bunker pon 11.1.2021 14:07


Ivanlotz , a taj otpadak nemože poslati SMS, ostvariti pozive, koristiti email, WhatsApp, Facebook, Messenger, snimiti fotografiju, koristiti navigaciju, alarm, kalendar, podsjetnik....i sve one uobičajene funkcionalnosti ??

Evo vidi, čak i po forumu mogu piskarati sa takvog otpatka....

😉

ivanlotz pon 11.1.2021 14:19
bunker kaže...

Ivanlotz , a taj otpadak nemože poslati SMS, ostvariti pozive, koristiti email, WhatsApp, Facebook, Messenger, snimiti fotografiju, koristiti navigaciju, alarm, kalendar, podsjetnik....i sve one uobičajene funkcionalnosti ??

Evo vidi, čak i po forumu mogu piskarati sa takvog otpatka....

😉

A dobro, nisu bas svi otpadci 

bunker pon 11.1.2021 14:24


Dex , ma da ??

Kao prvo, to nije činjenica nego mogućnost, nekome krenu takva sranja a nekome mob radi odlično i po par godina.

Kao drugo, kod skupljih mobitela nema takvih problema ?

I kao treće, mob je potrošni uređaj u branši koja strelovito brzo mijenja standarde i radne zahtjeve, tako da bi neki stariji model jako teško se sa svojom hradverom i softverom nosio sa današnjim zahtjevima usluga koje svi koristimo. Pa pola aplikacija odbija raditi ispod određene verzije Androida, i kaj bi ti sad značila i nova novcata tamo neka Xperia model iz 2010 god.... Probaj u verziji Chromea iz 2010 surfati netom ps buš umjesto većine stranica dobio hijeroglife i error ekrane...

zelenapaprika pon 11.1.2021 16:57
Dex.pwn kaže...
Mogu, prvu godinu, nakon tog kreće lag i slične stvari.

 Iz mog iskustva, lag nastaje zbog 2 razloga: 1.) Nadogradnje OS-a i UI-a koje uspore mobitel (npr. MIUI 12 na Androidu 10, sporiji je od MIUI-a 10 i Androida 9 s kojim je mobitel došao) 2.) nadogradnje aplikacija koje postaju sve pohlepnijima za resursima mobitela. Jasno, lag ovisi o količini memorije i SoC-u kako ga ljudi vole nazivati, ali danas ima dosta mobitela koji bez problema mogu izdržati normalni rad 2-3 godine. Tko želi top modele, mora ih i platiti. Ali taj nikad nije zadovoljan, pa za 3 mjeseca već gleda drugi model.

Marko :D pon 11.1.2021 18:26

Upravo iz tog razloga ja ne nadograđujem Android na mobitelu. Odnosno, nadogradim samo ako je riješen neki konkretan problem koji me smeta ili je pak donešeno neko ogromno poboljšanje. Moja Xperia XA2 Ultra je još uvijek na Android 8.0, bez obzira na to što je Android 9 već jako dugo vani. Kamera je u Android 9 pogoršana, navodno postoji još hrpa problema koji nisu prisutni u 8, pa sam mehanizam za nadogradnju onemogućio.

zelenapaprika pon 11.1.2021 23:29
Dex.pwn kaže...
Ali, sve to ide od nultog problema - devse boli ona stvar, a njima je i u cilju da stariji fonovi lagaju

 Je, da, kada svijet pokreće pohlepa. Alternativni ROM-ovi donekle rješavaju problem. Tako sam spasio jedan svoj prastari mobitel i produžio mu trajanje. Ali trebaš naletjeti na dobar ROM.