antimadridista pon 15.8.2022 18:23
R3nchi kaže...
kakav mu je onda smart sistem? cito sam da je a1 sluggish u tom smart segmentu..
e sad c1 ima bolji procesor..

 Sučelje je čisto ok. Iskreno lagao bi kad bi rekao da baš nikad ne zatrza ali većinu vremena radi kako treba. Jedino me živcira što stalno mijenjaju sučelje sa updateima pa se uvijek treba nanovo navikavati. Nativne aplikacije na TV-u rade super.

telefon 2 uto 16.8.2022 10:48

Pozz,

da li netko zna kako treba prevesti televizor 49" do servisa? Pod garancijom je, ali nemam originalnu kutiju. Koristila bih transportere iz oglasa, ukoliko u servisu ne nude mogućnost prijevoza na popravak.

 

Čitala sam neke savjete po internetu, bubble wrap i oklop od iskrojenog kartona (nitko ne prodaje kutije za flat televizore), ali da li onda garancija dolazi u pitanje?

(Btw, ako netko kupuje novi tv, neka razmisli o tome da će možda morati tv nositi na popravak )

 

 

Mad Ant uto 16.8.2022 12:12
telefon 2 kaže...

Pozz,

da li netko zna kako treba prevesti televizor 49" do servisa? Pod garancijom je, ali nemam originalnu kutiju. Koristila bih transportere iz oglasa, ukoliko u servisu ne nude mogućnost prijevoza na popravak.

 

Čitala sam neke savjete po internetu, bubble wrap i oklop od iskrojenog kartona (nitko ne prodaje kutije za flat televizore), ali da li onda garancija dolazi u pitanje?

(Btw, ako netko kupuje novi tv, neka razmisli o tome da će možda morati tv nositi na popravak )

 

 

 Baš tako, "oklopiti" ga nečim mekanim i onda kartonom, osim ako imaš veeeeliki auto sa ravnim podom, pa onda mekana deka na pod i TV na deku (ekranom prema dole da ne bi još nešto palo na ekran), te mirno voziti do servisa. Garancija ne vrijedi ako ga fizički potrgaš, misleći tu specifično na ekran, ogrebotine ih ne zanimaju.

tiki sri 17.8.2022 08:05
telefon 2 kaže...

Pozz,

da li netko zna kako treba prevesti televizor 49" do servisa? Pod garancijom je, ali nemam originalnu kutiju. Koristila bih transportere iz oglasa, ukoliko u servisu ne nude mogućnost prijevoza na popravak.

 

Čitala sam neke savjete po internetu, bubble wrap i oklop od iskrojenog kartona (nitko ne prodaje kutije za flat televizore), ali da li onda garancija dolazi u pitanje?

(Btw, ako netko kupuje novi tv, neka razmisli o tome da će možda morati tv nositi na popravak )

 

 

 49" stane na stražnji sic u većini auta, a ako ne onda isprazniš bunker i spustiš zadnji sic... Ne moraš ga ničime umatati, jedino je bitno da nešto ne padne na ekran ili da ga ne pritisneš prilikom tramaka (obavezno hvatati tv za okvir odnosno bezel a ne za rubove ekrana).

Mad Ant sri 17.8.2022 08:35
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

Vidim da je LG predstavio 48" verziju matt OLED monitora, isti kao i ASUS:

 

https://www.youtube.com/watch?v=6gDO41zS9fI

 

https://www.lg.com/hr/monitori/lg-48gq900-b

 

 

i isto nema Dolby Vision... ali 1150 nita u HDR-u, a nema heatsink (koliko mi je poznato)... samo cijene su

Pise da mu je peak 480nits?

Nisam gledao ovaj video jer sam jos uvjek u Hr i na mobile internetu.

 Lik je izmjerio 439 u SDR-u i 1153 u HDR-u na 4:03 min.

 

EDIT: predpostavljam da nije fullfield mjerenje već 10%/20% prozor ali opet.

Mad Ant sri 17.8.2022 08:45
forumaš kaže...

Da bi to ljudi masovnije kupovali moraju smanjiti veličinu na barem 30" uz pad cijne. Ovo je pre veliko za pola metra do metar od nosa.

 

I veličina i cijena. Meni je i 42" preveliko za stol, a i nekako mi se ne daje za njega isto koliko sam dao za 65" C1...

MEGATAMA pet 26.8.2022 08:15

Samsung Display dize proizvodnju qdoled panela za 30% do kraja ove godine te dodaju 49 i 77inch modele iduce godine.

Nevjerovatno je kakvu Samsung ima masineriju kad su uspijeli u dosta kratkom vremenu razvit qdoled i pripremit tako veliku kolicinu panela a sa druge strane JOLED je pred bankrotom jer ne mogu proizvest dovoljnu kolicinu printanih rgboled panela da se uopce pokriju....katastrofa.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1661491292

MEGATAMA pet 26.8.2022 09:15
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Ne znam dali smo ovo vec stavili....

Prvi LG oled monitor od 240hz,ne bih se zacudio da LG krene od 2023 serije TVa dizat refresh i da im to bude jedan od fokusa za buducnost.

Samsung vec nudi 144hz na S95B iako je podrska malo bugovita pa ne radi svima.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1661475600

 Vrlo je vjerojatno da će bit 240Hz slijedeće godine, plus možda microlens.

Ako sa microlens uistinu mogu ic na 2000nits na wrgb oledima to ce drasticno dic i color volume,koliko kuzim microlens bi trebao dic svijetlinu svih boja kako to rade quantum dots na QDoled panelima...ako nisam krivo skuzio.

 

LG prvo mora postavit 144hz kao standard na svojim televizorima...ako ne skoce odmah na 175hz ili 240hz ali to uistinu sumnjam.