forumaš ned 7.8.2022 14:57

Da, ali to nije problem platforme nego znanja, metaliteta i preferencija. OK je 1080p, ali zato ti ne treba rtx 3080 nego 3060.Ako ganjaš visok fps onda ti treba vrhunski cpu pa to opet ne može biti jeftin komp unatoč osrednjoj ili jeftinijoj grafi. Ne vidim da je 1080p 24" sa pola metra nešto lošije od 4k da dva metra i 55". Koliki je ppi na tim ekranima? Na stranu prednosti kontrasta, ljudima koji igraju brze fpsove paše da bolje vide u mraku, tj. da je crna više siba i da vidljivije.

 

 

 

MEGATAMA ned 7.8.2022 15:00
forumaš kaže...

Da, ali to nije problem platforme nego znanja, metaliteta i preferencija. OK je 1080p, ali zato ti ne treba rtx 3080 nego 3060.Ako ganjaš visok fps onda ti treba vrhunski cpu pa to opet ne može biti jeftin komp unatoč osrednjoj ili jeftinijoj grafi. Ne vidim da je 1080p 24" sa pola metra nešto lošije od 4k da dva metra i 55". Koliki je ppi na tim ekranima? Na stranu prednosti kontrasta, ljudima koji igraju brze fpsove paše da bolje vide u mraku, tj. da je crna više siba i da vidljivije.

 

 

 

Svakako je u pitanju mentalitet kako ti navodis,jedan gamer ce kupit Ps5 ili XsX za 499eu i dat za tv 1500eu jer zeli da to izgleda kako treba a sa druge strane "znalac" ce za pc dat 2000eu a za ono sto tu sliku u biti prikazuje 2000kn....jer pise 144hz.

Ako zelis bit "faca" i furat master race mentalitet....

Evo sto mozes dobit za otprilike 1500eu i ako imas konfu od 2000eu ne vidim gdje je problem kupit i ovaj monitor.

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/odyssey-neo-g8-s32bg85

forumaš ned 7.8.2022 15:13

Firam master race spiku jer mi je to jeftinije nego biti konzolaš.PC mi zamjeni sve konzole, kompatibilan je u nazad sa svim igrama, ne plaćam pretplate, ne plaćam grafičke nadogradnje, igre kupujem ekstra jeftino. To je bit entuzijazma po mrni, iskoristiti maksimum po uloženoj kuni. Sli to je moj pristup i ne vidim da treba biti univerzalan. To ke sloboda platforme i nek radi ko kaj hoće.

 

Edit nakuvao ivo prek oleda i za kurac je post jer na danjem svjetlu vidiš drek na oledu. Vratite nam ips na mobitele.

MEGATAMA ned 7.8.2022 15:21
forumaš kaže...

Firam master race spiku jer mi je to jeftinije nego biti konzolaš.PC mi zamjeni sve konzole, kompatibilan je u nazad sa svim igrama, ne plaćam pretplate, ne plaćam grafičke nadogradnje, igre kupujem ekstra jeftino. To je bit entuzijazma po mrni, iskoristiti maksimum po uloženoj kuni. Sli to je moj pristup i ne vidim da treba biti univerzalan. To ke sloboda platforme i nek radi ko kaj hoće.

 

Edit nakuvao ivo prek oleda i za kurac je post jer na danjem svjetlu vidiš drek na oledu. Vratite nam ips na mobitele.

Sve sto si naveo jesu prednosti pc gaming platforme i to nitko ne osporava.

 

Btw ovaj monitor sto sam linkao je odlican.

 

 

Edit

Bas sam nedavno pisao u s22 temi kako je ekran nevjerovatan na direktnom svijetlu,do sad nisam vidio nesto takvo.

volegradele pon 8.8.2022 11:18

Kazes vratite nam ips na mobitele..ja jos nisam dosao u priliku da ne vidim nesto na mobitelu sa OLED displayom.

A sto se tice monitora..jos koristim Philipsov IPS 2K..2-2.5Kkn ga platio prije par godina,odlicne recenzije je pobrao i mene jos nije razocarao!

Za koju godinu OLED ga zamijeni kad tehnologija jos sazrije!

Mad Ant sub 13.8.2022 10:19
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1660209343

 

Ne mogu vjerovati, display-as-speakers toliko godina nakon predstavljanja... valjda fali novih featurea za marketing... samo cekam drugi mali prozirni OLED always-on-display za sat i prognozu... mozda motorizirani da izlazi od nekud...

Onaj prijasnji mislim da nije mogao stvarat 5.1 zvuk vibracijama,onaj koji koristi Sony.

 

 Ja se sjecam da je bio positional audio, tj. iz koje pozicije na ekranu dopire zvuk. Ovo za 5.1 mi je malo cudno... jedino kada dokupis one zadnje LG zvucnike za surround.

Mad Ant sub 13.8.2022 10:27
forumaš kaže...
Vrijeme je da opet vrate 3D na televizore 😂

 Jo ne, fuj to

 

Radije da naprave VR naocale ili OLED/MicroLED za VR headsetove (posto treba velika svjetlina jer ju lece smanjuju dok dopre do oka i to visestruko).

MEGATAMA sub 13.8.2022 10:43
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1660209343

 

Ne mogu vjerovati, display-as-speakers toliko godina nakon predstavljanja... valjda fali novih featurea za marketing... samo cekam drugi mali prozirni OLED always-on-display za sat i prognozu... mozda motorizirani da izlazi od nekud...

Onaj prijasnji mislim da nije mogao stvarat 5.1 zvuk vibracijama,onaj koji koristi Sony.

 

 Ja se sjecam da je bio positional audio, tj. iz koje pozicije na ekranu dopire zvuk. Ovo za 5.1 mi je malo cudno... jedino kada dokupis one zadnje LG zvucnike za surround.

Vjerovatno je u pitanju slicna ali naprednija stvar od prijasnje varijante.

LG mora gurat extra featurse u nove serije jer mislim da ce imat gadan problem kada Samsung zakotura qdoled masineriju posto vjerujem da Samsung ima hrpe mogucnosti za unaprijedit qdoled u iducim godinama a LG je istrosio vecinu mogucnosti kroz ovih 10 godina.

Samsung ce sigurno nac nacin kako da umanji osjetljivost quantum dotsa na ambijentalno osvijetljenje,vec su demonstrirali da ti paneli idu cak i do 1600nits,ogroman color volume imaju vec u startu a uniformiranost panela je bolja nego na najboljim wrgb panelima danasnjice.

Zato je LG opet stavio u prvi plan i prozirne olede,moraju se istaknut na alternativne nacine jer ce bitku oko kvalitete slike izgubit mozda vec iduce godine u apsolutnoj mjeri.

MEGATAMA sub 13.8.2022 10:44
Mad Ant kaže...
forumaš kaže...
Vrijeme je da opet vrate 3D na televizore 😂

 Jo ne, fuj to

 

Radije da naprave VR naocale ili OLED/MicroLED za VR headsetove (posto treba velika svjetlina jer ju lece smanjuju dok dopre do oka i to visestruko).

 Jesi vidio kad sliku sa 3d naocalama na oledu?

Klase i klase iznad klasicnog 3d prikaza na lcdu itd.

Mad Ant sub 13.8.2022 11:34
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
forumaš kaže...
Vrijeme je da opet vrate 3D na televizore 😂

 Jo ne, fuj to

 

Radije da naprave VR naocale ili OLED/MicroLED za VR headsetove (posto treba velika svjetlina jer ju lece smanjuju dok dopre do oka i to visestruko).

 Jesi vidio kad sliku sa 3d naocalama na oledu?

Klase i klase iznad klasicnog 3d prikaza na lcdu itd.

 

Je samo takovi headsetovi su jako skupi, a i ne toliko česti zasada...

MEGATAMA sub 13.8.2022 11:41
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
forumaš kaže...
Vrijeme je da opet vrate 3D na televizore 😂

 Jo ne, fuj to

 

Radije da naprave VR naocale ili OLED/MicroLED za VR headsetove (posto treba velika svjetlina jer ju lece smanjuju dok dopre do oka i to visestruko).

 Jesi vidio kad sliku sa 3d naocalama na oledu?

Klase i klase iznad klasicnog 3d prikaza na lcdu itd.

 

Je samo takovi headsetovi su jako skupi, a i ne toliko česti zasada...

Mislio sam na oled tv sa 3d naocalama?

error_666 sub 13.8.2022 11:52

To ti vjerujem, imam UH85 iz 2016.tj zadnja serija s 3D i prikaz kad se upogoni je ekstra, ne mogu ni zamisliti kako je na OLEDu.. Jos uvijek i dan danas pogledam kakav film u 3D, i zaigram ponesto. Npr tomb raider se ubio za igrat u 3D, a ima nativnu podrsku ingame u opcijama..

MEGATAMA sub 13.8.2022 11:59
error_666 kaže...
To ti vjerujem, imam UH85 iz 2016.tj zadnja serija s 3D i prikaz kad se upogoni je ekstra, ne mogu ni zamisliti kako je na OLEDu.. Jos uvijek i dan danas pogledam kakav film u 3D, i zaigram ponesto. Npr tomb raider se ubio za igrat u 3D, a ima nativnu podrsku ingame u opcijama..

Ovi preostali vlasnici LG OLEDa sa 3d podrskom dobiju slom zivaca kad im se pokvari panel i skuze da vise ne postoje 3d oled paneli da im se zamjene nego mogu dobit jedino klasicne nivije 2d panele.

Mad Ant sub 13.8.2022 18:56
MEGATAMA kaže...

Mislio sam na oled tv sa 3d naocalama?

 

A to, vidio sam valjda sve kombinacije još od doba početaka na PC-u i još od tada mi se ne sviđa 3D sa naočalama. Bez može, ali naočale mi idu na živce i u kinu (manja svjetlina, fokus faza itd.) pa većinom biram 2D projekcije.

Mad Ant ned 14.8.2022 11:00
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

ASUS ROG OLED 42"/48"

 

https://www.displayspecifications.com/en/news/df11835

 

Izgledaju kao LG paneli, ali sa mogucim overclockom. Jedino mi je navedeni kontrast cudan, moguce zbog anti-glare coatinga...

Da djeluje kao wrgb oled panel,razni premazi zanju utjecat na kontrast isto kao i wide filteri.

 DislayPort 1.4, anti-glare, heatsink, tvornička kalibracija na Delta E<2 ... ali bit će predpostavljam skuplji od LG C2

 

Nekad i LG mora izbaciti OLED monitore, pa ćemo vidit...

MEGATAMA ned 14.8.2022 11:36
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

ASUS ROG OLED 42"/48"

 

https://www.displayspecifications.com/en/news/df11835

 

Izgledaju kao LG paneli, ali sa mogucim overclockom. Jedino mi je navedeni kontrast cudan, moguce zbog anti-glare coatinga...

Da djeluje kao wrgb oled panel,razni premazi zanju utjecat na kontrast isto kao i wide filteri.

 DislayPort 1.4, anti-glare, heatsink, tvornička kalibracija na Delta E<2 ... ali bit će predpostavljam skuplji od LG C2

 

Nekad i LG mora izbaciti OLED monitore, pa ćemo vidit...

Mislim da je LG izbacio oled monitore bazirane na joled rgboled panelima.....ne sjecam se vise tocno.

Mad Ant ned 14.8.2022 16:15
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

ASUS ROG OLED 42"/48"

 

https://www.displayspecifications.com/en/news/df11835

 

Izgledaju kao LG paneli, ali sa mogucim overclockom. Jedino mi je navedeni kontrast cudan, moguce zbog anti-glare coatinga...

Da djeluje kao wrgb oled panel,razni premazi zanju utjecat na kontrast isto kao i wide filteri.

 DislayPort 1.4, anti-glare, heatsink, tvornička kalibracija na Delta E<2 ... ali bit će predpostavljam skuplji od LG C2

 

Nekad i LG mora izbaciti OLED monitore, pa ćemo vidit...

Mislim da je LG izbacio oled monitore bazirane na joled rgboled panelima.....ne sjecam se vise tocno.

 

Jesu profesionalnu liniju za gro novaca (UltraFine), ali mislim na ove 42" C varijacije.

MEGATAMA pon 15.8.2022 09:12

Philips pokupio nagrade

 

EISA Awards 2020-21 – Home Theatre Display & Video

Best Home Theatre TV: Philips 65OLED937

Best Buy OLED TV: Philips 55OLED807

Best Buy TV TCL 55C735

Best Family TV Philips 55PUS8807

Best Premium LCD TV Hisense 65U8HQ

Best Mini LED TV TCL 65C835

Best Premium OLED TV Sony 65A95K

Best Gaming TV LG OLED42C2

Best Gaming Projector BenQ X3000i

Best UST Projector XGimi Aura

Best Home Theatre Projector Epson LS12000B

 

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1660545802

MEGATAMA pon 15.8.2022 10:22

Moram priznat da su nagrade pomalo smijesne.....ne na nacin da su izabrani modeli losi nego da jednostavno po mom misljenju u kategorijama postoje bolji.

Naprimjer home theatre......Panasonic

Best Buy C1/C2

 

 

Mad Ant pon 15.8.2022 12:47
MEGATAMA kaže...

Moram priznat da su nagrade pomalo smijesne.....ne na nacin da su izabrani modeli losi nego da jednostavno po mom misljenju u kategorijama postoje bolji.

Naprimjer home theatre......Panasonic

Best Buy C1/C2

 

 

 Smijurija...