toxic ned 8.5.2022 07:37

Ekipa,

jucer sam se pocastio ovim televizorom. Sony Bravia OLED XR-55A83J

Kako mi je ovo prvi OLED odmah sam kupio i dodatnih 3 godine jamsta, ono sto mene zanima jel trebam na išta paziti kod poriktavanja itd... Procitao sam negdje da za prvih 100h je preporuka da se iskljuci energy saver tj automatsko podešavanje svjetilne

Jel to to ili treba jos nesto specificno napraviti...

Jucer probao XeS i TV sam uspio nariktati na 4k 120hz mod ali kada je taj mod ukljucen onda dolby vision funkcija ne radi, kada ukljucim dolby vision funkciju tada je maks mod s 120hz zapravo 1080p.. Nesto sam citao kao da je to normalno itd.

Uglavnom VRR radi, low latency mode radi...

Sad trebam tih par savjeta pa da to bude sve kak treba biti.

MEGATAMA ned 8.5.2022 09:52
toxic kaže...

Ekipa,

jucer sam se pocastio ovim televizorom. Sony Bravia OLED XR-55A83J

Kako mi je ovo prvi OLED odmah sam kupio i dodatnih 3 godine jamsta, ono sto mene zanima jel trebam na išta paziti kod poriktavanja itd... Procitao sam negdje da za prvih 100h je preporuka da se iskljuci energy saver tj automatsko podešavanje svjetilne

Jel to to ili treba jos nesto specificno napraviti...

Jucer probao XeS i TV sam uspio nariktati na 4k 120hz mod ali kada je taj mod ukljucen onda dolby vision funkcija ne radi, kada ukljucim dolby vision funkciju tada je maks mod s 120hz zapravo 1080p.. Nesto sam citao kao da je to normalno itd.

Uglavnom VRR radi, low latency mode radi...

Sad trebam tih par savjeta pa da to bude sve kak treba biti.

 Na Sonyu nazalost ne radi simultano 4k i 120hz u Dolby Visionu.

TV ti treba oko 100 sati rada da se panel "slegne"

Obavezno iskljuci energy save,eco isl modove

Ja sebi uvjek gasim poboljsanja slike na novoj telki ali ovaj G1 im filmmaker mode pa je tu sve to vec pogaseno,ne znam dali Sony podrzava FMM.

Pixel shifter i logo dimming bi ti trebali bit ukljuceni jer stite panel od burn ina

Ektra garancija je po meni obavezna za takve skuplje komade hardvera

 

Mad Ant ned 8.5.2022 09:53
toxic kaže...

Ekipa,

jucer sam se pocastio ovim televizorom. Sony Bravia OLED XR-55A83J

Kako mi je ovo prvi OLED odmah sam kupio i dodatnih 3 godine jamsta, ono sto mene zanima jel trebam na išta paziti kod poriktavanja itd... Procitao sam negdje da za prvih 100h je preporuka da se iskljuci energy saver tj automatsko podešavanje svjetilne

Jel to to ili treba jos nesto specificno napraviti...

Jucer probao XeS i TV sam uspio nariktati na 4k 120hz mod ali kada je taj mod ukljucen onda dolby vision funkcija ne radi, kada ukljucim dolby vision funkciju tada je maks mod s 120hz zapravo 1080p.. Nesto sam citao kao da je to normalno itd.

Uglavnom VRR radi, low latency mode radi...

Sad trebam tih par savjeta pa da to bude sve kak treba biti.

 

Mislim da ce ti svi reci da nikad ne koristis energy saving... to je ionako zbog propisa...

 

Evo ti jedan YT video za settinge, ima ih jos po YT:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Xlnbzfm4nl4

 

Mad Ant ned 8.5.2022 12:07
MEGATAMA kaže...
Mad Ant kaže...

Na 7:38

 

42" LG C2 vs Alienware QD-OLED Monitor - 19 Differences in 10 Minutes!

 

https://www.youtube.com/watch?v=b5e9IBIwGMg

 

 Vidio sam to sinoc,vjerujem da je u pitanju fokus kamere ili sto vec,ako mislis na washed out izgled qdoleda?

 Vrlo vidljiv wash-out crne, pogotovo u blackbarovima (7:55)... moguće da je samo na kameri (mada sumnjam da je isključivo samo kamera efekt), ali nije da je bilo puno svjetla i to mi je veći red-flag...

zuper pon 9.5.2022 21:46

Realno ako uzimaš OLED, njega je skoro pod must konzumirati u što tamnijem ambijent. Jer što više svijetla, to je manji gap između LCD, pa i nedostatak. Izgube se sve blagodati OLED-a.
Tak i tak većina gleda filmove navečer.

toxic sri 11.5.2022 16:19

Kada idem u pretragu za svoj Sony OLED svaki reviewer ima svoje najbolje postavke slike... dakle nemam pojma kome vjerovati kome ne..

 

Nekako mi se cini da cu ja to odraditi na svoju pereferencu iako mozda nije "najrealniji prikaz"

Mad Ant sri 11.5.2022 21:49
toxic kaže...

Kada idem u pretragu za svoj Sony OLED svaki reviewer ima svoje najbolje postavke slike... dakle nemam pojma kome vjerovati kome ne..

 

Nekako mi se cini da cu ja to odraditi na svoju pereferencu iako mozda nije "najrealniji prikaz"

 To svi rade na kraju, pregled videa sa postavkama je više da naučiš šta koja radi i koja je početna točka (slika sa što manje procesiranja), pa onda na to dodaješ...

MEGATAMA pet 13.5.2022 10:07
toxic kaže...

Kada idem u pretragu za svoj Sony OLED svaki reviewer ima svoje najbolje postavke slike... dakle nemam pojma kome vjerovati kome ne..

 

Nekako mi se cini da cu ja to odraditi na svoju pereferencu iako mozda nije "najrealniji prikaz"

Realno tu i nemas bas sta mjenjat osim klasike poput eco moda i ono sto smo vec naveli par puta sto treba postelat kod novog tva.

Svi ti televizori vise klase imaju izvrsnu sliku out of box te nude vise modova slike pa sta ti odgovara.

 

MEGATAMA pet 13.5.2022 10:20

Panasonic najavio ovogodisnju lepezu i nazalost nista od QDOLED modela ove godine kako se cini.

Iduce godine cemo imat spektakularnu ponudu qdoled modela to je sigurno.

Inace uz ono negativno sto sam naveo za Samsung qdoled model tesko je nac neke zamjerke...

Paneli imaju nevjerovatan WCG...

Najbolji color volume....

Peak ide i do 1600nits

Samsungov model radi u 4k 144hz vrr 4:4:4 kada se spoji na pc...

Uniformiranost panela...NAJBITNIJA STAVKA....je po svemu sto sam citao na izuzetno visokoj razini..

 

Ukratko,panel je sam po sebi cudo ali je Samsung Electronics napravio katastrofu uzasno niske kvalitete izrade pa se paneli cak i savijaju...

Mad Ant sub 14.5.2022 10:12
MEGATAMA kaže...

Uistinu se nadam da raised black uz bilo kakvo ambijentalno osvijetljenje nije fizicka znacajka samog panela jer se to onda ne moze ispravit...

Puno toga ova tehnologija odradjuje vrhunski ali ovo je velik minus,barem na ovom Samsungu i onom monitoru.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/s95b-oled

 Da, za sada je u kategoriji egzotike za rijetke kupce. Egzotike sa lošom izradom, nda...

 

Joooj, još nismo čuli, ali ako opet počne razglabanje o pucketanju plastike...

 

Ne znam za tebe, ali meni se sviđa što je C1 takove izrade, kao tenk, metalan, debelo metalno postolje, ne miriši plastika, nema pucketanja... definitivno odaje dojam premium proizvoda s obzirom na cijenu.

MEGATAMA sub 14.5.2022 10:24
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Uistinu se nadam da raised black uz bilo kakvo ambijentalno osvijetljenje nije fizicka znacajka samog panela jer se to onda ne moze ispravit...

Puno toga ova tehnologija odradjuje vrhunski ali ovo je velik minus,barem na ovom Samsungu i onom monitoru.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/s95b-oled

 Da, za sada je u kategoriji egzotike za rijetke kupce. Egzotike sa lošom izradom, nda...

 

Joooj, još nismo čuli, ali ako opet počne razglabanje o pucketanju plastike...

Kvaliteta izrade se moze drasticno poboljsat od jedne serije do iduce ali ovo sa raised blacks je bas zeznuto,pa koji je to onda kontrast u pitanju ako crna nije crna nego siva?....

Ali opet sa druge strane mozda i nije toliko vidljivo jer bi to onda istaknuli kao dealbreaker u recenzijama....

 

Edit

Da i G1 ima fantasticnu izradu i bas daje kvalitetan dojam.

Mad Ant sub 14.5.2022 11:30
MEGATAMA kaže...

Ali opet sa druge strane mozda i nije toliko vidljivo jer bi to onda istaknuli kao dealbreaker u recenzijama....

 Ne bi, zato što je Samsung, nisi to još primjetio? Pogotovo RTINGS... moralo bi biti vidljivo i ćoravoj babi na drugom brdu, onda bi rekli direktno u glavu.

MEGATAMA sub 14.5.2022 11:52
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Ali opet sa druge strane mozda i nije toliko vidljivo jer bi to onda istaknuli kao dealbreaker u recenzijama....

 Ne bi, zato što je Samsung, nisi to još primjetio? Pogotovo RTINGS... moralo bi biti vidljivo i ćoravoj babi na drugom brdu, onda bi rekli direktno u glavu.

 Otici cu vidjet taj tv u Saturn ili Mediamarkt tamo ima podosta ambijentalnog svijetla 😁

Mad Ant sub 14.5.2022 12:05
MEGATAMA kaže...

 Otici cu vidjet taj tv u Saturn ili Mediamarkt tamo ima podosta ambijentalnog svijetla 😁

 Samo i tamo bi moglo biti zeznuto, ima čak i previše svjetla i S95B će 100% vrtiti nekakav prenapucani demo.

MEGATAMA sub 14.5.2022 12:18
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

 Otici cu vidjet taj tv u Saturn ili Mediamarkt tamo ima podosta ambijentalnog svijetla 😁

 Samo i tamo bi moglo biti zeznuto, ima čak i previše svjetla i S95B će 100% vrtiti nekakav prenapucani demo.

Da to sigurno,i za qlede uvjek imaju nekakve bright demoe.

MEGATAMA sub 14.5.2022 20:08

Sad bas citam rtings recenziju i objasnili su unutar nje....

 

The Samsung S95B handles direct reflections incredibly well, but there are some flaws. Due to the lack of a polarizer, if you're in a room with any ambient lighting, the TV has a pink tint to it even when it's off. Bright lights are still distracting in a bright room, but it cuts the mirror effect slightly better than the LG G2 OLED. On the other hand, blacks look much better on the G2 when you're in a room with any ambient light. 

Mad Ant sub 14.5.2022 22:33
MEGATAMA kaže...

Sad bas citam rtings recenziju i objasnili su unutar nje....

 

The Samsung S95B handles direct reflections incredibly well, but there are some flaws. Due to the lack of a polarizer, if you're in a room with any ambient lighting, the TV has a pink tint to it even when it's off. Bright lights are still distracting in a bright room, but it cuts the mirror effect slightly better than the LG G2 OLED. On the other hand, blacks look much better on the G2 when you're in a room with any ambient light. 

 Saznali smo to i prije, ne sjećam se tko je spomenuo (možda i sam Samsung), ali opet nitko nije očekivao takav efekt sive crne na svjetlu... malo da, ali baš tako vidljivo...

 

I malo ih previše dira pink-tint koji je navodno manji nego na LG-jevim WOLED-ima, iako ja na C1 ne primjetim u gledanju, samo gledajući dosta sastrane (bar 45°) na full-field bijeloj i kada je zagašen ako se zagledam u odraz.

Ivanjino96 ned 22.5.2022 20:01
MEGATAMA kaže...
Ivanjino96 kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Mad Ant kaže...

 Javim dojmove (jedino me pika sada ta garancija od dvije god na samsung a lg ima 5 plus 2 kaska) 

 Puno ducana ima za nadokupiti to isto osiguranje/kasko.

 Kupio sam ga jučer na kraju sa osiguranjem 2+3 god. Nisu imali u ducanu pa povlace ga iz drugog tak da tek 09.05. je kod mene pa javim dojmove

Odlicno,kad stigne napisi malo dojmova.

Ne sumnjam da ces bit odusevljen 🥂

 Evo napokon ga danas stavio na zid (kupio samsung slim fit wall mount) i mogu reci da nosac vrijedi tih 700kn. Tv je doslovno uz zid i izgleda kao slika na zidu. Preko dana dok sunce tuce nema nikakvih problema sve se lijepo vidi. Odusevljen sam sa one connect boxom. Daljinski odlican. Ma sve top. Jos pikiram soundbar q800 ili q900...

MEGATAMA ned 22.5.2022 21:20
Ivanjino96 kaže...
MEGATAMA kaže...
Ivanjino96 kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Mad Ant kaže...

 Javim dojmove (jedino me pika sada ta garancija od dvije god na samsung a lg ima 5 plus 2 kaska) 

 Puno ducana ima za nadokupiti to isto osiguranje/kasko.

 Kupio sam ga jučer na kraju sa osiguranjem 2+3 god. Nisu imali u ducanu pa povlace ga iz drugog tak da tek 09.05. je kod mene pa javim dojmove

Odlicno,kad stigne napisi malo dojmova.

Ne sumnjam da ces bit odusevljen 🥂

 Evo napokon ga danas stavio na zid (kupio samsung slim fit wall mount) i mogu reci da nosac vrijedi tih 700kn. Tv je doslovno uz zid i izgleda kao slika na zidu. Preko dana dok sunce tuce nema nikakvih problema sve se lijepo vidi. Odusevljen sam sa one connect boxom. Daljinski odlican. Ma sve top. Jos pikiram soundbar q800 ili q900...

One connect box je jedna od najboljij stvari na televizorima,daljinski je na dnevno svijetlo zar ne?

Ivanjino96 pon 23.5.2022 08:50
MEGATAMA kaže...
Ivanjino96 kaže...
MEGATAMA kaže...
Ivanjino96 kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Mad Ant kaže...

 Javim dojmove (jedino me pika sada ta garancija od dvije god na samsung a lg ima 5 plus 2 kaska) 

 Puno ducana ima za nadokupiti to isto osiguranje/kasko.

 Kupio sam ga jučer na kraju sa osiguranjem 2+3 god. Nisu imali u ducanu pa povlace ga iz drugog tak da tek 09.05. je kod mene pa javim dojmove

Odlicno,kad stigne napisi malo dojmova.

Ne sumnjam da ces bit odusevljen 🥂

 Evo napokon ga danas stavio na zid (kupio samsung slim fit wall mount) i mogu reci da nosac vrijedi tih 700kn. Tv je doslovno uz zid i izgleda kao slika na zidu. Preko dana dok sunce tuce nema nikakvih problema sve se lijepo vidi. Odusevljen sam sa one connect boxom. Daljinski odlican. Ma sve top. Jos pikiram soundbar q800 ili q900...

One connect box je jedna od najboljij stvari na televizorima,daljinski je na dnevno svijetlo zar ne?

 Da, daljinski je solarni/Type C 

I mogu reći da je Tv jako savitljiv kada ga se podiže, imaš osjećaj da će puknuti...

MEGATAMA pon 23.5.2022 08:56
Ivanjino96 kaže...
MEGATAMA kaže...
Ivanjino96 kaže...
MEGATAMA kaže...
Ivanjino96 kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Mad Ant kaže...

 Javim dojmove (jedino me pika sada ta garancija od dvije god na samsung a lg ima 5 plus 2 kaska) 

 Puno ducana ima za nadokupiti to isto osiguranje/kasko.

 Kupio sam ga jučer na kraju sa osiguranjem 2+3 god. Nisu imali u ducanu pa povlace ga iz drugog tak da tek 09.05. je kod mene pa javim dojmove

Odlicno,kad stigne napisi malo dojmova.

Ne sumnjam da ces bit odusevljen 🥂

 Evo napokon ga danas stavio na zid (kupio samsung slim fit wall mount) i mogu reci da nosac vrijedi tih 700kn. Tv je doslovno uz zid i izgleda kao slika na zidu. Preko dana dok sunce tuce nema nikakvih problema sve se lijepo vidi. Odusevljen sam sa one connect boxom. Daljinski odlican. Ma sve top. Jos pikiram soundbar q800 ili q900...

One connect box je jedna od najboljij stvari na televizorima,daljinski je na dnevno svijetlo zar ne?

 Da, daljinski je solarni/Type C 

I mogu reći da je Tv jako savitljiv kada ga se podiže, imaš osjećaj da će puknuti...

Uzeo si na kraju QN95A zar ne?

Cudi me da je on savitljiv jer nije u pitanju oled panel koji znaju bit toliko tanki da se savijaju......

Jesi sta zaigrao vec,dojmovi u HDRu?

Ivanjino96 pon 23.5.2022 09:04
MEGATAMA kaže...
Ivanjino96 kaže...
MEGATAMA kaže...
Ivanjino96 kaže...
MEGATAMA kaže...
Ivanjino96 kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Mad Ant kaže...

 Javim dojmove (jedino me pika sada ta garancija od dvije god na samsung a lg ima 5 plus 2 kaska) 

 Puno ducana ima za nadokupiti to isto osiguranje/kasko.

 Kupio sam ga jučer na kraju sa osiguranjem 2+3 god. Nisu imali u ducanu pa povlace ga iz drugog tak da tek 09.05. je kod mene pa javim dojmove

Odlicno,kad stigne napisi malo dojmova.

Ne sumnjam da ces bit odusevljen 🥂

 Evo napokon ga danas stavio na zid (kupio samsung slim fit wall mount) i mogu reci da nosac vrijedi tih 700kn. Tv je doslovno uz zid i izgleda kao slika na zidu. Preko dana dok sunce tuce nema nikakvih problema sve se lijepo vidi. Odusevljen sam sa one connect boxom. Daljinski odlican. Ma sve top. Jos pikiram soundbar q800 ili q900...

One connect box je jedna od najboljij stvari na televizorima,daljinski je na dnevno svijetlo zar ne?

 Da, daljinski je solarni/Type C 

I mogu reći da je Tv jako savitljiv kada ga se podiže, imaš osjećaj da će puknuti...

Uzeo si na kraju QN95A zar ne?

Cudi me da je on savitljiv jer nije u pitanju oled panel koji znaju bit toliko tanki da se savijaju......

Jesi sta zaigrao vec,dojmovi u HDRu?

 Da uzeo sam 65" QN95A. Dosta je on tanki tako da je savitljiv. Jučer sam pokušao zaigrati ali ne mogu naći HDMI kabel od PS5 tako da nisam uspio upogoniti jer nemam adekvatni kabel. Budem ga kupio sada koji dan