MEGATAMA pon 26.9.2022 11:57
Entry Point kaže...
C seriju sam gledao, sviđa mi se. Nemam mjesta za nešto veliko trenutno, ali 121cm tv taman stane gdje ga mislim smjestiti.

C2 imas od 42inch,48inch...55....65 itd

ALI 42 cini mi se cak i 48inch nemaju jednak panel kao 55inch pa na vise.

Mad Ant pon 26.9.2022 12:47
MEGATAMA kaže...
Entry Point kaže...
C seriju sam gledao, sviđa mi se. Nemam mjesta za nešto veliko trenutno, ali 121cm tv taman stane gdje ga mislim smjestiti.

C2 imas od 42inch,48inch...55....65 itd

ALI 42 cini mi se cak i 48inch nemaju jednak panel kao 55inch pa na vise.

 Nemaju isti panel, veća gustoća pixela i malo manja svjetlina, uzimaju da će ih ljudi kupovati kao monitor pa na tu blizinu i nema neke veze razlika u svjetlini.

MEGATAMA sub 1.10.2022 18:57
volegradele kaže...
Ocekivano Sony i Panasonic!

Ali uzmi u obzir da su to toliko minimalne razlike da moras imat referentni monitor i televizore jedan pored drugoga da bi mogao uocit razliku.

Meni osobno je apsolutno najbitnija stavka gaming i tu nema nikoga niti blizu LGu osim Samsunga za sada.

volegradele sub 1.10.2022 20:45
MEGATAMA kaže...
volegradele kaže...
Ocekivano Sony i Panasonic!

Ali uzmi u obzir da su to toliko minimalne razlike da moras imat referentni monitor i televizore jedan pored drugoga da bi mogao uocit razliku.

Meni osobno je apsolutno najbitnija stavka gaming i tu nema nikoga niti blizu LGu osim Samsunga za sada.

 Naravno da su razlike minimalne,dok konacna cijena bas i nije!

MEGATAMA sub 1.10.2022 20:48
volegradele kaže...
MEGATAMA kaže...
volegradele kaže...
Ocekivano Sony i Panasonic!

Ali uzmi u obzir da su to toliko minimalne razlike da moras imat referentni monitor i televizore jedan pored drugoga da bi mogao uocit razliku.

Meni osobno je apsolutno najbitnija stavka gaming i tu nema nikoga niti blizu LGu osim Samsunga za sada.

 Naravno da su razlike minimalne,dok konacna cijena bas i nije!

Upravo to,a kad uzmes u obzir koliko je LG kompletniji paket krenuvsi od C9 iz 2019 koji ima sve sto dan danas jos nemaju ostali....2022.

Ali zato i kad netko pita koji tv da mu se preporuci vecina kaze LG C1.

 

Mad Ant uto 4.10.2022 18:28
MEGATAMA kaže...

Nema zafrkancije sa LGom.

Oni svoj micro led MAGNIT vec imaju u prodaji,do 2000nitsa peak,136inch,Alpha 9 procesor,4x hdmi 2.1,120hz

Eto tko se boji burn ina ili nedovoljno nitsa na oledima sad ima alternativu 🥂

Jedino sto bi to moralo na rate jer je malo skuplje.

 

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1664881388

 Baš me zanima da li je rađen od onih modula ili je u komadu

 

https://www.lg.com/global/business/led-signage/lg-lsab009

 

MEGATAMA uto 4.10.2022 18:42
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Nema zafrkancije sa LGom.

Oni svoj micro led MAGNIT vec imaju u prodaji,do 2000nitsa peak,136inch,Alpha 9 procesor,4x hdmi 2.1,120hz

Eto tko se boji burn ina ili nedovoljno nitsa na oledima sad ima alternativu 🥂

Jedino sto bi to moralo na rate jer je malo skuplje.

 

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1664881388

 Baš me zanima da li je rađen od onih modula ili je u komadu

 

https://www.lg.com/global/business/led-signage/lg-lsab009

 

Od modula kao i The Wall te Sony CLEDIS

zaboravni12 čet 6.10.2022 20:18

Recite vi što hoćete, ali ja sam do nedavno imao Philips sa ambilightom i navikao sam na svjetlo iza TV-a i sad sam kupio Sony-a i na njega sam zalijepio led svjetla i nekako mi je ljepše sa laganim svjetlom nego u potpunom mraku gledati TV, tako da mislim da ambilight uopće nije bedastoća, pogotovo što se može isključiti.

Mad Ant čet 6.10.2022 22:03
forumaš kaže...

Da LG izbaci isto bilo bi to onda super :D

 Sumnjam, samo bi stalno slušao da ga i gdje u meniju zagasiš, kao i energy saving

 

Ambilight, osim što krade fokus i mijenja perceciju drugih boja na samom ekranu, ubija poantu dobrog kontrasta jer ti se zbog dodatnog osvjetljenja oči privikavaju i više ne možeš primjetiti tamnije detalje, kao recimo po danjem svjetlu. OK za rad (umor očiju) i gledanje vijesti/crtića za djecu, ali poštenije gledanje nekog filma/serije se obavlja u što tamnijem, po mogućnosti kao u kinu ako je moguće, tako da oči mogu uloviti što više detalja. Pogotovo HDR ne treba gledati sa puno ambijentalnog svjetla.

 

Tako da statični bias lightning OK u bijeloj boji ako je panel IPS, pa onda to tjera oči da se priviknu na više svjetla i stoga manje primjetiš sivu crnu navečer (iako opet vidiš manje detaljla blizu crne).

 

Ali staviti to na OLED je žešća...

 

 

EDIT: evo jedna za Borisa: ako ti je mali, crtanjem oko njega se neće zapravo stvarno povećati.

lobotomac90 pet 7.10.2022 08:35

Meni je ambilight fora, ali ga držim ugašenim jer se manje fokusiram na samu sliku.

Prilikom igranja u gaming mode da prati video poštelan ambi je baš dobro odrađen, ali ja nisam fan dodatnih svjetala, pogotovo kad žena upali noćnu lampu da radi tako da meni taj feature ne igra baš neku ulogu, ali upaliti ga nekada na 20 min čisto radi dojma nije na odmet. 

Mad Ant pet 7.10.2022 08:54
lobotomac90 kaže...

Meni je ambilight fora, ali ga držim ugašenim jer se manje fokusiram na samu sliku.

Prilikom igranja u gaming mode da prati video poštelan ambi je baš dobro odrađen, ali ja nisam fan dodatnih svjetala, pogotovo kad žena upali noćnu lampu da radi tako da meni taj feature ne igra baš neku ulogu, ali upaliti ga nekada na 20 min čisto radi dojma nije na odmet. 

 Upravo to, samo radi dojma, Ambilight radi najbolje kad je TV ugasen

lobotomac90 pet 7.10.2022 08:59

A gle, netko voli da mu blješti svjetlo po zidu, ali ja nisam od tih...iskreno meni je i rgb u kućištu nepotreban, jedino volim da tipkovnica ima rgb kada u mraku tipkam da bude lakše, sve ostalo mi "meh".

Najjače što imam i na monitoru svjetla pa ih držim ugašenima non stop...iako ja nisam ni gledao prilikom kupnje da ima ledice ekran, nego se poklopilo jednostavno kod oba ekrana. 

Posmatrač pet 7.10.2022 10:11
zaboravni12 kaže...

Recite vi što hoćete, ali ja sam do nedavno imao Philips sa ambilightom i navikao sam na svjetlo iza TV-a i sad sam kupio Sony-a i na njega sam zalijepio led svjetla i nekako mi je ljepše sa laganim svjetlom nego u potpunom mraku gledati TV, tako da mislim da ambilight uopće nije bedastoća, pogotovo što se može isključiti.

 I ja isto. Imam led traku podesenu na warm white i smanjenu na nivo da se tek nazire tj oivicuje tv i to uopste ne odvraca paznju sa radnje....Meni. Nekom drugom smeta....Postujem i to..... Nikakv RGB cirkus i sl 

Mad Ant pet 7.10.2022 11:04
lobotomac90 kaže...

A gle, netko voli da mu blješti svjetlo po zidu, ali ja nisam od tih...iskreno meni je i rgb u kućištu nepotreban, jedino volim da tipkovnica ima rgb kada u mraku tipkam da bude lakše, sve ostalo mi "meh".

Najjače što imam i na monitoru svjetla pa ih držim ugašenima non stop...iako ja nisam ni gledao prilikom kupnje da ima ledice ekran, nego se poklopilo jednostavno kod oba ekrana. 

 Da se razumijemo, jedno je namjestiti si kako god tebi paše i to je OK (o ukusima se ne raspravlja), ali ići govoriti drugima kako je super i bolje je nešto drugo i naravno da će biti reakcija i objašnjenje zašto nije.

 

Rad na računalu i sličnom, nekritičko gledanje dnevnika i sličnog materijala koji se ne gleda zbog kvalitete i sa pola oka, pogotovo na IPS panelima je jedno i OK. Kritičko gledanje (za kvalitetu slike) nikako, pogotovo je oximoron na OLED-u/HDR-u.

MEGATAMA pet 7.10.2022 11:10

Te ledice koje spominjete mogu bit korisne kada imate LCD tv koji ima primjetan blooming itd pa se pomocu tog laganog ambijentalnog osvijetljenja radi balans za oci tojest nas vid.

Kod oleda mozete jedino postic kontra efekat jer u tamnoj prostoriji nikada necete moc vidjet punu dubinu crne jer se vase oci prilagodjavaju na ambijentalno osvijetljenje uzrokovano ledicama.

lobotomac90 pet 7.10.2022 11:15

Pa nekom se sviđa, nekom ne...nisam baš primjetio da je netko tvrdio da je to super i bolje od Tv-jaca koji nemaju ambi.

Meni osobno cool stvarčica, ali ne koristim, isprobao malo, rekao fora je i ugasio. 

Čisto sumnjam da će to nekome biti presudan faktor kod kupnje TV-a...gleda se u ekran pa mi je bitan sam prikaz, a ne što se događa oko ekrana.