Telemach Hrvatska (bivši Tele 2)

Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

maxy0 ned 11.4.2021 19:09

Tele2 je uvijek bio najeftiniji kad bih uzimao novi mobitel na pretplatu, sad su najskuplji.. sto se mobitela tice.. ali ova top tarifa im nije losa 129 kn za 20 gb interneta mjesecno je cist ok

zelenapaprika ned 11.4.2021 19:11
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Čitam uvjete i stvarno piše da se ne dozvoljava korištenje navedenog. Meni nebitno budući da nikada nisam koristio konferencijske pozive i prosljeđivanje poziva.

 Ja jesam i to puno puta. Konferencijski pozivi su blagodat u slučaju dogovora više od dvoje ljudi, a da se o tome ne piskara u Whatsappu, konferencira putem Zooma i sl. Zbog toga sigurno ne bih koristio Telemach.

 

Prosljeđivanje sada koristim iznimno rijetko, ali sam ga koristio i prema meni (fiksna linija na mobitel) i od mene (mobitel na drugi mobitel ili fiksnu liniju). 


Svatko ima drugačije potrebe. Telemach stoga nije za mene. I dobro da sam to saznao na vrijeme.

Nisam ni znao da se preko mobilne mreže mogu raditi konferencijski pozivi. Kako pokrećeš konferencijski poziv? Koliko se isti inače naplaćuje? 😁

 Ne kužim cerekanje, ali valjda imaš neki razloga za to...

 

https://youtu.be/5_UXTIxZJA0

 

 

Naplaćuje se kao bilo koji normalni poziv.

Milka30 ned 11.4.2021 19:43

Otišao u Telemach i pitao ih da produljim ugovor uz naravno,novi mobitel i da zadržim cijenu usluga mobitel + pokućni.Nisu mi mogli ništa ponuditi,osim toga da mi povecaju ratu za 20 kn.

Otišao u T-com,za 10 KN manji račun dobih ovo:

 

-Novi mobitel,5000 jedinica,40 GB brzina u prosjeku 90Mb/s,pokućni 400GB max brzine,prosjek 100MB/s----T-com

-Nema mobitela,5000 jedinica,5 GB brzina u prosjeku 4 MB/s,pokućni 200GB max brzine,prosjek 2 MB/s-----Telemach.

 

Telemach čestitam,pobjedili ste u tome da budete najgora mreža u HR!

psiho051 pon 12.4.2021 00:54

Odgovor za :robogo

Od svega što si naveo nemam ništa osim neograničene tarife , ako se danas to više može nazvati neograničeno, jer svaki dan nešto novo ograniče. Ne naslikavam se, i objavljujem gdje sam pišao i šta sam jeo , a vidim da to ljudima danas većinom za to služi. Koristim telefon, mail ili par puta godišnje MMS 

psiho051 pon 12.4.2021 01:03
Milka30 kaže...

Otišao u Telemach i pitao ih da produljim ugovor uz naravno,novi mobitel i da zadržim cijenu usluga mobitel + pokućni.Nisu mi mogli ništa ponuditi,osim toga da mi povecaju ratu za 20 kn.

Otišao u T-com,za 10 KN manji račun dobih ovo:

 

-Novi mobitel,5000 jedinica,40 GB brzina u prosjeku 90Mb/s,pokućni 400GB max brzine,prosjek 100MB/s----T-com

-Nema mobitela,5000 jedinica,5 GB brzina u prosjeku 4 MB/s,pokućni 200GB max brzine,prosjek 2 MB/s-----Telemach.

 

Telemach čestitam,pobjedili ste u tome da budete najgora mreža u HR!

 Da, tek su došli i u startu su katastrofa. Mogu mislit šta će biti kasnije. Neka praksa je do sada bila kada dođe novi teleoperater uvjek bude povoljniji i sa većim izborom , dok ovi odmah sve kontra. Mislim da u Hr za njih budućnosti nema, a ni nama sa njima

psiho051 pon 12.4.2021 01:09
ccc2002 kaže...
U kojoj to tarifi nema preusmjeravanja i konferencijskih poziva?

Ko je to reko?
preusmjeravanje je funkcija mobitela koja nema veze s operaterom.

Kao što su promjena pina, i prikaz IMEI-a

 Piše u uvjetima za :START, TOP, UNLIMITED i UNLIMITED PRO

Marko :D pon 12.4.2021 10:25
psiho051 kaže...
Milka30 kaže...

Otišao u Telemach i pitao ih da produljim ugovor uz naravno,novi mobitel i da zadržim cijenu usluga mobitel + pokućni.Nisu mi mogli ništa ponuditi,osim toga da mi povecaju ratu za 20 kn.

Otišao u T-com,za 10 KN manji račun dobih ovo:

 

-Novi mobitel,5000 jedinica,40 GB brzina u prosjeku 90Mb/s,pokućni 400GB max brzine,prosjek 100MB/s----T-com

-Nema mobitela,5000 jedinica,5 GB brzina u prosjeku 4 MB/s,pokućni 200GB max brzine,prosjek 2 MB/s-----Telemach.

 

Telemach čestitam,pobjedili ste u tome da budete najgora mreža u HR!

 Da, tek su došli i u startu su katastrofa. Mogu mislit šta će biti kasnije. Neka praksa je do sada bila kada dođe novi teleoperater uvjek bude povoljniji i sa većim izborom , dok ovi odmah sve kontra. Mislim da u Hr za njih budućnosti nema, a ni nama sa njima

Malo jesu poskupili, ali vjerujem da je to zbog nadolazeće fiksne mreže. U Zagrebu, u par kvartova se već postavlja optička mreža.

ccc2002 pon 12.4.2021 10:52

Navodno možeš preko SMS broja 13800 i 13801 kupiti bon s kreditnom karticom.

Nije dokumentirano.

Tragovi da taj SMS servis uopće postoji, nalazi se u cjeniku.

Vjerojatno ga telemach aplikacija koristi interno.

Marko :D pon 12.4.2021 11:16
ccc2002 kaže...
Navodno možeš preko SMS broja 13800 i 13801 kupiti bon s kreditnom karticom.

Nije dokumentirano.

Naznaka da taj SMS servis postoji, nalazi se u cjeniku.

Navodno... Jesi probao nadoplatiti račun tim putem? Možda baš usluga više ne postoji, ali nisu detaljno ažurirali cjenik.

ccc2002 pon 12.4.2021 11:28

Naravno da cjenik nije ažuriran.

Kupovina bona s karticom je jedna od "trendi", stvari.
Nije mi teško skoknut do trgovine i za kešovinu kupit bon. Za razliku od "trendi" ljudi. U trgovini nikad nema gužve jer su svi "trendi" pa ne idu u trgovinu.

Milka30 pon 12.4.2021 14:54
Oldy kaže...
Nisu ti mogli ponuditi novi mobitel na produženju pretplate?

Ne.Zato što sam ja kao dugogodišnji preplatnik imao nekakvu čisto 300 tarifu,ali totalno modificiranu,jer im je to bio nacin da me zadrže.Svake dvije godine sam imao pravo na novi mobitel.

Prvo su mi dopizdili sa tim ograničenjem "neograničenoga" pokučnoga i sa redovnim problemima sa roamingom(živjeti u Sl Brodu sa Samsungom j6,Tele 2,je katastrofalno,jer ti J6 nema opciju disable-anja automatskoga traženja mreže,jer ti se konstantno prebaciva na Bosansku mrežu,Tele 2 naplati roaming,a ne želi ga isključiti,jer je to kao jako komplicirano).Isto tako "zbog unapređenja kvalitete mreže"su smanjili Pokućni na 2 MB/s(u biti nisu,ali ne mogu oni tu ništa kada jako puno ljudi skida torrente.....ma ono fk off!

 

Najaca mi je situacija bila gledati totalnu nemoć zaposlenica u Tele 2 centru,jer one jadne zaista ne mogu ništa kvalitetno ili povoljno ponuditi,a moraju me nagovarati.

Ovih dana probao sam sve operatere i definitivno najgori je telemach u svemu!

Marko :D pon 12.4.2021 16:50
Milka30 kaže...
Oldy kaže...
Nisu ti mogli ponuditi novi mobitel na produženju pretplate?

Ne.Zato što sam ja kao dugogodišnji preplatnik imao nekakvu čisto 300 tarifu,ali totalno modificiranu,jer im je to bio nacin da me zadrže.Svake dvije godine sam imao pravo na novi mobitel.

Tarife su im grozne; umjesto da su poboljšali slagalicu, oni su je ukinuli i postavili tri paketa. Ajde bar da su tarife kao u Sloveniji, ali ništa od toga.

Milka30 kaže...

... i sa redovnim problemima sa roamingom(živjeti u Sl Brodu sa Samsungom j6,Tele 2,je katastrofalno,jer ti J6 nema opciju disable-anja automatskoga traženja mreže,jer ti se konstantno prebaciva na Bosansku mrežu,Tele 2 naplati roaming,a ne želi ga isključiti,jer je to kao jako komplicirano).

Najaca mi je situacija bila gledati totalnu nemoć zaposlenica u Tele 2 centru,jer one jadne zaista ne mogu ništa kvalitetno ili povoljno ponuditi,a moraju me nagovarati.

Ovih dana probao sam sve operatere i definitivno najgori je telemach u svemu!

Ono što si trebao napravit je instalirati postavke za MMS i internet; onda se pojavi opcija s kojom možeš zabranit roaming podatke. Također, u postavkama mreže imaš mogućnost ručnog odabira mreže.

zelenapaprika pon 12.4.2021 21:27
djigibao kaže...

Danas htio kupiti bon preko mbanking aplikacije (erste) i nema u ponudi Telemaha...znaci, samo A1, Tomato, T-com, Simpa...

 

Ono..WTF!

 E-zaba putem Weba nudi Telemach bonove u istim iznosima kao ranije Tele2. Samo kažem.

zelenapaprika uto 13.4.2021 15:04
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Malo jesu poskupili, ali vjerujem da je to zbog nadolazeće fiksne mreže. U Zagrebu, u par kvartova se već postavlja optička mreža.

 Kojim kvartovima?

Siget i Zapruđe.

 

https://www.poslovni.hr/kompanije/telemach-hrvatska-postavlja-4000-kilometara-opticke-mreze-predstavili-nove-pakete-za-korisnike-4278930

 Uvijek ista priča tj. isti kvartovi. Ako nisi u mamutici ili negdje gdje je koncentracija ljudi u zgradama veća - ništa od bilo kakve nove tehnologije. A ti kvartovi su ionako već debelo pokriveni jer su HT i A1 tamo bili prvi.

zelenapaprika uto 13.4.2021 15:20
Marko :D kaže...

Pa meni je nekako logično da se s optikom kreće od tamo gdje ima najviše potencijalnih korisnika, a ne manje. Optika je skupa investicija, pa operateri gledaju gdje bi se najviše mogla isplatiti.

 Zašto me onda maltretiraju i non stop zovu da na shit infrastrukturi uzmem sve što nude i pritom si pucam u nogu? 

 

"Doooooooooooobar daaaaaaaaaan, vidim da koristite telefon (zbilja?), a kako je s internetom?". Neka ekipa iz firme City connect u ime A1. Prodali bi crvljivo drvo kao da je inox. Samo da prodaju.

gamer001 uto 13.4.2021 15:56
zelenapaprika kaže...

 Uvijek ista priča tj. isti kvartovi. Ako nisi u mamutici ili negdje gdje je koncentracija ljudi u zgradama veća - ništa od bilo kakve nove tehnologije. A ti kvartovi su ionako već debelo pokriveni jer su HT i A1 tamo bili prvi.

 

Da, to je zanimljivo da su odabrali bas te kvartove. Pogotovo kad pogledate na HAKOM-u objave gradnje i pronadete Telemach mozete shvatit da "napadaju" optikom tocno one kvartove u kojima vec postoji A1 kabelski internet (npr. Laniste, one zgrade oko parka Kate Soljic, itd.). To baca novo svjetlo na cijeli "sukob" izmedu A1 i Telemacha, pogotovo jer su ti planovi gradnje objavljeni puno prije nego ona medijska prepucavanja oko N1 i SK.

Farber čet 15.4.2021 08:33

Za poslovne korisnike ne radi aplikacija pa račun vidiš tek kada i ako ga poštar donese ali 25 kn za opomenu uredno naplaćuju iako nema dokaza o primitku pošte a ne šalju digitalni račun.To se zove modernizacija. U Hrvatskoj državi potrošač je kao zaštićen od takvih troškova ali praksa je jedno a teorija drugo.

Synthium pet 16.4.2021 10:24
10alex kaže...

Valjda ce i manageri iz Telemacha uvidjeti da ljudi koji su imali tarife na bonove u Tele2 ne prelaze na nove Telemach tarife pa shvatiti gdje je problem.

 Ne znam na koje tarife tocno mislis. Mozda ti je 300 jedinica + 1,5GB za 94kn bilo bolje od FLAT min/SMS i 3GB (nakon cega se internet ne gasi, samo usporava) za 79kn po nekoj tvojoj racunici bolja tarifa. Po mojoj nije. Da ne spominjemo da za iste pare imas sve neograniceno kao sto si imao i dosad + dobijes free TIDAL. Ne razumijem, sto tocno tu ne valja u novim tarifama u odnosu na stare?