Telemach Hrvatska (bivši Tele 2)

Uzasno spor internet Tele2 Pokucni Internet

dosada123 pet 6.12.2019 15:49

Ovako, problem je u tome sto router ima pristup 4G mrezi i spojen je na 4G mrezi od samog pocetka koristenja u srpnju ove godine i tada je imao posve normalne brzine preko 50 mbps d i u sve do nekih par tjedana unazad kad je brzina pala na uzasne usrane brzine od 1 do 10 mbps download dok je upload abnormalno velik i gotovo nepromijenjiv u usporedbi s pocetkom koristenja.

Eh sad ne vjerujem da su te bazne stanice problem ili kakvo zagusenje mreze jer se ovo dogadja vec duze vrijeme i u bilo kojem vremenskom terminu.

Ispod mozete vidjete najnovije rezultate brzine speedtesta:

 

https://www.speedtest.net/result/8829008920.png 

 

 

Zna li itko moguce rijesenje ili uzrok ovom problemu? 

Hvala

 

dosada123 pet 6.12.2019 15:56
Vkm996 kaže...

Jesi ga probao nositi po kući, van kuće? Ima li razlike?

Ako nema, mreža je zagušena

 

Kakve su brzine u 2 ujutro?

 Ma potpune isti razmak u brzini od minimalnih 1 do 10 ili 15 mbps, katastrofa.

Imam cak eksternale antene za bolji signal i one su super tako da nema veze sa signalom.

 

Vkm996 pet 6.12.2019 18:34
dosada123 kaže...
Vkm996 kaže...

Jesi ga probao nositi po kući, van kuće? Ima li razlike?

Ako nema, mreža je zagušena

 

Kakve su brzine u 2 ujutro?

 Ma potpune isti razmak u brzini od minimalnih 1 do 10 ili 15 mbps, katastrofa.

Imam cak eksternale antene za bolji signal i one su super tako da nema veze sa signalom.

 

 Onda pretpostavljam da je zagušena mreža. Ja sam baš iz tog razloga prešao na t-com. Tele2 u počeku brzine bile 70/25.... I zadnjih 6-7 mjeseci su pale na 2/10 što je nepodnošljivo.
Mjerio nekoliko puta sa HT-om i brzine su 80/40. Vidjet ćemo slijedeći tjedan da li će ostati tako

Izzy pet 6.12.2019 19:38

Od 25.7. do negdje 15.10. sam također bio na Tele 2 Pokućnom i od početka su mi brzine downloada bile katastrofalno niske. Upload je bio dobar - oko 15 Mbit/s, ali download od 1-10 Mbit/s. Bilo je govora da je mreža zagušena, da će biti bolje kada završi turistička sezona itd. No, ništa se nije promjenilo. Jedino tamo poslije ponoći, pa do ranih jutarnjih sati bi bilo dobro - download bi išao do 20-tak (što i nije nešto extra za 4G, realno), a ostatak dana najčešće doslovno par Mbit. Služba za korisnike me je također savjetovala da koristim 3G. Ništa bolje nije bilo, a upload je bio i niži. Inače, jačina signala je bila odlična, oko 85% (4G), a u igrama ping dobar (dok se ne bi ništa učitavalo).

 

Tako da sam sada skoro 2 mjeseca na A1 i situacija je puno bolja. Download je sada obično u rasponu od 15-20, a tijekom noći i do 30 Mbit/s. Upload od par Mbit do povremeno 20-tak. MP igre dobro rade. Jedino što me je prije nekoliko dana znalo odspajati s mreže (otprilike je 2 dana potrajalo), ali dobro je sada. Valjda je bio nekakav problem u njihovoj usluzi/mreži.

Clam- sub 7.12.2019 03:30

Tipično zagušenje mreže, ako ti je upload skoro uvijek veliki/isti a download katastrofalan ali kroz noć drastično poraste, jedino rješenje je ili promjena operatera ili pokušati sa kombinacijom vanjskih antena + ruter koji podržava tzv. 'carrier aggregation' ako je ta opcija uopće uključena na tvojoj lokaciji. Tele2 je potpuno beskoristan kod prijava smetnje, imao sam slučaj da sam im prijavio konkretno lokaciju, vrijeme i sva mjerenja znači poslije 20h, a oni provjeravali mrežu u 15:00h i tvrde da je sve ok. Ali na žalost SVI operateri su takvi jer imam više od desetljeća iskustva sa HT-om, a starci koriste A1 već par godina, tako da je jedina alternativa da uzmeš stvari u svoje ruke i ideš gdje je bolje (HT vjerojatno ima najbolju 4G mrežu u HR) ili probaš sa 2CA ruterima + vanjske antene.

 

Ima na ovoj temi dosta o tome pa pogledaj na zadnjih 5-10 stranica o kojim se ruterima i frekvencijama priča, ali ukratko: probaj staviti karticu u mobitel i vidi da li imaš 4G+, ako imaš onda znači da radi 2CA (vjerojatno 1800+2100Mhz). Ima tu par ljudi koji se stvarno kuže u to puno bolje pa bi oni mogli pomoći još više (zato preporučam čitanje one druge teme). Uz to možeš i pogledati i na cellmapper koji bandovi su na odašiljačima koje imaš u blizinu, npr kod mene rade Band 1 i Band 3 (1800+2100) i brzina je gotovo uvijek oko 100Mbps (20-30 gore ili dolje ovisno koje je doba dana, kakvo je vrijeme vani itd), a nisam baš blizu odašiljača (1.5km zračne udaljenosti ali nema nikakvih prepreka). Imao sam raznih rutera, jeftinih i skupih ali dok nisam nabavio b618-22d uz preporuku kolega forumaša, nisam znao što znači stabilna internet veza.

FirebirdPhoenix pon 2.3.2020 22:02

Moja iskustva s Tele2 pokućnim internetom su ista ako ne i lošija od svega tu opisanog. Zapravo razmišljam o zahtjevu za raskid ugovora jer su me svjesno doveli u zabludu omogućavajući mi brzine downloada od 40 Mb/s da bi se nakon par mjeseci korištenja download trajno snizio na 2 do 10 Mb/s. I svi se u Tele2 prave blesavi i savjetuju da koristim 3g mrežu kojom imam neznatno bolji dowload i upload koji je podnošljiv. Brzina downloada od 40 Mb/s je bio jedini razlog zašto sam prešao kod njih i osjećam se izigranim. Ima li netko nekakva iskustva s raskidom ugovora s Tele2?

Damir22 pon 2.3.2020 22:06

Mozes raskinuti kad god zelis,ali placas penale....

Dovodjenje u zabludu neces dokazati, jer se nisu obavezali na nikakvu brzinu, dok god imas pristup internetu, pa makar i s 0,00000000001mbps, oni ne krse ugovor, ne postoji nikakav zakonski minimum brzine, tako da ce oni uvijek pricati o povecanju broja korisnika, debljini tvoj zidova,polozaju rutera u odnosu na saturnovu rotaciju, oocenito te praviti budalom, jedino mozes pregristi,raskinuti ugovor,platiti sto traze i odyebat ih zauvijek.....

Ja sam im slao speed testove radjene svaki puni sat, kroz par dana mjerenja, niti u jednom momentu mi download nije presao 0.1mbps, oni su rekli da je sve ok s njihove strane,mjenjali mi sim, ja se zalio, dobio postom rjesenje od "komisije" kako kvalitet moje veze za moju lokaciju u potpunosti odgovara kvaliteti usluge koju oni pruzaju, te da prilikom testiranja nisu uocili nikakve nepravilnosti i poteskoce, te da su moje izmjerene brzine u skladu s brojem korisnika te opterecenju odasiljaca, no da oni tu nista ne mogu poduzeti, te da planiraju povecanje broja odasiljaca, pa ce se u nekoj buducnosti situacija popraviti......

JozoBozo121 uto 3.3.2020 09:05
dar01 kaže...
Mislim da je zakonski minimum 4 megabita
thebatman kaže...

Možda kod fiksne linije. Za mobilnu nema propisane minimalne brzine. 

 Zapravo ste i jedan i drugi djelomično u pravu. HT ima zakonski minimum od 4 megabita koji treba osigurati korisnicima putem MaxNet Mini tarife koja je zamjena za fiksnu liniju. Drugi nemaju takav minimum koji trebaju osigurati.

Kurvenrojber uto 3.3.2020 09:55

Ja imam isto pokućni i brzina sad upravo mjerena, 60down i 18up ping 15. Koristim već 2 godine i nikad problema, spojim i do 7-8 uređaja i sve radi bez problema. U noćnim satima brzine idu 130+ down i 60-70up. Valja reć da živim u selu na sjeveru RH. 

Damir22 uto 3.3.2020 13:40

Za ostale neznam, tele2 nema propisanu min brzinu tako da dok god ti isporucuju bilo sto,oni su osigurani.....

Ima mjesta gdje usluga funkcionira super,ima.mjesta gdje ne funkcionira....

A.da malo.navuku nove korisnike tijekom onog probnog razdoblja, to svakako....kasnije brzina padne, ali je jos uvijek podnosljivo.... A onda padne na neki neupotrebljiv minimum....

FirebirdPhoenix uto 3.3.2020 23:51

Napišem namjerno na njihovom facebooku da bih volio da i uprava Tele2 kao i ja u životu osjete kako je biti prevaren. Naravno da su me proglasili spamerom u rekordnom roku. :)

Fakat mi nije jasna njihova poslovna politika. Lažu te u oči i ne trepnu. To može trajati jedno vrijeme. Dobar glas se čuje , ali loš se čuje još i dalje. Zanima me samo kontrolira li tko u ovoj državi takvu pokvarenu poslovnu politiku u kojoj te navuku  na pretplatu  tako da u prvoj fazi omoguće korištenje mreže bez posebnih ograničenja i limita a nakon kraćeg vremena sve ograniče. To da nisu dužni isporučiti ni minimalnu brzinu a da nisu odgovorni za to,  teško da pije vodu i da su se ograničili.  Znači ja mogu sklopiti ugovor da ću hraniti Peru, i hranim ga obilno i raznovrsno, zdravo sve dok ne potpiše ugovor i još neko vrijeme dok nisam shvatio da bih mogao sklopiti ugovor o prehranjivanju s Đurom tako da zakinem Peru i dajem mu taman toliko da ne umre od gladi . Isti princip primjenjujem u nedogled.  Neka to probaju raditi u zemljama u kojima zakonodavstvo, inspekcijske službe i sudstvo funkcionira. 

 

Moram reći da smo u početku zbilja bili sretni što smo našli normalan internet koji funkcionira kako treba, tako da je naše razočaranje sada još i veće. Posebno sam razočaran njihovim službama za podršku koje znaju u čemu je problem a a prave se zbunjeni i iznenađeni kada im se javiš.  Posebno je moćno kada kažu da namjestimo da je internet promet samo preko 3g mreže.  Pa što mi odmah niste preporučili 3 g mrežu. Teško da bi imali moj potpis na ugovoru. 

JozoBozo121 sri 4.3.2020 00:22

Pokućni internet je mobilna usluga, a ne fiksna, tako da je nemoguće garantirati apsolutno bilo kakve brzine jer ovise o jako puno faktora poput lokacije, broja korisnika, zagušenja i još drugih. Nisu te nikako ograničili osim ako si prešao 1TB prometa u mjesecu pa onda smanje brzinu u razdoblju najveće potrošnje. A to što su ti se brzine smanjile kroz vrijeme je za očekivati. Nisi ti jedini koji je skužio da je taj internet bio brži, ali kad se našlo još nekoliko takvih koji su koristili blagodati brže veze onda se stanica na koju se router povezao opteretila i brzine su se svima smanjile. Resursi mobilnih mreža su vrlo ograničeni. Još su ljudi koji imaju neograničene mobilne tarife počeli vjerojatno gasiti WiFi da ne opterećuju sporije veze doma, pa gledaju YT, pa Insta i eto ti za čas do kraja opterećenog repetitora.

 

Za mobilni internet ni u jednoj zemlji nema garantiranih brzina niti se na to možeš žaliti, to nema apsolutno nikakve veze s našim zakonodavstvom niti sudstvom. Za fiksne usluge u svakoj zemlji postoje limiti na to koliko brzina može odstupati od dogovorene, no na mobilnim mrežama ne postoji ugovorena brzina tako da ne može postojati ni minimum. I tako je u cijeloj Europi i svijetu. Naravno da su te proglasili spamerom kad to tvoje poruke i vjerojatno jesu bile s obzirom na sadržaj koji si napisao ovdje. 

 

Jasno je da si razočaran, ljut. No, Tele2 tebi nije učinio ništa nažao tako da je malo glupo kriviti njih. Sad za ubuduće znaš da se valja raspitati kakva se to usluga ugovara i koje su moguće mane i nedostaci koji bi se mogli pojaviti. 

FirebirdPhoenix sri 4.3.2020 00:45

Hvala, svima na odgovorima.

ima nas sedmoro u kući (2 obitelji) pa je svašta moguće. Pratiti ću što se događa i porazgovarati s ukućanima. Svojim odgovorima malo ste mi razjasnili principe rada mobilnog interneta.  Moguće je da i nije sve od Tele2 a ja se na njih najviše ljutim. Vidjeti ću što će se događati u slijedećih dva-tri mjeseca pa ću biti pametniji u donošenju odluke što dalje. 

Još jednom se zahvaljujem svima na iscrpinim pojašenjenjima.

 

pozdrav

slimjohn sri 4.3.2020 02:03

ono sa 3g pomaže...u najopterećenija vremena(obično navečer kad ljudi dođu doma) a svi su namjestili 4g, potpuno zaguše 4g pa je 3g brži. Ja to koristim tako već godinu dana i na 3g je u opterećena vremena bitno brže nego 4g

Nuclear_Phoenix sri 4.3.2020 18:26

Ako je signal dobar i ne puca, nikakve antene ne pomažu ako je bazna stanica zabijena - ja već par mjeseci imam sada od 18 do 23 lude brzine tipa 2/40 a ostatak dana bude 40/40. Signal je na maksimumu, svi parametri odlični a navečer kad banda dođe kući i raspale streaming, na 3G imam bolje brzine nego na 4G. Nema pomoći, previše korisnika, premali kapaciteti. Korisnička služba neupotrebljiva, njima je u 8 ujutro sve super (naravno da neće mjeriti navečer iako u prigovoru imaju dokaze sa speedtesta u večernjem terminu)... 

Kurvenrojber sri 4.3.2020 20:17

Baš mi je drago da ja nisam potpisao nikakav ugovor sa njima. Kad citam kakve probleme imate ostali. 

Ja sam njima keširao Starčevića za ruter koji je odličan, a sad plaćam samo internet tarifu. Ako mi ikada sjebu brzine raskidam istog trena. Ja sad imam 18 down i 20 up na 4g mreži upravo mjerio sa speedtestom. 

T700 ned 18.4.2021 18:44

Imam ruter od Tele2 Pokućni internet, htio bi uči u ruter ali ne radi ono Admin i pass admin kak piše na ruteru na naljepnici. 

 

Ako napravim reset hoče li mi se izbrisati postavke za spajanje ? 

 

 

----------------

 

Razlog - užasno radi preko wifija, žično radi oke ali preko wifija užasno, pa sam mislio pogledati kaj mogu napraviti u postavkama, Spajaju se dva računala, prije sam imao žično ne pitajte me zašto sada nemam ali sam opet wifi i vidim da ruter doista ne radi kak spada kad je wifi u pitanju a imam 2 crtice dolje na taskbaru. 

 

Axelite čet 26.8.2021 18:02

Pozdrav,

jedini problem s pokućnim internetom je prijava na moju playstation 4 konzolu. Jednostavno se ne želi prijaviti online, dok je download speed do 3 megabajta po sekundi.
Pa ako netko zna rješenje molio bi da mi pomogne, unaprijed Hvala.

Cole1337 ned 19.9.2021 22:26

Ma internet je katastrofa, otkada je telemach sve je palo u vodu, prekinuo ugovor u subotu i ne planiram se vratiti ni pod koju cijenu vec cu ih samo dobro popljuvati svima.

Internet sam imao na 2godine pod ugovorom i brzine su stalno bile slične ovima koje sam dolje ubacio.

 

Ovo je klasnično za Tele2 tj. Telemach već od 2019 kada smo prvi put sklopili ugovor, na prodajnom mjestu je rečeno da će biti cca 100Mbit/s internet, to sam isto pitao i u prodavaonici 2019. godine gdje je mlada dama potvrdila, prvi dan internet je bio identičan ovome u privitku dolje.

Imali smo 1000 poziva u službu za korisnike u vezi ovoga, ali naravno opet ista priča ( uključite i isključite router ) kao da smo retardirani i da nismo probali, ali opet ne mogu puno očekivati od LTE routera. Nedavno nas je nazvala služba za korisnike i to preko privatnog broja i ponudili su nam njihovu UNLIMITED tarifu pošto EKIPNA više ne postoji, ali kao potrošaću nije nam rekla da po zakonu imamo pravo na tu tarifu sve dok ju mi ne odlučimo ukinuti. Rekoh im, s upozorenjem da ne želim vidjeti ni lipe veći račun od prošlog mjeseca na što je njihova služba za korisnike odgovorila da je cijena ista, iako smo vidjeli na internetu kasnije da nije. Došao nam je račun za 8. mjesec 100 kuna veći, i to je bilo samo za pola mjeseca tako da ni ne želim računati koliko bi to bilo da je bio puni mjesec.

 

Telemach je živi šupak od teleoperatera, prešao sam na A1 optiku i više sam nego zadovoljan, 980Mbit/s download i cca 450-510Mbit/s upload, to ne bi mogao ni sanjati sa Telemach-om.

 

Internet po noći je naravno veći, varira oko cca 120Mbit/s download i 20Mbit/s upload s čime mogu obaviti normalno sve radnje, ali samo po noći.

 

Uzeli smo i EON televiziju, koja je sasvim uredu, nemam primjedbi oko toga. To nam je bio prvi susret sa IPTV'om nakon čega smo shvatili da pokučni od 200GB mjesečno neće biti dovoljan za gledanje televizora, a kamoli surfanje tijekom gledanja televizije. Čak nam je i teleoperator rekao odite kog A1 i slično jer mi nemamo nikakvih ponuda za vas iako ste DUGOGODIŠNJI korisnik.

Po pitanju njihove optike i 5G signala, rečeno nam je da ni u snu ne očekujemo optiku i 5G uskoro.

 

LP

Marko :D ned 19.9.2021 22:57
Cole1337 kaže...

Ma internet je katastrofa, otkada je telemach sve je palo u vodu, prekinuo ugovor u subotu i ne planiram se vratiti ni pod koju cijenu vec cu ih samo dobro popljuvati svima.

Internet sam imao na 2godine pod ugovorom i brzine su stalno bile slične ovima koje sam dolje ubacio.

U zadnje vrijeme moguće su poteškoće na određenim područjima gdje Telemach trenutno izvodi radove. Razlog je zamijena stare Tele2 mrežne opreme s novom, a nakon što nadogradnja baznih postaja završi internetska brzina će biti veća nego što je bila za vrijeme Tele2. Telemach tema ima nekoliko screenshotova gdje ljudi pokazuju kako nakon nadogradnje internet ide i preko 200 Mb/s.

Cole1337 kaže...

Ovo je klasnično za Tele2 tj. Telemach već od 2019 kada smo prvi put sklopili ugovor, na prodajnom mjestu je rečeno da će biti cca 100Mbit/s internet, to sam isto pitao i u prodavaonici 2019. godine gdje je mlada dama potvrdila, prvi dan internet je bio identičan ovome u privitku dolje.

Imali smo 1000 poziva u službu za korisnike u vezi ovoga, ali naravno opet ista priča ( uključite i isključite router ) kao da smo retardirani i da nismo probali, ali opet ne mogu puno očekivati od LTE routera. Nedavno nas je nazvala služba za korisnike i to preko privatnog broja i ponudili su nam njihovu UNLIMITED tarifu pošto EKIPNA više ne postoji, ali kao potrošaću nije nam rekla da po zakonu imamo pravo na tu tarifu sve dok ju mi ne odlučimo ukinuti. Rekoh im, s upozorenjem da ne želim vidjeti ni lipe veći račun od prošlog mjeseca na što je njihova služba za korisnike odgovorila da je cijena ista, iako smo vidjeli na internetu kasnije da nije. Došao nam je račun za 8. mjesec 100 kuna veći, i to je bilo samo za pola mjeseca tako da ni ne želim računati koliko bi to bilo da je bio puni mjesec.

Educiraj se malo bolje prije nego što se odlučiš za neku uslugu. Mobilni internet funkcionira tako da se maksimalna brzina (za vrijeme Tele2 150 Mb/s) dijeli na sve korisnike spojene na tu baznu stanicu. Ako netko preoptereti mrežu, drugi korisnici spojeni na istu baznu stanicu imat će spor internet. To je ograničenje tehnologije tako da ne, nisu u Tele2/Telemachu šupci koji ti namjerno spuštaju brzinu interneta nego mobilna mreža jednostavno tako radi. A1 i HT imaju identičnu situaciju na pojedinim područjima, pogotovo za vrijeme sezone gdje se ni ne može surfati internetom zbog ogromnog broja turista. Pa brzina od nekih 300 Mb/s nerijetko bude 500 kb/s.

 

Drugo, ne, tebi na prodajnom mjestu nisu rekli da će brzina biti 100 Mb/s jer je to nemoguće. Odnosno, oni tebi ne mogu garantirati nikakvu brzinu jer ona ovisi o ogromnom broju faktora (broj korisnika spojenih na baznu stanicu, udaljenost od iste, razina signala, uređaj koji se koristi i još hrpa malih stvari). Ono što su ti mogli reći je da ćeš imati brzinu DO 150 Mb/s i tu ti ništa krivo nisu rekli. To DO znači da može ići do te brzine u idealnim uvjetima (nema opterećenja bazne stanice, mali broj korisnika i svi samo ležerno surfaju internetom), a ne da ćeš svaki puta imat maksimalnu brzinu.

 

Krivica je na tebi jer se nisi informirao niti educirao o internetskoj usluzi koju uzimaš.

Cole1337 kaže...

Telemach je živi šupak od teleoperatera, prešao sam na A1 optiku i više sam nego zadovoljan, 980Mbit/s download i cca 450-510Mbit/s upload, to ne bi mogao ni sanjati sa Telemach-om.

 

Internet po noći je naravno veći, varira oko cca 120Mbit/s download i 20Mbit/s upload s čime mogu obaviti normalno sve radnje, ali samo po noći.

Nije Telemach šupak od operatera nego, ponavljam, nisi educiran niti informiran. Uspoređuješ kruške i jabuke. Bakrena parica, koaksijalni kabel i optički kabeli koriste se za fiksni pristup internetu; mobilna mreža koristi se za prijenosni pristup internetu. Zbog toga što je kabel, kabel, na istom se može garanirati brzina interneta i neće doći do usporenja pa čak i ako tvoj susjed skida neku igru. Mobilna mreža je suprotnost od toga; brzina se ne može garantirati, a internet je nestabilan. 

 

Telemach isto ima u ponudi optiku (do 300/100, 1000/500 i 2000/2000), ali tek u par kvartova u Zagrebu, s obzirom da su tek krenuli s izgradnjom optičke mreže. Ako nisi u Novom Zagrebu, ne očekuj Telemach optiku još bar nekoliko godina. Cijeli proces izgradnje mreže košta i to jako puno, a gdje će se optička mreža gradit ovisi o isplativosti gradnje na nekom području.

 

I internet ti je po noći funkcionirao normalno jer ga nitko od drugih korisnika ne koristi, pa doslovno imaš baznu stanicu samo za sebe.

Cole1337 kaže...

Uzeli smo i EON televiziju, koja je sasvim uredu, nemam primjedbi oko toga. To nam je bio prvi susret sa IPTV'om nakon čega smo shvatili da pokučni od 200GB mjesečno neće biti dovoljan za gledanje televizora, a kamoli surfanje tijekom gledanja televizije. Čak nam je i teleoperator rekao odite kog A1 i slično jer mi nemamo nikakvih ponuda za vas iako ste DUGOGODIŠNJI korisnik.

Po pitanju njihove optike i 5G signala, rečeno nam je da ni u snu ne očekujemo optiku i 5G uskoro.

 

LP

Telemach će svoje fiksne usluge nuditi isključivo preko optičkog kabela i 5G mreže; prvo planiraju pokriti Zagreb i Osijek, a potom ostatak Hrvatske. 5G mreža već je sada dostupna u Osijeku i Novom Zagrebu, a do kraja 2021. planiraju pokriti cijeli Zagreb 5G mrežom. Problem je u tome što da bi pokrili neko mjesto 5G mrežom moraju zamijeniti sve postojeće Tele2 bazne stanice s novima. Kao što rekoh, rade na tome i opet treba imati na umu da moraju zamijeniti na tisuće baznih stanica prije nego što bi mogli pustiti 5G u cijeloj državi.

 

Na kraju ti ne bi trebao biti ljut na Telemach. Tek su došli i krenuli s ulaganjima i ne mogu ti dati nešto što nisu u mogućnosti ponuditi. Zbog toga su te i uputili da po internetsku uslugu odeš kod nekog drugog.

Cole1337 pon 20.9.2021 00:08

Na jednu ruku problem je i u njihovoj službi i ljudima koji ne znaju objasniti uslugu kako treba. pola informacija su bile doslovno dezinformacije koje sam na kraju i shvatio sam tražeći po sličnim forumima.