MEGATAMA uto 17.1.2023 08:40
tiki kaže...

To nije standardna folija nego polarizirajući filter. Za skinut ga treba se prilično više potruditi nego za skinuti običnu foliju. 

To je svima jasno ali to je PF u obliku folije naljepljen NA ekran,sto je suludo.

Kao i Samsungov antireflektiv premaz koji sam prije spomenuo,kakvo je to ludilo.

Da samo znas koliko je clanova AVForumsa sjebalo taj premaz prilikom ciscenja ekrana od prasine,kasnije su svi na forumu naucili kako se odnosit prema takvom ekranu ali prekasno za mnoge vlasnike.

 

Izuzetno jeftina rijesenja prisutna cak i na top end modelima.

MEGATAMA ned 22.1.2023 08:25

Citam na AVForums Samsung S95B thread vlasnika i izgleda da je Samsung dosta toga zeznuo sa novijim fw updateovima za taj tv pa dobro proucite o cemu se radi prije nego skinete najnoviji update.Vlasnici TVa pisu da sad imaju probleme sa VRR,da je HGIG pretaman od zadnjeg updatea,kako se cini Samsung je drasticno smanjio brightness kroz niz updateova pa ekipa istekava TV iz interneta da im se ne forca noviji update.I izgleda da tv ima isti onaj antireflektivni screen coating koji sam ja imao na Q90R.Najbolji antireflektivni premaz koji sam ikad vidio ali sam pisao kako si je hrpa korisnika zamrljala panel kad su ga pokusali ocistit od prasine.Lik sad pise da je isao ocistit otisak prsta na ekranu samo sa lagano namocenom krpicom i da se na tom djelu "obrisao" antireflektivni premaz i da mu je tu sad ekran kao ogledalo....naravno na taj nacin je vise nemoguce gledat taj tv normalno.

Vi koji ste kupili S95B izuzetno pazite kako cete cistit panel da vam se ne desi ista situacija.

Crotiger ned 22.1.2023 10:05
MEGATAMA kaže...

Citam na AVForums Samsung S95B thread vlasnika i izgleda da je Samsung dosta toga zeznuo sa novijim fw updateovima za taj tv pa dobro proucite o cemu se radi prije nego skinete najnoviji update.Vlasnici TVa pisu da sad imaju probleme sa VRR,da je HGIG pretaman od zadnjeg updatea,kako se cini Samsung je drasticno smanjio brightness kroz niz updateova pa ekipa istekava TV iz interneta da im se ne forca noviji update.I izgleda da tv ima isti onaj antireflektivni screen coating koji sam ja imao na Q90R.Najbolji antireflektivni premaz koji sam ikad vidio ali sam pisao kako si je hrpa korisnika zamrljala panel kad su ga pokusali ocistit od prasine.Lik sad pise da je isao ocistit otisak prsta na ekranu samo sa lagano namocenom krpicom i da se na tom djelu "obrisao" antireflektivni premaz i da mu je tu sad ekran kao ogledalo....naravno na taj nacin je vise nemoguce gledat taj tv normalno.

Vi koji ste kupili S95B izuzetno pazite kako cete cistit panel da vam se ne desi ista situacija.

 A kako da ištekam internet kada mi treba za Netflix , Hbo i dalje ...

Ako se pazi ni netreba "prat " ekrane Tv ova, ja sam stari samsung samo sa suhim frotirskim mekanim ručnikom prelazio da se skine, ako je i bilo , prašine po ekranu.

Iza Tv i rubovi, naravno , susakupljali više.

Ja očekujem updateove jer se nadam podršci za SkyShowtime..........

 

Ali, fala na informaciji.

MEGATAMA ned 22.1.2023 11:13
Crotiger kaže...
MEGATAMA kaže...

Citam na AVForums Samsung S95B thread vlasnika i izgleda da je Samsung dosta toga zeznuo sa novijim fw updateovima za taj tv pa dobro proucite o cemu se radi prije nego skinete najnoviji update.Vlasnici TVa pisu da sad imaju probleme sa VRR,da je HGIG pretaman od zadnjeg updatea,kako se cini Samsung je drasticno smanjio brightness kroz niz updateova pa ekipa istekava TV iz interneta da im se ne forca noviji update.I izgleda da tv ima isti onaj antireflektivni screen coating koji sam ja imao na Q90R.Najbolji antireflektivni premaz koji sam ikad vidio ali sam pisao kako si je hrpa korisnika zamrljala panel kad su ga pokusali ocistit od prasine.Lik sad pise da je isao ocistit otisak prsta na ekranu samo sa lagano namocenom krpicom i da se na tom djelu "obrisao" antireflektivni premaz i da mu je tu sad ekran kao ogledalo....naravno na taj nacin je vise nemoguce gledat taj tv normalno.

Vi koji ste kupili S95B izuzetno pazite kako cete cistit panel da vam se ne desi ista situacija.

 A kako da ištekam internet kada mi treba za Netflix , Hbo i dalje ...

Ako se pazi ni netreba "prat " ekrane Tv ova, ja sam stari samsung samo sa suhim frotirskim mekanim ručnikom prelazio da se skine, ako je i bilo , prašine po ekranu.

Iza Tv i rubovi, naravno , susakupljali više.

Ja očekujem updateove jer se nadam podršci za SkyShowtime..........

 

Ali, fala na informaciji.

Ma problem su prstici od djece,to ne mozes sa suhom krpicom obrisat.

Iako moram rec da mi je cudno da je netko uspio obrisat taj premaz samo sa vodom,ekipa si je prike znala zeznut te premaze sa sredstvima za ciscenje ali ne sa vodom.

U svakom slucaju pazi kada budes cistio ekran 🥂

Ekipa istekava S95B iz interneta da im updateovi ne zeznu sliku,brightness itd a rijesili su problem na nacin da kupuju vanjski android box koji im onda sluzi za sve.

Crotiger ned 22.1.2023 12:18
MEGATAMA kaže...
Crotiger kaže...
MEGATAMA kaže...

Citam na AVForums Samsung S95B thread vlasnika i izgleda da je Samsung dosta toga zeznuo sa novijim fw updateovima za taj tv pa dobro proucite o cemu se radi prije nego skinete najnoviji update.Vlasnici TVa pisu da sad imaju probleme sa VRR,da je HGIG pretaman od zadnjeg updatea,kako se cini Samsung je drasticno smanjio brightness kroz niz updateova pa ekipa istekava TV iz interneta da im se ne forca noviji update.I izgleda da tv ima isti onaj antireflektivni screen coating koji sam ja imao na Q90R.Najbolji antireflektivni premaz koji sam ikad vidio ali sam pisao kako si je hrpa korisnika zamrljala panel kad su ga pokusali ocistit od prasine.Lik sad pise da je isao ocistit otisak prsta na ekranu samo sa lagano namocenom krpicom i da se na tom djelu "obrisao" antireflektivni premaz i da mu je tu sad ekran kao ogledalo....naravno na taj nacin je vise nemoguce gledat taj tv normalno.

Vi koji ste kupili S95B izuzetno pazite kako cete cistit panel da vam se ne desi ista situacija.

 A kako da ištekam internet kada mi treba za Netflix , Hbo i dalje ...

Ako se pazi ni netreba "prat " ekrane Tv ova, ja sam stari samsung samo sa suhim frotirskim mekanim ručnikom prelazio da se skine, ako je i bilo , prašine po ekranu.

Iza Tv i rubovi, naravno , susakupljali više.

Ja očekujem updateove jer se nadam podršci za SkyShowtime..........

 

Ali, fala na informaciji.

Ma problem su prstici od djece,to ne mozes sa suhom krpicom obrisat.

Iako moram rec da mi je cudno da je netko uspio obrisat taj premaz samo sa vodom,ekipa si je prike znala zeznut te premaze sa sredstvima za ciscenje ali ne sa vodom.

U svakom slucaju pazi kada budes cistio ekran 🥂

Ekipa istekava S95B iz interneta da im updateovi ne zeznu sliku,brightness itd a rijesili su problem na nacin da kupuju vanjski android box koji im onda sluzi za sve.

 Ma više daljinskih ,me ubija, zato ni ne gledam SkyShowtime.

Srečom veća djeca , ali i naučio sam i ženu i djecu kada je subotom čišćenje da samo ja čistim Tv ove ili ih ne diraju.

Ali, ty na upozorenju

MEGATAMA pon 23.1.2023 19:05

I to je to....nade da ce od 2023 barem svi top modeli TVa imat 4xhdmi 2.1 su pale u vodu.

Nestvarno mi je da je LG uspio u 2019 nudit funkcionalnost koju ostali nemaju u 2023 a ocigledno nece imat niti u 2024 a mozda i 2025,ovisi koliko dugo ce ovaj novi Mediatek bit na trzistu.

 

Ovo je bas katastrofa za mene jer za iduci TV ne mogu ni uzet u obzir Panasonic sa samo 2x hdmi 2.1 posto mi trebaju ulazi za XsX,Ps5,Rtx3080 i eARC za soundbar.

 

Ostaju mi samo LG i Samsung na izbor.

 

https://youtu.be/DN5k1LiDiYQ

 

 

 

MEGATAMA pon 23.1.2023 20:04
zuper kaže...
Tebi da, ali kladio bi se da je 98% osoba dovoljna samo 2 full 2.1 porta

Slazem se ali takodjer tih 98% kupaca ne kupuje TV za 1000+ eura pa niti ne ocekuje punu funkcionalnost.

Niti im treba 120hz,VRR ili bilo sta od tih hdmi 2.1 funkcija.

error_666 pon 23.1.2023 20:15

Svako ima svoje razloge i računicu.I meni je to bilo bitno pri izboru, iako mi ne trebaju sva četiri hdmi 2 1 porta (trenutno samo dva uređaja to mogu iskoristiti) , ali sam jako sretan što ima 2.1 podršku na svim portovima ...
Osobno to smatram dobrim zalogom za budućnost jer se namjeravam 'družiti "duži vremenski period s c1, a vrlo vj će mi trebati svaki od njih :)

zuper pon 23.1.2023 21:02
MEGATAMA kaže...
zuper kaže...
Tebi da, ali kladio bi se da je 98% osoba dovoljna samo 2 full 2.1 porta

Slazem se ali takodjer tih 98% kupaca ne kupuje TV za 1000+ eura pa niti ne ocekuje punu funkcionalnost.

Niti im treba 120hz,VRR ili bilo sta od tih hdmi 2.1 funkcija.

 Zapravo, primječujem da nemali broj osoba kupuje TV iznad svojih planiranih budžeta. 1000 eura za TV sada i nije neka brojka od koje će kupci bježati. 

Nešto poput smartphonea

MEGATAMA pon 23.1.2023 22:46
zuper kaže...
MEGATAMA kaže...
zuper kaže...
Tebi da, ali kladio bi se da je 98% osoba dovoljna samo 2 full 2.1 porta

Slazem se ali takodjer tih 98% kupaca ne kupuje TV za 1000+ eura pa niti ne ocekuje punu funkcionalnost.

Niti im treba 120hz,VRR ili bilo sta od tih hdmi 2.1 funkcija.

 Zapravo, primječujem da nemali broj osoba kupuje TV iznad svojih planiranih budžeta. 1000 eura za TV sada i nije neka brojka od koje će kupci bježati. 

Nešto poput smartphonea

Slazem se,i pretpostavljam da ti ljudi onda daju 1000-2000eu za tv u nadi da ce im sluzit godinama a to podrazumjeva da je future proof.A to jedini na cjelokupnom TV trzistu nudi iskljucivo LG i to sad vec godinama...puna hdmi 2.1 podrska ukljucujuci i Dolby Vision gaming na 120hz.

Ja osobno sam najavljivao kako je zavrsilo vrijeme superiornosti LGa po pitanju featursa jer je bilo obecavano da ovaj novi Mediatek moze sve sto i LG ali eto,opet cekanje na neki buduci cip.

Nista,ovu godinu definitivno ne uzimam novi tv a moguce niti iducu.....

Kobajagi pon 23.1.2023 23:49
MEGATAMA kaže...
zuper kaže...
MEGATAMA kaže...
zuper kaže...
Tebi da, ali kladio bi se da je 98% osoba dovoljna samo 2 full 2.1 porta

Slazem se ali takodjer tih 98% kupaca ne kupuje TV za 1000+ eura pa niti ne ocekuje punu funkcionalnost.

Niti im treba 120hz,VRR ili bilo sta od tih hdmi 2.1 funkcija.

 Zapravo, primječujem da nemali broj osoba kupuje TV iznad svojih planiranih budžeta. 1000 eura za TV sada i nije neka brojka od koje će kupci bježati. 

Nešto poput smartphonea

Slazem se,i pretpostavljam da ti ljudi onda daju 1000-2000eu za tv u nadi da ce im sluzit godinama a to podrazumjeva da je future proof.A to jedini na cjelokupnom TV trzistu nudi iskljucivo LG i to sad vec godinama...puna hdmi 2.1 podrska ukljucujuci i Dolby Vision gaming na 120hz.

Ja osobno sam najavljivao kako je zavrsilo vrijeme superiornosti LGa po pitanju featursa jer je bilo obecavano da ovaj novi Mediatek moze sve sto i LG ali eto,opet cekanje na neki buduci cip.

Nista,ovu godinu definitivno ne uzimam novi tv a moguce niti iducu.....

Future proof kod TV s 2g garancije? Kome treba 10xUSB ova i 10xHDMi portova pa nije to matična ploča i svi ti ulazi i izlazi samo dižu cijenu a kvaliteta materijala i el.komponente u njima sve lošiji!
Prodaja Oled TV-a uopče nije ispunila očekivanja! Cijene LCD TV panela samo padaju, razlika u cijeni između 55" OLED i LCD TV panela povećala se s 2 do 5x unutar godinu dvije, što je samo uzrokovalo pad prodaje OLED TV-a od bijednih 4mil komada!

MEGATAMA pon 23.1.2023 23:58
Kobajagi kaže...
MEGATAMA kaže...
zuper kaže...
MEGATAMA kaže...
zuper kaže...
Tebi da, ali kladio bi se da je 98% osoba dovoljna samo 2 full 2.1 porta

Slazem se ali takodjer tih 98% kupaca ne kupuje TV za 1000+ eura pa niti ne ocekuje punu funkcionalnost.

Niti im treba 120hz,VRR ili bilo sta od tih hdmi 2.1 funkcija.

 Zapravo, primječujem da nemali broj osoba kupuje TV iznad svojih planiranih budžeta. 1000 eura za TV sada i nije neka brojka od koje će kupci bježati. 

Nešto poput smartphonea

Slazem se,i pretpostavljam da ti ljudi onda daju 1000-2000eu za tv u nadi da ce im sluzit godinama a to podrazumjeva da je future proof.A to jedini na cjelokupnom TV trzistu nudi iskljucivo LG i to sad vec godinama...puna hdmi 2.1 podrska ukljucujuci i Dolby Vision gaming na 120hz.

Ja osobno sam najavljivao kako je zavrsilo vrijeme superiornosti LGa po pitanju featursa jer je bilo obecavano da ovaj novi Mediatek moze sve sto i LG ali eto,opet cekanje na neki buduci cip.

Nista,ovu godinu definitivno ne uzimam novi tv a moguce niti iducu.....

Future proof kod TV s 2g garancije? Kome treba 10xUSB ova i 10xHDMi portova pa nije to matična ploča i svi ti ulazi i izlazi samo dižu cijenu a kvaliteta materijala i el.komponente u njima sve lošiji!
Prodaja Oled TV-a uopče nije ispunila očekivanja! Cijene LCD TV panela samo padaju, razlika u cijeni između 55" OLED i LCD TV panela povećala se s 2 do 5x unutar godinu dvije, što je samo uzrokovalo pad prodaje OLED TV-a od bijednih 4mil komada!

Tvoje znanje i razumijevanje teme je ravno onome clana Zlocesti Boris.

Nula bodova.

Gemmy sri 25.1.2023 15:03

ja isto kada budem uzimao novi tv gledam da ima vise od 2 2.1 hdmi za ps5+pc, i eARC

vecina ih ima 2, i onda je jedan od ta dva je eARC, tako da imas samo jedan za spojit konzolu ili pc, ako se koristi soundbar

bore1989 sri 25.1.2023 15:40

Sry, nije me bilo neko vrijeme... Ništa ne piše u uputama što se toga tiče... Vade se samo na tu naljepnicu... Stari u međuvremenu bio u pevexu di su mu rekli da oni sami znaju skinut tu naljepnicu upozorenja... Sve u svemu, tragikomedija 

Mad Ant čet 26.1.2023 21:46
zuper kaže...

To bi ti trebao dirketno Philips kontaktirati. HR, EU predstavništvo, objasniti im kakvu glupu stvar su napravili, dozu frustracije i razočarenja i tražiti da ti idu na ruku.

 

 Očito nisi nikad radio sa kinezima. Ili našima kojima bi kinezi bili šefovi. BMK faktor na max., iako to opisuje većinu i kod nas.

 

Matična firma bi bila TPVision, "Philips" je samo kupljeno marketinško ime već dugo.

Posmatrač pet 27.1.2023 10:30
R3nchi kaže...

Ne znam gdje da pitam..

PA cu ovdje.ne mogu dobit 4k na netflixu.iako je premium acc.

Brzina mi na lan nedovoljna..

novi lan kabel kupio.. optiku imam 100mbs

 Kako mislis brzina na lan i nedovoljna? kako znas da nije 4k? Koju brzinu ti u samoj aplikaciji prikazuje. Imas pod help netowrk speed ili tako nesto....

MEGATAMA pet 27.1.2023 11:15
R3nchi kaže...

Ne znam gdje da pitam..

PA cu ovdje.ne mogu dobit 4k na netflixu.iako je premium acc.

Brzina mi na lan nedovoljna..

novi lan kabel kupio.. optiku imam 100mbs

Mozda je utor neispravan,a preko wifi....imas 4k ili ne?

Boris grozni pet 27.1.2023 20:41
R3nchi kaže...

Ne znam gdje da pitam..

PA cu ovdje.ne mogu dobit 4k na netflixu.iako je premium acc.

Brzina mi na lan nedovoljna..

novi lan kabel kupio.. optiku imam 100mbs

 Ako se ne varam ima fora da namjestis 4k prvo na PC tj tamo se logiras i to poštimaš. Pa onda upalis tv ako ti ne radi automatski!

R3nchi pet 27.1.2023 22:36

ima u settingsima info di ti pokazuje rezu i brzinu . e sad npr veceras gledo they people (woke komedija bljuw). I pise mi 18.3mbs /2160. A slika mi je kao zrnata bila .E sad ne kuzim zasto je tako mali bitrate i zasto je tako "losa"slika ? nekidan gledo yt 4k zivotinje video i bila je kako treba biti slika ..

hrco99 sub 28.1.2023 06:24

Pozdrav,

Imam Philips 58PUS8507 tv i nikako ne mogu naći "security settings" u postavkama da bi uključio opciju "install apps from unknown sources".

To bi trebalo biti u android postavkama međutim te opcije nema, evo slike u privitku. Sve moguće opcije sam pretražio i u općim opcijama tva i u google playstore i youtube itd i nigdje ne nalazim tu opciju, prebacivao sam i jezik na engleski da ne bi bilo da ne znam naći na hrvatskom i sl.

Gledao sam i videe na youtube ali nema s ovim PUS modelima, ima za neke malo starije i prilično je jednostavno za naći.

Molim Vas za pomoć dok nisam poludio. :)