Lieutenant commander Data uto 8.12.2015 22:56

Evo bacio sam na mobu network search kad ono u popisu mreza mi izbaci Tele2 HR LTE !!! Skoro sam poceo skakat od veselja!!! Inace imam HT-ovu SIMicu jer ona postojeća od Tele2 ne podržava 4G. Naime na srodnim forumima kolaju informacije kako je Tele2 HR valjda određenim poslovnim korisnicima poslao nove Tele2 SIMice koje podrzavaju 4G zbog testiranja 4G mreze. Ima li među vama sretnika koji testitaju Tele2-ov LTE? Podjelite s nama dojmove i iskustva! Bit ce zanimljivo s obzirom da koriste samo 1800MHz jer nisu zakupili frekve za 800MHz, a znamo da signal na visim freq. slabije zaobilazi prepreke i teze prodire kroz materiju.

x360gamer uto 8.12.2015 23:16

Netreba mi 4G, to ionako ne koristim jer mi je za moje potrebe (a i zbog baterije) 3G sasvim dovoljan!
Ali me veseli vjest, buduci da je tele 2 povoljna mreza. Bio sam kod njih 6 mjeseci, kad su davali 100% iznos bona tijekom 6 mjeseci... Da ne pisem sto svi znamo - signal los, osim u vecim gradovima.
Posto sad mi se svida ova totalna jer se 2 godine daju 100% bonus kuna, a u paketu dobijem i vise nego za trenutnom Simpa Prejakom, mogao bi opet proc kod njih. Samo ako odrze obecanje i pokriju 99% HR s 3G.

Najbrži uto 15.12.2015 16:42

Pričao sam prije 5 dana s Tele2 prodavačem na štandu, kaže da svi postojeći korisnici će morati zatražiti nove (micro)SIM kartice kako bi mogli koristiti 4G mrežu jer ove stare ne podržavaju nešto (određenu frekvenciju)? Rekao je da je taj dan dobio svoju sim karticu i da je isprobao 4G i kaže da je zadovoljan (em što mora biti jer radi taj posao em što je naspram 3G). Ja imam Tele2 sim karticu staru 7 godina, otkako sam prešao kod njih i nikad nikakvih problema osim "rupa" u pokrivenosti mrežom na autocesti ZG-ST i nekim selima. Kao što su naveli, prvi kvartal iduće godine i svi postojeći korisnici će moći koristiti čari 4G, za što vam treba nova SIM kartica i 4G tj. LTE mobitel.

Apachy uto 15.12.2015 18:03

vidit ću u petak jel ima signala autoputom između rijeke i ogulina. do sada je 3g bio samo kod fužina i delnica - sve ostalo ili edge ili češće roaming i neizostavne poruke od slovenaca za jeftiniji roaming...

PC - stručnjak uto 15.12.2015 19:52

Evo kod mene prije ove nadogradnje mreze, znaci mjesto pokraj manjeg grada, bio konstantno HT roming, s kojim nisi mogo nista, sad konstantni full H+, a sto je jos zanimljivije, HT koji je dobro pokriven s svijim HSDPA signalom u podrumskoj prostoriji je 0 bodova, dok na tele2 full.
Mob cak pronalazi Tele2 4G dok HT-ov i vipov nista.

Marko :D uto 15.12.2015 22:14
TonyM kaže...

Evo kod mene okolina Vinkovaca..

Prva slika je preko T-mobil tj roming a druga preko Tele2 mreže.

To je isti screenshot. Mislim da brzinu od 42 Mb/s još uvijek nisu pustili jer još uvijek imaju neke radove.

Marko :D uto 15.12.2015 22:42
maxy0 kaže...

Uspjelo je naci nesto... Jel se zna kako ide procedura s tlm novom sim karticom koju cemo morat nabaviti

Kada objave da je 4G dostupan za sve korisnike, otići ćeš do najbližeg Tele2 prodajnog mjesta i zatražiti zamijenu SIM kartice. Kad ti daju novu karticu i aktiviraju je, mobitel bi ti se trebao automatski spojiti na 4G mrežu i to je to.

 

Tele2 4G trenutno testira nekoliko ljudi iz cijele Hrvatske (vjerojatno ljudi iz Tele2), a u prvom kvartalu 2016. dolazi za sve korisnike.

Zura sri 16.12.2015 11:28
Marko :D kaže...
To nije još prava 4G mreža. Ova je pokrenuta samo radi testiranja, a pravi 4G dolazi u prvom kvartalu 2016. :)

Testirano na par lokacija u ZG.

Malo varira ovisno o tome na koji speedtest.net server me spoji u datom trenutku.

Marko :D sri 16.12.2015 11:34
Zura kaže...
Marko :D kaže...
To nije još prava 4G mreža. Ova je pokrenuta samo radi testiranja, a pravi 4G dolazi u prvom kvartalu 2016. :)

Testirano na par lokacija u ZG.

Malo varira ovisno o tome na koji speedtest.net server me spoji u datom trenutku.

Kaj ti testiraš 4G?