otišlo  pozadinsko svjetlo i pojavile su se bile dvije ljubičaste fleke.

Kad sam ga donio kući primjetio sam da ako malo sjediš sa strane tv-a na ekranu se vide dugine boje,a ako si ispred njega slika je normalna.

To  prije nije bilo,koji bi mu sad vrag mogao biti. 

fer-de-lance pet 7.1.2022 08:45

Kad su raskapali očito su polarizatore, difuzore i ostale slojeve ispred ekrana (ne znam koji su sve točno slojevi, ali ima ih više komada ispred ekrana) pomaknuli ili su ih vadili pa krivo presložili.

Zovi ih da imaš reklamaciju.

 

bongy pon 24.1.2022 19:20

Pozdrav! 

 

Imam jedan problem sa tv-om samsung je u pitanju model (ue46f4600akxxh) znaci tve mi radi normalno, radio do jucer normalno. Danas ga upalim idem na smart hub dugme di su mi app za youtube, smartiptv (jel gledam tve iskljucivo preko iptv) kad udem u taj meni tve se jednostavno zamrzne i resetira stalno. Kad udem u programe normalne koje nekoristim tj. nemam ih jel nemam antene tv radi noramlno. Neznam šta se događa s njim? 

Mcquinn čet 27.1.2022 21:34

Bok ekipa,
imam 14 godina stari Sharp televizor koji je poceo pokazivati znakove umora…nista cudno, ja prezadovoljan.
Kupio sam novi tv, ali ovaj bi rado ostavio za viksu, poklon ili slicno.
Medutim, tv ima problem - po ukljucenju treba mu i po 5 min da prikaze sliku.
Da li mislite da su elektroliti i da li ga se isplati popravljati?
Hvala

tiki pet 28.1.2022 07:48
Mcquinn kaže...
Bok ekipa,
imam 14 godina stari Sharp televizor koji je poceo pokazivati znakove umora…nista cudno, ja prezadovoljan.
Kupio sam novi tv, ali ovaj bi rado ostavio za viksu, poklon ili slicno.
Medutim, tv ima problem - po ukljucenju treba mu i po 5 min da prikaze sliku.
Da li mislite da su elektroliti i da li ga se isplati popravljati?
Hvala

 Moguće da je problem u kondenzatorima, ali ne znaš dok ne pregledaš...

sage ned 30.1.2022 17:45

Jel ima netko Philips pus7304 i sljedeći problem. Naime kad se listaju dvb-t zemaljski programi i tipa sa kanala 9,10 nebitno kojeg se dođe do kanala 1. Nakon toga kontrole na daljinskom (gore, dolje, lijevo, desno) totalno za blokiraju. Dole na tv-u blinka crvena lampica kako se stišće daljinski, al ništa se ne događa na tv-u, znači ne mogu sa kanala 1 dalje prebaciti na kanal 2 itd prema gore.

Jedino riješenje je stisnuti tipku home, pa watch tv, pa onda opet brzo nastaviti dalje listat programe. Ili ugasiti pa upaliti tv. Prebacivanje između ostalih kanala radi uredno.

Daljinski baterija je na 73%

Jel to neki kvar na tv-u ili je do softwarea. Maloprije resetirao tv na tvorničke postavke, ista priča. Tv nije star ni dvije godine.

sime123456 ned 30.1.2022 18:00
sage kaže...
Jel ima netko Philips pus7304 i sljedeći problem. Naime kad se listaju dvb-t zemaljski programi i tipa sa kanala 9,10 nebitno kojeg se dođe do kanala 1. Nakon toga kontrole na daljinskom (gore, dolje, lijevo, desno) totalno za blokiraju. Dole na tv-u blinka crvena lampica kako se stišće daljinski, al ništa se ne događa na tv-u, znači ne mogu sa kanala 1 dalje prebaciti na kanal 2 itd prema gore.

Jedino riješenje je stisnuti tipku home, pa watch tv, pa onda opet brzo nastaviti dalje listat programe. Ili ugasiti pa upaliti tv. Prebacivanje između ostalih kanala radi uredno.

Daljinski baterija je na 73%

Jel to neki kvar na tv-u ili je do softwarea. Maloprije resetirao tv na tvorničke postavke, ista priča. Tv nije star ni dvije godine.

Isti problem, ali na LG 55um7450. Već par tjedana, i poprilično sam siguran da to ima veze s tim što HRT1 sad ima onaj overlay menu kao i na NovaTV - stisneš crvenu tipku pa ti ponudi ono vrijeme, sport, novosti etc.

Zasad workaround je držati tipku back par sekundi i onda ostale tipke prorade.

sage ned 30.1.2022 18:11

Hvala na odgovoru. Ma nikad mi to nije bio problem do unazad par dana. Rijetko uopće odem skroz nazad do kanala 1 na kojem je Hrt1. Tako da sam to skužio nedavno. Kod nove TV, da bude neka opcija stisnite kao tipku za dodatne opcije, na Hrt1 toga nema, možda nešto u pozadini se odvija.

A vidiš kod tebe je na lg-u to, ovo kod mene je na Philipsu androi i isti problem. Sigurno je onda nešto do tog što kažeš. Ne pada mi napamet ništa drugo, jer prije znam da nije bilo tih problema.

Ništa onda ostaviti tako da bude, šta drugo, iako je glupo.

Baš sad gledam kod sebe, ima to nešto HRT1 HbbTV, kad stisnem crvenu tipku. Ovaj workaround što kod tebe vrijedi kod mene ne funkcionira. Jedino riješenje je home tipka, pa onda opet watch tv ili ručno stisnut broj 2 kanal na daljinskom.

Edit: isključio HbbTV u postavkama i sve radi ok sada. Bit će da je to što kažeš sigurno do tog hrt programa.

stipest pon 28.2.2022 15:37
sime123456 kaže...

Isti problem, ali na LG 55um7450. Već par tjedana, i poprilično sam siguran da to ima veze s tim što HRT1 sad ima onaj overlay menu kao i na NovaTV - stisneš crvenu tipku pa ti ponudi ono vrijeme, sport, novosti etc.

Zasad workaround je držati tipku back par sekundi i onda ostale tipke prorade.

 To se zove HbbTV i imaš u opcijama LG za to isključiti.

lujito pet 1.7.2022 20:16

Pozdrav,

zamolio bih pomoć, pokrenuo sam upravo kupljen tv i našao programe. Radi se o VIVAX 32LE95T2 televizoru. Međutim, odmah mi je prikazao service menu (već je bio uključen, nisam ga ja palio, kasnije sam skužio da je to service menu) na kojem sam slučajno kliknuo warm up ili tako nešto slično.

Nakon toga televizor konstantno izmjenjuje 5 boja svako sekudnu uz poruku sa nekakvim brojem dana, evo video:

https://photos.app.goo.gl/4SHhSnzQ1swZvghQ9

Postoji li neki način da ovo isključim, sve sam probao, sve žive kombinacije tipki na daljinskom, isključivanje na više vremena iz struje i nikako ga više isključiti...

Cryogenic pet 1.7.2022 20:37
lujito kaže...

Pozdrav,

zamolio bih pomoć, pokrenuo sam upravo kupljen tv i našao programe. Radi se o VIVAX 32LE95T2 televizoru. Međutim, odmah mi je prikazao service menu (već je bio uključen, nisam ga ja palio, kasnije sam skužio da je to service menu) na kojem sam slučajno kliknuo warm up ili tako nešto slično.

Nakon toga televizor konstantno izmjenjuje 5 boja svako sekudnu uz poruku sa nekakvim brojem dana, evo video:

https://photos.app.goo.gl/4SHhSnzQ1swZvghQ9

Postoji li neki način da ovo isključim, sve sam probao, sve žive kombinacije tipki na daljinskom, isključivanje na više vremena iz struje i nikako ga više isključiti...

 Kontaktiraj Mr servis, info@mrservis.hr, oni će ti reć točnu kombinaciju tipki.

lujito sub 2.7.2022 14:35

Da, znam da za to, al mi je dugo bilo čekati do ponedjeljka, pa sam uspio sam.

 

Na kraju je riješenje bilo jednostavno, vjerojatno jedina tipka koju nisam nikako pritisnuo je bila tipka paljenja/gašenja na televizoru, ne na daljinskom... To je otvorilo mali menu i tu sam mogao zaustaviti.

Pa eto, možda nekome može uštedjeti par sati vremena...

kiwi_91 ned 24.7.2022 11:33

Po priručniku mi se čini da je isti daljinski kao što su ovdje (link) komentirali pa probaj ući u servisni izbornik (tipke: Menu 1 1 4 7) i tamo resetirati/vratiti na tvorničke postavke. Jeidno ako ti je jamstvo još uvijek aktivno, onda vidi sa servisom.

Mad Ant ned 24.7.2022 13:24
David87 kaže...
Da ali problem je u tome da dok ga uštekam u utičnicu i upalim on samo loada, a ovo Menu i 1147 ne šljaka

 Zato i kazem probaj naci kombinaciju tipaka na samom TV-u za nekakav reset, kao npr. na mobitelima. Ne znam, drzis power 15 sekundi ili sto vec... ako postoji naravno...

Mad Ant ned 24.7.2022 15:39
silvio3105 kaže...
Više mi djeluje kao problem s memorijom. Nek nosi na servis ako ima garu

 Lako moguce da je problem sa, najvjerovatnije, eMMC u obliku jeftine kartice, to odlazi i na drugim uređajima cesto sa slicnim nuspojavama - loading u nedogled i nemogucnost re-flasha nanovo.

ivanec ned 24.7.2022 16:48

LG Tv, star 3 godine. 

Slika je postala plavkasta, sve je u plavom. Ima neko ideju što se dogodilo, dal se isplati popravljati i gdje su tv servisi za LG ili tko još popravlja televizore ?

 

Ajde nek neko odvoji minutu za odgovor, hvala.

Mad Ant ned 24.7.2022 17:00
ivanec kaže...

LG Tv, star 3 godine. 

Slika je postala plavkasta, sve je u plavom. Ima neko ideju što se dogodilo, dal se isplati popravljati i gdje su tv servisi za LG ili tko još popravlja televizore ?

 

Ajde nek neko odvoji minutu za odgovor, hvala.

 MR servis, Supra Mea, Microline... barem u ZG-u.

 

https://www.google.com/maps/search/servis+LG+televizora/@45.8109133,16.0045051,11z?gl=hr

 

Predpostavljam da je otisao LED backlight, tj. da nije upaljen eye comfort ili slicno.

tiki pon 25.7.2022 08:16
ivanec kaže...

LG Tv, star 3 godine. 

Slika je postala plavkasta, sve je u plavom. Ima neko ideju što se dogodilo, dal se isplati popravljati i gdje su tv servisi za LG ili tko još popravlja televizore ?

 

Ajde nek neko odvoji minutu za odgovor, hvala.

 Treba zamijeniti pozadinsku rasvjetu

David87 kaže...
Vidjeti ću dok mi jave. Nema garu više, al neka glupost očito, po meni hardware bi reko ok, al soft je zbrikan na neki način

 A može biti sw a može biti i hw... 

ivek decembarski ned 28.8.2022 10:45

LG 43UP76903LE Smart TV

Problem zapravo nije TV već magic remote. Ne radi mi select na scrollu i 2 tipke (back i settings) a čini mi se kao da i strelica prema dolje na kružnom izborniku. S obzirom da mi ne radi back button ne mogu napraviti reset daljinskog. Mogu se slikati bez select tipke na scrollu.

Sve ostalo radi najnormalnije. Vadio 100 puta baterije, radio reset tv-a. Sve ništa. Netko ima ideju? Mehanički kvar možda?