Overflow1984 čet 28.4.2022 23:19
levca5 kaže...

|Cena jednog komada je 120e, a za vise komada videcemo. Da li vam radi na Kodiju u audio postavkama true hd 7.1 i master hd, ili t iDolby atmos. to na Nvidiji i Ugosu radi jormalno bez coreelc-a.

evo linka o kom modelu je rec

https://www.mediamarkt.at/de/product/_amazon-fire-tv-cube-mit-alexa-sprachfernbedienung-ultra-hd-schwarz-1755259.html

 Ja sam uzeo s Amazona. Par puta godišnje ti znaju biti akcije.

 

Iskreno, pojma nemam glede zvuka. Ne igram se pretjerano s tim a vecinom koristim TiviMate (premium). Nesto mi se prikazuje za HD i gotovo pa sigurno ima to sto trebas.

 

Probaj malo zguglati. Ako ne pronađeš, mogu ti pogledati iduci tjedan po postavkama. U jutro idem na put, na par dana pa ne bum u prilici, al na netu ima sigurno recenzija. Ja sam, u kratko, jako zadovoljan BOXom i ne bi ga mjenjao ni za šta. 

Kreki pon 2.5.2022 21:34

Na A95X F3 nemam zvuka u HBO max aplikaciji. 

Jel imao netko sličan problem?

Probao sam namještati zvuk na androidu, isključivati dolby i sl. trikove s neta.

Na ostalim aplikacijama radi ok, netflix nisam probao. 

systemize uto 10.5.2022 16:34

Pozdrav, treba mi preporuka za USB 3 ethernet adapter za Mi box s, brzine 1000, po mogucnosti sto jeftiniji.

Nasao sam na aliju jedan prihvatljiv al pise kad je duze u mirovanju da treba odspojit i spojit da ga prepozna, nadam se da drugi nemaju taj problem

mzopg uto 10.5.2022 17:25
Kreki kaže...

Na A95X F3 nemam zvuka u HBO max aplikaciji. 

Jel imao netko sličan problem?

Probao sam namještati zvuk na androidu, isključivati dolby i sl. trikove s neta.

Na ostalim aplikacijama radi ok, netflix nisam probao. 

 Vidi u HBO Max temi, više kolega je imalo isti problem.

Možeš probati i skinuti starije verzije HBO Max aplikacije, vidi na APK mirror.

 

systemize kaže...
Pozdrav, treba mi preporuka za USB 3 ethernet adapter za Mi box s, brzine 1000, po mogucnosti sto jeftiniji.

Nasao sam na aliju jedan prihvatljiv al pise kad je duze u mirovanju da treba odspojit i spojit da ga prepozna, nadam se da drugi nemaju taj problem

 Mislim da Mi Box S nema USB3 port, već samo USB2.0, a tu ćeš dobiti 100mbit/s.

macgywer sub 4.6.2022 06:50

Pozdrav. Kupio bih meecol kd3 za Netflix i HBO Max ali me brine što ima samo 8 GB. Da li će to biti dovoljno prostora za normalan rad? Ne planiram ništa drugo od aplikacija koristiti pa ću deinstalirati ako se može. Ima koja alternativa u tom cjenovnom rangu s više prostora za pohranu?

mzopg sub 4.6.2022 18:28
macgywer kaže...
Pozdrav. Kupio bih meecol kd3 za Netflix i HBO Max ali me brine što ima samo 8 GB. Da li će to biti dovoljno prostora za normalan rad? Ne planiram ništa drugo od aplikacija koristiti pa ću deinstalirati ako se može. Ima koja alternativa u tom cjenovnom rangu s više prostora za pohranu?

 8GB ti je i više nego dovoljno. Ne kužim što te točno brine? Netflix i HBO Max su streaming servisi, znači nećeš dowloadati sadržaj već ga gledaš direktno uz buffering određene količine sadržaja, npr. 10-20 sek. koje se zatim briše i bufferira sljedećih 10-20 sek.

Na firesticku imam 8GB (ali je u startu raspoloživo samo 4.5GB), imam instalirano dvadesetak aplikacija i slobodno još oko 3GB prostora, znači sve što sam naknadno stavio je zauzelo oko 1.5GB.

 

Više prostora ti treba samo ako ćeš gejmati ili downloadati puno sadržaja, ali onda je bolje uzeti externi disk ili USB stick i njega koristiti za tako nešto.

error_666 ned 5.6.2022 11:41
macgywer kaže...
Pozdrav. Kupio bih meecol kd3 za Netflix i HBO Max ali me brine što ima samo 8 GB. Da li će to biti dovoljno prostora za normalan rad? Ne planiram ništa drugo od aplikacija koristiti pa ću deinstalirati ako se može. Ima koja alternativa u tom cjenovnom rangu s više prostora za pohranu?

 kao što kolega kaže ako je namjena to što kažeš ne trebaš tražiti dalje od firea, niti će  8 GB predstavljati bilo kakav problem  

siljo90 pon 6.6.2022 06:00

Imao sam par boxova sa ne znam ni ja koliko RAMa, milijun jezgri procesora i ne znam ni ja sta sve ne.

Kupio Firestick 4K koji obrise pod sa tim boxovima. Uzmi stick i uzivaj. 35 eura ti je na Amazon.de i 11 eura shipping preko mailboxde.

domac5 čet 9.6.2022 20:39

Imam amazon firestick 4k uparen preko bt sa redmi soundbarom sa slike.. Ne radi pojacavanje i smanjivanje na + - na daljinskom dok je to isto radilo na starom android boxu.. Jel zna neko rijesenje? Firestick jedino nudi da uparim soundbar sa firestick daljinskim ali moj soundbar em nije ni podrzan na popisu niti ima bilo kakav daljinski 

mzopg uto 21.6.2022 23:06
macgywer kaže...
Pozdrav.
Stigao mi je danas Fire stick 4k ali u appstore nema aplikacije HBO Max. Da li netko zna u čemu je problem? Nadogradio sam na zadnju verziju a uređaj je kupljen u HGspotu.

Nema je, a zašto je tako to samo Amazon zna, očito je u pitanju diplomatsko ignoriranje konkurencije. 

 

With a seamless customer experience, nearly 5 million HBO streamers currently access their subscription through Amazon’s Prime Video Channels. Unfortunately, with the launch of HBO Max, AT&T is choosing to deny these loyal HBO customers access to the expanded catalog. We believe that if you’re paying for HBO, you’re entitled to the new programming through the method you’re already using. That’s just good customer service and that’s a priority for us.

 

https://techcrunch.com/2020/05/27/amazon-hbo-max-fire-tv/

 

dpanijan kaže...

I mene zanima, sideloadao sam sa mobitela, uspio pokrenuti ali ne reagira na tipke daljinskog... valjda očekuje touch?!

Uglavnom, probao sam više apk-ova, ništa...

APK Mirror, moraš odabrati Android TV verziju i sve će raditi ok, evo ispod kolegin link.

 

G20Titan kaže...

 Radi, tu ja koristim, napokon su popeglali glupe bugove tako da app sada pamti odabir prijevoda (jezik), ranije si svaki put morao ponovno birati titl, nova epizoda novo biranje, sada je sve ok. Dodali su prebacivanje epizoda prethodna/sljedeća, napokon. Premotavanje radi kako treba, na držanje tipke se dobije x2, x3... ali kako ne bi bilo sve savršeno aplikacija se sada učitava ravno 42 sek., barem je kod mene tako, ranije bi se učitala kroz par sek.

 

macgywer kaže...
Da li je sigurno skinuti HBO Max aplikaciju sa apkmirror ili nekog drugog izvora?

Mislim da je apk mirror ok, ja redovito od tamo skidam aplikacije i ne vidim nekakvih problema, a ako se netko prištekao na moju pretplatu neka mu je sa srećom. 

error_666 sri 22.6.2022 08:45

Kod mene je dostupan preko storea i taj i koristim , nedavno je bio update, ali je malo starija verzija od ovih sa stranica za sideload (50.63.3.65)
To je zbog regije, trebaš postaviti američku adresu i broj telefona pa će se pojavit u storeu

@mzopg
I to je izgleda do verzije, nema maratonskih učitavanja ni na novijoj verziji ni na onoj prije što je bila, pet šest sekundi učitava.

VedranMik pet 24.6.2022 10:18

Bok,

Kak mi Android TV zajebava pri direct playu 4K stvari sa Plex servera, a nekad me nervira šta je spor do zla boga, zanima me ako je tko koristio kakav TV box koji bi bio najbolji izbor za 4K Plex i za Kodi.

Optimalno bi bilo da podržava HDR10, Dolby Atmos i Dolby Visual.

Ne kužim se pretjerano u TV boxove, pa bih zamolio preporuke, što da tražim, na što da obratim pozornost, etc?

error_666 ned 26.6.2022 14:17

Za plex I slično bi po meni bili idealni chromecast with GoogleTV /firestick 4k (max) stikovi
gledam često preko plexa na firesticku, sve vrti, nema problema ni sa brzinom ni sa 4K HDR/DV teškim fajlovima. Primjera radi, u zadnje vrijeme gledam na syncleru breaking bad sa 160 Mbitnim streamom, ni da štucne, samo dobra i stabilna konekcija i nemas brige 👍

vipplah pon 27.6.2022 09:52

Pozdrav, imam A95X F3 Air (Android 9, S905X3 procesor), kupio sam novi veliki televizor i na pola filma mi krene zastajkivati u 4k rezoluciji.

 

Streamam preko Kodija (Real Debrid). Što mi preporučate kao najbolji omjer cijene i kvalitete?

 

Jako puno ima toga na tržištu i teško mi se snaći u svemu tome.

vipplah pon 27.6.2022 13:51

A nisam pipo :)

 

Zna biti vruć kad ga gasim, može biti da je do toga. Streamam preko wifija, imam optiku 200/100, blizu je router, mislim da tu nema problema.

 

Razmišljam da odgulim ovoga i uzmem Firestick 4k max ili Xiaomi TV Stick 4K

bunker pon 27.6.2022 14:21


Ja imam jedan a95xf2 i znao se pregrijavati pa bi tada zezao. Otvorio sam ga i dovoljno je bilo nabušiti velike rupe sa svih strana kućišta gdje se to moglo i na gornjoj i donjoj plohi i sa donje strane sam zaljepio na ćoškove plastične čepove cocacole ( da ga odignem od tla )... Nakon toga više nezeza, a vrti tivimate uredno...

mzopg pet 1.7.2022 14:28
crocitizen kaže...
Znalci,molim pomoć. Je li netko uspio s Firestickom 4k max upogoniti neki ethernet adapter za žično spajanje? Ne mislim,naravno,na službeni Amazonov. Hvala unaprijed

Jesam ja. 

 

Pisao sam o tome tu negdje u temi i stavio link na adapter, mislim da je bio za šaku dolara, na Aliexpressu.

 

Računaj da ti je limit 100mbps, kod originala je isto max. 100mbps.