zoharbizo ned 14.5.2023 10:07

Imate kakve preporuke za stickove s Alia da ih koristite dugo...

Poželjno GTV ili ATV stock launcheri, type C port za napajanje, Netflix i ostalo barem 1080P certifikat a poželjno 4K u nekom nižem cjenovnom rangu...

Za HBO, Disney, Netflix i primarno IPTV.

Memphis ned 14.5.2023 22:06
error_666 kaže...

za  streamove  preko 100 Mbps koje nudi syncler npr . 

 to je jedan od njih koliko? Za sve ostalo 100tka ti je više nego dovoljno. A uostalom sad imaš sve više boxeva sa gigabitnim ethernetom.

error_666 pon 15.5.2023 09:13

Koliko god da ih je ograničavajući mi je faktor. A što se tice gigabitnih portova znam da ima ,al govorim o firesticku koji koristim sto znači da mi kupovina boxa nije opcija iz sasvim logičnih razloga.
Svakom njegovo, al žica doviđenja što se mene tiče ( bar za ove namjene) ,imam 500 Mbit vezu i mjerim oko 400 i nemam nikakvih problema tako da ne vidim nikakve potrebe za kabelima. Ko ima i ne želi bežično ,poštujem .

CrniPero pon 15.5.2023 12:04
Memphis kaže...
error_666 kaže...
Da, kabel je kabel ali to je limitirano dosta. Za taj box ne znam ali fs ima strašnu wifi karticu, vadi preko 400 Mbps bezično tako da dok je limit na kabelu 100 Mbps što se mene tiče nije opcija:)

 a šta će ti više od 100 mbita za vrtit streaming?

4k je zavisno o audio kanali(ima) 15-20Mbps

 

error_666 pon 15.5.2023 16:36
CrniPero kaže...
Memphis kaže...
error_666 kaže...
Da, kabel je kabel ali to je limitirano dosta. Za taj box ne znam ali fs ima strašnu wifi karticu, vadi preko 400 Mbps bezično tako da dok je limit na kabelu 100 Mbps što se mene tiče nije opcija:)

 a šta će ti više od 100 mbita za vrtit streaming?

4k je zavisno o audio kanali(ima) 15-20Mbps

 

 Da . kompresirani, kao što imamo  na netflixu , hbomaxu i sl , no postoje izvori koji `nude `  stream sa nafrljenim bitrateom  kao sa izvornog BR zapisa i za sliku i zvuk po 80 , 90 , 100  i više Mbps ... osobno preferiram te kad su dostupni   :) 

 

ibirkic uto 16.5.2023 08:55
ibirkic kaže...

Ekipa, pitanje za nekog tko ima mecool km2 plus ili sličan box. Primijetio sam da mi zvuk kasni za slikom nakon što je box nekoliko dana u uporabi. Sync zvuka i slike se javlja u svim aplikacijama. Restart uređaja je, za sada, jedino što pomaže. Box je spojen hdmiom na tv, nema vanjskih zvučnika. Ima li tu neke pomoći, ili ide restart svaka 3-4 dana?

 

Samo da se javim u vezi ovog, da se netko ne zezne kao ja :) Problem je bio u tome što sam isključio HDR opciju u postavkama, računajući - imam stari tv, on to ionako ne podržava. Uključio, problema više nema :)

Memphis sri 17.5.2023 10:05
softwaremaniac kaže...

Pozdrav!

 

Trebam kvalitetan Box za EON TV. Koristim ovaj njihov, ali ne sprema postavke/raspored kanala, pa je tlaka svaki dan ručno birati popis.

 

Potvrdili su da je do uređaja.

 Ja gledam na Mecool KM2 Plus . Sad te postavke ne koristim pa ne znam jel rade ali inače box za te pare je top.

Dr. Vicko pet 7.7.2023 08:30

Pozz ekipa,

 

Trebao bih preporuku za neki TV box ili stick koji bi se koristio iskljucivo za streaming, Youtube, mozda Netflix ili Disney+. 

Namjena je da se maloj koja nema smart TV vec obicni prikljuci kako bi mogla u svojoj sobi gledati pretezno Youtube ali mozda vremenom i neki od servisa. 

 

Sta je za tu namjenu optimalan odabir u smislu cijene i onoga sto se dobije ??

BigD_Cro pet 7.7.2023 14:12

Pretpostavljam da TV nije 4K. Ja bih uzeo vulgaris Xiaomi Mi TV Stick (ne 4K verziju) i bok. Meni radi treću godinu bez problema. Vrtim Youtube, po potrebi Netflix, MaxTV to Go i F1TV bez problema na njemu.

zvir12 čet 13.7.2023 18:49

Danas sam dobio Mecool KM2 plus android box. Prvenstveno sam ga naručio, da bi na njega mogao instalirati Youtube revanced, ali i nakon mnogo pokušaja nisam u tome uspio. Ne znam u čemu je problem, možda u tome što box nije rutan. Pored navedenog boxa imam i drugi box, ali on ima android 7, na koji se ne može instalirati navedena aplikacija, jer zahtjeva android verizije 8. Instalirao sam microG, a zatim ReVanced Manager sa GitHuba, ali bez uspjeha.

zvir12 pet 14.7.2023 17:40

Nadovezati ću se na svoj gornji post. Do sada sam imao dva android uređaja, Beelink box i firestick 4k i sada sam nabavio Mecool KM2 plus. To je bila velika pogreška i preporučio bih forumašima da ne kupuju ovaj box. Na box ne mogu instalirati Kodi adon elementum, također ni stremio, ne mogu skidati programe s google playa. Kako u postavkama pod aplikacijama, određenu aplikaciju premjestiti na početni ekran. kako mijenjati redosljed aplikacija na početnom ekranu. Ako tko zna molim pomoć.

Memphis pet 14.7.2023 18:05
zvir12 kaže...

Nadovezati ću se na svoj gornji post. Do sada sam imao dva android uređaja, Beelink box i firestick 4k i sada sam nabavio Mecool KM2 plus. To je bila velika pogreška i preporučio bih forumašima da ne kupuju ovaj box. Na box ne mogu instalirati Kodi adon elementum, također ni stremio, ne mogu skidati programe s google playa. Kako u postavkama pod aplikacijama, određenu aplikaciju premjestiti na početni ekran. kako mijenjati redosljed aplikacija na početnom ekranu. Ako tko zna molim pomoć.

  Možda ga jednostavno ne znaš koristi. Imam isti uređaj i normalno vrti sve app koje si spomenuo i sve radi najnormalnije. Tak da prvo pročitaj upute pa onda preporuka.

 

 

manubis pet 14.7.2023 22:15
zvir12 kaže...

Nadovezati ću se na svoj gornji post. Do sada sam imao dva android uređaja, Beelink box i firestick 4k i sada sam nabavio Mecool KM2 plus. To je bila velika pogreška i preporučio bih forumašima da ne kupuju ovaj box. Na box ne mogu instalirati Kodi adon elementum, također ni stremio, ne mogu skidati programe s google playa. Kako u postavkama pod aplikacijama, određenu aplikaciju premjestiti na početni ekran. kako mijenjati redosljed aplikacija na početnom ekranu. Ako tko zna molim pomoć.

Ne znaš na boxu raditi najednostavnije stvari koje bi i moja baba znala ali preporučaš drugima da ne kupuju boxa. Bravo ti. Taj Mecool KM2 PLUS je ubjedljivo najbolji AndroidTV box po omjeru cijene i kvalitete i raznih featura koje pruža. Ali već sam pisao u prijašnjim postovima razloge pa pročitaj da se stalno ne ponavljam. 

A jednostavno odeš u apps i na logo aplikacije klikneš duži OK i otvorit će ti se prozor za settings apps logo na početni ekran kao i pomakivanje po redosljedu.

zvir12 sub 15.7.2023 15:39
manubis kaže...

Ne znaš na boxu raditi najednostavnije stvari koje bi i moja baba znala ali preporučaš drugima da ne kupuju boxa. Bravo ti. Taj Mecool KM2 PLUS je ubjedljivo najbolji AndroidTV box po omjeru cijene i kvalitete i raznih featura koje pruža. Ali već sam pisao u prijašnjim postovima razloge pa pročitaj da se stalno ne ponavljam. 

A jednostavno odeš u apps i na logo aplikacije klikneš duži OK i otvorit će ti se prozor za settings apps logo na početni ekran kao i pomakivanje po redosljedu.

 Vjerojatno ti imaš pametnu babu, ali ima i glupih ljudi poput mene. Pored Mecool boxa, godinama imam još i Beelink box i firestick 4k. Ovi uređaji imaju puno bolji korisniči intrfejs (launcher, kako bi rekli ...stari kinezi). Za ove uređaje mi nije trebao nikakav manual, jer je sve vrlo jednostavno i intuitivno, što kod Mecoola nije slučaj, bar meni. Sa uređajem se ne dobiva nikakav manual za upotrebu, osim par stranica kako box spojiti na TV. U pravu si da na temelju vlastitog iskustva nisam trebao druge uvjeravati da ne kupuji dotični box, ali i to je mišljenje pojedinca, kao što su i vaša mišljenja. Ne postoji objektivno mišljene. Neka forumaši sami odluče što će kupiti, ja sam samo iznio svoj stav...no hard feelings.

manubis sub 15.7.2023 19:33

Navedeni tvoji boxovi jesu Android boxovi ali su velike razlike u njima. Postoje dvije vrste Android boxova.

 

 

1. vrsta  -  Boxovi s običnim Android OS:  Beelink je box s običnim Android sustavom. Imaju ga i na drugim boxovima, npr.: Minix, Tanix, A95X.... Optimiziran je za mobitele i tablete. Problem je što nije optimiziran za boxove i TV-e. I zato je uvijek problem s kompatibilnošću, lošim daljincima (pogotovo Beelink) koji se problem može ispraviti s kupovinom airmousea, a i nema licence za Netflix 4K i ostale legalne servise. Odlični su za iptv i kodi jer su u pravilu jako jeftini. I koristili smo iz zadnjih 6-7 godina od pojave kodija i OpenElec. Mada je i njima sada narasla cijena unazad godinu-dvije godina čak i za 50%. Moje mišljenje je da je njima vrijeme prošlo i da ih se više ne isplati kupovati.

 

2. vrsta  -  Boxovi s AndroidTV OS i sad sve više GoogleTV OS:  To su boxovi koji su baš optimizirani za gledanje TV-a. AndroidTV OS imaju TV-i - Sony, Philips, TCL, dok LG, Samsung, Hisense imaju neke svoje prilagođene inačice - WEB OS, Tizian i VIDAA. Osim TV-a i neki boxovi imaju AndroidTV OS. Njih nema puno na tržištu ali imaju svoje velike prednosti. Prvo je sam operativni sustav koji je baš optimiziran za gledanje na TV-u. Druga velika prednost što su Google certificirani i posjeduju licence za gledanje Netflix 4K, Disney 4K, Amazon Prime 4K, Sky Showtime, HBO MAX 4K a i gledanje naših iptv i OTT servisa MAX TV togo, EON TV, HRTi je daleko bolje. Taj AndroidTV OS je lakši od običnog, puno bolje optimiziran i ispoliran pa boxovi i s 2gb memorije rade puno bolje nego ovi s 4gb na običnim Android OS. Također je i bolja podrška proizvođača za boxove s AndroidTV OS a i te boxove rade samo poznate velike firme. Kod tih boxova Google Trgovina je daleko manja ali su aplikacije baš napravljene za te boxove. S obzirom da su na Google trgovini više od 90% aplikacija optimizirane za mobitele i tablete, tj, za touchscreenove te aplikacije niti ne fale na ovim boxovima. Također na tim boxovima odlično radi i KODI, FLEX, Stremio i iptv liste. Ako nema neke aplikacije na Google trgovini može se i ručno instalirati.

 

Boxovi s AndroidTV sustavom:

 

Mecool KM2 PLUS  2/16  -  Najkompletniji box s dosta prednosti u odnosu na druge:  Ima 16 gb memorije. (Npr. ako se koristi KODI, NODI, WBMC za buildove). Ima sve utore: za LAN, USB 3.0 i Audio digitalni optički izlaz (npr na DAC ili AV REC), kvalitetno je napravljen, pouzdan, ne grije se u radu, odličan daljinac, ima input select tipku, volume i power tipku na daljinskom pa se daljinac od TV-a dok se jednom TV podesi više ne mora ni koristiti. Cijena ispod 100 eur.

Google Chromecast 4K Google TV  2/8  -  Stick box, iste kvalitete i feature kao i Mecool ali pošto je stick nema fizički utore pa se mora eventualno dokupiti adapteri ako se želi koristiti nešto više. Novi GoogleTV OS. Ako je dovoljan samo WLAN, odličan box tj. stick. U toplijim prostorijama malo se zagrijava ali nije problem. cca 80 eur

Amazon Fire TV Stick 4K MAX  2/8  je isto odlične kvalitete ali može nekima biti problem Amazon eko sustav na koji treba određena prilagodba ali dok se skuži onda sve dalje je super za korištenje. Preporuka je kupovina zadnjeg 4K MAX modela. Ima dosta poboljšanja u odnosu na prijašnje modele. Također pošto je stick za neka proširenja trebaju ne baš jeftini adapteri. cijena 75 eur a povremeno su i sniženja na Amazon.de

Xiaomi MI TV box S  -  najstariji od svih spomenutih, slabiji hardware. stara DDR3 memorija, Android 8.1, mogućnost povremenih gubitka interneta, nema utor za Audio optički izlaz, nema USB 3.0 niti utor za LAN kabel. Isto odličan box ali ga je pomalo vrijeme pregazilo. cijena 85 eur. Izašao je nedavno nasljednik ali nije imao podršku za Netflix 4K i prodavao se samo u Aziji. Sad možda dođe i kod nas u EU verzija s podrškom za Netflix 4K.

Xiaomi Stick običnu verziju ne kupovati jer se određeni postotak jako pregrijava i dolazi do gubitka interneta.  4K verziju nisam imao pa ne mogu nešto napisati.

 

Tu bi još samo dodao i Homatics BOX-R 4K PLUS kojeg još za sada nisam imao, namjeravam ga kupiti jer sam do sada pročitao jako puno pozitivnih recenzija. Ima do sada najjači hardware 4/32,  Amlogic S905X4-K, sve utore i feature, a ima i inačica od poznate firme DUNE HD koja ima svoju Media player aplikaciju DUNE HD Media Centar koja uvelike pomaže za streamanje lokalnih medijskih datoteka. Cijena je u skladu s karakteristikama - 150 eur.

 

Ima još ponekih AndroidtV boxova ali ove sam spomenu jer su provjereni, najlakše dobavljivi, cijena i kvaliteta su odlični i svi su Netflix 4K certificirani.

 

 

 

 

Memphis ned 16.7.2023 08:05
zvir12 kaže...
manubis kaže...

Ne znaš na boxu raditi najednostavnije stvari koje bi i moja baba znala ali preporučaš drugima da ne kupuju boxa. Bravo ti. Taj Mecool KM2 PLUS je ubjedljivo najbolji AndroidTV box po omjeru cijene i kvalitete i raznih featura koje pruža. Ali već sam pisao u prijašnjim postovima razloge pa pročitaj da se stalno ne ponavljam. 

A jednostavno odeš u apps i na logo aplikacije klikneš duži OK i otvorit će ti se prozor za settings apps logo na početni ekran kao i pomakivanje po redosljedu.

 Vjerojatno ti imaš pametnu babu, ali ima i glupih ljudi poput mene. Pored Mecool boxa, godinama imam još i Beelink box i firestick 4k. Ovi uređaji imaju puno bolji korisniči intrfejs (launcher, kako bi rekli ...stari kinezi). Za ove uređaje mi nije trebao nikakav manual, jer je sve vrlo jednostavno i intuitivno, što kod Mecoola nije slučaj, bar meni. Sa uređajem se ne dobiva nikakav manual za upotrebu, osim par stranica kako box spojiti na TV. U pravu si da na temelju vlastitog iskustva nisam trebao druge uvjeravati da ne kupuji dotični box, ali i to je mišljenje pojedinca, kao što su i vaša mišljenja. Ne postoji objektivno mišljene. Neka forumaši sami odluče što će kupiti, ja sam samo iznio svoj stav...no hard feelings.

 Ne trebju bi ti ni za meecool upute jer se radi o stock Androidu koji se danas nalazi na svakom novijem i malo boljem uređaju. Tak da nemoj kupovat novije boxeve i stickove jer nećeš znat sa njima. Traži stare krame koje vrte ATV 7 i 9 i neke divlje launchere.

To ti je isto kao da ne znaš koristi android mobitel, kupiš novi a ne znaš si ni app instalirat i zato ti mobitel ne valja.

 

Kreni prvo od sebe (npr. vlasite edukacije) pa onda donsi tak glupe zaključke. Otići u GP i instalirat željenu app je stvarno pothvat da klinac u vrtiću zna sebi  instalirat app ili igricu. Stvarno zavidna razina potrebnog znanja.

zvir12 ned 16.7.2023 15:06

@manubis, @Memphis, da ne ulazim u opširne polemike, objasnite mi samo kako instalitati na mecool box, Youtube revanced i da li je to uopće moguće. I kako u Kodi instalirati elementum adon iz zip datoteke, jer kad u Kodiju kliknem na Install from zip file i potom kliknem na USB pogon u padajućem izborniku koji se tad pojavi nema zip datoteke plugin.video.elementum.

A što se tiče vlastite edukacije za to sam malo prestar (70 godina), čak i ovo nešto malo što znam mi svaki dan rapidno isparava i nije to zbog temperature.

Memphis pon 17.7.2023 11:00
zvir12 kaže...

@manubis, @Memphis, da ne ulazim u opširne polemike, objasnite mi samo kako instalitati na mecool box, Youtube revanced i da li je to uopće moguće. I kako u Kodi instalirati elementum adon iz zip datoteke, jer kad u Kodiju kliknem na Install from zip file i potom kliknem na USB pogon u padajućem izborniku koji se tad pojavi nema zip datoteke plugin.video.elementum.

A što se tiče vlastite edukacije za to sam malo prestar (70 godina), čak i ovo nešto malo što znam mi svaki dan rapidno isparava i nije to zbog temperature.

 da bi inistalirao add on sa usba u postavkama kodia moraš dozvolit instalaciju iz nepoznatih izvora. Znači u kodiju odeš na postavke, system i pod add ons uključiš nepoznati izvori / unknow sources. Onda tek ideš sa intalacijom elementumao imaš tu na linku postupak.

How to install Elementum on Kodi [2023] (howtomediacenter.com)

 

Budući da imaš android 11 moraš u postavkama boxa dozvolit dozvole za kodi cijelo vrijeme inače ti neće radit. Postavke apps i tam nađeš kodi i dozvoliš mu maximalne dozvole koje ti daje. Youtube Re mislim da to nema za ATV. Shortcate na home screenu mijenjaš tako da na app koju želiš pomaknut zadržiš tipku ok (centralni krug di su tipke za gore dole itd) i onda ti se pojavi izbornik za odabir kaj hoćeš sa njima.

 

 

nisi star jer danas se čovjek mora školat cijeli život to sad vidiš i sam na svojem primjeru.

 

 

Coder256 sub 26.8.2023 14:38

Je li itko koristi fire tv na vivax tvu? Pokusavam osposobit tv kontrole preko fire tv daljinskog ali ne mogu pronac ispravne kodove (nema vivax na popisu tvova). Imam apple tv i on je automatski pronasao tv i mogu sve kontrolirat sa njim. 

Zna li netko cije kodove je vivax kopirao? Lg mozda, samsung ili nesto slicno?

ihush ned 27.8.2023 17:08
Coder256 kaže...

Nazalost ne radi mi TCL, kad saznas koji je, javi :)

 -potraži u menijima ako piše bilo što o čipu-seriji-reviziji.. (elektronici) ili ako nema otovriš i pročitaš nešto s čipova, alternativno googlaš i tad nađeš generički-brand koji je iza tog, tad probaš s tim kodovima ili ideš redom, pogađajući brandove, tj sve je to neka 'kopija' philips-sony-sharp-panasonic-itd.. uređaja-elektronike pa i daljinskog, odnosno možeš po sličnosti daljinskog pogađati no previše je sličnih-jeftinih ..

 

-tj možda je s tim daljinskim moguće, možda ne.. alternativno možeš uzeti treći-univerzalan koji pokriva obje marke i tako riješiti problem dok originalni ostaju kao rezeva u slučaju kvara ..

-tj to je za upravljanje daljinskim dok ovisno o opcijama može i kroz hdmi-cec.. no pitanje je koje su funkcije dok posebnih buttona kao netflix i sl tad nema tj to može s programabilnim daljinskim i sl. 

 

.. tj to su sve generički-trgovački brandovi, za regionalno tržište, pa je kod nas npr naziv vivax, u španjoskoj neki drugi, suni-soni-nešto.. u kini ili turskoj neki treći.. google obično da odgovor no problem je samo početni kriterij-riječ koju tražiš, zato je oznaka čipa-elektronike najpouzdaniji kriterij nakon samog modela za koji već kažeš da nema..