MEGATAMA sri 22.6.2022 13:46
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Caleb dosta "testira" sa ocima pa tako i u ovom slucaju kako se cini po videu,on je u zadnje vrijeme sve losiji i ovo testiranje Samsung cherry picked modela i to jos u njihovim prostorijama...ne znam sta da uopce kazem.

 

 

Evo recenzije top end mini led Sonya. 

Sony X95K miniLED LCD

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1655879889

 

 

Apsolutno nikad ne bih ovo kupio.

 Da, nije baš... nada je bila da će se Sony više potruditi za local dimmingom.

 

Ali moram priznati da mi zvuči kao prošlogodišnji LG IPS QNED MiniLED modeli - puno nita osvjetljenja i sve ali "neodlučan" local dimming, što se super vidjelo u onom starfieldu sa austronautom. Tako da je Samsung sa svojim IPS modelima ispao bolji po tome, slično kao i ovdje samo VA paneli.

 

Sad, nema još recenzija novih, ali baš me zanima da li su se pomakli u local dimming algoritmu išta.

 Mislis recenzije nove serije Samsunga?...imas ih na sve strane

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1654162781

MEGATAMA sri 22.6.2022 16:15
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

 Mislis recenzije nove serije Samsunga?...imas ih na sve strane

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1654162781

 Sorry, mislio sam na nove LG QNED MiniLED-ove.

Od njih ne ocekujem apsolutno nista,da se LG nije primio OLEDa prije 10 godina danas ne bi ni imali tv diviziju vise.

 

Ali u globalu ne znam kome ce se vise uopce isplatit ulagat u napredne mini led backlight sisteme...

Pogledaj koliko ovaj Sony trosi i koliko je tv debel i tezak....to ako zelis stavit na zid moras dobro pazit kakav je zid.

 

Iduce godine ce TV trziste preplavit wrgb,qdoled i rgboled modeli koji ne trose puno,izuzetno su tanki i lagani i proizvodjac se ne mora zajebavat sa dimming algoritmima itd.

 

Mini led je djelovao kao dobra evolucija FALDa ali je nazalost dosao prekasno i u doba kad su ljudi svijesni sto oled nudi i kad su cijene oleda krenule zestoko prema srednjem segmentu tv trzista.

 

 

Mad Ant sri 22.6.2022 20:39
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

 Mislis recenzije nove serije Samsunga?...imas ih na sve strane

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1654162781

 Sorry, mislio sam na nove LG QNED MiniLED-ove.

Od njih ne ocekujem apsolutno nista,da se LG nije primio OLEDa prije 10 godina danas ne bi ni imali tv diviziju vise.

 

Ali u globalu ne znam kome ce se vise uopce isplatit ulagat u napredne mini led backlight sisteme...

Pogledaj koliko ovaj Sony trosi i koliko je tv debel i tezak....to ako zelis stavit na zid moras dobro pazit kakav je zid.

 

Iduce godine ce TV trziste preplavit wrgb,qdoled i rgboled modeli koji ne trose puno,izuzetno su tanki i lagani i proizvodjac se ne mora zajebavat sa dimming algoritmima itd.

 

Mini led je djelovao kao dobra evolucija FALDa ali je nazalost dosao prekasno i u doba kad su ljudi svijesni sto oled nudi i kad su cijene oleda krenule zestoko prema srednjem segmentu tv trzista.

 

 

 

I dalje prodaju IPS godinama, a u zadnje vrijeme i Samsung kojem prodaja očito ide, a oni imaju najefektivniji local diming. Samo je pitanje da li će ostaviti kako je dok ide ili će se nešto popraviti. Možda spuste konačno cijenu na normalu. Jer ne vjerujem da će razni OLED-i u jednoj godini zamijeniti apsolutno sve u mid-to-top-endu, to je skroz nerealno i brojčano i cjenovno. Ima i sada OLED-a koji nisu LG/Sony pa im prodaja ne ide baš ludo, a i LG dwarfa Sony višestruko.

MEGATAMA sri 22.6.2022 20:46
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

 Mislis recenzije nove serije Samsunga?...imas ih na sve strane

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1654162781

 Sorry, mislio sam na nove LG QNED MiniLED-ove.

Od njih ne ocekujem apsolutno nista,da se LG nije primio OLEDa prije 10 godina danas ne bi ni imali tv diviziju vise.

 

Ali u globalu ne znam kome ce se vise uopce isplatit ulagat u napredne mini led backlight sisteme...

Pogledaj koliko ovaj Sony trosi i koliko je tv debel i tezak....to ako zelis stavit na zid moras dobro pazit kakav je zid.

 

Iduce godine ce TV trziste preplavit wrgb,qdoled i rgboled modeli koji ne trose puno,izuzetno su tanki i lagani i proizvodjac se ne mora zajebavat sa dimming algoritmima itd.

 

Mini led je djelovao kao dobra evolucija FALDa ali je nazalost dosao prekasno i u doba kad su ljudi svijesni sto oled nudi i kad su cijene oleda krenule zestoko prema srednjem segmentu tv trzista.

 

 

 

I dalje prodaju IPS godinama, a u zadnje vrijeme i Samsung kojem prodaja očito ide, a oni imaju najefektivniji local diming. Samo je pitanje da li će ostaviti kako je dok ide ili će se nešto popraviti. Možda spuste konačno cijenu na normalu. Jer ne vjerujem da će razni OLED-i u jednoj godini zamijeniti apsolutno sve u mid-to-top-endu, to je skroz nerealno i brojčano i cjenovno. Ima i sada OLED-a koji nisu LG/Sony pa im prodaja ne ide baš ludo.

Do sada su godinama svi oled paneli za televizore bili od LGa i to je bio apsolutni monopol,sad je tu Samsung sa svojim QDoled panelima koji su ispali visestruko jeftiniji od ocekivanoga....S95B ima vec po 1700eu ovdje u De,ali najaci udarac ocekujem od Kineza koji bi mogli gadno uzdrmat LG.

Poanta je da tek sad krece rat cijenama oleda i ako ces moc kupit oled za nekih 5000kn tesko da ce se netko odlucit za high end mini led lcd koji ce sigurno bit skuplji.

LCD bi se mogao zadrzat jos neko vrijeme u kategorijama ispod 5000kn,ovo sve nagadjam ali vec sada se moze dobit olede za 900eu ovdje pa ce iduce godine sigurno i nize....

Mad Ant sri 22.6.2022 20:59
MEGATAMA kaže...

Do sada su godinama svi oled paneli za televizore bili od LGa i to je bio apsolutni monopol,sad je tu Samsung sa svojim QDoled panelima koji su ispali visestruko jeftiniji od ocekivanoga....S95B ima vec po 1700eu ovdje u De,ali najaci udarac ocekujem od Kineza koji bi mogli gadno uzdrmat LG.

Poanta je da tek sad krece rat cijenama oleda i ako ces moc kupit oled za nekih 5000kn tesko da ce se netko odlucit za high end mini led lcd koji ce sigurno bit skuplji.

LCD bi se mogao zadrzat jos neko vrijeme u kategorijama ispod 5000kn,ovo sve nagadjam ali vec sada se moze dobit olede za 900eu ovdje pa ce iduce godine sigurno i nize....

 

Ali tko će ih kupiti? Čak i uz novi QD Samsung, LG je daleko na vrhu, iza Sony puno manje, Panasonic jedva da i postoji, Philips čak proda više, Hisense k'o da ga nema itd. Čak i sa manjim cijenama sumnjam u ludi preokret prodaje, drugo je poplavljivanje tržišta sa gro modela. Isto kao i sa QLED, MiniLED, dual-panel i ostaim kinezima danas, nisu preuzeli prodaju mid i top tier LED TV-a od velika tri ni bllizu, a kao trebali su, zar ne? Ne vjerujem da će najednom napravit em bolji em jeftiniji OLED da bi preokrenuli navike kupaca, trebat će vremena za to.

MEGATAMA sri 22.6.2022 21:10
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Do sada su godinama svi oled paneli za televizore bili od LGa i to je bio apsolutni monopol,sad je tu Samsung sa svojim QDoled panelima koji su ispali visestruko jeftiniji od ocekivanoga....S95B ima vec po 1700eu ovdje u De,ali najaci udarac ocekujem od Kineza koji bi mogli gadno uzdrmat LG.

Poanta je da tek sad krece rat cijenama oleda i ako ces moc kupit oled za nekih 5000kn tesko da ce se netko odlucit za high end mini led lcd koji ce sigurno bit skuplji.

LCD bi se mogao zadrzat jos neko vrijeme u kategorijama ispod 5000kn,ovo sve nagadjam ali vec sada se moze dobit olede za 900eu ovdje pa ce iduce godine sigurno i nize....

 

Ali tko će ih kupiti? Čak i uz novi QD Samsung, LG je daleko na vrhu, iza Sony puno manje, Panasonic jedva da i postoji, Philips čak proda više, Hisense k'o da ga nema itd. Čak i sa manjim cijenama sumnjam u ludi preokret prodaje, drugo je poplavljivanje tržišta sa gro modela. Isto kao i sa QLED, MiniLED, dual-panel i ostaim kinezima danas, nisu preuzeli prodaju mid i top tier LED TV-a od velika tri ni bllizu, a kao trebali su, zar ne? Ne vjerujem da će najednom napravit em bolji em jeftiniji OLED da bi preokrenuli navike kupaca, trebat će vremena za to.

Ne ocekujem bolji oled od Kineza ali sa printanim rgboled panelima lako moguce da cemo dobit vrhunsku uniformiranost sto je u konacnici izuzetno bitno i svakako pozeljno...bez bandinga,dse itd.

Brightness se nagadja do 500nits,mozda to oni mogu nekako podic...ostaje za vidjet.

Cijene ce definitivno bit najnize jer se za te printane duze vrijeme prica da su najeftiniji za proizvodit,vidis i da u slucaju wrgb oleda svi imaju vrhunsku sliku zahvaljujuci samim oled panelima.

Razlike su u procesiranju,motionu,upscalingu pa na dalje hdmi 2.1 featursi itd ali dolaskom novog Mediateka iduce godine svi bi trebali imat pun set featursa poput LGa ili Samsunga koji to vec imaju zahvaljujuci in house cipovima.

EDIT

Ali ja ne pricam o Kinezima nego o recimo Sonyu,Panasonicu itd sa tim printanim rgboled panelima....lako moguce da se toga prihvate i LG,Samsung itd.

Mad Ant sri 22.6.2022 21:52
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Do sada su godinama svi oled paneli za televizore bili od LGa i to je bio apsolutni monopol,sad je tu Samsung sa svojim QDoled panelima koji su ispali visestruko jeftiniji od ocekivanoga....S95B ima vec po 1700eu ovdje u De,ali najaci udarac ocekujem od Kineza koji bi mogli gadno uzdrmat LG.

Poanta je da tek sad krece rat cijenama oleda i ako ces moc kupit oled za nekih 5000kn tesko da ce se netko odlucit za high end mini led lcd koji ce sigurno bit skuplji.

LCD bi se mogao zadrzat jos neko vrijeme u kategorijama ispod 5000kn,ovo sve nagadjam ali vec sada se moze dobit olede za 900eu ovdje pa ce iduce godine sigurno i nize....

 

Ali tko će ih kupiti? Čak i uz novi QD Samsung, LG je daleko na vrhu, iza Sony puno manje, Panasonic jedva da i postoji, Philips čak proda više, Hisense k'o da ga nema itd. Čak i sa manjim cijenama sumnjam u ludi preokret prodaje, drugo je poplavljivanje tržišta sa gro modela. Isto kao i sa QLED, MiniLED, dual-panel i ostaim kinezima danas, nisu preuzeli prodaju mid i top tier LED TV-a od velika tri ni bllizu, a kao trebali su, zar ne? Ne vjerujem da će najednom napravit em bolji em jeftiniji OLED da bi preokrenuli navike kupaca, trebat će vremena za to.

Ne ocekujem bolji oled od Kineza ali sa printanim rgboled panelima lako moguce da cemo dobit vrhunsku uniformiranost sto je u konacnici izuzetno bitno i svakako pozeljno...bez bandinga,dse itd.

Brightness se nagadja do 500nits,mozda to oni mogu nekako podic...ostaje za vidjet.

Cijene ce definitivno bit najnize jer se za te printane duze vrijeme prica da su najeftiniji za proizvodit,vidis i da u slucaju wrgb oleda svi imaju vrhunsku sliku zahvaljujuci samim oled panelima.

Razlike su u procesiranju,motionu,upscalingu pa na dalje hdmi 2.1 featursi itd ali dolaskom novog Mediateka iduce godine svi bi trebali imat pun set featursa poput LGa ili Samsunga koji to vec imaju zahvaljujuci in house cipovima.

EDIT

Ali ja ne pricam o Kinezima nego o recimo Sonyu,Panasonicu itd sa tim printanim rgboled panelima....lako moguce da se toga prihvate i LG,Samsung itd.

 

LG ne priča o printanju već jedno vrijeme, predpostavljam namjerno:

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1554270848

 

Tek kad se oni trznu onda znaš da je sigurno krenulo.

MEGATAMA čet 23.6.2022 00:44
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Do sada su godinama svi oled paneli za televizore bili od LGa i to je bio apsolutni monopol,sad je tu Samsung sa svojim QDoled panelima koji su ispali visestruko jeftiniji od ocekivanoga....S95B ima vec po 1700eu ovdje u De,ali najaci udarac ocekujem od Kineza koji bi mogli gadno uzdrmat LG.

Poanta je da tek sad krece rat cijenama oleda i ako ces moc kupit oled za nekih 5000kn tesko da ce se netko odlucit za high end mini led lcd koji ce sigurno bit skuplji.

LCD bi se mogao zadrzat jos neko vrijeme u kategorijama ispod 5000kn,ovo sve nagadjam ali vec sada se moze dobit olede za 900eu ovdje pa ce iduce godine sigurno i nize....

 

Ali tko će ih kupiti? Čak i uz novi QD Samsung, LG je daleko na vrhu, iza Sony puno manje, Panasonic jedva da i postoji, Philips čak proda više, Hisense k'o da ga nema itd. Čak i sa manjim cijenama sumnjam u ludi preokret prodaje, drugo je poplavljivanje tržišta sa gro modela. Isto kao i sa QLED, MiniLED, dual-panel i ostaim kinezima danas, nisu preuzeli prodaju mid i top tier LED TV-a od velika tri ni bllizu, a kao trebali su, zar ne? Ne vjerujem da će najednom napravit em bolji em jeftiniji OLED da bi preokrenuli navike kupaca, trebat će vremena za to.

Ne ocekujem bolji oled od Kineza ali sa printanim rgboled panelima lako moguce da cemo dobit vrhunsku uniformiranost sto je u konacnici izuzetno bitno i svakako pozeljno...bez bandinga,dse itd.

Brightness se nagadja do 500nits,mozda to oni mogu nekako podic...ostaje za vidjet.

Cijene ce definitivno bit najnize jer se za te printane duze vrijeme prica da su najeftiniji za proizvodit,vidis i da u slucaju wrgb oleda svi imaju vrhunsku sliku zahvaljujuci samim oled panelima.

Razlike su u procesiranju,motionu,upscalingu pa na dalje hdmi 2.1 featursi itd ali dolaskom novog Mediateka iduce godine svi bi trebali imat pun set featursa poput LGa ili Samsunga koji to vec imaju zahvaljujuci in house cipovima.

EDIT

Ali ja ne pricam o Kinezima nego o recimo Sonyu,Panasonicu itd sa tim printanim rgboled panelima....lako moguce da se toga prihvate i LG,Samsung itd.

 

LG ne priča o printanju već jedno vrijeme, predpostavljam namjerno:

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1554270848

 

Tek kad se oni trznu onda znaš da je sigurno krenulo.

Evo malo detaljnije o svemu tome,ispada da Kinezi imaju tek 10% firme a ostalo u globalu drze Japanci.

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.oled-info.com/japan-display-announces-breakthrough-lithographic-based-oled-production-method%3Famp&ved=2ahUKEwjk6_6_j8L4AhV7RPEDHQM4BsMQFnoECAkQAQ&usg=AOvVaw2PAuz4ISg1ebf5r4yaPFV6

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://en.m.wikipedia.org/wiki/JOLED&ved=2ahUKEwjk6_6_j8L4AhV7RPEDHQM4BsMQFnoECBgQAQ&usg=AOvVaw227Nmun7yIo57tVx1qagyB

hudibitek pet 24.6.2022 23:32

Evo jedne usporedbe VA (43PUS8506) i IPS-a (Grundig, ne znam koji model, star par godina). Nije nikakvo čudo od rezultata, al mali podsjetnik da je i osrednji VA bolji od osrednjeg IPS TV-a za gledat filmove u mraku. :)
Slikano istim mobitelom. VA ne izgleda tak uživo, ipak svijetli, al ni približno kolko IPS.

Mad Ant sub 25.6.2022 09:03
MEGATAMA kaže...

Evo Vincentove recenzije i Sonyevog QDoleda 🥂

Vrhunski tv za filmove i serije ali za gaming losiji od recimo LG C9 iz 2019....

Meni je gaming najbitnija stavka na TVu te takodjer isti koristim i kao PC monitor.

 

 

https://youtu.be/Ed-C8_h0vlc

 

Mene vise zacudilo da ne ide preko 950, ako sam dobro vidio jucer, bilo je kasno...

MEGATAMA sub 25.6.2022 09:58
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Evo Vincentove recenzije i Sonyevog QDoleda 🥂

Vrhunski tv za filmove i serije ali za gaming losiji od recimo LG C9 iz 2019....

Meni je gaming najbitnija stavka na TVu te takodjer isti koristim i kao PC monitor.

 

 

https://youtu.be/Ed-C8_h0vlc

 

Mene vise zacudilo da ne ide preko 950, ako sam dobro vidio jucer, bilo je kasno...

Oni su konzervativni brightnessom i sa wrgb oledima vjerovatno zato nije ni bilo puno burn ina na njihovim modelima.

Njihovi prvi oledi su isli do mislim 550nits a od LGa do 700+ nits...isti paneli.

Dali si vidio dio videa gdje testira ABL?

Mad Ant sub 25.6.2022 10:27
MEGATAMA kaže...

Oni su konzervativni brightnessom i sa wrgb oledima vjerovatno zato nije ni bilo puno burn ina na njihovim modelima.

Njihovi prvi oledi su isli do mislim 550nits a od LGa do 700+ nits...isti paneli.

Dali si vidio dio videa gdje testira ABL?

 Pogledao sam sada ponovo, ali vidim samo primjer ABL-a kroz duži period, jesam fulao ili nije prikazivao trenutne ABL promjene kao kod brzih promjena scena?

 

I dalje mi se ne sviđa sivilo pod svjetlom, za mene osobno je to veliki minus i obrnuto od onog zbog čega bi kupio OLED, nekako mi to ide unazad ako mi smanje broj situacija u kojima je pogodan. Treba to popeglat definitivno kroz par godina.

MEGATAMA sub 25.6.2022 14:09

Bit ce zanimljivo pratit razvoj qdoled panela kroz iduce godine.

Kako je LG mjenjao velicinu piksela pa na dalje u wrgb tako ce sigurno i Samsung Display evoluirat qdoled...vjerovatno cak i brze jer je Samsung enormno bogatija korporacija.

Bas gledam i po Forbesu je vrijednost LGa tek 19 milijardi a Samsunga 367 milijardi....nije ni cudo da mogu "bacit" na razvoj qdoleda 10+ milijardi pa se neckat hoce li napravit tv na njemu 🙃🙃🙃

 

Doduse sad je Samsung Electronics napravio potpuni zaokret pa za iducu godinu stavljaju fokus na qdoled modele.

Mad Ant sub 25.6.2022 16:55
MEGATAMA kaže...

Bit ce zanimljivo pratit razvoj qdoled panela kroz iduce godine.

Kako je LG mjenjao velicinu piksela pa na dalje u wrgb tako ce sigurno i Samsung Display evoluirat qdoled...vjerovatno cak i brze jer je Samsung enormno bogatija korporacija.

Bas gledam i po Forbesu je vrijednost LGa tek 19 milijardi a Samsunga 367 milijardi....nije ni cudo da mogu "bacit" na razvoj qdoleda 10+ milijardi pa se neckat hoce li napravit tv na njemu 🙃🙃🙃

 

Doduse sad je Samsung Electronics napravio potpuni zaokret pa za iducu godinu stavljaju fokus na qdoled modele.

 Da, LG Electronic je mali naspram ostatka LG-a, a vidis i po opsegu produkata i trosenju na marketing naspram Samsung Elec.

MEGATAMA sub 25.6.2022 18:00
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Bit ce zanimljivo pratit razvoj qdoled panela kroz iduce godine.

Kako je LG mjenjao velicinu piksela pa na dalje u wrgb tako ce sigurno i Samsung Display evoluirat qdoled...vjerovatno cak i brze jer je Samsung enormno bogatija korporacija.

Bas gledam i po Forbesu je vrijednost LGa tek 19 milijardi a Samsunga 367 milijardi....nije ni cudo da mogu "bacit" na razvoj qdoleda 10+ milijardi pa se neckat hoce li napravit tv na njemu 🙃🙃🙃

 

Doduse sad je Samsung Electronics napravio potpuni zaokret pa za iducu godinu stavljaju fokus na qdoled modele.

 Da, LG Electronic je mali naspram ostatka LG-a, a vidis i po opsegu produkata i trosenju na marketing naspram Samsung Elec.

 Misllis da tih 19 milijardi nije vrijednost cjelog LGa vec samo LG Electronicsa....u biti lako moguce posto je LG drugi najveci TV proizvodjac na svijetu iza Samsunga i 19 milijardi je nekako malo....

 

 

 

picajzla0707 sub 25.6.2022 18:13
MEGATAMA kaže...

 Misllis da tih 19 milijardi nije vrijednost cjelog LGa vec samo LG Electronicsa....u biti lako moguce posto je LG drugi najveci TV proizvodjac na svijetu iza Samsunga i 19 milijardi je nekako malo....

 naravno da nije, lg electronics je samo jedna od kompanija u lg grupi

samsung je no1, a lg grupa je no3 korporacija po veličini u j. koreji

koliko je samsung jači neam pojma, ali razlika nije baš tolika

Mad Ant sub 25.6.2022 18:58
MEGATAMA kaže...

 Misllis da tih 19 milijardi nije vrijednost cjelog LGa vec samo LG Electronicsa....u biti lako moguce posto je LG drugi najveci TV proizvodjac na svijetu iza Samsunga i 19 milijardi je nekako malo....

 

 

 

LG je grupacija kao i Samsung:

 

 

Electronics industries

    LG Electronics
    LG Appliances
    LG Display
    LG Innotek
    ZKW Group

Chemical industries

    LG Chem
    SEETEC
    LG Household & Health Care
        Isa Knox
        Haitai HTB
        The Face Shop
        Beyond
        CNP
        CARE ZONE
        VONIN
    Coca-Cola Beverage Company (South Korea)
    LG Lever Korea

Telecommunications

    LG U+
    CS Leader
    CS ONE Partner
    LG CNS
    V-ENS
    BIZTECH & EKTIMO
    Ucess Partners
    Monkey House
    Pixdix
    G2R
    HS Ad
    Twenty Twenty

MEGATAMA sub 25.6.2022 19:07
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

 Misllis da tih 19 milijardi nije vrijednost cjelog LGa vec samo LG Electronicsa....u biti lako moguce posto je LG drugi najveci TV proizvodjac na svijetu iza Samsunga i 19 milijardi je nekako malo....

 

 

 

LG je grupacija kao i Samsung:

 

 

Electronics industries

    LG Electronics
    LG Appliances
    LG Display
    LG Innotek
    ZKW Group

Chemical industries

    LG Chem
    SEETEC
    LG Household & Health Care
        Isa Knox
        Haitai HTB
        The Face Shop
        Beyond
        CNP
        CARE ZONE
        VONIN
    Coca-Cola Beverage Company (South Korea)
    LG Lever Korea

Telecommunications

    LG U+
    CS Leader
    CS ONE Partner
    LG CNS
    V-ENS
    BIZTECH & EKTIMO
    Ucess Partners
    Monkey House
    Pixdix
    G2R
    HS Ad
    Twenty Twenty

Da googlao sam i vidio to ali  nema nigdje sveukupne vrijednosti LGa tojest kada se googla izbacuje net worth koji sam naveo a to je vrlo vjerovatno samo za LE.

 

Bas gledam ovdje u De se S95B moze kupit vec za 1699eu....bas brzo pada cijena,otprilike za toliko se moze nac i G2.

 

Bas me zanima tko ce sve iduce godine ponudit qdoled modele....nadam se Panasonic sa novim mediatekom i heatsinkom..oni bi mogli pogurat te panele na 1200-1300nits mozda i vise jer su obicne wrgb(ne evo) digli na 1000nits

 

 

 

Mad Ant sub 25.6.2022 19:35
MEGATAMA kaže...

Da googlao sam i vidio to ali  nema nigdje sveukupne vrijednosti LGa tojest kada se googla izbacuje net worth koji sam naveo a to je vrlo vjerovatno samo za LE.

 

Bas gledam ovdje u De se S95B moze kupit vec za 1699eu....bas brzo pada cijena,otprilike za toliko se moze nac i G2.

 

Bas me zanima tko ce sve iduce godine ponudit qdoled modele....nadam se Panasonic sa novim mediatekom i heatsinkom..oni bi mogli pogurat te panele na 1200-1300nits mozda i vise jer su obicne wrgb(ne evo) digli na 1000nits

 

 

 

 

Možda Samsung izbaci model koji nije od jeftine plastike i daje OLED crnu... i preko 1000 nita naravno  

 

Samo onda sumnjam u tako dobru cijenu. Već ova sada je sumnjiva, Samsung uvijek odere cijenom...

greysaint0 uto 28.6.2022 12:05

Iskreno, 50% vremena gledam TV sa ambijentalnim svjetlom, 50% po noći u mraku. Ako mi TV 50% vremena ne izgleda kao OLED nego kao isprani IPS, po meni, kupnja QD OLED-a je teže bacanje novaca. Bolje uzeti G2 ili čekati 2023. modele u nadi da će ispraviti raised blacks.

 

QD OLED računam da će kupovati 2 vrste ljudi - prvi su oni koji nemaju pojma o TV-ima ali imaju para i žele najskuplje, drugi su oni koji se poznaju u TV-e i žele OLED sa boljim volumenom boja i osjetno većim peak brightness-om. Prvima možeš uvaliti svašta samo da je skupo i izgleda impresivno a drugu skupinu ne znam kako ćeš uvjeriti da kupe ovakav TV koji po danu ili umjetnom svjetlu ima očajnu crnu. Eventualno ako ekipa ima nekakvu "TV sobu" gdje gledaju u zamračenim uvjetima TV.

MEGATAMA uto 28.6.2022 12:50
greysaint0 kaže...

Iskreno, 50% vremena gledam TV sa ambijentalnim svjetlom, 50% po noći u mraku. Ako mi TV 50% vremena ne izgleda kao OLED nego kao isprani IPS, po meni, kupnja QD OLED-a je teže bacanje novaca. Bolje uzeti G2 ili čekati 2023. modele u nadi da će ispraviti raised blacks.

 

QD OLED računam da će kupovati 2 vrste ljudi - prvi su oni koji nemaju pojma o TV-ima ali imaju para i žele najskuplje, drugi su oni koji se poznaju u TV-e i žele OLED sa boljim volumenom boja i osjetno većim peak brightness-om. Prvima možeš uvaliti svašta samo da je skupo i izgleda impresivno a drugu skupinu ne znam kako ćeš uvjeriti da kupe ovakav TV koji po danu ili umjetnom svjetlu ima očajnu crnu. Eventualno ako ekipa ima nekakvu "TV sobu" gdje gledaju u zamračenim uvjetima TV.

Bas sam danas odgledao taj cjeli HDR demo i kada zavrsi bude skroz crn ekran par sekundi i tu se kuzi tojest ja vidim da nije ona apsolutna duboka crna kao na ostalim oledima ali nije nikako niti IPS,kao sto su naveli u par recenzija to najvise podsjeca na plazme u tom trenutku.

Ali kad su boje na ekranu tojest ikakva slika osim crnog ekrana to onda izgleda fantasticno sa izrazajnim bojama i vrlo bistrom slikom.

Ja mislim da taj raised black velika vecina kupaca nece niti skuzit.

MEGATAMA uto 28.6.2022 12:51
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Jos jedna recenzija gdje raised blacks nije istaknut kao ozbiljan nedostatak...

Mene sa druge strane kao gamera ne odusevljava trenutna situacija sa HDR gamingom.

 

https://www.avforums.com/reviews/samsung-s95b-qd-oled-tv-review.19923/

 

Nemoj uopće ni gledati S95B za kupnju, nema smisla s obzirom na sve zajedno. Druga generacija će valjda sve to ispraviti (valjda).

Ma ja ostajem na G1 dok god je uniformiranost panela kakva je trenutno,uistinu imam samo pohvale za panel.

Mad Ant uto 28.6.2022 14:58
MEGATAMA kaže...
greysaint0 kaže...

Iskreno, 50% vremena gledam TV sa ambijentalnim svjetlom, 50% po noći u mraku. Ako mi TV 50% vremena ne izgleda kao OLED nego kao isprani IPS, po meni, kupnja QD OLED-a je teže bacanje novaca. Bolje uzeti G2 ili čekati 2023. modele u nadi da će ispraviti raised blacks.

 

QD OLED računam da će kupovati 2 vrste ljudi - prvi su oni koji nemaju pojma o TV-ima ali imaju para i žele najskuplje, drugi su oni koji se poznaju u TV-e i žele OLED sa boljim volumenom boja i osjetno većim peak brightness-om. Prvima možeš uvaliti svašta samo da je skupo i izgleda impresivno a drugu skupinu ne znam kako ćeš uvjeriti da kupe ovakav TV koji po danu ili umjetnom svjetlu ima očajnu crnu. Eventualno ako ekipa ima nekakvu "TV sobu" gdje gledaju u zamračenim uvjetima TV.

Bas sam danas odgledao taj cjeli HDR demo i kada zavrsi bude skroz crn ekran par sekundi i tu se kuzi tojest ja vidim da nije ona apsolutna duboka crna kao na ostalim oledima ali nije nikako niti IPS,kao sto su naveli u par recenzija to najvise podsjeca na plazme u tom trenutku.

Ali kad su boje na ekranu tojest ikakva slika osim crnog ekrana to onda izgleda fantasticno sa izrazajnim bojama i vrlo bistrom slikom.

Ja mislim da taj raised black velika vecina kupaca nece niti skuzit.

 Ista situacija je i sa boljim IPS-ovima, dok nema tamnoga u sceni super, kao na demou koji si ti gledao. Ali stvar je u normalnom materijalu koji ima svacega, tamne scene sa dosta nijansi blizu crne i sl.. A i sama cinjenica da znam da postoji taj efekt bi me osobno iritiralo...

greysaint0 sri 29.6.2022 10:15
MEGATAMA kaže...

Nekako opet razocaranje od mini led tehnologije.....

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x95k

 

Ako se ovi noviji OLED paneli pokažu dovoljno izdrživim, recimo da traju barem 5-6 godina, ne vidim zašto bi itko kupovao bilo kakav LED više ikada. Gledam slike na recenziji, blooming je očajan. Nema tog LD algoritma koji to može riješiti. Tu bi trebalo biti deseci tisuća zona da se blooming minimizira. Nitko neće ići u tom smjeru jer OLED ima ogroman uzlet a MicroLED je vjerojatno pred vratima (za koju godinu).