Televizori

Koliko ste dugo koristili TV dok se nije pokvario?

hummer0 ned 4.12.2022 19:37

Samsung UE50TU8072U krepao nakon 2 godine i 20 dan kao što i sam naslov kaže.

Koliko ste dugo koristili TV nakon kupnje pa do prvog kvara?

Moj se počeo samo restartat nakon 10 sec. slika normalna i onda nakon 10 sec. slika se ugasi u lijevom kutu se vidi logo i rub slike onako malo razmazan ostalo crno i onda ide reset.

fer-de-lance ned 4.12.2022 20:58
hummer0 kaže...

Samsung UE50TU8072U krepao nakon 2 godine i 20 dan kao što i sam naslov kaže.

Koliko ste dugo koristili TV nakon kupnje pa do prvog kvara?

Moj se počeo samo restartat nakon 10 sec. slika normalna i onda nakon 10 sec. slika se ugasi u lijevom kutu se vidi logo i rub slike onako malo razmazan ostalo crno i onda ide reset.

Meni krepal nakon točno 2 godine i jedan dan 

A imam 5 godina garancije, ali produžena garancija ne pokriva taj kvar pa sam ga sam složio (krepalo napajanje pozadinskog osvjetljenja).

 

Gemmy ned 4.12.2022 21:09

imam 3 sony telke u kuci

 

prava najstarija neka 30ak icha i 10ak godina radi u kuhinji za gledat nesto samo da radi, skoro kao nova jel

 

druga stara nekih 7g u dosta losem stanju ima plave linije po dvije vertikalne linije, ali jos se koristi tu i tamo

 

treca sony xf 9005 je dosta dobra, ali sam primjetio jedan mrtvi pixel koji me zivcira, koji se pojavio u trecoj godini. koristit cu je jos 2 g dok traje garancija i onda uzimam neki veci oled

Hexfire ned 4.12.2022 21:27

Sony w755 koristim cca 5 godina. Zasad bez greške jedino što koristim FireTV jer je njegov Android pregazilo vrijeme.

50" Grundig kod staraca je imao kvar nakon jedne godine ili čak manje. Otišlo osvjetljenje, ali popravljeno na servisu i sad radi već 2-3 godine bez problema.

Neki jeftini LG mi ima kvar na matičnoj ploči pa se resetiraju postavke kad se ugasi. Pojavilo se nakon 2 godine. Problem je što treba pretraživati ponovno programe nakon svakog uključivanja. Rijetko se koristi pa se ne isplati popravljati.

Brat ima neki budget TCL star oko dvije godine koji je softwerski katastrofa. TV random uključuje HDR, prikazuje na ekranu koju HDMI port koristiš, uključuje hud i prikazuje naziv programa i tako neke mušice kojih ima sve više u zadnje vrijeme.

MedO1337 ned 4.12.2022 21:39

Nekakav budget LG nakon sedam godina poplavio. Dakle, slika je plava kao da se uključi neki plavi filter.

Uspio ga prodat za neke dijelove nekom serviseru, a sebi uzeo novi, po prvi puta "pametni TV". Vidjet ćemo koliko će on izdržati.

torrente ned 4.12.2022 21:51

crno bijeli  Ei Niš 17godina.  išao prebacit program (bila je metalna ručica koju okrećeš) stresla me struja i dok sam vrištao pao sam skupa s kredencom i tv-om. krepao.

ostao živ samo stabilizator napona.  (to vam je ovo)

 

kasnije nabavio moćan crno bijeli stroj Riz Zagreb.

u ratu proletio geler kroz balkon i probio Riz po sred ekrana.

 

sada imam Sony bravio iz 2009g.  radi ko urica.

AF139 ned 4.12.2022 22:53

Naj duže mi je trajao Samsung 70cm diagonala (broj tipa se ne sjećam) i bacio ga ispravna nakon skoro 21 god. (falilo par mjeseci).

Izdržao je toliko jer sam ga od početka pazio na kontrast da ne pretjeram jer je to struja kroz ekran a veća struja više troši katode.

Bacio sam ga na otpad jer su boje na ekranu postale sivkaste (blijede) i trebalo mu je par min da se slika pojavi , a inače nikad nije bilo kvara na njemu.

Iza toga sam uzeo Philips LED 32PFS 5501/12 i nije izdržao ni uz popravke  tri god.

 

https://ibb.co/YZ0VfN4

volegradele pon 5.12.2022 00:53
forumaš kaže...

Sony Trinitron krepao nedavo kod mame, koristila ga više od dvadeset godina svakodnevno.

 Jos u matere radi..Samsung LCD jos radi..a ima 7-8 godina valjda..LG OLED B8 je reklamiran radi burnina..3+ godine

BlackMoon pon 5.12.2022 02:45

Sony Bravia 32" iz 2008. kod staraca još uredno radi...(do 2017 radio je kod mene). Trenutno imam neku LG LED kramu 43" iz 2014, još uvijek uredno radi, ali sam u fazi nabave Samsung UE55AU7022 UHD 4K.  Znam da po vrsti matrice nije baš top rješenje, ali toliko budžet dozvoljava...valjda ću imati sreće kao s ova dva gore navedena. Bar se nadam...

tiki pon 5.12.2022 07:49
Gemmy kaže...

 

 

treca sony xf 9005 je dosta dobra, ali sam primjetio jedan mrtvi pixel koji me zivcira, koji se pojavio u trecoj godini. koristit cu je jos 2 g dok traje garancija i onda uzimam neki veci oled

 Jesi siguran da je krepani piksel a ne neki poveći komad prašine u panelu koji te živcira?

kiwi_91 pon 5.12.2022 12:11

Panasonic 42ST50 i dalje glavni TV od 2012. Baš pogledao koliko ima radnih sati i u servisnom meniju piše 44012 h.

 

 

S tim da sam naravno pronašao krivi način ulaza u servisni meni (na nekom forumu je pokazivalo da treba na TV-u držati VOL "-" (prvo F kako bi prebacilo na "Volume") + 3x pritisnuti INFO (na daljinskom), a zapravo je VOL (-) + 3x 0) pa sam slučajno pokrenuo self-check test koji vraća tvorničke postavke tako da ne preporučujem ulaženje u servisni meni ako vam nije do zezanja s ponovljim postavljanjem TV-a ili ako ne biste u meniju nešto još gore zeznuli).

Za avanturiste, nakon što vam se prikaže lijevo prozorčić servisnog menija, stišćite zelenu tipku na daljinskom dok ne dođete do SRV Tools (prolazit ćete kroz različite menije i testove, ali samo stišćite tu zelenu tipku) i onda stisnete OK te vam se prikaže ovaj prozor iz slike što sam priložio, ali ova kućica koja na mojoj slici pokazuje vrijeme je u početku prazna pa strelicama trebate doći do te kućice i držati tipku "Mute" nekih 3-5 sekundi dok vam se ne prikaže ovo vrijeme. Iz tog svega izađete s tipkom Power na TV-u.

 

Ulica Ulice pon 5.12.2022 18:23

Doma su 4 Samsungice i jedna TCL .

Najstarija Samsungica je kupljena 2016. godine i još je kao nova....

Ostale Samsungice su kupljene 2018. 2020. i 2021. godine, dok je ova mala TCL kupljena ove godine.....

Za sada sve radi....

Prije toga sam imao jednu Philipsicu koja se 2016. godine nakon nekih 7,8 godina rada počela pušiti u dnevnom.....

Mad Ant uto 6.12.2022 11:52
Boris grozni kaže...
Zaporožac kaže...
Boris grozni kaže...

Znaci Sony telke rasturaju a Lg smece

 Jok, IPS Grundig je najjači.. 

 to treba tek vidjeti, novi igrac je na trzistu

 

Fenomenalno koliko ti ne kužiš, ni tehniku ni spiku... 

Vavoom uto 6.12.2022 12:07

Prije 22 god., kada su moji starci iznajmili prvi stan u ZG, u tom je vlasnik imao veliku Phillipsicu CRT (mislim da je veličina bila 80 cm ili manje), u pitanju je bila ona MatchLine serija, 16:9 ekran, godinu dana mlađi od mene. Nakon 8 godina (2007) je tokom grmljavine riknuo, preko antenskog kabla je pregorilo napajanje i pretpostavljam nešto na matičnoj. Nakon njega je kupljen LCD Samsung 37", HD Ready, imao je i DVB-T tuner u sebi (tad je to još bilo novo, kupljen je iste godine kada je riknuo stari dobri Phićo). Bio mi je super, ono dobar je bio dizajn, na tom TV-u je se igrala playka 3 (ona fat verzija). Slika mu za TV kanale u početku nije bila baš top (tada se je još emitirao analogni signal i par digitalnih kanala), jedino za PS3 i DIVX je bio top, a kada sam se preselio sa starcima u novi stan i tamo uzeo Bnetov HD paket (tada je HD bio skup), slika je bila odlična. Kasnije, krajem 2011 su se na TV počele pojavljivati neke velike fleke u sredini ekrana i to je jako bockalo oči (i moje, i od staraca). Nosili ga na servis, ali ništa nije bilo od popravke jer je gara istekla (2 god.). Nakon njega, kao novogodišnji poklon je uzet opet Phićo 42" iz series 7, bio je FHD, imao je i DVB-C MPEG-4 tuner tako da sam kasnije uzeo Conax CAM modul i ubacio u njega Bnetovu karticu, a HD prijemnik je završio u ostavi. Radio je odlično 8 godina i onda je završio u ostavi zajedno sa Sammyjem. Sad moji starci zadnje 3-4 god. imaju neki Vivax 49", koji je toliki fušeraj, da uđe u Kodi treba mu 24h, jako je loša slika (ja sam mislio da je to do A1 prijemnika, a ne do TV-a).

 

Ja kada sam se preselio u svoj stan uzeo sam polovni Samsung 55" Series 7, model star 10 godina, neke aplikacije (tipa YT) ne rade jer nema više podrške za starije TV-ove, koristio ga sve do lani kada sam uzeo si prvi 4K TV, Phillips PUS8545, iako i za danšnji Philips svi kažu da je smeće, meni radi odlično. Valjda imam dobar primjerak?

 

Ujak je poč. 2007-e uzeo Phillips 32" HD CRT (još radi punom parom, ja ga otkupio za retro konsole), koristio ga 5 godina i onda kada je adaptirao dnevnu uzeo LG LW5500 42", još uvijek radi 10 god. i nikada ga on neće promijeniti.

 

Bakin Quadro (Vestel) 21" delao dobro 7 godina, onda je "izgubio" sliku (samo se čuje ono zujanje, ali crn ekran), nakon njega dobila na poklon LG plazmu 42" koja je kasnije završila kod mene u spavaćoj, sada ima Grundig/Beko 43" koji je također po meni katastrofa, ali je njoj dobar

 

Evo, ovo su svi TV-ovi koji su dobro radili u mojoj familiji. Ispod su slike svakog modela telkača (slike su preuzete s neta):