Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

MV player sub 10.4.2021 08:58
Ulica Ulice kaže...

Normalno, svatko kupujue ono što želi i može ali dati 20 - 25 tisuća kuna za TV mi je jednostavno previše i rasipanje novca....

Televizija iste dijagonale, istog proizvođača može se naći za recimo 5.000 kuna....da li je ta nova TV bolja od nje 5 puta?

 Točno da su fizičke dimenzije jednake, a sve ostalo nije isto. Rekao bih da je TV koja košta 25.000 kn bolja od ove od 5.000 kn cca 17 puta.

Osim toga potpuno smo zanemarili da se TV može gledati i u čekaonicama kod zubara, na internetu, tabletu, laptopu kod susjeda ili susjede.Takvim razmišljanjem se nameće pitanje čemu davati i 5.000 kn za TV, ima raznih preferencija. Nisam pristaša takvog gledanja na kupnju TV-a.

Dachande sub 10.4.2021 12:59

Ako na službenoj stranici Phillipsa taj TV ima 2,4/5 ocjenu, znaš da nekaj ne valja.
Philips nije konkurent tom Sonyu.

Ako baš želiš i voliš ambilight, uzmi. Ako ti je kvaliteta slike prioritet, uzmi Sony.

AF139 sub 10.4.2021 13:47

Ja sam Philips prekrižio za sva vremena , nakon 2 god. crklo pozadinsko , garancija pokrila . Za godinu i pol crklo ponovo , platio 450kn a u međuvrimenu kupio Hisense pa Philips ostavio u sobi te nakon misec dana dovukao antenski kabal i idem pogledat film jer žena gleda neku seriju. Radio po ure i ponovo crko ali pozadinsko osvjetljenje radi .

Na tom 32" Philipsu 32PFS5501/12 piše na naljepnici Poljska a unutra na svim djelovima pa i limenom kućištu "made in China" .

Mislim da Japan i bliži susjedi iz Južne Koreje rade ipak kvalitetnije od Kineza ...

Ulica Ulice sub 10.4.2021 14:20
MV player kaže...
Ulica Ulice kaže...

Normalno, svatko kupujue ono što želi i može ali dati 20 - 25 tisuća kuna za TV mi je jednostavno previše i rasipanje novca....

Televizija iste dijagonale, istog proizvođača može se naći za recimo 5.000 kuna....da li je ta nova TV bolja od nje 5 puta?

 Točno da su fizičke dimenzije jednake, a sve ostalo nije isto. Rekao bih da je TV koja košta 25.000 kn bolja od ove od 5.000 kn cca 17 puta.

Osim toga potpuno smo zanemarili da se TV može gledati i u čekaonicama kod zubara, na internetu, tabletu, laptopu kod susjeda ili susjede.Takvim razmišljanjem se nameće pitanje čemu davati i 5.000 kn za TV, ima raznih preferencija. Nisam pristaša takvog gledanja na kupnju TV-a.

 Izgleda da ja nisam neki zahtjevan korisnik: doma imam 4 TV-a, sve Samsung televizije ( serije RU, TU, NU i J serija iz 2015. godine ).

Sve rade kako treba, u potpunosti zadovoljavaju potrebe moje familije i mene osobno .

Na dva TV-a gleda se Max tv IPTV, na jednoj je Max tv to go app, četvrta, ova iz J serije je u gostinjskoj sobi-

Na njima su upogonjene sve moguće app ( Netflix, Prime Video, HBO, Eurosport, NFL Gamepass PRO..... )

Sve 4 televizije zajedno plaćene su nekih 16-17 tisuća kuna ( kupljene na akcijama, svaka u svoje vrijeme ).

Sad, slijedeći trendove da sam kupovao ovo što je "17 puta bolje" isto bi platio 100-tinjak tisuća kuna.....po meni nepotrebno.....prevelika razlika u odnosu plaćeno - dobiveno.....sumnajm da bi zadovoljstvo gledanja Netflixa ili Eurosporta koje bi platio 10-tak tisuća Eura više za te 4 televizije bio toliko bolji da bi opravdao taj potez.....

 

 

Cryogenic sub 10.4.2021 15:06

Po meni Philips ima najbolju sliku, ali samo tv sa ips panelom, (nisam imao prilike vidjeti sony i lg modele od 2020) imao sam Samsunga 75 incha, jako veliki ghosting, slika nije bila naj naj ali nije bila ni loša, pokvari se ekran i vratili mi novce, kupio Philips 75pus8303, 75 incha (ips panel , slika fenomenalna, jako mali ghosting), nakon godine i pol ode ekran, dobio zamjenski, sad se i zamjenski ekran pokvari nakon 6 mjeseci i rekli mi dobit ćete najnoviji model novog tv'a, i ja sav sretan dok nije jučer došao taj novi"famozni" tv 75PUS8505 sa VA panelom i ja malo testiram i vidim da je slika lošija, taj novi ima 2100 PPI a stari pokvareni tv je imao 2900 PPI i gledam u novi tv i kao da gledam u najlošiju jpeg sliku sa trilion artefakata, kvaliteta slike na razini Vivax tv'a iz 2014, mutna lica ljudi, artefakti, zivi uzas. Oni su počeli stavljati VA panele u nove modele jer je crna boja bolja, backlight bleedinga skoro da i nema ali gube na kvaliteti slike. Napisao sam im danas poduži email o kvaliteti novog tv'a pa ćemo vidjet kako dalje. Stari tv 75pus8303 platio 20000 kn a ovaj novi sad sa VA panelom košta 9,999, e pa nemožemo tako prijatelju, duplo lošija slika i duplo niža cijena.

AF139 sub 10.4.2021 15:30

Zaboravih napisati da sam prije tog 32" Philipsa imao Samsung CRT 70cm 20 punih godina  i ispravnog bacio jer je istrošena jedina lampa ( ekran) i slika je bila sa lošim kontrastom.
Philips je bio android i dvb-t2 pa me pred Božić 2016. došao 4500kn , a pred prošli božić me Hisense od 55" došao 3500 kn i ne pada mi na pamet bacati više para na današnje TV jer kratko traju , pogotovo ove od preko 10k kn.

Ulica Ulice sub 10.4.2021 15:32
AF139 kaže...

Zaboravih napisati da sam prije tog 32" Philipsa imao Samsung CRT 70cm 20 punih godina  i ispravnog bacio jer je istrošena jedina lampa ( ekran) i slika je bila sa lošim kontrastom.
Philips je bio android i dvb-t2 pa me pred Božić 2016. došao 4500kn , a pred prošli božić me Hisense od 55" došao 3500 kn i ne pada mi na pamet bacati više para na današnje TV jer kratko traju , pogotovo ove od preko 10k kn.

 Upravo tako.....

ZovemseZoranidolazimizRijeke sub 10.4.2021 17:05
bruncek kaže...

Znači ne postoji dobar Philips tv? Ja znam par ljudi koji imaju taj ambilight, 65 inch, koštao ih ne oko 9 iljada i svi kažu zadovoljni. Sad da li lažu od sramote to ne znam... :-) 

 

 

Ljudi kojima Philips ne valja ne trebaju čuti da velika većina televizora Samsung, LG, HiSense, TLC, Philips itd. imaju jedno te iste hardverske komponente unutra (panel). Razlike su u današnje vrijeme najviše kozmetičke prirode.

 

 

AF139 sub 10.4.2021 19:24

Većinom kod pokvarenih TV je panel zdrav ( osim ako je udaren) ali komponente na napajanju, MBO itd. su lošije kvalitete (jeftinije) i sama izlazna kontrola je lošija i razlikuje se od firme do firme . Za primjer kod kupnje nekog integriranog kola za TV kupuje se od proizvođača treća klasa .

Prvi klasu komponenti uzimaju samo firme za profesionalne uređaje  i vojna industrija.

tiki ned 11.4.2021 10:29
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

Ljudi kojima Philips ne valja ne trebaju čuti da velika većina televizora Samsung, LG, HiSense, TLC, Philips itd. imaju jedno te iste hardverske komponente unutra (panel). Razlike su u današnje vrijeme najviše kozmetičke prirode.

 

 

 Naravno da imaju iste ili SLIČNE panele kad svega par tvornica proizvode LCD panele, pri tome mislim samo na matricu (LCD open cell). 

 

No dalje svaki proizvođač radi kućište za svoje LCD panele i obično stavljaju svoj backlight (LED diode, pozadinsku rasvjetu).

 

Ta LED rasvjeta može biti poddimenzionirana ili predimenzionirana. Može imati dobro hlađenje a može imati i loše hlađenje.

 

Konstrukcija panela može biti niske kvalitete pa se može malo savijati, a može biti i čvrsta. Ako se negdje nešto malo savija ili nešto ne "leži" kako treba, dobiva se izbijanje backlighta, manja je uniformnost panela i sl. Isto tako postoje filteri, difuzori u panelu koji mogu biti više i manje kvalitetni. Ako je panel loš i jako se grije, to može smekšati te filtere pa se s vremenom "nagrišpaju" i kvaliteta slike pada.

 

Također na napajanju i na matičnoj ploči postoji hrpa komponenti koje mogu biti napravljene da rade "na knap", a mogu biti i predimenzionirane. Može biti kvalitetan i veliki hladnjak na nekoj komponenti, a u nekom jeftinijem modelu da ni ne postoji.

 

Tako da, "isti" panel ne znači nužno i da je tv isti i da je jednako kvalitetan. Ljudi kupe najjeftiniji tv i tjeraju ga da radi po cijele dane, pa se čude što crkne nakon 2-3 godine i krivi su onda svi i kažu da je to isprogramirano kvarenje. Nije to nikakvo isprogramirano kvarenje - taj aparat je napravljen "na knap". Da nije tako napravljen, koštao bi više, jer svi ti materijali nešto koštaju.

xixi ned 11.4.2021 15:24
Dachande kaže...
xixi kaže...

50 incha 74003lb i 55 -tica,isti broj

Ono između 50 i 7400 mi je trebalo (UN).

Uglavnom - https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b13a124ae8

Kao što sam rekao, 50 je VA, 55 je IPS.

 Hvala na pomoći,jedino mi je nejasno kako televizor 49 istih oznaka košta više od 50 ili čak i od 55tice?Možda ljudi više kupuju s IPS panel on pa ih nekako privlače na va panele.Kao prosječni korisnik ni ne vidim neku veliku razliku osim kad gledam nečiju recenziju pa usporedi

Dachande pon 12.4.2021 07:36
Domo94 kaže...
Pozdrav ekipa :) vidim da na forumu ima bas strucnjaka za televizore pa bi me zanimalo i vase misljenje :) vazem izmedu ova dva televizora pa me zanima po vama koji je bolji :)

Tv1: https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-65nano793.html

Tv2: https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-ke-65xh8096-4k-android-2020g.html

Evo pregleda na rtingsu:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-nano80-2020-vs-sony-x800h/15750/1778?usage=11&threshold=0.10

Oba su IPS paneli, ali Sonyev ima dosta bolji brightness. S tim da je ovo NANO80.

vRay pon 12.4.2021 20:59
Tascam kaže...
MV player kaže...

imaju bx za 13.000 kn 65-ca isto odličan izbor

 Navodno manji peak brightness i slabiji procesor.

 

Da je samo to bilo bi još ok. BX ima niz nedostataka osim ovog, izdvojio bih veću tvorničku nepreciznost boja i nemogućnost kalibriranja

hdr sadržaja (softverski je onemogućeno).

 

Po meni se ne isplati nikada kupiti bx model, razlika u cijeni nije dovoljna s obzirom na nedostatke.

bodija pon 12.4.2021 21:41
Dachande kaže...
Domo94 kaže...
Pozdrav ekipa :) vidim da na forumu ima bas strucnjaka za televizore pa bi me zanimalo i vase misljenje :) vazem izmedu ova dva televizora pa me zanima po vama koji je bolji :)

Tv1: https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-lg-65nano793.html

Tv2: https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-ke-65xh8096-4k-android-2020g.html

Evo pregleda na rtingsu:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-nano80-2020-vs-sony-x800h/15750/1778?usage=11&threshold=0.10

Oba su IPS paneli, ali Sonyev ima dosta bolji brightness. S tim da je ovo NANO80.

 ...kad vidin usporedbu ,sere mi se na ocijenivanje.

MV player uto 13.4.2021 13:56
vRay kaže...
Tascam kaže...
MV player kaže...

imaju bx za 13.000 kn 65-ca isto odličan izbor

 Navodno manji peak brightness i slabiji procesor.

 

Da je samo to bilo bi još ok. BX ima niz nedostataka osim ovog, izdvojio bih veću tvorničku nepreciznost boja i nemogućnost kalibriranja

hdr sadržaja (softverski je onemogućeno).

 

Po meni se ne isplati nikada kupiti bx model, razlika u cijeni nije dovoljna s obzirom na nedostatke.

 Imao sam model LG oleda iz 2017 A seriju, izvanredan TV.

Prema tome BX mora biti bolji i sigurno je fantastičan TV. Danas gledam CX3 i vjerujem da je za nijansu bolji od BX i ništa više. Upravo iz toga razloga i cijena je vrlo blizu. Za 500 kn bolje uzeti CX ali BX je best buy također van svake sumnje. Moj LG OLED iz 2017. nije imao niti 4K a bio je izvanredne slike.

dxdandy uto 13.4.2021 15:00

Ljudi trebam preporuku za TV ali da je android platforma i da je iskljucivo 32". Veci ne stane. Uzeo bih nesto sa dobrom slikom i da se ne vuce kao stara baba. Marka mi nije bitna vec da je slika dobra. Ja samo nalazim vivax i vox a da je android i ta velicina tv. Niti jedan nije FullHD vec HD ready. Ima li sta bolje od toga ili da uzmem nesto od ovoga ili je ovo ok ?

 

Hvala i LP !