Damir01 ned 8.1.2023 09:55

Da li možda znaš radi li na chromecast google tv-u pickbox now? Imam firestick 4k i ne mogu nigdje naći apk od pickboxa da funkcionira. Probao sam i mirroring sa mobitela ali ni to ne radi, tj nema slike, samo tekst kao i netflix. Valjda zbog autorskih prava.

manubis pon 9.1.2023 22:52

Sad sam probao instalirati na Chromecast 4K Google TV i radi sve. Gledam ponudu filmova i serija, uredno pregledavam trailere ali nemam pretplatu pa ne mogu i gledati. Ali radi super. Aplikacija se instalira iz Google Play shop.

yaya23_08 ned 12.2.2023 10:33

treba mi novi kineski android box, zasto kineski , jer je puno veci izbor, ja ne igram igrice na njemu i ne treba mi fire stick chromecast, znaci kutija n akoju cu moc skinut aplikacije i koju cu žično povezat s tvom, hvala

corco ned 12.2.2023 11:15

Trebao bi mi neki provjereni android box na kojem radi Max tv to go. Ako netko zna neki, a da je jeftin i da ima LAN utor, molim preporuke. Kupio sam LG OLED i na njemu max tv to go ne radi pa mi treba box samo za to.

dadotb pon 13.2.2023 17:34
yaya23_08 kaže...

treba mi novi kineski android box, zasto kineski , jer je puno veci izbor, ja ne igram igrice na njemu i ne treba mi fire stick chromecast, znaci kutija n akoju cu moc skinut aplikacije i koju cu žično povezat s tvom, hvala

 uzeo neki X96 sa Amlogic procesorom, jako fino radi, ne vidim razliku u odnosu na Xiaomi Box S kojeg imam isto

manubis sub 18.2.2023 23:12

@Corco  -  Mecool KM2 (ili PLUS noviji model). Provjereno dobar. Treba ti za max tv togo box s AndroidTV OS. Možeš koristiti i ove stickove ali onda treba kupiti dodatno i LAN adapter (cca 20, 30 eur)

MadDogMattis pon 20.2.2023 21:09

Ima netko preporuku za kvalitetan a ne skup android tv box ?

Malo sam gledao i zasada mi Xiaomi MI TV box S zvuči najbolje, potrebno mi je da ima USB kako bih mogao gledati filmove koje skinem sa neta, tako da u startu otpadaju oni stickovi.

Arto sri 1.3.2023 10:36

Može preporuka za neki box koji bi služio za povremeno gledanje Eon Tv-a za stariju osobu (u dnevnom boravku je već njihov box). Cilj je da bude što jednostavnije za koristiti. što sličnije njihovom boxu i što manje šanse da nešto ode kvragu. Sveo na ove tri opcije, ali ako ima neka alternativa, slobodno. Trenutno najviše naginjem ka F4, zbog cijene i etherneta, ali ima običan Android gore. Chromecast imam stari pa znam da super radi, ne znam kakva je situacija s Android boxovima jer ih nisam koristio.

 

- Google chromecast with Google Tv (obični, ne 4K) - 40€+10€ dostava

- Xiaomi Mi Box S ~ 65€

- A95X F4 Android  ~ 50€

dadotb sri 1.3.2023 15:35

Tanix 4 naaaj ponuda na aliju, uzeo jutros 4/64 GB sa 2 daljinca sa dostavom za 78,5 KM ( BAM ), tj oko 40 eura...sjajan procesor i chip, ima USB utore i ethernet port..kazu na drugom forumu da kida kako radi 

ovajonaj čet 2.3.2023 19:31
dadotb kaže...
ovajonaj kaže...

Jel još traje ta akcija? Imaš li link jer ja ne mogu naći na aliju takvu ponudu..

 imas pp, bas javi jesi uspio, msm da traje jos

 Smaknuto je sa alija...Moguce da je bila neka lazna prodavnica. Pojave se sa vremena na vrijeme ali ih brzo uklone...

 

dadotb pet 3.3.2023 11:23
ovajonaj kaže...
dadotb kaže...

oko 13 cas je prodavnica postojala, ima na drugim sradnjama skoro ista cijena 

 ima da, ali je dostava iz nekog razloga skuplja od box-a ...

 zatrazio sam povrat novca, jer je radnja bila lazna, pise za 7 dana istice pa ce me obavijestiti

manubis uto 7.3.2023 13:47

Tanix TX3 je odličan box i jako pouzdan (što ne bih baš mogao reći za A95X F3 a ne znam jel se što promijenilo s F4). Kome treba za neku iptv listu i kodi, super. Ali nije Netflix certificiran. Kome treba box za legalne streamove (Netflix 4K, HBO MAX 4K, SkyShowtime...) i TV usluge (EON TV, MAX TV togo, Iskon.Play TV .....) treba zbog puno boljeg rada i full features kupiti certificirani Netflix 4K AndroidTV box - Google Chromecast Google TV 4K, Xiaomi Mi box ili stick 4K, Mecool KM2 PLUS, malo kompliciraniji Amazon Fire TV Stick 4K MAX. Ima ih još ali ovi su provjereni, kvalitetni i lako dobavljivi u HR shopovima ili preko Amazon.de. Svi su tu negdje po cijeni oko 60 - 80 eur a može se kupiti i jeftinije dok su neke akcije. A također se i na njih može metnuti iptv lista a radi i kodi i tada je preporuka Mecool KM2 PLUS jer ima 16 gb memorije (a ima i LAN utor, Digitalni audio izlaz, USB 3,0). 

ovajonaj uto 7.3.2023 21:14
manubis kaže...

Tanix TX3 je odličan box i jako pouzdan (što ne bih baš mogao reći za A95X F3 a ne znam jel se što promijenilo s F4). Kome treba za neku iptv listu i kodi, super. Ali nije Netflix certificiran. Kome treba box za legalne streamove (Netflix 4K, HBO MAX 4K, SkyShowtime...) i TV usluge (EON TV, MAX TV togo, Iskon.Play TV .....) treba zbog puno boljeg rada i full features kupiti certificirani Netflix 4K AndroidTV box - Google Chromecast Google TV 4K, Xiaomi Mi box ili stick 4K, Mecool KM2 PLUS, malo kompliciraniji Amazon Fire TV Stick 4K MAX. Ima ih još ali ovi su provjereni, kvalitetni i lako dobavljivi u HR shopovima ili preko Amazon.de. Svi su tu negdje po cijeni oko 60 - 80 eur a može se kupiti i jeftinije dok su neke akcije. A također se i na njih može metnuti iptv lista a radi i kodi i tada je preporuka Mecool KM2 PLUS jer ima 16 gb memorije (a ima i LAN utor, Digitalni audio izlaz, USB 3,0). 

 Imao sam oba boxa istovremeno i slažem se u potpunosti s tobom. Tanix 3 i dalje radi odlično (osim ovog što nije google certificiran) a F3 AIR koji je imao isti čipset je dobio neki problem sa grafikom i jedino ima sliku na 1080 rezoluciji  i to sa pixeliziranim artefaktima zelene boje.

uradio reset i opet sve isto. Nisam ga uspio flashovati, jednostavno sam odustao i ostavio ga u ladicu.. 60eura je koštao i trajao je oko godinu dana.

Tanix 3 radi evo prošla druga godina mada ni sa njim nisam nešto zadovoljan jer stremio ne uspjeva baš glatko da reproducira 4k sadržaj iako imam 100mbps optiku.. Mislim da hardverski ne može podnijeti 4k sa većim bitrateom...

Kontam da uzmem amazon 4k max slijedeći mislim da je on puno bolji od ovih kineza.

manubis uto 7.3.2023 21:51
ovajonaj kaže...
manubis kaže...

Tanix TX3 je odličan box i jako pouzdan (što ne bih baš mogao reći za A95X F3 a ne znam jel se što promijenilo s F4). Kome treba za neku iptv listu i kodi, super. Ali nije Netflix certificiran. Kome treba box za legalne streamove (Netflix 4K, HBO MAX 4K, SkyShowtime...) i TV usluge (EON TV, MAX TV togo, Iskon.Play TV .....) treba zbog puno boljeg rada i full features kupiti certificirani Netflix 4K AndroidTV box - Google Chromecast Google TV 4K, Xiaomi Mi box ili stick 4K, Mecool KM2 PLUS, malo kompliciraniji Amazon Fire TV Stick 4K MAX. Ima ih još ali ovi su provjereni, kvalitetni i lako dobavljivi u HR shopovima ili preko Amazon.de. Svi su tu negdje po cijeni oko 60 - 80 eur a može se kupiti i jeftinije dok su neke akcije. A također se i na njih može metnuti iptv lista a radi i kodi i tada je preporuka Mecool KM2 PLUS jer ima 16 gb memorije (a ima i LAN utor, Digitalni audio izlaz, USB 3,0). 

 Imao sam oba boxa istovremeno i slažem se u potpunosti s tobom. Tanix 3 i dalje radi odlično (osim ovog što nije google certificiran) a F3 AIR koji je imao isti čipset je dobio neki problem sa grafikom i jedino ima sliku na 1080 rezoluciji  i to sa pixeliziranim artefaktima zelene boje.

uradio reset i opet sve isto. Nisam ga uspio flashovati, jednostavno sam odustao i ostavio ga u ladicu.. 60eura je koštao i trajao je oko godinu dana.

Tanix 3 radi evo prošla druga godina mada ni sa njim nisam nešto zadovoljan jer stremio ne uspjeva baš glatko da reproducira 4k sadržaj iako imam 100mbps optiku.. Mislim da hardverski ne može podnijeti 4k sa većim bitrateom...

Kontam da uzmem amazon 4k max slijedeći mislim da je on puno bolji od ovih kineza.

 

Kao što i ti imaš problem, određeni mali postotak tih A95X F3 se nažalost nakon pola godine - godinu dana znaju zblesirati pa nikad ne znaš koliko dugo će raditi, pa su onda zahebancije oko reklamacije.  Tanix TX3 je pouzdan i ne kvari se. Ali ga je prošlo vrijeme. A i cijena mu je oko cca 50 eur.

Ti svi ''kinezi'' imaju običan Android OS prilagođen mobitelima i tabletima a ovi boxovi s Netflix 4K certifikatom imaju AndroidTV operativni sustav koji je daleko lakši, puno bolje optimiziraniji, prilagođen gledanju na TV i zato ti boxovi puno bolje rade (Google, Mecool, Amazon, Xiaomi..).

Coder256 sri 8.3.2023 17:44

Kupio sam amazonov firestick 4k za njemacko trziste sta je bio na amazonu na popustu za black friday. Isao sam instalirat hbo max i vidim da je nema na app storeu i ne mogu nac neke korisne informacije u vezi toga. Jel jos netko imao isti slucaj i kako mogu instalirat hbo max na njega?

error_666 sri 8.3.2023 17:55

Tako je i meni bilo, samo što je kod mene 'američki' stik a ne 'njemački' ,al to nije bitno. Uglavnom, moraš 'preseliti' u Ameriku, promjeni adresu i br tel na neku američku unutar Amazon accounta i pojaviti će se (nađi preko fake adress generatora), ili uradi sideload i instaliraj tako.

manubis sri 8.3.2023 21:08
Coder256 kaže...

Kupio sam amazonov firestick 4k za njemacko trziste sta je bio na amazonu na popustu za black friday. Isao sam instalirat hbo max i vidim da je nema na app storeu i ne mogu nac neke korisne informacije u vezi toga. Jel jos netko imao isti slucaj i kako mogu instalirat hbo max na njega?

 Sad već par mjeseci ne koristim Amazon pa ne znam jel se što promijenilo. Sve aplikacije kojih nema u store skineš na kompu u formatu .apk s stranica za download Android aplikacija, treba biti verzija za AndroidTV i onda tu aplikaciju instaliraš na Amazon Stick s tog kompa preko windows aplikacije AdbLink koju instaliraš na kompu. Možeš i preko mobitela i onda koristiš aplikaciju Apps2Fire. Treba biti sve u istoj mreži u stanu (kući). Malo guglanja, YT, i lako se riješi instalacija. Moji Amazoni su isto kupljeni u Njemačkoj i imao svoj HR account na njemu i sve radilo.

manubis pet 10.3.2023 22:13
error_666 kaže...
Sve je još isto.. Apps2fire po meni najbolje i najjednostavnije rješenje za sideload...samo nek upari mob sa stikom, uključi adb i omogući instalaciju sa nepoznatih izvora i to je to..

 Tu treba samo paziti što neke aplikacije koje rade na mobu su verzije samo za običan Android OS i neće raditi na Amazonu pa treba naći apk verziju za AndroidTV OS.