Televizori

Krovna antena ili tv tuner?

gnomisa sri 18.3.2020 13:39

Imam novu telku LG 55UM7450PLA. Slika je ok prek netflixa, s diska i youtube. Prpblem je slika prek antene (dvbt, krovna antena na zgradi staroj 14g.). Nekad (rijetko) nestane signala, nekad slika puca (rijetko), pojave se one velike kockice kao kod lošeg streama. ALi konstatno kvaliteta slike varira ovisno o programu ili sadržaju na istom. Navečer je bolje. Imali smo problema sa krovnom antenom pa se popravljalo (nedavno) ali tad nije bilo slike. Inače signal je 100% nakon mjerenja na telki. Pitanje je....jel to do tv tuner ugrađenog u telku ili je ipak veća mogućnost da je opet antena. Nema sad dvbt2 externi prijemnik da testiram....

tiki sri 18.3.2020 17:45

Ako su velike kocke u pitanju, vjerojatno je antena u pitanju. Prati malo stanje signala kad ti se događaju smetnje. Isto tako signal može biti previše pojačan pa ćeš također imati smetnje (ako imaš neko pojačalo).

gnomisa sri 18.3.2020 18:55
tiki kaže...

Ako su velike kocke u pitanju, vjerojatno je antena u pitanju. Prati malo stanje signala kad ti se događaju smetnje. Isto tako signal može biti previše pojačan pa ćeš također imati smetnje (ako imaš neko pojačalo).

 Ma to s kockama je jako rijetko...češće je slika loša...jedino mi čudno da nekad jedan kanal zna biti super a drugi jako loš ili u istom kanalu jednom slika super pa poslije na drugom sadržaju loša....Ne znam kak bi se manifestiralo da je digitalni tuner unutar tva u banani. A telka skroz nova.

dado16 sri 18.3.2020 22:18

meni zna nekad prekidat signal, a ista ta antena kod starog u sobi radi normalno, na kraju sam skuzio da ona bakrena nit na spoju za antenu pocela zajebavat, pa sam odrezao jedan dio kabela i ponovno napravio utor i spojio u tv i sad radi ok

gnomisa sri 18.3.2020 23:14

Probat ću novi antenski kabel iako sumnjam da je do njega. A gledam možda čak uzet uz net i TV prek maxtva ili bneta. Samo to će me koštat dodatnih 150-ak kunića mjesečno (uz ugovor na 24mj). Kakva je uopće slika prek njih? Ja doma imam optiku 100/50.....

gnomisa sri 18.3.2020 23:33

Ono sto me zbunjuje je da kvaliteta slike jako varira i to na istom kanalu. Tipa gledam reklamu slika koma. Nakon toga druga reklama super. Isto sa serijama i filmovima s tim da mi je slika na novoj i rtlu najcesce bolja. Nekad cak skuzim da logo tv kanala vise nije ostar..kasnije bude ok i tako u krug. To fakat smrdi na tesku kompresiju...tuner ili radi ili ne, zar ne?

Btw, ta antena na zgradi je par puta vec slala "kockastu" sliku pa bi nestalo i slike. Pa je neko to isao popravljat...smo dok je radilo slika je bila ok al tad sam imao 47" LG led tv s 1080p pa je nekako i logicnije da se manje kuzilo.....

fer-de-lance čet 19.3.2020 05:23

To ti je tak zato kaj imaju većinu sadržaja zapravo u SD rezi, pa upscaleaju, a to nikak ne izgleda dobro.

To se ne bude promijenilo dok ne počnu stavljati više HD sadržaja u program.

Ali meni je htv najfascinantniji, izgleda da oni npr. dnevnik i pitjeru i milijunaša, i još neke stvari snimaju u sd-u pa upscaleaju, umjesto da snimaju u hd-u, ili im netko jednostavno nema pojma kaj radi, jer to im je negledljivo totalno.

 

Mary Sue čet 19.3.2020 07:31
fer-de-lance kaže...

Ali meni je htv najfascinantniji, izgleda da oni npr. dnevnik i pitjeru i milijunaša, i još neke stvari snimaju u sd-u pa upscaleaju, umjesto da snimaju u hd-u, ili im netko jednostavno nema pojma kaj radi, jer to im je negledljivo totalno.

 Ne.

gnomisa čet 19.3.2020 11:40

Najčešće je slika koma na HRT3 i HRT4 (HD oba). Evo recimo sad ovaj sat tjelesnog za klince slika mutna, nejasna, pogotovo se kuži na licima trenera...užas. SD kanali su meni još gori. Ma ja ni ne gledam domaću telku, samo netflix, hbo, s diska stvari.....ali me živcira. Osim toga nekad pogledam tekmu.

Gledam kod punca slika je sasvim ok na HD kanalima ali preko BNETA. No on ima 40 inchnu telku sa 1080p pa je teško onda uspoređivat. Manje se kuži lošija kompresija. Sad je imao i neki kvar pa je dobio novi prijemnik i sad mu je slika fakat dobra.

Mary Sue čet 19.3.2020 14:48
gnomisa kaže...

Evo recimo sad ovaj sat tjelesnog za klince slika mutna, nejasna, pogotovo se kuži na licima trenera…užas.

 Škola na Trećem ne snima se u HD-u, ali klincima to - vjeruj mi! - nimalo ne smeta.