jojo_surf sub 1.9.2018 10:21

"Postovani, za sada nece biti novih azuriranja routera ZTE MF286. Moze potraziti azuriranje na stranici za podrsku ZTE, ali za navedeno ne pruzamo podrsku jer se ne radi u sluzbenom Tele2 azuriranju.Takoder ne mozemo garantirati da ce Vam router ispravno raditi ukoliko isto napravite. Vas Tele2"

Ja sam jos uvijek na B03. Kako da se update-ujem na B13+ ?
Da li je netko od vas uzeo router od Tele2 ZTE i dobio bolju verziju?

Taraba sub 1.9.2018 23:15
jojo_surf kaže...

"Postovani, za sada nece biti novih azuriranja routera ZTE MF286. Moze potraziti azuriranje na stranici za podrsku ZTE, ali za navedeno ne pruzamo podrsku jer se ne radi u sluzbenom Tele2 azuriranju.Takoder ne mozemo garantirati da ce Vam router ispravno raditi ukoliko isto napravite. Vas Tele2"

Ja sam jos uvijek na B03. Kako da se update-ujem na B13+ ?
Da li je netko od vas uzeo router od Tele2 ZTE i dobio bolju verziju?

 evo kaj meni piše u mom ZTE MF286

 

 

DDavorin pon 8.6.2020 19:46
fer-de-lance kaže...

Ovdje imaš DNA (finski operater) verziju B13:

https://www.dna.fi/documents/753910/853450/DL_MF286_DNA_FI_EUV1.00.00.zip/4cf4f785-6c32-01f6-7b80-28547954b072

Na ovom tvom linku više nema download linka, ali imaju tu na serveru.

Pazi samo da je MF286, ne smije imati A !!!!!

Naravno, ako nekaj pođe po krivu nema mu više spasa, nema metode za oživljavanje, tak da si upozoren unaprijed.

 

 Na koji način radiš flash? Klasično preko sučelja rutera?

DDavorin pon 8.6.2020 19:58
fer-de-lance kaže...

U zipu imaju upute, navodno samo uštekaš lan kabel, upališ exe i pičiš kad prepozna router.

Ali nisam probao flashati jer nemam drugi router ako sjebem taj, pa ako imamo nekog tko je voljan riskirati 

 Zato i pitam jer dosad nije bilo flashanja ZTE pa sam malo skeptičan da je Huawei u pitanju nije problem bilo koji router. Ali ZTE.... koliko znam samo OTA update bilo bi dobro da ovo radi

fer-de-lance pon 8.6.2020 20:04

Da, i meni je čudno, ali sam čitao prek translatea onaj DNA forum i čini se legit.

A sam exe za flashanje je skroz isti ko od Vodafonea za Huawei B260A, koji sam instalirao tak i sve prošlo bez problema.

Budem probao žicati kolegu da se upustimo u pokušaj kad mu starome stigne novi router na produljenje ugovora jer i on misli na svoj flashati.

 

jojo_surf pon 8.6.2020 20:06
fer-de-lance kaže...

U zipu imaju upute, navodno samo uštekaš lan kabel, upališ exe i pičiš kad prepozna router.

Ali nisam probao flashati jer nemam drugi router ako sjebem taj, pa ako imamo nekog tko je voljan riskirati 

 ja cu riskirat xD... 

jojo_surf pon 8.6.2020 20:34
fer-de-lance kaže...

Da, i meni je čudno, ali sam čitao prek translatea onaj DNA forum i čini se legit.

A sam exe za flashanje je skroz isti ko od Vodafonea za Huawei B260A, koji sam instalirao tak i sve prošlo bez problema.

Budem probao žicati kolegu da se upustimo u pokušaj kad mu starome stigne novi router na produljenje ugovora jer i on misli na svoj flashati.

 

 Jel moze ikako windows 10? 

fer-de-lance pon 8.6.2020 20:36

Probaj pokrenuti exe kao administrator, a ako ne radi onda compatibility mod od npr. win7.

Ali koliko sam vidio moralo bi raditi na desetki.

 

Edit: aha, piše u dokumentu XP, 7, 8.

ali probaj prvo run as administrator.

 

jojo_surf pon 8.6.2020 22:17

kaze

>Important:
>Remove sim and restart router
>Run this tool as administrator and close other open apps
>Connect device to the computer using a network cable
>Disable WiFi for the duration of the upgrade
>Connect the device directly to the computer using the network cable, usage of docking station is not recommended
>Firewall might complain and nag, allow all, because we were too lazy to make our application work properly.
>Click ok to accept and send all money to Russian mafia

 

 

Ovo pise u onome firmware na finski 

fer-de-lance uto 9.6.2020 13:35

Dobiješ sve mogućnosti koje router tvornički ima, a Tele 2 ne dopušta u svom firmwareu, npr. možeš birati na koju mrežu se spajaš, koju frekvenciju, dobiješ napredne postavke za sve itd., praktički upotrebljiv uređaj.

A sad, jel se kolegi zbrickao zato jer je išao prek usb>lan lan adaptera ili je drugačiji router od onoga na finskom tržištu ne znamo.

Tak da nemoj flashati ako se ne možeš oprostiti od njega, i prvo pričekaj da kolega da detalje kaj se dogodilo.

 

funny games uto 9.6.2020 13:43
fer-de-lance kaže...

Dobiješ sve mogućnosti koje router tvornički ima, a Tele 2 ne dopušta u svom firmwareu, npr. možeš birati na koju mrežu se spajaš, koju frekvenciju, dobiješ napredne postavke za sve itd., praktički upotrebljiv uređaj.

A sad, jel se kolegi zbrickao zato jer je išao prek usb>lan lan adaptera ili je drugačiji router od onoga na finskom tržištu ne znamo.

Tak da nemoj flashati ako se ne možeš oprostiti od njega, i prvo pričekaj da kolega da detalje kaj se dogodilo.

 

 Ček što mu ruter više ne radi ? Brickan?

jojo_surf uto 9.6.2020 13:49
fer-de-lance kaže...

Dobiješ sve mogućnosti koje router tvornički ima, a Tele 2 ne dopušta u svom firmwareu, npr. možeš birati na koju mrežu se spajaš, koju frekvenciju, dobiješ napredne postavke za sve itd., praktički upotrebljiv uređaj.

A sad, jel se kolegi zbrickao zato jer je išao prek usb>lan lan adaptera ili je drugačiji router od onoga na finskom tržištu ne znamo.

Tak da nemoj flashati ako se ne možeš oprostiti od njega, i prvo pričekaj da kolega da detalje kaj se dogodilo.

 

 Nakon sto nisan uspia s prvim laptopom koji je imao adapter za lan, ruter je radio normalno. Ja sam se poslje spojio na stariji laptop koji ima samo jedan lan utor i dosao mi je do 5% i dobio san onu goru sliku koju sam postavia.

Isao sam bez wifi, bez sim kartice, sa lan kabelom. Cak se ne mogu vratiti tvornicke postavke od tele2... Pokusao sam reset 5 puta i nista. Uopce nemogu vise pristupit ruteru.

Sad mi treba firmware od tele2 hr sa easyfirmware stranice da ga mogu flashat i vratit nazad... 

jojo_surf uto 9.6.2020 13:50
funny games kaže...
fer-de-lance kaže...

Dobiješ sve mogućnosti koje router tvornički ima, a Tele 2 ne dopušta u svom firmwareu, npr. možeš birati na koju mrežu se spajaš, koju frekvenciju, dobiješ napredne postavke za sve itd., praktički upotrebljiv uređaj.

A sad, jel se kolegi zbrickao zato jer je išao prek usb>lan lan adaptera ili je drugačiji router od onoga na finskom tržištu ne znamo.

Tak da nemoj flashati ako se ne možeš oprostiti od njega, i prvo pričekaj da kolega da detalje kaj se dogodilo.

 

 Ček što mu ruter više ne radi ? Brickan?

 brickan, a sve napravia prema pravilima. 

funny games uto 9.6.2020 13:52
jojo_surf kaže...
funny games kaže...
fer-de-lance kaže...

Dobiješ sve mogućnosti koje router tvornički ima, a Tele 2 ne dopušta u svom firmwareu, npr. možeš birati na koju mrežu se spajaš, koju frekvenciju, dobiješ napredne postavke za sve itd., praktički upotrebljiv uređaj.

A sad, jel se kolegi zbrickao zato jer je išao prek usb>lan lan adaptera ili je drugačiji router od onoga na finskom tržištu ne znamo.

Tak da nemoj flashati ako se ne možeš oprostiti od njega, i prvo pričekaj da kolega da detalje kaj se dogodilo.

 

 Ček što mu ruter više ne radi ? Brickan?

 brickan, a sve napravia prema pravilima. 

 Izgleda da je tele 2 zaštitio ruter svojim sw i nama napravio problem.Šteta stvarno,ja ću onda pokušati nakon što kupim drugi ruter.Sramota svakako!

jojo_surf uto 9.6.2020 14:04
funny games kaže...
jojo_surf kaže...
funny games kaže...
fer-de-lance kaže...

Dobiješ sve mogućnosti koje router tvornički ima, a Tele 2 ne dopušta u svom firmwareu, npr. možeš birati na koju mrežu se spajaš, koju frekvenciju, dobiješ napredne postavke za sve itd., praktički upotrebljiv uređaj.

A sad, jel se kolegi zbrickao zato jer je išao prek usb>lan lan adaptera ili je drugačiji router od onoga na finskom tržištu ne znamo.

Tak da nemoj flashati ako se ne možeš oprostiti od njega, i prvo pričekaj da kolega da detalje kaj se dogodilo.

 

 Ček što mu ruter više ne radi ? Brickan?

 brickan, a sve napravia prema pravilima. 

 Izgleda da je tele 2 zaštitio ruter svojim sw i nama napravio problem.Šteta stvarno,ja ću onda pokušati nakon što kupim drugi ruter.Sramota svakako!

 ali to nije njihov router. to je moj router. nemaju oni nista s tim ruterom... imas ti nacin kako da ovo vratim nazad? ili da koristim taj gori flash s ruske stranice?