yaya23_08 pet 19.8.2022 22:28
mzopg kaže...
yaya23_08 kaže...

Jel narucivao netko https://www.amazon.com/Google-Nest-GA01919-GA01919-US-Chromecast/dp/B08KRV7S22 s amazona i placa li se carina itd..ovaj tanix slicno ko ovo sto sad imam vec, netflix imam na tvu da..

Ovisi odakle šalju, odnosno koji Amazon koristiš, ako je unutar EU onda nema PDV-a, a ako je izvan onda ima i trebao bi biti odmah obračunat kada se prijaviš u račun.

Carine nema na tehničku opremu.

 znac tako je i s alija ako je iz eu skladista, super onda, hvala

yaya23_08 pet 19.8.2022 22:35
manubis kaže...
yaya23_08 kaže...

Imam x96 kineski al vidim da je na izdisaju, pa sto mi preporucate za kodi , iptv itd, i isplati li se jos narucivat iz Kine, hvala, kao radi ovaj chromecast i mi stick

 Ako misliš koristiti samo kodi i iptv listu onda ti preporučam Tanix TX3. Odličan, ne kvari se i pouzdan. Ako misliš koristiti i s vremenom Netflix, HBO MAX, legalne OTT usluge MAX TV togo, EON TV..... onda ATV boxovi s licencama Amazon FireStick 4K MAX, Xiaomi MI TV Box S (ili Stick 4K), MECOOL KM2, Google Chromecast.... Kod stickova je problem kaj trebaju dodatni adapteri za ethernet, optički izlaz hdmi audio extractor za AV pojačalo (receiver) i USB OTG adapter za externi usb priključak što recimo imaš kod MECOOL KM2 sve u boxu. 

 Ovaj cu ja ubost..najbolje..

manubis sub 20.8.2022 22:03
mzopg kaže...
yaya23_08 kaže...

Jel narucivao netko https://www.amazon.com/Google-Nest-GA01919-GA01919-US-Chromecast/dp/B08KRV7S22 s amazona i placa li se carina itd..ovaj tanix slicno ko ovo sto sad imam vec, netflix imam na tvu da..

Ovisi odakle šalju, odnosno koji Amazon koristiš, ako je unutar EU onda nema PDV-a, a ako je izvan onda ima i trebao bi biti odmah obračunat kada se prijaviš u račun.

Carine nema na tehničku opremu.

 Ne kužim kaj ti znači da na teh. robu nema carine. Ako ide pošiljka iz država van EU onda ide PDV na svu robu a carina ide na iznose naruđbe iznad 150 eur bez obzira kakva bila roba - jel tehnička oprema ili nešto drugo (npr. tekstil....)

mzopg ned 21.8.2022 13:32
manubis kaže...
mzopg kaže...
yaya23_08 kaže...

Jel narucivao netko https://www.amazon.com/Google-Nest-GA01919-GA01919-US-Chromecast/dp/B08KRV7S22 s amazona i placa li se carina itd..ovaj tanix slicno ko ovo sto sad imam vec, netflix imam na tvu da..

Ovisi odakle šalju, odnosno koji Amazon koristiš, ako je unutar EU onda nema PDV-a, a ako je izvan onda ima i trebao bi biti odmah obračunat kada se prijaviš u račun.

Carine nema na tehničku opremu.

 Ne kužim kaj ti znači da na teh. robu nema carine. Ako ide pošiljka iz država van EU onda ide PDV na svu robu a carina ide na iznose naruđbe iznad 150 eur bez obzira kakva bila roba - jel tehnička oprema ili nešto drugo (npr. tekstil....)

Carina se računa prema carinskim tarifama (TARIC) i njena stopa ovisi o proizvodu koji se kupuje. Na većinu tehnike je ta stopa 0%, znači nema veze košta li računalo 100kn ili 10.000kn na njega će se platiti samo troškovi dostave i na ukupan iznos ide PDV.

 

https://trade.ec.europa.eu/access-to-markets/hr/content/klasifikacija-racunala-i-softvera

 

https://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=en&Taric=8471&Expand=true&SimDate=20220821#8471000000

https://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=en&Taric=8542&Expand=true&SimDate=20220821#8542000000

 

PDV je nekad odmah obračunat na stranici web trgovine i tada nema plaćanja dodatnog PDVa jer ga kupac plaća odmah prilikom kupovine. Primjer je Aliexpress koji pored svakog proizvoda ima napomenu da je porez (VAT) uračunat u cijenu. Naravno morate biti prijavljeni u račun i imati unesenu adresu dostave da bi trgovina pravilno prikazala cijenu.

mzopg ned 28.8.2022 15:57
jucca kaže...

Ekipa, jel ima ko Firestick 4K Max, i da mu radi HBO. Na Appstoreu ga nema, pa sam ga sideloadao. Medjutim, nemam HR titlove.
Primjer, isti film, Tony Hawk, na drugom TVu, Phillips, Android

[img]https://i.ibb.co/YtVgTXY/20220827-195218.jpg[/img]

[img]https://i.ibb.co/z2GHzc9/20220827-195514.jpg[/img]

Imam FS 4k i 4k Max na jednom i drugom HBO radi najnormalnije i ima HR titlove. Ja HBO Max imam preko A1, ne znam kako je kod tebe, možda je to razlog?

mzopg ned 28.8.2022 17:45
jucca kaže...

I kod mene je A1.

 

Jel mi mozes poslat apk koji koristis. Ili mozda negdje nesto dodatno treba postaviti, ali ne kuzim sta.

 

Recimo, na LOTR imam HR titlove, ali na 90% drugih stvari, nemam.

 Trenutno mi je ovaj instaliran, vidim sad da ima i novijih verzija, ali ih nisam stigao instalirati.

https://www.apkmirror.com/apk/warnermedia-direct-llc/hbo-max-stream-hbo-tv-movies-more/hbo-max-stream-hbo-tv-movies-more-52-25-0-release/

 

Sve mi ima HR titlove.

mzopg pon 29.8.2022 14:44
jucca kaže...

Probao i tu sad.

Isto nece. Pa jbt, gjde grijesim

 ne znam, možda HBO app kupi nekakve postavke iz firesticka/amazona. baš sam pogledao Tony Hawk i na firesticku i toj HBO Max app za koju sam stavio link imam normalno HR titlove.

domac5 pon 29.8.2022 20:03

Stigao mi je mi stick 4k i imam samo rijeci hvale, rijesio sam sve probleme koje sam imao sa firestickom.

 

Napokon mogu kontrolirati jacinu zvuka svog soundbara koji je spojen aux kablom u tv jer ova stvar ima svoj android soundbar, dok na firesticku to ne postoji, zamisljen je da volume tipke kontroliraju samo zvuk tv-a preko ir lampice, prelose.

I iskoristio sam onaj kabel sa firesticka sa dodatkom za usb, ustekao svoj stari bluetooth daljinski koji ima zracni mis i odmah je proradio kako treba, na firesticku nije htio raditi. 

Firestick nije los uredaj, radi fluidno i posluzit ce mi u drugoj sobi, samo mu nisam mogao prijeci preko ovih sranja koje sam imao u kombinaciji bas sa svojim soundbarom + ovo kaj bt daljinske ne prepoznaje..

 

I da aplikacije skidam normalno preko trg play a prije sam morao raditi kemije da bih instalirao svoje apk.

 

Uredaj kosta 450 kn slicno kao i firestick tako da po meni to je svakako bolji i kompletniji uredaj, puno jednostavniji za koristenje. 

domac5 sri 31.8.2022 11:32
manubis kaže...

Nema tu nikakve kemije i čudesa. Samo treba download apk fajl za Android TV a ne za običan Android i s AdbLink2 s kompa ili laptopa ga instaliraš na Amazon za 10 sec. Ne može jednostavnije.

 Ne, to je kemijanje i prosjecan covjek to ne zna napravit.. Tvoje je da upises u google store ime aplikacije i instaliras, sve drugo su kemije i gluposti.

I zasto je to tako mutavo zamisljeno a pogoni ga android?

 

Imam pitanje za amazon de, oni dostavljaju u hrv ili treba preko mailbox de? Ovo s linka ne dostavlja u hrv

mzopg sri 31.8.2022 19:35
domac5 kaže...

Stigao mi je mi stick 4k i imam samo rijeci hvale, rijesio sam sve probleme koje sam imao sa firestickom.

 

Napokon mogu kontrolirati jacinu zvuka svog soundbara koji je spojen aux kablom u tv jer ova stvar ima svoj android soundbar, dok na firesticku to ne postoji, zamisljen je da volume tipke kontroliraju samo zvuk tv-a preko ir lampice, prelose.

I iskoristio sam onaj kabel sa firesticka sa dodatkom za usb, ustekao svoj stari bluetooth daljinski koji ima zracni mis i odmah je proradio kako treba, na firesticku nije htio raditi. 

Firestick nije los uredaj, radi fluidno i posluzit ce mi u drugoj sobi, samo mu nisam mogao prijeci preko ovih sranja koje sam imao u kombinaciji bas sa svojim soundbarom + ovo kaj bt daljinske ne prepoznaje..

 

I da aplikacije skidam normalno preko trg play a prije sam morao raditi kemije da bih instalirao svoje apk.

 

Uredaj kosta 450 kn slicno kao i firestick tako da po meni to je svakako bolji i kompletniji uredaj, puno jednostavniji za koristenje. 

 Amazon firestick ima svoje limite, u globalu je u pitanju jako dobar uređaj, ali nekome će savršeno odgovarati, a nekome neće i naživcirati će ga. Meni je u početku išao na živce USB, ali sam to riješio preko kodija i sad direktno sve streamam tako da mi to nije više problem. Drugi limit je ta glupa trgovina i što moraš sideloadati apkove. I da to upravljanje jačine zvuka je isto glupo, ja na jednom TVu moram koristiti dva daljinca samo radi ovoga. Na prvom imam soundbar i tu mi je sve ok.

 

manubis kaže...

Nema tu nikakve kemije i čudesa. Samo treba download apk fajl za Android TV a ne za običan Android i s AdbLink2 s kompa ili laptopa ga instaliraš na Amazon za 10 sec. Ne može jednostavnije.

Prosječnom korisniku je ovo prekomplicirano, da ne govorimo da treba ponavljati kod svake nove verzije jer nema automatske nadogradnje. Naprednijem korisniku ovo nije nikakav problem. 

 

domac5 kaže...
manubis kaže...

Nema tu nikakve kemije i čudesa. Samo treba download apk fajl za Android TV a ne za običan Android i s AdbLink2 s kompa ili laptopa ga instaliraš na Amazon za 10 sec. Ne može jednostavnije.

 Ne, to je kemijanje i prosjecan covjek to ne zna napravit.. Tvoje je da upises u google store ime aplikacije i instaliras, sve drugo su kemije i gluposti.

I zasto je to tako mutavo zamisljeno a pogoni ga android?

 

Imam pitanje za amazon de, oni dostavljaju u hrv ili treba preko amazon de? 

 Ovisi što, neki artikli su samo za njihovo tržište i onda ti treba mailboxde.com, a neke najnormalnije šalju po cijeloj EU.

manubis sri 31.8.2022 22:01

Najveći problem je što puno korisnika ne razumije razliku između Android sustava (mobiteli, tableti...) i AndroidaTV sustava pa ne zna koju aplikaciju skinuti i instalirati na box. A FireStick su prvenstveno zamišljeni kao boxovi za Amazon usluge pa valjda zato i nemaju Google Store a što ga mi koristimo za sve i svašta to nije izgleda njihov problem. A i uvijek ima dobre alternative u Google Chromecast s Google Store kome je ovo komplicirano.

MEDO11 čet 1.9.2022 13:05
mzopg kaže...

 

manubis kaže...

Nema tu nikakve kemije i čudesa. Samo treba download apk fajl za Android TV a ne za običan Android i s AdbLink2 s kompa ili laptopa ga instaliraš na Amazon za 10 sec. Ne može jednostavnije.

Prosječnom korisniku je ovo prekomplicirano, da ne govorimo da treba ponavljati kod svake nove verzije jer nema automatske nadogradnje. Naprednijem korisniku ovo nije nikakav problem. 

 

 

ima nas i "naprednih" a ljenih, zato sam i prešao sa kineza jer mi se nije dalo zafrkavat sa kemijanjem. Mibox sve sta mi treba je plug and play, jedino sto sam sideloadao je smarttube jer mi se nije dalo reklame gledat(ni uzimat argentinski/turski/whatever premium)...

rookica19 sub 10.9.2022 10:52

Koji bi bia najbolji box sa lan prikljuckom, obzirom da mi soundbar ocito remeti wifi signal i preko mi tv sticks ne mogu gledat apsolutno nista ako mi je soundbar ukljucen. Ako postoji i neko drugo rjesenje super

domac5 sub 10.9.2022 13:58
rookica19 kaže...

Koji bi bia najbolji box sa lan prikljuckom, obzirom da mi soundbar ocito remeti wifi signal i preko mi tv sticks ne mogu gledat apsolutno nista ako mi je soundbar ukljucen. Ako postoji i neko drugo rjesenje super

 Zasto ne povezes soundbar aux kablom u tv? 

mzopg sub 10.9.2022 15:24
rookica19 kaže...

Koji bi bia najbolji box sa lan prikljuckom, obzirom da mi soundbar ocito remeti wifi signal i preko mi tv sticks ne mogu gledat apsolutno nista ako mi je soundbar ukljucen. Ako postoji i neko drugo rjesenje super

 Wifi između soundbara i TVa ili soundbara i subwoofera? ako je ovo drugo onda probaj promijeniti wifi kanal na routeru.

 

EDIT

 

Od ostalih rješenja:

- imaš ovakav adapter, samo treba provjeriti radi li na Mi Tv Sticku, ja sam ga probao na Amazon Tv Sticku i radi ok s tim da mu je max brzina 100mbit

https://www.aliexpress.com/item/1005004588830988.html

 

- od boxova ovisi, treba li ti cert. za gledanje streaming servisa (netflix, hbo...) u max rezoluciji ili ti to nije bitno, ako ti treba onda gledaj nekakav MeCool sa Google certifikatom, ako nije bitno onda imaš hrpu jeftinih i solidnih kineskih kutija, gledaj da imaju više ram-a i što noviji android

mzopg sub 10.9.2022 15:27
domac5 kaže...
rookica19 kaže...

Koji bi bia najbolji box sa lan prikljuckom, obzirom da mi soundbar ocito remeti wifi signal i preko mi tv sticks ne mogu gledat apsolutno nista ako mi je soundbar ukljucen. Ako postoji i neko drugo rjesenje super

 Zasto ne povezes soundbar aux kablom u tv? 

Preko AUXa koliko je meni poznato ide analogni signal, pa mu je puno bolja opcija HDMI ili optički kabel. U načelu preko HDMIa se dobije maksimalna kvaliteta.

domac5 sub 10.9.2022 15:35
mzopg kaže...
domac5 kaže...
rookica19 kaže...

Koji bi bia najbolji box sa lan prikljuckom, obzirom da mi soundbar ocito remeti wifi signal i preko mi tv sticks ne mogu gledat apsolutno nista ako mi je soundbar ukljucen. Ako postoji i neko drugo rjesenje super

 Zasto ne povezes soundbar aux kablom u tv? 

Preko AUXa koliko je meni poznato ide analogni signal, pa mu je puno bolja opcija HDMI ili optički kabel. U načelu preko HDMIa se dobije maksimalna kvaliteta.

 Ja tv i soundbar spajam ovim kablom i kvaliteta je jednako dobra kao i preko bt

rookica19 sub 10.9.2022 18:20

Mozda san se krivo izrazia, mislin da bluetooth od soundbara remeti wifi signal od rutera do sticka i zbog toga mi zapinje iptv i opcenito internet je nikakav. Probat cu jos spojin sa hdmi arc ali u slucaju da to ne bude radilo mislin da cu ic na opciju novog boxa koji ima lan prikljucak