Televizori

[Anketa[ Veci TV ili bolje karakteristike?

congo uto 1.2.2022 15:59

Sto vam je vaznije kod kupovine novog TVa: dijagonala ili karakteristike (kvaliteta slike, tehnologija panela itd.)?

Bez obzira na budzet uvijek se moze kupiti veci a slabiji ili manji a jaci. Sto birate?

Mad Ant uto 1.2.2022 19:54
congo kaže...

Sto vam je vaznije kod kupovine novog TVa: dijagonala ili karakteristike (kvaliteta slike, tehnologija panela itd.)?

Bez obzira na budzet uvijek se moze kupiti veci a slabiji ili manji a jaci. Sto birate?

 

Zavisi unutar kojih kategorija gledaš. Na primjer, ako je bolji ali manji OLED ili top LED, rekao bih karakteristike jer su i vrlo vidljive.

 

Ako pak je između dva niža/srednja LED-a, ali jedan je DirectLED a drugi Edge LED, moguće da bih izabrao veći. Samo tu i gaming može dosta utjecati da se ipak ode na manji a bolji, zbog npr. 120Hz i više HDMI 2.1 portova, VRR i slično.

congo čet 3.2.2022 14:55

Definitivno nisam ocekivao ovakav omjer (0:10 trenutno). Ali ok, ovo je Bug forum. Da pitam na ulici vjerojatno bi prosjecan neupucen covjek rekao da je bolje da je veci. :D

Mislim da sam onda definitivno odustao od 65'' i idem na 55'', mozda cak i 50'' ako se uskoro ne dogodi neka dobra akcija.

Gledam sa 3metra i 55'' bi bilo najs ako se dogodi akcija, ali ako ne onda cu slusati doslovno 100% i uzeti odlicni 50'' (trenutno imam 48'' pa bi i to bilo upgrade).

Ivan(4) čet 3.2.2022 15:02

Ako sa udaljenosti sa koje ćeš posmatrati TV vidiš da je prikaz na onom sa boljim karakteristikama zaista bolji, onda idi na karakteristike; ako ne vidiš razliku u kvalitetu slike, onda idi na dijagonalu; ako su na "naprednijem" malo bolje boje, ali na većem vidiš više detalja, onda jbg.

Sirotinja čet 3.2.2022 15:18
congo kaže...

Definitivno nisam ocekivao ovakav omjer (0:10 trenutno). Ali ok, ovo je Bug forum. Da pitam na ulici vjerojatno bi prosjecan neupucen covjek rekao da je bolje da je veci. :D

Mislim da sam onda definitivno odustao od 65'' i idem na 55'', mozda cak i 50'' ako se uskoro ne dogodi neka dobra akcija.

Gledam sa 3metra i 55'' bi bilo najs ako se dogodi akcija, ali ako ne onda cu slusati doslovno 100% i uzeti odlicni 50'' (trenutno imam 48'' pa bi i to bilo upgrade).

 Ako gledaš sa 3 metra 55" ti je premalo i nikakve karakteristike tv-a ti neće nadoknaditi razliku u veličini. Iskreno još nisam čuo za primjer u kojeme je netko rekao da sam bar uzeo bolji, a manji tv. Ako nisi neki teški filmofil i veliki stručnjak sumnjam da ćeš vidjeti toliku razliku u kvaliteti slike. Sam sam se dvoumio oko iste stvari početkom prošle godine, uzeo sam 65" i nisam požalio ni malo što nisam otišao na recimo 55" oled :). Eto to je moje iskustvo ako će ti išta pomoći. Živio

Posmatrač čet 3.2.2022 15:38
Sirotinja kaže...
congo kaže...

Definitivno nisam ocekivao ovakav omjer (0:10 trenutno). Ali ok, ovo je Bug forum. Da pitam na ulici vjerojatno bi prosjecan neupucen covjek rekao da je bolje da je veci. :D

Mislim da sam onda definitivno odustao od 65'' i idem na 55'', mozda cak i 50'' ako se uskoro ne dogodi neka dobra akcija.

Gledam sa 3metra i 55'' bi bilo najs ako se dogodi akcija, ali ako ne onda cu slusati doslovno 100% i uzeti odlicni 50'' (trenutno imam 48'' pa bi i to bilo upgrade).

 Ako gledaš sa 3 metra 55" ti je premalo i nikakve karakteristike tv-a ti neće nadoknaditi razliku u veličini. Iskreno još nisam čuo za primjer u kojeme je netko rekao da sam bar uzeo bolji, a manji tv. Ako nisi neki teški filmofil i veliki stručnjak sumnjam da ćeš vidjeti toliku razliku u kvaliteti slike. Sam sam se dvoumio oko iste stvari početkom prošle godine, uzeo sam 65" i nisam požalio ni malo što nisam otišao na recimo 55" oled :). Eto to je moje iskustvo ako će ti išta pomoći. Živio

 Zato sto ne  znas koji je bolji dok ih ne stavis jedna pored drugoga u svojoj sobi. Ko to radi? Mene ni B1 nije impresionirao u salonu (nisu imali izlozen C1) ali kad sam donio kuci....

Ja sam odlucio na manji ali bolji zato sto bi me kopkalo da sam dao iste pare za tv koji najbolji a mogao sam...

Ja gledam sa 3 metra i 55" mi nije malen....

Sirotinja čet 3.2.2022 15:41
Posmatrač kaže...
Sirotinja kaže...
congo kaže...

Definitivno nisam ocekivao ovakav omjer (0:10 trenutno). Ali ok, ovo je Bug forum. Da pitam na ulici vjerojatno bi prosjecan neupucen covjek rekao da je bolje da je veci. :D

Mislim da sam onda definitivno odustao od 65'' i idem na 55'', mozda cak i 50'' ako se uskoro ne dogodi neka dobra akcija.

Gledam sa 3metra i 55'' bi bilo najs ako se dogodi akcija, ali ako ne onda cu slusati doslovno 100% i uzeti odlicni 50'' (trenutno imam 48'' pa bi i to bilo upgrade).

 Ako gledaš sa 3 metra 55" ti je premalo i nikakve karakteristike tv-a ti neće nadoknaditi razliku u veličini. Iskreno još nisam čuo za primjer u kojeme je netko rekao da sam bar uzeo bolji, a manji tv. Ako nisi neki teški filmofil i veliki stručnjak sumnjam da ćeš vidjeti toliku razliku u kvaliteti slike. Sam sam se dvoumio oko iste stvari početkom prošle godine, uzeo sam 65" i nisam požalio ni malo što nisam otišao na recimo 55" oled :). Eto to je moje iskustvo ako će ti išta pomoći. Živio

 Zato sto ne  znas koji je bolji dok ih ne stavis jedna pored drugoga u svojoj sobi. Ko to radi? Mene ni B1 nije impresionirao u salonu (nisu imali izlozen C1) ali kad sam donio kuci....

Ja sam odlucio na manji ali bolji zato sto bi me kopkalo da sam dao iste pare za tv koji najbolji a mogao sam...

Ja gledam sa 3 metra i 55" mi nije malen....

Bez da me krivo shvatiš, obojica smo upravu jer svako ima svoje viđenje situacije. Moje mišljenje ako moraš staviti 2 tv-a iste veličine da bi vidio razliku u "kvaliteti slike" ta razlika ipak nije toliko velika kolika je 10" veći tv koji primjetiš i sa i bez drugog tv-a kraj njega :)

Posmatrač čet 3.2.2022 15:45
Sirotinja kaže...
Posmatrač kaže...
Sirotinja kaže...
congo kaže...

Definitivno nisam ocekivao ovakav omjer (0:10 trenutno). Ali ok, ovo je Bug forum. Da pitam na ulici vjerojatno bi prosjecan neupucen covjek rekao da je bolje da je veci. :D

Mislim da sam onda definitivno odustao od 65'' i idem na 55'', mozda cak i 50'' ako se uskoro ne dogodi neka dobra akcija.

Gledam sa 3metra i 55'' bi bilo najs ako se dogodi akcija, ali ako ne onda cu slusati doslovno 100% i uzeti odlicni 50'' (trenutno imam 48'' pa bi i to bilo upgrade).

 Ako gledaš sa 3 metra 55" ti je premalo i nikakve karakteristike tv-a ti neće nadoknaditi razliku u veličini. Iskreno još nisam čuo za primjer u kojeme je netko rekao da sam bar uzeo bolji, a manji tv. Ako nisi neki teški filmofil i veliki stručnjak sumnjam da ćeš vidjeti toliku razliku u kvaliteti slike. Sam sam se dvoumio oko iste stvari početkom prošle godine, uzeo sam 65" i nisam požalio ni malo što nisam otišao na recimo 55" oled :). Eto to je moje iskustvo ako će ti išta pomoći. Živio

 Zato sto ne  znas koji je bolji dok ih ne stavis jedna pored drugoga u svojoj sobi. Ko to radi? Mene ni B1 nije impresionirao u salonu (nisu imali izlozen C1) ali kad sam donio kuci....

Ja sam odlucio na manji ali bolji zato sto bi me kopkalo da sam dao iste pare za tv koji najbolji a mogao sam...

Ja gledam sa 3 metra i 55" mi nije malen....

Bez da me krivo shvatiš, obojica smo upravu jer svako ima svoje viđenje situacije. Moje mišljenje ako moraš staviti 2 tv-a iste veličine da bi vidio razliku u "kvaliteti slike" ta razlika ipak nije toliko velika kolika je 10" veći tv koji primjetiš i sa i bez drugog tv-a kraj njega :)

 Primijeti da ja cijelo vrijeme govorim ja i meni ;)

Covjek je pitao za misljenje ja mu to i dajem... ;) Ti si isao vece-"losije" ja manje "bolje"...  Ja sam vise za mali ali tehnicar ;) Kupio bih i ja 65" oled ali  je bio "malkice" izvan budzeta ;)

Naravno da svako ima svoje misljenje. Ja nicije misljenje nisam pobijao vec samo iznio svoje ;) Opusteno, nisam te pogresno shvatio ;) Ti si mene ;)

Da dopunim svoje misljenje. Ipak se tv ne kupuje na period od godinu ili dvoje a u oledu je buducnost.....

Mad Ant čet 3.2.2022 15:55

Zato sam i ja napisao da zavisi o kojoj kategoriji TV-a se raspravlja. Jer ako je veći Edge LED, a manji OLED, nema šanse da ne vidiš navečer pri gledanju nekog filma blooming/bleed sivih vertikalnih traka od local dimminga. Ili disanje titlova. Kako netko može to ne primjetiti? Možda ti se to ne desi često, ali baš nikada? I onda na to se tek stavlja procjena koliko te to može smetati ili ne. Mene osobno smeta, pogotovo što onda razmišljam o tome umjesto o sceni koju gledam. Mom starom ne smeta, ali nije da ne vidi efekt.

congo čet 3.2.2022 17:21

Ono sto trenutno mogu s cca 7.000kn je:
50'' QN90A - koji je zbilja odlican, ali je samo 50''
55'' Q80T - losija varijanta po svim izvorima od QN90, iako daleko od toga da je los. + je veca dijagonala.
55'' A13 OLED - od oleda nebi cak ni jedan osim c1 (cak sam i od b1 odustao) jer mi je dnevna (40m2) vrlo svijetla - imam 4m siroku staklenu stijenu na jugu, a na sjever trokrilni prozor sirine pola sobe. Mislim da opcenito budget oled nije dobar izbor za moj slucaj.
Nadam se da ce izbaciti neku akciju gdje bi se
55'' QN90A priblizio 7000kn. Trenutno je 9000, a na nabava.hr vidim da je cijeli 11.mjesec bio 7100kn
ILI
65'' Q80T koji je trenutno 9400kn, a bio prosle godine 7.500kn
Nemam pojma koliko ce TVi ici na akcije ako ce sve poskupljivati. Mozda ce proslogodisnje cijene nece ponoviti, a mozda hoce i jos i veci popusti jer ce ljudi prestat trosit novac. Tko bi znao.
Trenutni 48'' TV imam vec 7 godina i kupio sam ga po principu sto veci mogu dobio za x novaca.
Primarna zabava mi je komp, tv je onako usput za film i seriju pogledat.

dado16 čet 3.2.2022 19:33

ono što je zanimljivo je da dijagonalu ne mozes naknadno povecati dok karakteristike tva u neku ruku da.... pomoću raznih boxeva, firetv stickova itd....vece hz i hdr + dijagonala i super...za sve ostalo box

tiki pet 4.2.2022 07:30
dado16 kaže...
ono što je zanimljivo je da dijagonalu ne mozes naknadno povecati dok karakteristike tva u neku ruku da.... pomoću raznih boxeva, firetv stickova itd....vece hz i hdr + dijagonala i super...za sve ostalo box

 

A realno ako će uzeti Samsunga ima Tizen OS koji je za većinu korisnika sasvim dovoljan

dado16 pet 4.2.2022 19:56
tiki kaže...
dado16 kaže...
ono što je zanimljivo je da dijagonalu ne mozes naknadno povecati dok karakteristike tva u neku ruku da.... pomoću raznih boxeva, firetv stickova itd....vece hz i hdr + dijagonala i super...za sve ostalo box

 

A realno ako će uzeti Samsunga ima Tizen OS koji je za većinu korisnika sasvim dovoljan

 yep, ja imam samsung 65" sa tizeon i sasvim je ok...cak ni nepalim toliko firetv stick kad prime video, netflix i hbo savršeno rade i na tvu