Televizori

Crne mrlje na TV-u, garancija?

SSH sub 2.5.2020 13:51

Pozdrav,

2017 u Elipsu sam kupio Samsung UE40MU6172UXXH, 3+2 godine garancije.


U zadnje vrijeme sam primijetio crne mrlje koje se vide na određenim bojama.


Pokrenuo sam burn in checker (crvena boja) tamo se ne vidi, niti na Samsung settings picture test.


Vidi se na tamnijim bojama, siva, tamno zelena itd.


Pokriva li to garancija? Ima li tko kakvih iskustava s tim?


 

Video: Crne mrlje

ihush sub 2.5.2020 14:02

-nemaš garanciju/jamstvo (isteklo..) kreni od tog :) .. sad ćeš se čuditi i sl. .. ok, provjeri pa se javi :)

-i da je pod jamstvom takav problem je problem dokazivanja + pitanje što koji proizvođač jamči, npr jedan neispravan pixel ili više-kriterij... a pravila su nedefinirana, 'mrlja', tj ostaje ti samo privatna tužba protiv trgovca i dokazivanje da je to greška-materijalni nedostatak .. =uzaludno u ovakvom slučaju.

ihush sub 2.5.2020 14:23
SSH kaže...

.., 3+2 godine garancije.


..

 -ponovo pročitaj.. i tad ćeš možda razumjeti, to nije jamstvo (proizvođača), to je obično osiguranje-navlakuša.. koje su prodavali čak je problem sam naziv tog 'proizvoda' tj zavaravanje kupaca.

-po uvjetima osiguranja praktički nikad nećeš izgurati porkiće troška popravka.. to nije jamstvo proizvođača, dok je odgovornost trgovca za met.nedostatak +2god.. pa ti ostaje samo natezanje-cjenkanje što će osiguranje pokriti (slično kao za auto, ali daleko gore-teže.. npr dat će ti 30kn troška..) :) zgodno?

 

-možeš nositi u servis, ovlašteni servis .. no to s jamstvom prvo provjeri. Servis možda nešto popravi no popravak se plaća (osim ako je pokriven jamstvom.., tj i tad se plaća, ali ne plaćaš ti nego proizvođač).

 

-da je pod jamstvom, tad možeš sve preko trgovca, tj možeš birati (preporuka trgovac-reklamacija, jer s njim imaš ugovorni odnos-račun) ili u servis ako želiš, izvan jamstva trgovac s tim nema ništa, tj može zaprimiti ako želi.. kao reklama i sl. ali to ne žele..

 

fer-de-lance sub 2.5.2020 15:19

Više izgleda kao da se odkeljio difuzor od ledice na osvjetljenju, ili više njih, a to bi morali uvažit pod garanciju.

 

 Naravno, treba inzistirat na tome, a ne da seru da je to tak ok, jer to zapravo spada pod neispravno osvjetljenje, trebalo bi pod garanciju, dok backlight bleed kakve malo malo vidimo tu po forumu ne bi trebali, jer je to jednostavno takva tehnologija, ali ovo je baš kvar.

 

Kaby sub 2.5.2020 22:46

Provjerit jel tih dodatnih 3 godine baš Samsungovo jamstvo ili pak neko osiguranje, uniqa, protecto itd. Ako je baš Samsungovo onda odnijeti tv + papire(račun i certifikat od prod. jamstva) u dućan ili direktno u najbliži ti ovlašteni servis. Ako je pak dodatnih 3 god. od osiguranja onda prvo njih kontaktirat, prijavit kvar, popunit neki njihov formular i onda će te oni uputit dalje u koji servis da odneseš tv.

rename ned 30.1.2022 18:58

Pozdrav ljudi. Prošle godine sam kupio Sony kd55xh8196. Prije nekih 1 - 2 mjeseca sam primjetio kao providne crne mrlje na desnom gornjem uglu televizora. Televizor stoji na zidnom nosaču. Da li bi mogao neko od vas znati šta bi mogao biti problem ? Postavio sam i slike da vidite kako to izgleda.

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

mbaksa ned 30.1.2022 19:55
rename kaže...

Pozdrav ljudi. Prošle godine sam kupio Sony kd55xh8196. Prije nekih 1 - 2 mjeseca sam primjetio kao providne crne mrlje na desnom gornjem uglu televizora. Televizor stoji na zidnom nosaču. Da li bi mogao neko od vas znati šta bi mogao biti problem ? Postavio sam i slike da vidite kako to izgleda.

Reklamiraj.

Mad Ant ned 30.1.2022 21:16
rename kaže...

Pozdrav ljudi. Prošle godine sam kupio Sony kd55xh8196. Prije nekih 1 - 2 mjeseca sam primjetio kao providne crne mrlje na desnom gornjem uglu televizora. Televizor stoji na zidnom nosaču. Da li bi mogao neko od vas znati šta bi mogao biti problem ? Postavio sam i slike da vidite kako to izgleda.

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

 Izgleda kao prljavština, sad pitanje zbog čega točno.