Televizori

LG C21 i mrežni disk

Bass sub 12.11.2022 21:49

Pozdrav drugari. Pokušavam natjerati LG oled C21 da “vidi” mrežni disk kojeg Samsung i Hisense telke vide bz problema ali LG ne. Ima mozda koja postavka koja mi ne promakla?

Hvala unaprijed.

Posmatrač ned 13.11.2022 16:33
Bass kaže...
Pozdrav drugari. Pokušavam natjerati LG oled C21 da “vidi” mrežni disk kojeg Samsung i Hisense telke vide bz problema ali LG ne. Ima mozda koja postavka koja mi ne promakla?

Hvala unaprijed.

 Sta znaci mrezni disk? Externi HD koji je na mrezi samostalan ili neki disk iz kompa koji je sheran....

Mad Ant pon 14.11.2022 08:12
Bass kaže...
Ispricavam se na nedostatku informacija. Disk ustekan u router (nas). Ako treba, router je asus ac85p a disk je transcend esd220 512gb.

 Mrezni disk, tj. NAS uređaj mora imati/vrtiti DLNA server softver da bi ga TV vidio. Ako si spojio hard na PC dignes DLNA u Windowsima. NAS uređaji isto imaju tu mogucnost.

 

LG jos uvijek ima i svoj DLNA program, mislim da je SmartShare...

Posmatrač pon 14.11.2022 12:05
Bass kaže...
U redu ali na ruteru je omogucen smb i gore spomenuti uredaji ga vide bez problema, zato mi je i bilo cudno kako LG ne vidi. Provjerit cu sto se da napraviti pa se javim. Hvala.

 Pogledaj u routeru je li ukljucen media server....Isto tako u NAS-u....

steve90 pon 14.11.2022 13:49

Ali ako sam dobro shvatio on uopće nema NAS. On ima obični disk koji je uključio u USB port na routeru.

Rekao bih da je ovo manual za tvoj router. Provjeri na stranici 34 kako uključiti DLNA na routeru i onda bi TV trebao vidjeti disk kada odeš na aplikaciju Media na TV-u. Ja imam DLNA server ali se vrti na windowsima i moj C2 ga uredno vidi.