Marko :D pon 9.2.2015 17:38
markinho19 kaže...

Pozdrav!
Zanima me kakvo je pokrice signala tele 2 mreze.
Citao sam negdje da ide preko odasiljaca od t-mobilea,pa me zanima ocu dobit isti signal kao i na njihovoj mrezi?

Hvala.

LP

Tele2 ima pokrivenost lošiju od HT-a i Vipneta, ali ako kod tebe nema Tele2 signala ti se uvijek možeš spojiti na HT-ov signal. To se zove nacionalni roaming i u njemu su sve cijene iste kao i na Tele2 signalu.

itomic009 pon 9.2.2015 17:42
markinho19 kaže...

Pozdrav!
Zanima me kakvo je pokrice signala tele 2 mreze.
Citao sam negdje da ide preko odasiljaca od t-mobilea,pa me zanima ocu dobit isti signal kao i na njihovoj mrezi?

Hvala.

LP

  Pokrivenost je dobra po gradovima i većim mjestima, na periferiji i van većih mjesta malo lošija. Ove godine će se dosta popraviti Tele2 signal i to pogotovo net jer se radi opsežna nadogradnja na 3G mrežu na mjestima gdje do sada nije bilo 3G. Preko T-Mobile mreže ide na mjestima gdje Tele2 nema svoju mrežu i nije isti signal kao T-Mobile korisnicima jer Tele2 korisnici imaju pristup samo 2G T-Mobile mreži na tim područjima. Dakle, imaš T-Mobile signal ali je samo 2G. Napiši gdje si pa ti mogu provjerit kakav je signal.

ERROR1911 pon 9.2.2015 17:43

Evo baš nedavno iskustvo sa Tele2, bio sam na bonbon(T-Mobile) i svidjela mi se je Tele2 SMART tarifa pa reko ajde da pređem od njih, i sve pet broj mi se prebaci ali dok sam stavio SIM karticu u uređaj paf nema signala, premacim na T-Mobile Roaming dvije crtice, žalim se u Tele2 centru kažu mi nosite uređaj na servis do uređaja je, 3G signal mi nije lovio kako treba čak u gradu većem sam trebao biti spojen na T-Mobile Roaming da mi normalno funkcionirao, ja nisam nikako bio zadovoljan s pokričem signala jako loše, vratio sam se natrag u T-Mobile.

ERROR1911 pon 9.2.2015 18:12
itomic009 kaže...

 U kojem si to gradu bio da si morao bit spojen na T-Mobile a da nije hvatao Tele2 3G ?

 Bjelovar, po lijepom vremenu je to radilo ali opet ne brzo kao T-Mobile, ali ružno vrijeme, mogao sam zaboraviti na 3G 

itomic009 pon 9.2.2015 18:18
markinho19 kaže...

Znaci to bi vjerojatno bi problem za mene,posto zivim izvan grada...
Zivim u Lipniku,općina Ribnik.

  Pa da, ta okolica Karlovca je dosta problematična. Tu možeš očekivati trenutno 2G i ne baš dobar signal. Na jesen možda bude i 3G.

ERROR1911 kaže...
itomic009 kaže...

 U kojem si to gradu bio da si morao bit spojen na T-Mobile a da nije hvatao Tele2 3G ?

 Bjelovar, po lijepom vremenu je to radilo ali opet ne brzo kao T-Mobile, ali ružno vrijeme, mogao sam zaboraviti na 3G 

  Bjelovar je problematičan ali od jeseni bi trebalo biti osjetno bolje. Prekapacitirana bazna stanica.

markinho19 pon 9.2.2015 19:38

Znaci ne isplati mi se prebacivat na ostale operatere... Nemam ni na t-mobile u nekim djelovima kuce bolji signal od 2G al sta je tu je... Mislio sam se prebacit vecinom radi smart tarife,posto mi treba internet,a najjeftinija kod t-mobilea je prejaka od 50 kn,sto mi je previse mjesecno za platit...

Zekoslavac sub 14.2.2015 17:55

Ja sam prebacio sebe i sve ukucane na vip i tomato pakete, i preporodili smo se u odnosu na tele 2, signal tele2 se gubi cim izadjes iz veceg mjesta, ako se ne izgubi onda je ocajno spor net i sl. Idem za ZG iz Osijeka podravskom magistralom i ako se ne sjetis staviti na manual only network prebacuje mi se na madjarske mreze kod virovitice i roaming se naplacuje naravno ukoliko komuniciram. Idioti...

Astrates pet 9.9.2016 21:05

Ne dijelim tvoje iskustvo. U Lici, kod Plitivca, uredno nestaje, na nekim točkama u Zagrebu također (Miramarska, Gornji grad...). Jeftini su i korisnička služba se odmah javlja bez čekanja, zato ih trpim, no kvaliteta signala im je loša.

Antoniio22 pet 9.9.2016 23:10

Ja imam na tim mjestima u Zg-u sasvim uredan 3g signal. 4g ne koristim, jer mi realno, ne treba. Za Liku nezz, ali na autocesti do N. Gradiške i S. Broda mi iszo radi sasvim ok. Ovako u okolnim, mjestima mi se zna prebaciti na HT mrežu, ali i to je sve bez problema.

veseli007 uto 18.10.2016 17:19
Marko :D kaže...
markinho19 kaže...

Pozdrav!
Zanima me kakvo je pokrice signala tele 2 mreze.
Citao sam negdje da ide preko odasiljaca od t-mobilea,pa me zanima ocu dobit isti signal kao i na njihovoj mrezi?

Hvala.

LP

Tele2 ima pokrivenost lošiju od HT-a i Vipneta, ali ako kod tebe nema Tele2 signala ti se uvijek možeš spojiti na HT-ov signal. To se zove nacionalni roaming i u njemu su sve cijene iste kao i na Tele2 signalu.

 Pozdrav!

Zanima me mogu li sa Tele2 pokučnog interneta preči na nacionalni roaming, pošto mi net puca! Da li je to moguče, a da cijena preplate ostane ista? Na HT!  

mp3david uto 18.10.2016 19:17

Tele2 signal kod mene u mjestu je uzasan.

2G mreze skoro pa ni nema

3G takoder slabo ima( ako i pronadje,ne nju se ne moze spojiti)

4G mozda eventualno van mjesta uspijem uloviti

 

sto me dovodi do toga da se moram spajati na HT signal,ali...

 

HT ima jako slabi 2G signal, sto znaci da u obicnom dual sim mobitelu koji ne podrzava nista osim 2G sam svako malo bez mreze i stalno mi trazi mrezu i poruke kasne,dobivam poruke o propustenim pozivima.

Na HT 3G mrezu se mogu spojiti i ovog ljeta su pustili dosta dobru brzinu,od pojave 3G tek su sad pustili vece brzine inace nije islo preko 150-200/kbs download, no ako se spajam na 3G HT ima problem da im nestane signala cim padne kise ili bez razloga i nema signala kao i danas oko podneva,nema mreze nicega,a sami kazu da nemaju u planu i dalje nista poboljsavat.

4G ima mozda negdje van sela u naznakama...i sad vi meni recite kako da ja koristim mobitel i i kojeg operatera da odaberem...

Marko :D uto 18.10.2016 19:37

Kakav Vip signal ima kod tebe? Ako Tele2 ni HT nemaju dobar signal, onda ti je Vip jedina opcija. Ako ni Vip nema dobar signal, uzmi mrežu koja je imala najbolji signal po tebi tj. čiji si signal uhvatio najbolje.

 

Možeš kontaktirati i službu za korisnike Tele2 i HT-a te im prijaviti problem.

mp3david uto 18.10.2016 21:39

Ne vrijede prijave kad nista nisu u stanju napraviti.

Vip kod mene ima signala ali su im tarife lose,na mobu koristin tomato a na tabletu koji mi je ujedno hotspot simpu i bonbon kombiniram...ali tele2 koji mi je u dual sim mobacu,signala nikad nema