Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

neci43 pet 2.12.2022 07:54

Ljudi, može pomoć u nedoumici...

Qled 65" ili Oled 55", Oled je naravno skuplji 50%...

 Većina će reći Oled naravno, ali dal mi se isplati tolika razlika u cijeni, pa bih volio da sagledate i s financijske strane, iako možda nemate financijskih problema.

Situacija je da je trenutni TV izgubio 30% osvjetljenja, i svaki upgrejd će biti velik upgrejd.

TV će biti udaljen na 3m, bojim se da je 55 premalo, a opet s druge strane bojim se i lošijeg osvjetljenja na Qled...

Radi se o TCL 65" c73 vs Philips Oled 707 55".

Netflix, IPTV, te PS5 koliko mi žena i mali dopuste.

volegradele pet 2.12.2022 08:37

Pajdi koliko imas para toliko ces potrosit..na tebi je sve!


Sto se tice velicine..evo bas mjerio kad sjedim ravno ispred TV udaljenost od glave do TV je 2,90…a kad sam iskosa na duzem djelu kauca(gdje vecinu vremena provodim) je oko 3.20m..55” sasvim dovoljna velicina..ne zalim za 65” ni sekunde..za moj ukus bi bilo preveliko!

vRay pet 2.12.2022 08:46
volegradele kaže...
Pajdi koliko imas para toliko ces potrosit..na tebi je sve!


Sto se tice velicine..evo bas mjerio kad sjedim ravno ispred TV udaljenost od glave do TV je 2,90…a kad sam iskosa na duzem djelu kauca(gdje vecinu vremena provodim) je oko 3.20m..55” sasvim dovoljna velicina..ne zalim za 65” ni sekunde..za moj ukus bi bilo preveliko!

 To je inace po standardu idealna udaljenost za 65 incha TV. U tvom slucaju je stvar navike, ali u biti propustas veci dozivljaj sa panelom manjih dimenzija.

MasterOfDisaster pet 2.12.2022 09:38
volegradele kaže...
55” bolja slika..ljepse izgleda..nezz zasto se gura 65”..frend mi to ima..niti malo ne zalim za vecom dijagonalom!

A gle, na 65" ti treba negdje 2 tjedna prilagodbe i onda ti je ok. U dnevnom boravku imam Samsung 65" i ok je (zato jer je veliki prostor), a u spavaćoj sobi imam Sony 55" i taman je. 

Realno mogao bi i 75" u dnevnom (makar bi to malo bilo too much), ali SD kanali bi izgledali komatozno i  na 65" TV SD pogrami izgledaju granično pogotovo na EVO TV-u.

Na 65" TV-u sve je prihvatljivo što je 1080p pa na dalje, ovo ispod je onako malo "zrnato" i ne baš ugodno za gledati. Sva sreća pa najviše gledam Netflix, HBO Max, YouTube pa nemam nekih problema.

Posmatrač pet 2.12.2022 10:28
neci43 kaže...

Ljudi, može pomoć u nedoumici...

Qled 65" ili Oled 55", Oled je naravno skuplji 50%...

 Većina će reći Oled naravno, ali dal mi se isplati tolika razlika u cijeni, pa bih volio da sagledate i s financijske strane, iako možda nemate financijskih problema.

Situacija je da je trenutni TV izgubio 30% osvjetljenja, i svaki upgrejd će biti velik upgrejd.

TV će biti udaljen na 3m, bojim se da je 55 premalo, a opet s druge strane bojim se i lošijeg osvjetljenja na Qled...

Radi se o TCL 65" c73 vs Philips Oled 707 55".

Netflix, IPTV, te PS5 koliko mi žena i mali dopuste.

 Ja sam u toj dilemi odlucio na OLED.... Bilo je samsung qled 65" ili LG C1 55"... Oled je oled..... Mene licno u radnju vise uvuce zvuk nego velika slika. Ovako imam vrhunsku sliku i odlican zvuk... Kombinacija C1 i Z5500....

Mitch pet 2.12.2022 19:29

Kad gledas top QLED ili dobar OLED (tipa C2), jedino sto je bitno je koliko prozora imas u toj sobi i nista drugo.

 

Ako bljesti svjetlo i gledas TV preko dana, od LGeva sve osim G2 ce biti dosta lose. Meni je to problem bio npr. i presao sam s s CX na Q90T...

bore1989 pet 2.12.2022 20:28

Ja imam prozor točno nasuprot TV-a, desetak metara udaljen i jedan veliki balkonski prozor bočno... Misliš da bi bio problem gledati TV tokom dana? Samo ujutro koji sat sunce tuče na taj prozor nasuprot TV-a... Kad gledam formulu 1 i ne želim da me išta ometa, spustim rolete... Zbog tog problema sa odsjajem sam i mijenjao raspored boravka jer mi se cijeli balkon vidio u odsjaju LCD-a

MEGATAMA pet 2.12.2022 21:09
bore1989 kaže...
Ja imam prozor točno nasuprot TV-a, desetak metara udaljen i jedan veliki balkonski prozor bočno... Misliš da bi bio problem gledati TV tokom dana? Samo ujutro koji sat sunce tuče na taj prozor nasuprot TV-a... Kad gledam formulu 1 i ne želim da me išta ometa, spustim rolete... Zbog tog problema sa odsjajem sam i mijenjao raspored boravka jer mi se cijeli balkon vidio u odsjaju LCD-a

Ja koristim G1 od jutra do noci,jedini mi je problem po ljetu kad sunce bljesti u dnevnu a ja igram igru koja ima jako mracne scene.U normalnom sadrzaju koji nije full mracan ne smeta niti puno svijetla u dnevnoj samo kad je nesto jako tamno.

Tu je Samsung odlican sa svojim antireflektivnim premazom,apsolutno najbolji ali stavljaju ga samo na top end modele nazalost.Mislim da ga ima i S95B.....

AF139 pet 2.12.2022 22:25

Kod mene obrnuto, ljeti mi ne smeta sunce jer je okomito iznad , a zimi je nisko iznad juga pa oko podne +/- 1h upada svjetlost u dnevni boravak, srećom ne na TV.

Dnevni boravak mi gleda na jug i imam nadkriven balkon koji prema dnevnom ima klizna staklena vrata i zavjesu.

pejak84 sub 3.12.2022 12:36

cekam kakvu akciju za 75" model Neo Qled Samsunga, imam Samsung soundbar q80r pa je izbor pao na Neo qled... samo se sad dvoumim, dal da prodam Lg 55C8 u perfektnom stanju il da si ostavim za spavacu (malo mi je velik za spavacu, zato i razmisljam o prodaji).

izzy007 sub 3.12.2022 13:08

Kad bi imali mogućnost kupovine Samsung Neo QLED 65QN95B ili LG C2 65'' koji bi uzeli?
Da li je Oled od LG-a puno kvalitetniji da opravda kupnju? Tv bi se koristio za 4k streaming sadržaj. Znači filmovi i serije u 4k. Domaći programi, odnosno televizija, se gotovo niti ne gleda pa mi iz tog pogleda nije bitna kvaliteta prikazanog sadržaja. Eventualno Xbox Series X bi bio spojen za neki casual gaming.

MEGATAMA sub 3.12.2022 13:17
izzy007 kaže...
Kad bi imali mogućnost kupovine Samsung Neo QLED 65QN95B ili LG C2 65'' koji bi uzeli?
Da li je Oled od LG-a puno kvalitetniji da opravda kupnju? Tv bi se koristio za 4k streaming sadržaj. Znači filmovi i serije u 4k. Domaći programi, odnosno televizija, se gotovo niti ne gleda pa mi iz tog pogleda nije bitna kvaliteta prikazanog sadržaja. Eventualno Xbox Series X bi bio spojen za neki casual gaming.

U zadnje vrijeme je bilo gadnih problema sa N95B nakon fw updatea,kompletno su zeznuli game mode itd.

Ne znam dali su popravili,sto se tice pitanja...da C2 ima enormno kvalitetniju sliku.

Posmatrač sub 3.12.2022 13:45
izzy007 kaže...
Kad bi imali mogućnost kupovine Samsung Neo QLED 65QN95B ili LG C2 65'' koji bi uzeli?
Da li je Oled od LG-a puno kvalitetniji da opravda kupnju? Tv bi se koristio za 4k streaming sadržaj. Znači filmovi i serije u 4k. Domaći programi, odnosno televizija, se gotovo niti ne gleda pa mi iz tog pogleda nije bitna kvaliteta prikazanog sadržaja. Eventualno Xbox Series X bi bio spojen za neki casual gaming.

 C2....

MEGATAMA sub 3.12.2022 13:55
pejak84 kaže...

a ak dodamo tom izobru od ta dva tv. Samsung oled 65s95b? koji bi od ta tri uzeli? odlucio sam uzet 75" al nekak me strah da ne bude prevelik.... :D

S95B ali moram napomenut da bi mi Dolby Vision jako falio....ali jbg ne mozes imat sve

MEGATAMA sub 3.12.2022 14:10
pejak84 kaže...

a ak dodamo tom izobru od ta dva tv. Samsung oled 65s95b? koji bi od ta tri uzeli? odlucio sam uzet 75" al nekak me strah da ne bude prevelik.... :D

Odgovorio sam ti na poruku i opet si mi poslao istu,ajde barem nisi kao Renchi...6 istih poruka 😁

n1no sub 3.12.2022 15:10

I koju veličinu na kraju odabrati za cca 3 metra udaljenosti? Svijetla soba ali sunce nikada ne udara na stranu TV.a

Po Rtingsu baca van 75", ali to mi je preveliko i preskupo. Vise se dvoumim između 55" i 65" Oleda.

pejak84 sub 3.12.2022 15:39

na vecinu kalkulatora baca 75" pogotovo za 4k, a ja vecinu sadrzaja gledam 4k, jedino sport na max tv u hdu, te imam jos eurosport i sport klub u 4k, na 55 oledu izgleda femonenalno a sad bih sebi uzeo veci tv, oled 65 il neo qled 75... nisam pametan, bojim se da se ne bih grizao zasto nisam uzeo 75" hahaha

n1no sub 3.12.2022 18:43

Hvala. Da tako sam i mislio, buđet je 10kkn, ali tu sam si na knap, a dobrih akcija vjerovatno ni ne bude. Imam zapravo jednu opciju za uzeti LG 65 Oled CS9, no vidim da ga nema na našem tržištu a u DE sada dođe 1400eur.

Repko ned 4.12.2022 16:39

Kupio ja na ekupi 23.11. dosao 24.11. 65" 707.
Prije tog sam imao neki LCD star 15ak god, tako da sam odusevljen sa ovime. Isto tako kupio soundbar serija 8 i dobiti cu povrat od 1500kn za to (vec je odobren, samo cekam)

Crotiger ned 4.12.2022 16:40

ok...

Nakon što pratim ovu temu par tjedana mislio sam da sam došao do zaključka koji ću Tv uzeti i jučer na danas sam skroz izbezumljen/prolupao jer mi više ništa nije jasno...

Molim pomoć , kratko i jasno.

 

Tv će biti 55"

U sobi je spavaćoj , oko 2-2,2 m udaljenosti od glave.

 

PRIMARNO na Tv u vrtim A1 programe, nov reciver sam sada dobio, i filmove i serije sa USB sticka/HDD a koji su pretežno 1080 p x265, osim ako postoje 2k/4k , koje 

Uz to imam aktivne pretplate na Netflix (najača pretplata sa 4K) i HBo a sa vremena na vrijeme , kada se skupi naslova i , Disney.

 

Što se tiće osvjetljenja mi doma imamo naviku sa roletama (spustiti / dignuti) po potrebi, tj prilagodimo osvjetljenje u sobi , sadržaju.

Igrati na ovom Tv u se neće, ni PS5 niti komp.

 

Ako Tv nije neki open sustav ili Tizen kao kod Samsunga koji može vrtiti HBO Max to mi je malus, ne želim dodatne cromekastove ili nešto slično.

 

Trenutno mi odgovaraju cijene i dostupnost Tv ova u Pevexu, ali ako znate nešto slično , unaprijed hvala!!!

 

Gledao sam :

LG 55C21LA.AEU OLED TV | Pevex

LG 55A23LA.AEU OLED TV | Pevex

Televizor Philips OLED 55OLED707/12 UHD 4K 120 hz android SMART TV Ambilight / Akcija / Cijene / Svijet-medija.hr: OLED TV

SAMSUNG QE55S95BATXXH UHD DVB-T2/S2 SMART OLED TV | Pevex

GRUNDIG 55 GG970B UHD DVB-T2/S2 ANDROID OLED TV | Pevex

SONY XR55A75KAEP UHD DVB-T2/S2 ANDROID OLED TV | Pevex

 

Jedan naslov gore je naveo da bi mu kod Samsunga S95 nedostajao Dolby Vision za kojeg ni nisam znao što je dok nisam proguglao...

 

Znači.

Molim pročitajte za što se koristi Tv i dali je meni potrebno , ne znam 120" refresh rate Dv pošto gledam ovo što gledam i način na koji to streemam, ne mojte odmah samo hvaliti najači i najbolji model molim da uvažite moje potrebe.

Ako mi objasnite laički da je recimo c21 ipak to je to za mene, ja ga ujutro kupujem.

Plaćam cashom ako to kome što znači.

 

Unaprijed hvala,

Crot

 

EDIT , Tv će mijenjati Samsunga 42" 4 k starog cca 4 godine sa kojim sam bio jako zadovoljan.

 

Posmatrač ned 4.12.2022 17:09
Crotiger kaže...

ok...

Nakon što pratim ovu temu par tjedana mislio sam da sam došao do zaključka koji ću Tv uzeti i jučer na danas sam skroz izbezumljen/prolupao jer mi više ništa nije jasno...

Molim pomoć , kratko i jasno.

 

Tv će biti 55"

U sobi je spavaćoj , oko 2-2,2 m udaljenosti od glave.

 

PRIMARNO na Tv u vrtim A1 programe, nov reciver sam sada dobio, i filmove i serije sa USB sticka/HDD a koji su pretežno 1080 p x265, osim ako postoje 2k/4k , koje 

Uz to imam aktivne pretplate na Netflix (najača pretplata sa 4K) i HBo a sa vremena na vrijeme , kada se skupi naslova i , Disney.

 

Što se tiće osvjetljenja mi doma imamo naviku sa roletama (spustiti / dignuti) po potrebi, tj prilagodimo osvjetljenje u sobi , sadržaju.

Igrati na ovom Tv u se neće, ni PS5 niti komp.

 

Ako Tv nije neki open sustav ili Tizen kao kod Samsunga koji može vrtiti HBO Max to mi je malus, ne želim dodatne cromekastove ili nešto slično.

 

Trenutno mi odgovaraju cijene i dostupnost Tv ova u Pevexu, ali ako znate nešto slično , unaprijed hvala!!!

 

Gledao sam :

LG 55C21LA.AEU OLED TV | Pevex

LG 55A23LA.AEU OLED TV | Pevex

Televizor Philips OLED 55OLED707/12 UHD 4K 120 hz android SMART TV Ambilight / Akcija / Cijene / Svijet-medija.hr: OLED TV

SAMSUNG QE55S95BATXXH UHD DVB-T2/S2 SMART OLED TV | Pevex

GRUNDIG 55 GG970B UHD DVB-T2/S2 ANDROID OLED TV | Pevex

SONY XR55A75KAEP UHD DVB-T2/S2 ANDROID OLED TV | Pevex

 

Jedan naslov gore je naveo da bi mu kod Samsunga S95 nedostajao Dolby Vision za kojeg ni nisam znao što je dok nisam proguglao...

 

Znači.

Molim pročitajte za što se koristi Tv i dali je meni potrebno , ne znam 120" refresh rate Dv pošto gledam ovo što gledam i način na koji to streemam, ne mojte odmah samo hvaliti najači i najbolji model molim da uvažite moje potrebe.

Ako mi objasnite laički da je recimo c21 ipak to je to za mene, ja ga ujutro kupujem.

Plaćam cashom ako to kome što znači.

 

Unaprijed hvala,

Crot

 

EDIT , Tv će mijenjati Samsunga 42" 4 k starog cca 4 godine sa kojim sam bio jako zadovoljan.

 

 laicki receno LG C2 je najkompletniji tv na trzistu i ako ti ulazi u budzet nemas sta razmisljati. Od njega je bolji (svjetliji) G2 ali C2 ce ti biti vise nego odlican. Netflix i ostala ekipa u 4k Dv ce ti izgledati kao kad slijepac stavi naocale ;)

gnautix ned 4.12.2022 17:13

Ja bi uzeo 55oled707 i to od tu: https://www.centar-tehnike.hr/tv-philips-55oled707-12-proizvod-25311/

6700 kuna (mislim da je trgovina pouzdana). Za ove potrebe, koje slicne imam i ja u dnevnom - koristim 65oled705, ovaj 707 je jos noviji i jos bolji. A dobar je i za gaming (koji vam ne treba). Da su iste cijene C2 i ovaj uzeo bi C2 ali nema potrebe.

Neka netko doda sto misli. 705 je imao Dolby Vision, mislim da ima i 707. Sustav je Android, meni uredno rade i HBO i Netflix, imam i Apple TV. U svijetu medija je 7080, ako Vam je ta trgovina draza isto je OK cijena. Najnize sto sam ga ja vidio u HR je 6300. LP