Televizori

Hisense marka TVa, da ili ne?

Posmatrač pon 28.11.2022 21:13
Mr_Mrgud kaže...

Pozdrav,

nisam neki stručnjak po pitanju tehnike.. kod kupnje TVa odlučih se za HiSense 55u7HQ zbog dobre cijene koja je bila pred dva tjedna u Elipsu, 3600kn.

U petak je konačno stigao i sad ga analiziram koliko stignem, dok mi traju ovih 14 dana rok da ga vratim.

U donjim kutevima ekrana su sive fleke, nisu velike ali su vidljive. Da li je to normalno? Da li vraćati TV, ili ga dati u servis?

 

 Sta ce u servisu  ako ga mozes vratiti???????

Mr_Mrgud pon 28.11.2022 21:34

pa pitam da li su te flekice normalne?

opcija mi je vratiti, zamjeniti ga vjerovatno neće jer su ih rasprodali i više ih nemaju na zalihama, po toj cijeni ga nema više nigdje, najbliža je sancta domenica sa akcijom 4080kn koja završava sutra.

Posmatrač pon 28.11.2022 23:16
Mr_Mrgud kaže...

pa pitam da li su te flekice normalne?

opcija mi je vratiti, zamjeniti ga vjerovatno neće jer su ih rasprodali i više ih nemaju na zalihama, po toj cijeni ga nema više nigdje, najbliža je sancta domenica sa akcijom 4080kn koja završava sutra.

 Nikakve flekice nisu normalne. Uostalom i da jesu ako tebi smetaju vracaj. Na kraju krajeva ti ces gledati u taj tv....

Boris grozni pon 28.11.2022 23:34
Mr_Mrgud kaže...

pa pitam da li su te flekice normalne?

opcija mi je vratiti, zamjeniti ga vjerovatno neće jer su ih rasprodali i više ih nemaju na zalihama, po toj cijeni ga nema više nigdje, najbliža je sancta domenica sa akcijom 4080kn koja završava sutra.

  flekice su normalne kod low budget Va panela tj tocniji naziv vinjeta, a i pise u recenzijama! nemaš kaj vracati vecina ih je takva treba samo citati s razumijevanjem!

Inace ako si citao o tom tv na retardiranoj stranici poput rtings onda si totalo pogrijesio jer kod njih test Gray Uniformity se takoder prakticki zanemaruje i vinjete su im onak nista pretjerano važno za sliku

mytbyte uto 29.11.2022 10:27

Rtings ima neke nekonzistentne procedure i zaključke ali daleko je od retardirane stranice. Najbolje da gledamo recenzije you tube ekipe iz svoje momačke sobe kao referencu. Vinjeting ima, valjda, 90% LED televizora pa se smatra normalnim.

red_bull uto 29.11.2022 12:18
mytbyte kaže...
red_bull kaže...

 Imam meecol km6 deluxe android tv 10 box..

Čim sam kupio tv probao sam par filmova sa torreta, ni jedan nije radio. Izbrisao i krenuo dalje. Nažalost nisam zapamtio točno koji format je u pitanju. Samo znam da rade na android boxu.

Hbo max če prestat postojat? kada, kako, zašto?

 

Moram pohvalit online podršku. Objasnio sam da tv svaki put uključi zaglađivanje i sl te su mi dali upute te link na novi firmware. Instalirao sam ga te mogu reći da ima nekih poboljšanja. Pogotovo prikazu pokreta.

Ono kaj nije ispravljeno je upravo taj bug sa zaglađivanjem. Da i dobio sam Gamemod opciju u postavkama koje nije bilo u originalnom firmwareu.

 Ne nalazim podršku za Dolby Vision na tvom boxu tako da je do boxa, ne do TV-a. Mogu ti boxovi biti hardverski moćni a jeftini ali bi bili skuplji da moraju plaćati neke licence poput DV-a ili Netflixa u 4K.

 

Za HBO Max je nejasno što će biti tj da li će ići novi app ili će samo spojiti HBO i Showtime kataloge...

 

Koga si kontaktirao za firmware?

 Tehničku podršku prek linka na njihovoj stranici..

Ovaj box ni nije jeftin baš.. hdr10+ recimo radi...

mytbyte uto 29.11.2022 12:52
red_bull kaže...
mytbyte kaže...
red_bull kaže...

 Imam meecol km6 deluxe android tv 10 box..

Čim sam kupio tv probao sam par filmova sa torreta, ni jedan nije radio. Izbrisao i krenuo dalje. Nažalost nisam zapamtio točno koji format je u pitanju. Samo znam da rade na android boxu.

Hbo max če prestat postojat? kada, kako, zašto?

 

Moram pohvalit online podršku. Objasnio sam da tv svaki put uključi zaglađivanje i sl te su mi dali upute te link na novi firmware. Instalirao sam ga te mogu reći da ima nekih poboljšanja. Pogotovo prikazu pokreta.

Ono kaj nije ispravljeno je upravo taj bug sa zaglađivanjem. Da i dobio sam Gamemod opciju u postavkama koje nije bilo u originalnom firmwareu.

 Ne nalazim podršku za Dolby Vision na tvom boxu tako da je do boxa, ne do TV-a. Mogu ti boxovi biti hardverski moćni a jeftini ali bi bili skuplji da moraju plaćati neke licence poput DV-a ili Netflixa u 4K.

 

Za HBO Max je nejasno što će biti tj da li će ići novi app ili će samo spojiti HBO i Showtime kataloge...

 

Koga si kontaktirao za firmware?

 Tehničku podršku prek linka na njihovoj stranici..

Ovaj box ni nije jeftin baš.. hdr10+ recimo radi...

 

Ok, pogledam.

 

Jeftiniji je i od stickova s DV a kamoli od nečega poput Nvidia Shielda. Ako ti radi HDR10+, TV mora prepoznati kao takav, a ne kao obični HDR10 jer HDR10+ će raditi kao HDR10 na nepodržanim tv-ima. Osim toga, HDR10+ ne košta ništa jer je open standard. Za DV Dolby naplaćuje licencu. Sigurno je do boxa. Da podržava DV pisalo bi svugdje.

red_bull uto 29.11.2022 16:48

koji su to stickovi sa dv? n-vidia shield je preskup. Barem žična verzija. Wifi verzija je preograničena. i opet košta 1200kn..  Naravno da za te novce ima podršku za dolby vision.

p.s.

Provjerio sam i dolby vision radi  na tv-u tj. appovima instaliranim na njemu..Konkretno amazon prime. Isti sadržaj na boxu sa instaliranom amazon prime aplikacijom prikazuje hrd10+

 

 

 

mytbyte uto 29.11.2022 19:20
red_bull kaže...

koji su to stickovi sa dv? n-vidia shield je preskup. Barem žična verzija. Wifi verzija je preograničena. i opet košta 1200kn..  Naravno da za te novce ima podršku za dolby vision.

p.s.

Provjerio sam i dolby vision radi  na tv-u tj. appovima instaliranim na njemu..Konkretno amazon prime. Isti sadržaj na boxu sa instaliranom amazon prime aplikacijom prikazuje hrd10+

 

 

 

DV i Dolby Atmos i DTS-HD ima Xiaomi tv stick 4K - cca 500 kn, i Amazon fire TV 4K i Max... Ovo zadnje je trenutno 35€ + 12€ poštarina preko mailboxde. A ima i na Njuškalu samo nešto skuplje.

mytbyte sri 30.11.2022 09:27

Sve u HDR-u na Netflix-u, HBO Max, a mnogo toga na Disneyu i drugima je Dolby Vision, ti možda dobijaš ili nalaziš samo obične HDR verzije jer app detektira da nemaš DV podršku ili je u slučaju, khm, downloada, netko pripremio filmove za one koji nemaju DV plejer.

A da li plejaš DV filmove preko plejera u TV-u?

Mad Ant sri 30.11.2022 10:44
red_bull kaže...

Moj box je koštao 100 dolara.. 

Malo gledam dostupni sadržaj sa podrškom za dolby vision i stvarno je količina filmova i serija zanemariva. Generalno je većina toga samo na amazon prime.. 

 Hrpa toga na Netflixu je DV... cak i neke glupe sapunice su 4K DV... HBO Max je jad vecinom u 1080p i jedva nesto u HDR10...

red_bull sri 30.11.2022 13:15

Nemam Netflix... 

Na HBO max kao i na svim drugim appovima,disney+ i amazon prime,piše u kojem formatu je sadržaj..  s obzirom da nisam gledao sve kaj je dostupno moj zaključak je da temeljen na tome kaj sam gledao... Na tvu radi sve a  na boxu ne radi Dolby vision. Ali radi hdr 10+ i hdr standard. 

Ugl na tvu jedino "fali" hbo.. ostalo sve ima..  box mi treba za ostale gluposti..  

mytbyte sri 30.11.2022 17:19
Mad Ant kaže...
red_bull kaže...

Moj box je koštao 100 dolara.. 

Malo gledam dostupni sadržaj sa podrškom za dolby vision i stvarno je količina filmova i serija zanemariva. Generalno je većina toga samo na amazon prime.. 

 Hrpa toga na Netflixu je DV... cak i neke glupe sapunice su 4K DV... HBO Max je jad vecinom u 1080p i jedva nesto u HDR10...

 Meni je sve na HBO MAX što je HDR u 4K Dolby Vision formatu...ali toga ima beskrajno malo...app na posteru filmova ne detektira koju podršku ima uređaj pa uvijek za sve piše da je Dolby Vision/Atmos dok Netflix detektira i napiše točno u kojem formatu će prikazati film, ovisno o mogućnostima uređaja

Vavoom čet 9.2.2023 15:12
razer1911 kaže...

razmatram kupovinu ovog tva, iskustva, gledao sam malo samsunga,lga, phillipsa ali ovaj mi nekako best buy 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-43E77HQ/

 

Piše da je QLED ekran, e sad koliko je to istina obzirom na cijenu (310eur).

 

Najbolje ti je otići u Elipsa i pogledati ga ako ga imaju izloženog, vidio sam par Hisenseovih modela u Elipsa i na svim je slika bila fantazija, skoro ista kao na Sony Braviji i LG-ju, s kojim sam ih uspoređivao  Vidim da je sad na akciji do kraja mjeseca, točnije čitava E77 serija, jedino je problem 2+3 god. garancije...

razer1911 čet 9.2.2023 16:04
Vavoom kaže...
razer1911 kaže...

razmatram kupovinu ovog tva, iskustva, gledao sam malo samsunga,lga, phillipsa ali ovaj mi nekako best buy 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-43E77HQ/

 

Piše da je QLED ekran, e sad koliko je to istina obzirom na cijenu (310eur).

 

Najbolje ti je otići u Elipsa i pogledati ga ako ga imaju izloženog, vidio sam par Hisenseovih modela u Elipsa i na svim je slika bila fantazija, skoro ista kao na Sony Braviji i LG-ju, s kojim sam ih uspoređivao  Vidim da je sad na akciji do kraja mjeseca, točnije čitava E77 serija, jedino je problem 2+3 god. garancije...

 Zašto bi bio problem garancija? 2+3? Našao sam još neki model na pevex stranici,jel to stariji model, al ne vidim neku razliku samo u cijeni.https://pevex.hr/led-tv-hisense-43a6bg-uhd-dvb-t2-s2-smart

Vavoom čet 9.2.2023 16:56
razer1911 kaže...

 Zašto bi bio problem garancija? 2+3? Našao sam još neki model na pevex stranici,jel to stariji model, al ne vidim neku razliku samo u cijeni.https://pevex.hr/led-tv-hisense-43a6bg-uhd-dvb-t2-s2-smart

 Piše ovako: 2 god. garancije + 3 god. osiguranja, a bitno je gledati TV sa redovne 2 god. garancije + još 3 god. uz registraciju na netu ili nadoplatu...

 

 Razlika između ovog 43A6B i onog 43E77 je u panelu, A6B ima VA LED matricu, dok E77 ima QLED, e sad ne znam da li je to istina, da bi provjerio otiđi u bilo koju trgovinu u kojoj je izložen E77, pa pitaj radnika da li on stvarno ima QLED matricu ili najobičniju VA/IPS, ako ima, to je izgleda neki Best Buy u kategoriji jeftinijih QLED telkača. 

 

Javi kada budeš išao gledati 

Vavoom ned 12.2.2023 12:28
Rondo9 kaže...

Pozdrav

 

Mozete mi preporučiti neki Hisense TV za PS5 i filmove da je 65 inča ?  Htio bih nešto best off :) Hvala

 Evo, imaš ovaj U8Q od 55": https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U8QF/. Košta skoro 700€ u Elipsa.

 

 QD ULED panel (ne znam da li je to istina, otiđi u bilo koju trgovinu gdje je izložen i pitaj), Dolby Vision, procesor je quad core, 4 HDMI i 2 USB porta, triple tuner (DVB-T2 + DVB-S2 + DVB-C), nema čega nema, jedino nije baziran na Android OS-u i postoji samo model od 55"...

 

A ne znam zašto pikiraš na Hisense, mogao si barem uzeti neku Sony Braviu, ako tražiš TV na kojem će se većinom igrati playka 5....

weirdmax pon 29.5.2023 04:44

Imam više apartmana i u svaki sam stavio iz fore 4k Tv druge marke (osim Sony) i zasada najbolju sliku ima Hisense (imam U865). Jedino sto treba dosta vremena potrošiti na postavke slike, a ima ih hrpa. Kad se jednom postavi ,ni za duplo vecu lovu nema boljeg TV-a. Posebno bi pohvalio daljinski koji je npr od Samsunga bolji za jedno 5 klasa

marin108 uto 19.9.2023 15:07

Pozdrav ekipa, upravo sam u procesu kupnje novog televizora 75 ili 77 incha. U biti sam se napikirao na Samsunga S90C OLED no najviše zbog cijene, a i recenzija razmišljam i o HISENSE  U8H 75 incha koji se čini kao izvrstan TV za relativno malo novaca s obzirom na veličinu ekrana.

 

Ima li tko iskustva i kakav mu se pokazao U8H? Po recenzijama je sve super osim što kao Hisense još uvijek koristi 8-bitnu tehnologiju u svojim panelima pa kao u nekim situacijama djeluje inferiorno u odnosu na 10-bitne panele koje koriste Samsung. LG i ostali top brandovi. I znam da se svaki TV može pokvariti, ali eto, zanima me koliko je i pouzdan. Nekako što se toga tiče, ipak više vjerujem Samsungu.

 

Ako netko ima i gore spomenuti S90C 77 slobodno neka napiše svoje iskustvo.

 

Hvala i pozdrav.

zabbax21 uto 21.11.2023 16:04

Neki dan sam si odlučio kupiti novi TV pa dok sam išao po Pevexu naletio sam na ovoga LED TV HISENSE 50A6K UHD DVB-T2/S2/C | Pevex

 

Svidila mi se cijena pa se zaletio i uzeo, tv po meni za te novce je odličan ALI ima šugavi Vidaa os koji ništa nema i to mi je krivo što nisam prije išao proučavati te SmartTV OS-ove, nekako očekuješ da je sve na androidu al očito nije.

 

Srećom imam od Iskona playtv android box pa mogu izbjeći skroz taj njihov OS al ono, očekivao sam da će imat aplikacije za tv tipa iskontv, Maxtv al nema. Ima samo u '' app storeu '' od A1 xplore tv al kolko sam skužio to se ne može uzet samostalno.