Televizori

Pomoć! CRT samo blinka...

Armor sub 28.3.2020 10:35

Prije par dana mojima je odjednom nestalo slike/crkel stari Sony CRT TV.

 

Jedina aktivnost koju sad ima je blinkanje "Power" lampice i to u ciklusu "blink-blink" u 1 sekundi, pa 3 sekunde čekanja i onda opet dva blinka u sekundi...

Kaj to znači?

 

Čuje se ono kad se kao upali, onaj zvuk kad se ručno pali ak od slike ništa.

 

Da bi bilo gore, odavno mi ne dela ni daljniski ak postoje kakve fore s njim na ovu gore situaciju.

Rastavljanje ne dolazi u obzir jer o tome nemam pojma.

 

 

Ima tome spasa ili je ošel u vječna lovišta?

syncmaster245b sub 28.3.2020 10:40
Armor kaže...

Prije par dana mojima je odjednom nestalo slike/crkel stari Sony CRT TV.

 

Jedina aktivnost koju sad ima je blinkanje "Power" lampice i to u ciklusu "blink-blink" u 1 sekundi, pa 3 sekunde čekanja i onda opet dva blinka u sekundi...

Kaj to znači?

 

Čuje se ono kad se kao upali, onaj zvuk kad se ručno pali ak od slike ništa.

 

Da bi bilo gore, odavno mi ne dela ni daljniski ak postoje kakve fore s njim na ovu gore situaciju.

Rastavljanje ne dolazi u obzir jer o tome nemam pojma.

 

 

Ima tome spasa ili je ošel u vječna lovišta?

 Spasa vjerojatno ima, ali se postavlja pitanje isplativosti.

Vjerujem da cijena popravka bi prisla prilicno blizu cijene nekog novog LCD-a iste ili priblizne dijagonale.

KaeR sub 28.3.2020 11:28

Kod Sonyja 2 ponavljajuća "blinka" znači da se aktivirao B+ OCP (over-current protection), tj. neka komponenta je vjerojatno u kratkom spoju, moguće horizontalni izlazni tranzistor ili nešto u sklopu napajanja.

Popravka ima, a pitanje je što je točno crklo i koliko će to koštati, no nije loše upitati za procjenu.

 

tiki sub 28.3.2020 11:37

Taj "blink-blink" je error kod koji govori majstoru koji "dio" tv-a nije u redu. Ovako na daljinu se ne može ništa znati - može biti da je otišao ekran a može biti i da treba samo prelemiti slabe spojeve.

 

No čak i da platiš popravak 200-300kn, za pola godine ti slijedi kupovina novog DVB-T2 recievera jer prelazimo na novi signal. Tu si već na 400-500kn (i to ako imaš sreće pa kvar nije velik), a već za 900kn imaš novi 32" tv s ugrađenim novim tunerom...