Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

MEGATAMA čet 2.7.2020 23:21
mr.potter kaže...

Reklamacija OLED-a : Oba puta poslane slike s Burn-inom servisu LG (Supra Mea). Oni proslijedlli  LG centali na odobrenje. Nakon toga zovu kad dođe ekran. Odvezao TV u servis , popio kavu (cca 1h) i pokupio TV s novim ekranom (na njemu zaštitna folija na obje strane). Dobio kopiju radnog naloga koja je dvogodišnja garancija na novi panel.

 Ovdje nema popravka,vrate ti lovu ili biras novi model TVa.

MEGATAMA čet 2.7.2020 23:36
xxRAZ8Rxx kaže...

Kupiti sad Samsung 55" Q70R dok je na akciji ili čekati Black Friday i kupiti Q80T? Dvoumim se između ova dva modela i vidim da Q80T ima nešto bolje reviewe i ocjene, a Q70R ima bolji kontrast i crnu. Više naginjem prema Q80T jer je noviji, ali me zanima koliko se u stvarnosti bolji kontrast i bolja crna primijete...

 Q70R je vrlo dobar tv ali cekaj Q80T.

MEGATAMA čet 2.7.2020 23:42
Flagship kaže...
Čitatelj kaže...
Slijedeci korak je miniLED, dok ne dodje microLED.

A sa nanoLED-om bi kontrast trebao biti jednako dobar kao i na sadasnjim Plazma/OLED panelima.

 

MiniLED je nabildani LED, ne treba to proglašavati boljim od OLED-a. Za sada kinezi i to tcl ide u tom smjeru, naravno s ciljem da shebu samsung što je razumljivo:)

 

OLED nije savršen međutim u ovih 7, 8 godina je dosta odmakao a cijene su nikad niže. Većina ne bi previše razmišljala između 65C9 i TCL 65X10 di je kinez čak i skuplji od lg-ja. Ono što je svakako budućnost je microLED ali puno je tu još do trenutka kad će se to moći kupit kao npr navedeni C9. Spominje se cca 2026. godina. U ovom trenutku to je nemoguća misija budući da samsung trenutačno 4K microLED od 146" cijeni s 500,000€

 

Njihov, po tko zna koji put najavljeni 75" 4K microLED, nikako da se pojavi, a ako nekim čudom i bude na jesen bojim se da će cijena biti strahovito visoka, puno puno skuplja od najskupljeg RX R-OLED-a.

 Oledi su dosli do zida sa panelima,sve je to skoro pa isto jos od 2017 sto se tice panela...par izmjena u velicini podpiksela.Nitsi su cak i otisli dolje sa serijom X naspram 7,8 i 9....vjerujem da je razlog veca trajnost piksela/panela.

Mini led u rukama kineza znaci jako malo,Samsung,Sony ili Panasonic bi tu radili cuda...Apple ulaze milijarde u mini led i plan je preselit mobitele i tablete na mini led sa oled panela bas iz razloga trajnosti panela i garancija na uredjaje...LG je tu sada u katastrofalnoj situaciji sa oledima...izgubit ce uzasno puno love sa svim tim izmjenama panela isl.

Ja cekam micro led....

 

xxRAZ8Rxx čet 2.7.2020 23:52
MEGATAMA kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Kupiti sad Samsung 55" Q70R dok je na akciji ili čekati Black Friday i kupiti Q80T? Dvoumim se između ova dva modela i vidim da Q80T ima nešto bolje reviewe i ocjene, a Q70R ima bolji kontrast i crnu. Više naginjem prema Q80T jer je noviji, ali me zanima koliko se u stvarnosti bolji kontrast i bolja crna primijete...

 Q70R je vrlo dobar tv ali cekaj Q80T.

 Zbog čega smatraš da je bolje čekati i uzeti Q80T?

MEGATAMA pet 3.7.2020 00:02
xxRAZ8Rxx kaže...
MEGATAMA kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Kupiti sad Samsung 55" Q70R dok je na akciji ili čekati Black Friday i kupiti Q80T? Dvoumim se između ova dva modela i vidim da Q80T ima nešto bolje reviewe i ocjene, a Q70R ima bolji kontrast i crnu. Više naginjem prema Q80T jer je noviji, ali me zanima koliko se u stvarnosti bolji kontrast i bolja crna primijete...

 Q70R je vrlo dobar tv ali cekaj Q80T.

 Zbog čega smatraš da je bolje čekati i uzeti Q80T?

Ima hdmi 2.1 na Hdmi 4 konektoru,to bi ti moglo koristit na PCu za 4k/120hz HDR.

Nove grafe bi morale doc sa hdmi 2.1 konekcijom....

torente 35 pet 3.7.2020 08:43
tomislav10 kaže...
Tbozuric46 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

imate li kakvih preporuka za kupnju TVa do nekih max. 3500 kn do 50"? Nece se koristiti za gaming, pozeljno da ima UHD te da ne pripada skupini nepozdanih marki.  

 Neki LG sa VA panelom serije 50UM74XX ... ja ga imam dva mjeseca ...

Može LG 50UM7450PLB ali i LG 50UM7600PLB nešto je skuplji ali u biti skoro su isti,na kraju uzeo ovaj drugi za vikendicu,ima ga trenutno za 3250kn i 5g garancije.

Serija 7400 nema magic remote,ja sam se navikao na njega kao i na LG web os i mislim da je daleko najbolje od onoga što sam isprobao,vrijedi malo više platiti.

tomislav10 pet 3.7.2020 09:14
torente 35 kaže...
tomislav10 kaže...
Tbozuric46 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

imate li kakvih preporuka za kupnju TVa do nekih max. 3500 kn do 50"? Nece se koristiti za gaming, pozeljno da ima UHD te da ne pripada skupini nepozdanih marki.  

 Neki LG sa VA panelom serije 50UM74XX ... ja ga imam dva mjeseca ...

Može LG 50UM7450PLB ali i LG 50UM7600PLB nešto je skuplji ali u biti skoro su isti,na kraju uzeo ovaj drugi za vikendicu,ima ga trenutno za 3250kn i 5g garancije.

Serija 7400 nema magic remote,ja sam se navikao na njega kao i na LG web os i mislim da je daleko najbolje od onoga što sam isprobao,vrijedi malo više platiti.

 Ima

Čitatelj pet 3.7.2020 09:41

A sluzbeno podrzavaju svi modeli sa WebOS-om 4.5 navise - tako da se moze i naknadno kupit na nekoj akciji,

il polovni - nije greda. Makar mi nekad pofali obicni daljinac - jer na ovom sam vec mjenjao baterije za 5 mjeseci,

dok na obicnom daljincu mi duraju po 2 godine.

torente 35 pet 3.7.2020 09:50
tomislav10 kaže...
torente 35 kaže...
tomislav10 kaže...
Tbozuric46 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

imate li kakvih preporuka za kupnju TVa do nekih max. 3500 kn do 50"? Nece se koristiti za gaming, pozeljno da ima UHD te da ne pripada skupini nepozdanih marki.  

 Neki LG sa VA panelom serije 50UM74XX ... ja ga imam dva mjeseca ...

Može LG 50UM7450PLB ali i LG 50UM7600PLB nešto je skuplji ali u biti skoro su isti,na kraju uzeo ovaj drugi za vikendicu,ima ga trenutno za 3250kn i 5g garancije.

Serija 7400 nema magic remote,ja sam se navikao na njega kao i na LG web os i mislim da je daleko najbolje od onoga što sam isprobao,vrijedi malo više platiti.

 Ima

 Koliko ja vidim ova serija UM iz 2019g nema,ali se može naknadno kupiti,kako kolega gore piše.

tomislav10 pet 3.7.2020 10:24
torente 35 kaže...
tomislav10 kaže...
torente 35 kaže...
tomislav10 kaže...
Tbozuric46 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

imate li kakvih preporuka za kupnju TVa do nekih max. 3500 kn do 50"? Nece se koristiti za gaming, pozeljno da ima UHD te da ne pripada skupini nepozdanih marki.  

 Neki LG sa VA panelom serije 50UM74XX ... ja ga imam dva mjeseca ...

Može LG 50UM7450PLB ali i LG 50UM7600PLB nešto je skuplji ali u biti skoro su isti,na kraju uzeo ovaj drugi za vikendicu,ima ga trenutno za 3250kn i 5g garancije.

Serija 7400 nema magic remote,ja sam se navikao na njega kao i na LG web os i mislim da je daleko najbolje od onoga što sam isprobao,vrijedi malo više platiti.

 Ima

 Koliko ja vidim ova serija UM iz 2019g nema,ali se može naknadno kupiti,kako kolega gore piše.

 UM74xx ima magic remote bez nadoplate, u paketu. Znam jer imam taj TV.

torente 35 pet 3.7.2020 10:46
tomislav10 kaže...
torente 35 kaže...
tomislav10 kaže...
torente 35 kaže...
tomislav10 kaže...
Tbozuric46 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

imate li kakvih preporuka za kupnju TVa do nekih max. 3500 kn do 50"? Nece se koristiti za gaming, pozeljno da ima UHD te da ne pripada skupini nepozdanih marki.  

 Neki LG sa VA panelom serije 50UM74XX ... ja ga imam dva mjeseca ...

Može LG 50UM7450PLB ali i LG 50UM7600PLB nešto je skuplji ali u biti skoro su isti,na kraju uzeo ovaj drugi za vikendicu,ima ga trenutno za 3250kn i 5g garancije.

Serija 7400 nema magic remote,ja sam se navikao na njega kao i na LG web os i mislim da je daleko najbolje od onoga što sam isprobao,vrijedi malo više platiti.

 Ima

 Koliko ja vidim ova serija UM iz 2019g nema,ali se može naknadno kupiti,kako kolega gore piše.

 UM74xx ima magic remote bez nadoplate, u paketu. Znam jer imam taj TV.

 Ok,moguće,valjda su onda krivo napisali na stranici.

 

https://www.lg.com/hr/compare?bizType=B2C

Pixel pet 3.7.2020 11:43
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
Čitatelj kaže...
Slijedeci korak je miniLED, dok ne dodje microLED.

A sa nanoLED-om bi kontrast trebao biti jednako dobar kao i na sadasnjim Plazma/OLED panelima.

 

MiniLED je nabildani LED, ne treba to proglašavati boljim od OLED-a. Za sada kinezi i to tcl ide u tom smjeru, naravno s ciljem da shebu samsung što je razumljivo:)

 

OLED nije savršen međutim u ovih 7, 8 godina je dosta odmakao a cijene su nikad niže. Većina ne bi previše razmišljala između 65C9 i TCL 65X10 di je kinez čak i skuplji od lg-ja. Ono što je svakako budućnost je microLED ali puno je tu još do trenutka kad će se to moći kupit kao npr navedeni C9. Spominje se cca 2026. godina. U ovom trenutku to je nemoguća misija budući da samsung trenutačno 4K microLED od 146" cijeni s 500,000€

 

Njihov, po tko zna koji put najavljeni 75" 4K microLED, nikako da se pojavi, a ako nekim čudom i bude na jesen bojim se da će cijena biti strahovito visoka, puno puno skuplja od najskupljeg RX R-OLED-a.

 Oledi su dosli do zida sa panelima,sve je to skoro pa isto jos od 2017 sto se tice panela...par izmjena u velicini podpiksela.Nitsi su cak i otisli dolje sa serijom X naspram 7,8 i 9....vjerujem da je razlog veca trajnost piksela/panela.

Mini led u rukama kineza znaci jako malo,Samsung,Sony ili Panasonic bi tu radili cuda...Apple ulaze milijarde u mini led i plan je preselit mobitele i tablete na mini led sa oled panela bas iz razloga trajnosti panela i garancija na uredjaje...LG je tu sada u katastrofalnoj situaciji sa oledima...izgubit ce uzasno puno love sa svim tim izmjenama panela isl.

Ja cekam micro led....

 

 Ne znam koliko pratis, ali oledi nisu dosli do zida niti blizu. Razvijaju se novi materijali koji su trajniji ali treba vremena dok postane komercijalno. Razumljivo je da lg zeli isplatiti postojecu tehnologiju bez da mora ulagati u nova postrojenja za proizvodnju drugih panela.

Trenutno se igraju s ink jet printing oledima sto ako zazivi moze drasticno pojeftiniti proizvodnju, zatim lg vec testira top emission olede sto bi trebalo dignuti svjetlinu za 10-ak posto, ili sloziti izdrzljiviji panel uz zadrzavanje trenutne svjetline .

 

MEGATAMA pet 3.7.2020 12:27
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
Čitatelj kaže...
Slijedeci korak je miniLED, dok ne dodje microLED.

A sa nanoLED-om bi kontrast trebao biti jednako dobar kao i na sadasnjim Plazma/OLED panelima.

 

MiniLED je nabildani LED, ne treba to proglašavati boljim od OLED-a. Za sada kinezi i to tcl ide u tom smjeru, naravno s ciljem da shebu samsung što je razumljivo:)

 

OLED nije savršen međutim u ovih 7, 8 godina je dosta odmakao a cijene su nikad niže. Većina ne bi previše razmišljala između 65C9 i TCL 65X10 di je kinez čak i skuplji od lg-ja. Ono što je svakako budućnost je microLED ali puno je tu još do trenutka kad će se to moći kupit kao npr navedeni C9. Spominje se cca 2026. godina. U ovom trenutku to je nemoguća misija budući da samsung trenutačno 4K microLED od 146" cijeni s 500,000€

 

Njihov, po tko zna koji put najavljeni 75" 4K microLED, nikako da se pojavi, a ako nekim čudom i bude na jesen bojim se da će cijena biti strahovito visoka, puno puno skuplja od najskupljeg RX R-OLED-a.

 Oledi su dosli do zida sa panelima,sve je to skoro pa isto jos od 2017 sto se tice panela...par izmjena u velicini podpiksela.Nitsi su cak i otisli dolje sa serijom X naspram 7,8 i 9....vjerujem da je razlog veca trajnost piksela/panela.

Mini led u rukama kineza znaci jako malo,Samsung,Sony ili Panasonic bi tu radili cuda...Apple ulaze milijarde u mini led i plan je preselit mobitele i tablete na mini led sa oled panela bas iz razloga trajnosti panela i garancija na uredjaje...LG je tu sada u katastrofalnoj situaciji sa oledima...izgubit ce uzasno puno love sa svim tim izmjenama panela isl.

Ja cekam micro led....

 

 Ne znam koliko pratis, ali oledi nisu dosli do zida niti blizu. Razvijaju se novi materijali koji su trajniji ali treba vremena dok postane komercijalno. Razumljivo je da lg zeli isplatiti postojecu tehnologiju bez da mora ulagati u nova postrojenja za proizvodnju drugih panela.

Trenutno se igraju s ink jet printing oledima sto ako zazivi moze drasticno pojeftiniti proizvodnju, zatim lg vec testira top emission olede sto bi trebalo dignuti svjetlinu za 10-ak posto, ili sloziti izdrzljiviji panel uz zadrzavanje trenutne svjetline .

 

Dok oni razviju nesto bolje sto se tice oled panela micro led ce postat komercijalan.

Za sada je situacija da je oled dosao do zida,color volume, gamut,brightness...nista se ne mjenja pa cak ide i u rikverc kao sto je slucaj sa peak brightnessom. 

Na IFA sajmu sam imao priliku usporedit LG 8K oled i The Wall micro led....neusporedivo nesto, micro led je prikazivao enormno "stvarniju" sliku zahvaljujuci svojih 4000nits vs nekih 600-700nits na oledu.

 

EDIT:

Koliku garanciju imas na svoj oled? 

MEGATAMA pet 3.7.2020 15:49
Cojonero kaže...

Pitanje jedno u vezi bloominga. Dali se on javlja dok je samo uključen HDR mod na televizorima ili općenito tako stalno bude kada se gleda film sa titlovima? 

Ovisi kakav tv imas, na nekima je bloom konstanta. 

Pixel pet 3.7.2020 17:36
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
Čitatelj kaže...
Slijedeci korak je miniLED, dok ne dodje microLED.

A sa nanoLED-om bi kontrast trebao biti jednako dobar kao i na sadasnjim Plazma/OLED panelima.

 

MiniLED je nabildani LED, ne treba to proglašavati boljim od OLED-a. Za sada kinezi i to tcl ide u tom smjeru, naravno s ciljem da shebu samsung što je razumljivo:)

 

OLED nije savršen međutim u ovih 7, 8 godina je dosta odmakao a cijene su nikad niže. Većina ne bi previše razmišljala između 65C9 i TCL 65X10 di je kinez čak i skuplji od lg-ja. Ono što je svakako budućnost je microLED ali puno je tu još do trenutka kad će se to moći kupit kao npr navedeni C9. Spominje se cca 2026. godina. U ovom trenutku to je nemoguća misija budući da samsung trenutačno 4K microLED od 146" cijeni s 500,000€

 

Njihov, po tko zna koji put najavljeni 75" 4K microLED, nikako da se pojavi, a ako nekim čudom i bude na jesen bojim se da će cijena biti strahovito visoka, puno puno skuplja od najskupljeg RX R-OLED-a.

 Oledi su dosli do zida sa panelima,sve je to skoro pa isto jos od 2017 sto se tice panela...par izmjena u velicini podpiksela.Nitsi su cak i otisli dolje sa serijom X naspram 7,8 i 9....vjerujem da je razlog veca trajnost piksela/panela.

Mini led u rukama kineza znaci jako malo,Samsung,Sony ili Panasonic bi tu radili cuda...Apple ulaze milijarde u mini led i plan je preselit mobitele i tablete na mini led sa oled panela bas iz razloga trajnosti panela i garancija na uredjaje...LG je tu sada u katastrofalnoj situaciji sa oledima...izgubit ce uzasno puno love sa svim tim izmjenama panela isl.

Ja cekam micro led....

 

 Ne znam koliko pratis, ali oledi nisu dosli do zida niti blizu. Razvijaju se novi materijali koji su trajniji ali treba vremena dok postane komercijalno. Razumljivo je da lg zeli isplatiti postojecu tehnologiju bez da mora ulagati u nova postrojenja za proizvodnju drugih panela.

Trenutno se igraju s ink jet printing oledima sto ako zazivi moze drasticno pojeftiniti proizvodnju, zatim lg vec testira top emission olede sto bi trebalo dignuti svjetlinu za 10-ak posto, ili sloziti izdrzljiviji panel uz zadrzavanje trenutne svjetline .

 

Dok oni razviju nesto bolje sto se tice oled panela micro led ce postat komercijalan.

Za sada je situacija da je oled dosao do zida,color volume, gamut,brightness...nista se ne mjenja pa cak ide i u rikverc kao sto je slucaj sa peak brightnessom. 

Na IFA sajmu sam imao priliku usporedit LG 8K oled i The Wall micro led....neusporedivo nesto, micro led je prikazivao enormno "stvarniju" sliku zahvaljujuci svojih 4000nits vs nekih 600-700nits na oledu.

 

EDIT:

Koliku garanciju imas na svoj oled? 

 2g

 

the wall je prototip, barem dok je cijena kakva je.

pitanje je kako ce to izgledati dok dode do kucne verzije, treba to napajati i hladiti.

Nisam siguran da ce lg samo tako pustiti oled, dok dode microled pa i oled ce se razvijati, nece stagnirati.

A do tad mozda bude i nesto trece . 
Savrsenstvo bi bilo oled s 4000 nits. Pitanje je treba li ti 4000 nits doma kad 1000 nits vec para oci. 
Meni je i na oledu u mraku u hdru vec tesko gledati kad dijelove slike  digne na 500 tinjak nits

Pixel pet 3.7.2020 17:39
Cojonero kaže...

Pitanje jedno u vezi bloominga. Dali se on javlja dok je samo uključen HDR mod na televizorima ili općenito tako stalno bude kada se gleda film sa titlovima? 

 Na lcdovima stalno, ali mije uvjek jednako izrazeno, tj ne vidi se stalno. Sto panel mora prikazati svijetliji dio slike, oko toga se javlja veci blooming. Zato se u hdru vise vidi, najvise kad imas svijetli dio slike oko kojeg je tamna pozadina

Tv koji ima bolji kontradt ima manji blooming.

HCMAA pet 3.7.2020 17:53

#Cojonero

To se jedino primjeti kod HDR-a...i to jedino kod titlova...ali jedino ako su tiltlovi na donjoj crnoj traci...međutim podesiš titlove da budu na slici i problem riješen.... mada ja na svom xg9505 to teško vidim neovisno o položaju titlova i to u potpunom mraku(hebiga...koliko para toliko muzike) A kad bi stavio neko lagano svitlo iza tv-a...onda bi bio 100% miran

Anđeo bez falinge sub 4.7.2020 16:48
Čitatelj kaže...

7450 ima VA panel samo u verzijama sa 50" i 70", ostali su IPS.

7400 serijski ne dolazi sa MR19 daljincem, osim, kao sto sam napisao, u odredjenim regijama.

 

 Zašto gledaš samo 7450 ?!

I 59,5 odnosno 60" 7100 je VA panel ...  https://www.displayspecifications.com/en/model/9d311997

a 7400 imaju redovno magic remote 19 https://www.displayspecifications.com/en/model/a04018e0 hoćeš veći ili manji...

čak i manji 43 inch 7390 ima Magic Remote. https://www.displayspecifications.com/en/model/0a0018eb

 

Tako je u cijeloj Hrvatskoj. 

Možda vas naši bivši gospodari Austrijanci deru pa vam ne daju tu pametnu spravicu..

Vi uz Lg dobijete dildo.  

MEGATAMA sub 4.7.2020 18:17
Pixel kaže...
Cojonero kaže...

Pitanje jedno u vezi bloominga. Dali se on javlja dok je samo uključen HDR mod na televizorima ili općenito tako stalno bude kada se gleda film sa titlovima? 

 Na lcdovima stalno, ali mije uvjek jednako izrazeno, tj ne vidi se stalno. Sto panel mora prikazati svijetliji dio slike, oko toga se javlja veci blooming. Zato se u hdru vise vidi, najvise kad imas svijetli dio slike oko kojeg je tamna pozadina

Tv koji ima bolji kontradt ima manji blooming.

 Krivo, kontrast je razlika u osvijetljenju izmedju crne i bjele i primarna stavka u PQ, zato oledi imaju takvu fantasticnu sliku.

Blooming je sveprisutan na LCDovima,negdje vise negdje manje. 

Recimo na edge lit modelima je izrazeniji nego na FALD modelima ali oni su i skuplji i vecinom dolaze u visem segmentu tv ponude.

Takodjer je vrlo bitan i dimming algoritam, tu su Sony i Samsung najvise napredovali te broj zona ali Samsung je sa 2020 serijom QLEDa tu dodao "caku" pa sa 4 puta manjim brojem zona dolaze izuzetno blizu performansama 2019 serije koja ide do 480 zona dok na 2020 seriji idu do nekih 120 zona na 4k modelima. 

MEGATAMA sub 4.7.2020 18:55
fromilid kaže...
Stigao 82inchni ru8000 za 11800kn.
Zasad picim samo jutibe i spotove, mogo bi ga istestirat s nekim filmom, ne znam kojim

Strava...ja nisam mogao nikako smjestit 65inch Q90R....cak sam pokusao razmjestit cjelu dnevnu ali nikako nije pasalo.