mp3david pon 4.1.2021 23:49

Upravo sam na tele2 web stranici pogledao i shvatio da su poskupili sve uređaje u ponudi.

 

Recimo Xiaomi MI10T pro je kostao 3599kn, a sada je 3719...

Sve je poskupljeno. Živio Telemach Hrvatska.

 

Kako komentirate ovo? Netko je nedavno negdje na forumu pisao da ce biti nekog poskupljenja od ove godine, ali zbog čega?

R36 uto 5.1.2021 14:05
Vandit kaže...

Otkako je većina operatera uvela flat tarife oni zarađuju žešću lovu na mobitelima. Zato su ih toliko i poskupili i više gotovo nije moguće kupiti povoljno mob preko operatera. 

Hrvatski Telekom

 

Huawei P30 Pro kupljen 2019, u prednarudžbi - 190kn na 24mj. Trenutna cijena istog tog mobitela starog skoro 2 godine je 224kn na 24mj. Tko je tu lud.

Huawei P40 Pro u 2020, u prednarudžbi - 270kn na 24mj. Razlika u godinu dana je 80kn naspram P30 Pro po istim uvijetima. 

Lenovo33 uto 5.1.2021 15:39
The Unforgiven kaže...

možda jer im je 50% korisnika pokućnog otkazalo ugovor?

 I kakve to veze ima s bilo čime?

Ti misliš da će oni sad gubitke nadoknadit tako da povise cijene uređajima?

Stvarno si vrhunski ekonomist, da to tako ide onda bi najviše zarađivao onaj tko ima najveće cijene, loool.

 

Cijene su porasle svugdje, i u trgovinama je dosta tehnike ošlo gore s cijenama.

Recimo PlayStation 4 se gotovo ni ne može naći nigdje, a ako je i dostupan onda je cijena nenormalno visoka.

Razlog svega je korona, problem je trenutno sa dobavom proizvoda s istoka, dosta toga stoji, proizvodnja je malo opala i događa se što se događa.

Zato su i nekim mobitelima porasle cijene.

 

 

 

 

Purger155 uto 5.1.2021 16:16

Ja nakon 15.god u 3.mj odlazim kod drugog operatera. Ovo je postalo prestrasno koliko ne cijene svoje stare korisnike, pogotovo one koji koriste unlimited-najjace pakete.

 

Nisam cicija i ne ocekujem da mi poklone ili prodaju nekakav flagship za 500 kn, ali da praktički nema razlike izmedju mene i novog korisnika, to je šamarčina samo takva.

 

I jedino oni "odrzavaju" webshop vec 5 dana, tako da ne mozes nista konkretno pogledati sto se nudi - zena hoce ostati kod njih i uzeti mob...

Lenovo33 uto 5.1.2021 16:25
Purger155 kaže...

Ja nakon 15.god u 3.mj odlazim kod drugog operatera.

 Eto usrećit ćeš se, svi imaju istu politiku poslovanja, ako to u 15 godina još nisi shvatio onda nisi ništa shvatio.

Jedni bježe iz A1, drugi bježe od HT-a, a treći bježe iz Tele2.

 

Tako da, baš kao što ćeš ti negdje dalje biti novi korisnik, tako će netko i doći u Tele2 umjesto tebe i zaboli ih za tvoj "staž".

Purger155 uto 5.1.2021 16:32
Lenovo33 kaže...
Purger155 kaže...

Ja nakon 15.god u 3.mj odlazim kod drugog operatera.

 Eto usrećit ćeš se, svi imaju istu politiku poslovanja, ako to u 15 godina još nisi shvatio onda nisi ništa shvatio.

Jedni bježe iz A1, drugi bježe od HT-a, a treći bježe iz Tele2.

 

Tako da, baš kao što ćeš ti negdje dalje biti novi korisnik, tako će netko i doći u Tele2 umjesto tebe i zaboli ih za tvoj "staž".

 

Shvatio sam ja to odavno, ali samo je bila stvar moje lijenosti sto nisam to ranije obavio.

Koliko cu se usreciti ili necu, to cemo jos vidjeti.

 

mp3david uto 5.1.2021 21:56

Istina.
Kad se samo sjetim kako sam prije uvijek kupovao Vipme komplete i Simpa pakete mobitela..ali toga vise nema.
tele2 je poskupio znaci sve sa webshopa,ne samo mobitele.

I u Simpi su svi uredaji skupi,nije mi jasno ko bi dao toliko para koji se nadu za 1000kn jeftinije...

zabranjeniples uto 5.1.2021 22:41
R36 kaže...

 

Huawei P30 Pro kupljen 2019, u prednarudžbi - 190kn na 24mj. Trenutna cijena istog tog mobitela starog skoro 2 godine je 224kn na 24mj. Tko je tu lud.

Huawei P40 Pro u 2020, u prednarudžbi - 270kn na 24mj. Razlika u godinu dana je 80kn naspram P30 Pro po istim uvijetima. 

Ja u A1, taman naručio Mi10T PRO 8/256, za oko 1900kn.

Mislim da sam dobio dobru cijenu.

Memphis sri 6.1.2021 16:22

To je tak nebitno. Bitne su cijene tarifa a ne mobitela. Sve je to razrađeno, tele2 ima niže tafie nešto skuplje mobitele ostali obratno ... ajde za firme još kužim ali tko si kupuje mob ode u dućan i kupi si kakav hoće.

zabranjeniples sri 6.1.2021 19:39
Memphis kaže...

To je tak nebitno. Bitne su cijene tarifa a ne mobitela. Sve je to razrađeno, tele2 ima niže tafie nešto skuplje mobitele ostali obratno ... ajde za firme još kužim ali tko si kupuje mob ode u dućan i kupi si kakav hoće.

Ne slažem se, jer se radi o nekakvom ukupnom popustu, koji ispadne u mom slučaju i više nego ok, u kojem god pravcu pogledaš.

Tarifu svakako plačam već dugo, tako da ne vidim šta je problem.

bunker sri 6.1.2021 20:57

Memphis , uz skuplje tarife u HT se može poneki uređaj kupiti daleko ispod tržne cijene tog mobitela. Vidi primjer:

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobitel-na-pretplatu/xiaomi-redmi-9?entityid=IVD_5IBKtHV2ulRBoANMyCoXM7C8xOjkvkcCoFYaqlM1&noredirect=1&cti=mcd&gapt=4-1-1-1-0-0-0&groupdiscount=false&specialoffer=false&esim=false&onoff24=false&onoffcash=true&scuserselected=false&maxrangevalue=160&price=0&magentadiscount=true

 

 

Naravno, preduvjet je da ti treba takva tarifa i da bi ju koristio bez obzira gdje i kako kupio mobitel. A kada ju već imaš onda neznam da li igdje možeš dobiti povoljnije redmi 9 od ove opcije gdje je jednokratno 1 kn uz tu tarifu.  

 

 

Memphis sri 6.1.2021 21:31
zabranjeniples kaže...
Memphis kaže...

To je tak nebitno. Bitne su cijene tarifa a ne mobitela. Sve je to razrađeno, tele2 ima niže tafie nešto skuplje mobitele ostali obratno ... ajde za firme još kužim ali tko si kupuje mob ode u dućan i kupi si kakav hoće.

Ne slažem se, jer se radi o nekakvom ukupnom popustu, koji ispadne u mom slučaju i više nego ok, u kojem god pravcu pogledaš.

Tarifu svakako plačam već dugo, tako da ne vidim šta je problem.

 Ne moraš. Koji ukupni popust? Nije isto jel plaćaš tarifu 100 ili 200 kn mjesečno.

bunker kaže...

Memphis , uz skuplje tarife u HT se može poneki uređaj kupiti daleko ispod tržne cijene tog mobitela. Vidi primjer:

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobitel-na-pretplatu/xiaomi-redmi-9?entityid=IVD_5IBKtHV2ulRBoANMyCoXM7C8xOjkvkcCoFYaqlM1&noredirect=1&cti=mcd&gapt=4-1-1-1-0-0-0&groupdiscount=false&specialoffer=false&esim=false&onoff24=false&onoffcash=true&scuserselected=false&maxrangevalue=160&price=0&magentadiscount=true

 

 

Naravno, preduvjet je da ti treba takva tarifa i da bi ju koristio bez obzira gdje i kako kupio mobitel. A kada ju već imaš onda neznam da li igdje možeš dobiti povoljnije redmi 9 od ove opcije gdje je jednokratno 1 kn uz tu tarifu.  

 

 

 A našo si mobitel .... ispod tržišne cijene? Taj mobitel košta 1200 kn u slobodnoj prodaji a ti sa tom tarifom koliko si potrošio? 229x24= cca 5500 kn oduzmi troškove neke takve tarife u npr. tele2, bonbona i šta si dobio, popusta za 2 godine? 

bunker sri 6.1.2021 23:06


Memphis , preskočio si ono bitno kaj sam rekao: ukoliko ti je potrebna takva tarifa ( npr zbog flat data prometa ) i ukoliko bi ju imao i koristio neovisno o tome da li ćeš kupiti ili nećeš kupiti mobitel od operatera.

I ako već imaš i koristiš tu tarifu, zašto onda nebi kada dođe vrijeme da bi si kupio mob iskoristio to što uz takvu tarifu dobiješ određene mobaće po daleko povoljnijim cijenama nego bilo gdje drugdje da ih kupiš.

Memphis čet 7.1.2021 00:31
bunker kaže...

Memphis , preskočio si ono bitno kaj sam rekao: ukoliko ti je potrebna takva tarifa ( npr zbog flat data prometa ) i ukoliko bi ju imao i koristio neovisno o tome da li ćeš kupiti ili nećeš kupiti mobitel od operatera.

I ako već imaš i koristiš tu tarifu, zašto onda nebi kada dođe vrijeme da bi si kupio mob iskoristio to što uz takvu tarifu dobiješ određene mobaće po daleko povoljnijim cijenama nego bilo gdje drugdje da ih kupiš.

 ja sam razumio da je tarifa individualna stvar ovinso o potrebama ali se ne mogu složi sa ovime da dobiš mob po daleko povoljnijim cijenama. To je bilo u vrijeme kad si dobivao mob uz određen iznos, od kad su ove fore sa mjesečnom otplatom uređaja to nije ništa povoljnije i ako je to je zanemarivo s obzirom na ono što ti potpisuješ.

 

edit; evo gledam S20, uz tarfifu sa otplatom mob košta 425 kn/mj. od toga je 200 kn tarifa. 225*24= 5400 kn taj telefon u slobodno prodaji košta 5000 kn. Kaj sam ja dobio povoljnije? Ništa ...  dobio je marketing jer ti uz tu tarfiu dobivaš mob za 0 kn doplate a ostalo otplaćuješ sa pretplatom i mase uzimaju na tu foru jer odmah "dobe"  telefon za 0 kn. 

jopis čet 7.1.2021 00:55
Memphis kaže...
bunker kaže...

Memphis , preskočio si ono bitno kaj sam rekao: ukoliko ti je potrebna takva tarifa ( npr zbog flat data prometa ) i ukoliko bi ju imao i koristio neovisno o tome da li ćeš kupiti ili nećeš kupiti mobitel od operatera.

I ako već imaš i koristiš tu tarifu, zašto onda nebi kada dođe vrijeme da bi si kupio mob iskoristio to što uz takvu tarifu dobiješ određene mobaće po daleko povoljnijim cijenama nego bilo gdje drugdje da ih kupiš.

 ja sam razumio da je tarifa individualna stvar ovinso o potrebama ali se ne mogu složi sa ovime da dobiš mob po daleko povoljnijim cijenama. To je bilo u vrijeme kad si dobivao mob uz određen iznos, od kad su ove fore sa mjesečnom otplatom uređaja to nije ništa povoljnije i ako je to je zanemarivo s obzirom na ono što ti potpisuješ.

 Ti i dalje ne kontaš da ima nas sposobnih ishodit, a nekad bome i naletit na dobre ponude?

Ja sam DVA kom S.G.Note 10 platio 4200kn prije cca godinu dana na JEDNU pretplatu od 159kn mj. sa neograničenim pozivima u mreži, 20.000 minuta van mreže, 20gb interneta, itd.

Di sam ja u kojem paralelnom svemiru mogao dobit DVA mobitela od 8000kn komad, koji su tada po oglasnicima bili preko 5000kn KOMAD, za 4200kn, a pretplatu sam svakako imao, jer je imam od 1999.e godine zbog raznoraznih što poslovnih što privatnih razloga.

Ako si ti i tebi slični nesposoban riješit popuste mimo popusta na papiru i u webshopu, not my problem, ali generalizirati da se svaki mobitel ne isplati kupiti na pretplatu jer se eto nađe jeftinije na oglasniku, moš mislit. A pogotovo što si napisao da normalan čovjek ode u trgovinu i kupi mobitel tamo, facepalm. Tek tu matematiku ne kontam. A isto tako, fyi, mobiteli u oglasniku su u 99% slučajeva mobiteli kupljeni na pretplatu.

Da sad ne nabrajam što sam sve kupio u ovih 22 godine pretplate i pretplata jer sam zbog posla bio dugo na 2 pretplate dok nisu uveli ovako dobre i sveobuhvatne da je dovoljan 1 operater, samo sam ti dao zadnji primjer, od 60ak mobitela na pretplatu, a nikad nisam nijednog platio niti blizu 'oglasničke' cijene. Je, nekad davno su mobiteli na pretplatu bili daleko daleko povoljniji, to stoji, ali i sada se može iskamčit dobra cijena, manja od oglasnika.

Memphis čet 7.1.2021 01:09
jopis kaže...
Memphis kaže...
bunker kaže...

Memphis , preskočio si ono bitno kaj sam rekao: ukoliko ti je potrebna takva tarifa ( npr zbog flat data prometa ) i ukoliko bi ju imao i koristio neovisno o tome da li ćeš kupiti ili nećeš kupiti mobitel od operatera.

I ako već imaš i koristiš tu tarifu, zašto onda nebi kada dođe vrijeme da bi si kupio mob iskoristio to što uz takvu tarifu dobiješ određene mobaće po daleko povoljnijim cijenama nego bilo gdje drugdje da ih kupiš.

 ja sam razumio da je tarifa individualna stvar ovinso o potrebama ali se ne mogu složi sa ovime da dobiš mob po daleko povoljnijim cijenama. To je bilo u vrijeme kad si dobivao mob uz određen iznos, od kad su ove fore sa mjesečnom otplatom uređaja to nije ništa povoljnije i ako je to je zanemarivo s obzirom na ono što ti potpisuješ.

 Ti i dalje ne kontaš da ima nas sposobnih ishodit, a nekad bome i naletit na dobre ponude?

Ja sam DVA kom S.G.Note 10 platio 4200kn prije cca godinu dana na JEDNU pretplatu od 159kn mj. sa neograničenim pozivima u mreži, 20.000 minuta van mreže, 20gb interneta, itd.

Di sam ja u kojem paralelnom svemiru mogao dobit DVA mobitela od 8000kn komad, koji su tada po oglasnicima bili preko 5000kn KOMAD, za 4200kn, a pretplatu sam svakako imao, jer je imam od 1999.e godine zbog raznoraznih što poslovnih što privatnih razloga.

Ako si ti i tebi slični nesposoban riješit popuste mimo popusta na papiru i u webshopu, not my problem, ali generalizirati da se svaki mobitel ne isplati kupiti na pretplatu jer se eto nađe jeftinije na oglasniku, moš mislit. A pogotovo što si napisao da normalan čovjek ode u trgovinu i kupi mobitel tamo, facepalm. Tek tu matematiku ne kontam. A isto tako, fyi, mobiteli u oglasniku su u 99% slučajeva mobiteli kupljeni na pretplatu.

Da sad ne nabrajam što sam sve kupio u ovih 22 godine pretplate i pretplata jer sam zbog posla bio dugo na 2 pretplate dok nisu uveli ovako dobre i sveobuhvatne da je dovoljan 1 operater, samo sam ti dao zadnji primjer, od 60ak mobitela na pretplatu, a nikad nisam nijednog platio niti blizu 'oglasničke' cijene. Je, nekad davno su mobiteli na pretplatu bili daleko daleko povoljniji, to stoji, ali i sada se može iskamčit dobra cijena, manja od oglasnika.

Ti si sposoban kupit mobitel? Vau baš si faca otić u dućan i kupit mobitel bez para .  To može svaki klinac sa 18 i osobnom.  A jedno zapamti da nije operater glup niti si ti pametniji od njega u toj računici koliko god ti mislio da jesi.

Bitno je da si ti sebi sposoban ishodit popuste, ostavi se mene. Da kupujem mobitel čekajući akcije i popuste nebi nikad imao ono što želim i ne želim biti rob operatera ... e kad to budeš sposoban ishodit onda ćeš biti faca.

I nemoj izmišljat nešto što nisam napisao kao "normalni" ljudi i slične budalaštine te isto tako se nemam namjeru sa tobom prepirat oko takvih gluposti.

 

I kakve veze ima kaj si ti kupio u 22 godine pričamo o sadašnjosti a ne o 91. I to sam spomenuo al to nisi stigao pročitat jer moraš nama naširoko objasnit kak si ti sposoban uzet mobitel na pretplatu 

zabranjeniples čet 7.1.2021 11:19

Ja ne kužim, šta bi vi da vam netko da đaba telefon ili da ne plačate mjesečno ništa za potrošnju ??

Evo ajmo ovako, ja sam kupio telefon po njegovoj prodajnoj cijeni, ali zato tarifu imam skoro pa mukte ako gledamo što sve dobijem za cijenu koju platim (sve neograničeno i uz to neke pogodnosti van HR), dali je to isto povoljno ?

Uz to kao korisnik imam pravo potpisat ugovor 6mj. prije isteka starog i samim tim ne plačam preostalih 6mj. stare tarifre.

Kao što sam rekao, kako god okreneš, ponuda je dobra, ali nije ista za svakoga, jer sve ovisi kakve su akcije u kakvom trenutku bile, a i pitanje je dali imate kakav dodatni popust.

Uglavnom, ja svaki put ubodem neki telefon koji me izađe smiješno, nekad budu nekakvi pokloni u nekakvoj vrijednosti i sl.

Kako god, jednostavno se treba snać i ne letit s kupovinom skupih uređaja, samo da bi netko vidio da imaš skupi uređaj.

zabranjeniples čet 7.1.2021 11:33
Memphis kaže...
Da kupujem mobitel čekajući akcije i popuste nebi nikad imao ono što želim i ne želim biti rob operatera

Na ovo boldano imam samo LOL.

Pa ako ne želiš bit rob operatera, onda nemoj koristit telefon nikako, jer operatera svakako plačaš, bilo to po ugovornoj obezi ili ne.

Nekome je i bon od 100kn skup, dok je nekome taman, a nekome malo, tako da ti ta priča o isplativosti ne drži vodu.

Kao što sam rekao, ako se već busaš da ne želiš bit rob operatera, onda nemoj koristit telefon, jer bez operatera to ne ide.

robogo čet 7.1.2021 12:26

Svi vi što imate pretplate preko 2 godine i masturbirate na svoj status postojećeg pretplatnika - slobodno odustanite.

Ono što se upravnim odborima i dioničarima prezentira je broj NOVIH korisnika jer se na taj umjetan način prikazuje "rast". Kada ukupan broj korisnika ponovno postane "in" možete očekivati neke bolje ponude.

zabranjeniples čet 7.1.2021 12:30
robogo kaže...
Svi vi što imate pretplate preko 2 godine i masturbirate na svoj status postojećeg pretplatnika - slobodno odustanite.

Ono što se upravnim odborima i dioničarima prezentira je broj NOVIH korisnika jer se na taj umjetan način prikazuje "rast". Kada ukupan broj korisnika ponovno postane "in" možete očekivati neke bolje ponude.Kol

Opet isto pitanje, kako ti znaš tko ima kakvu ponudu,što je kome isplativo i sl.?

Koliko ti plačaš mjesečno svoje račune, koji telefon imaš i koliko si ga platio, pa eto da vidimo što je u tvom slučaju pojam isplativosti ?

Kao što sam rekao, pa kažem opet, ja sam po tko zna koji put dobio jako isplativu ponudu, naravno s moje osobne strane.

Da recimo to zanemarim i nađem alternativu van ugovorne obveze, izašlo bi me skuplje.

To je za mene isplativa ponuda, odnosno nešto što je za moj đep povoljnije.

foofajter čet 7.1.2021 14:05

Ja i dan danas koristim smart tarifu koja je ukinuta prije par godina i za 40 kn dobijem 4 gb / 1000 min plus za 5 kn kupim 100 sms nek se nađe.

Plus svakom nadoplatom online dobijem bonus kune i bonus mb. Meni više nego dovoljno. Znači na bon trošim 55 kn mjesečno, a nekad i 27,50 kn.

Imam Mate 20 Pro koji je začudo kupljen za black friday 2019. godine u tele2 jer je cijena bila 3400 kn za gotovinu. Neću ni razmišljati kolko bi me oderali da sam taj mob uzeo na pretplatu. Lakše mi je svaki mjesec izdvojit 200-300 kn na stranu i kad kupujem novi mob imam više nego dovoljno, a fala bogu novi mob je najmanji problem kupit na njuškalu ili provjerenim forumima, samo treba imat malo mozga.

Otkad su uvedene iste cijene u roamingu, operateri su razliku počeli nadoknađivati odvratnim ponudama tarifa koje su očajne. Ali dobro, kome treba sve flat, vjerojatno se nađe solidna ponuda, uz naravno pregovore, drugačije nejde.

zelenapaprika čet 7.1.2021 14:15
jopis kaže...

 Ti i dalje ne kontaš da ima nas sposobnih ishodit, a nekad bome i naletit na dobre ponude?

Ja sam DVA kom S.G.Note 10 platio 4200kn prije cca godinu dana na JEDNU pretplatu od 159kn mj. sa neograničenim pozivima u mreži, 20.000 minuta van mreže, 20gb interneta, itd.

 

 

A pogotovo što si napisao da normalan čovjek ode u trgovinu i kupi mobitel tamo, facepalm. Tek tu matematiku ne kontam. 

 Odgovorio sam Bunkeru na sličnu poruku o pretplatničkim paketima na T-Com-u. Skidam kapu svima koji uspiju jako umanjiti cijenu neke ponude, ali sam isto tako skeptičan da je to moguće napraviti bez neke jače podloge poput one da si poslovni korisnik, da imaš još brdo usluga koje plaćaš istom provideru i sl. Ne možeš samo tako doći s ulice i dobit dva Notea 10 za 4200 na jednu pretplatu koja nudi sve što si nabrojao.

 

Ovo drugo, cijene mobitela kod operatera su redovito previsoke u odnosu na cijene u trgovinama, pa je to njihov manevarski prostor kod razgovora s mogućim pretplatnikom. Tu i tamo se nađe neka povoljna ponuda operatera, ali za to treba konstantno pratiti njihovu ponudu. Za sve ostalo, tu su trgovine, često s dodatnim popustima na određene datume. Tarifu se mora imati, ali ne znači da se treba razbacivati novcem. Svi operateri su dignuli cijene svojih usluga u 2020., neki i dvaput (Bonbon).

zelenapaprika čet 7.1.2021 14:18
zabranjeniples kaže...

 

Kao što sam rekao, kako god okreneš, ponuda je dobra, ali nije ista za svakoga, jer sve ovisi kakve su akcije u kakvom trenutku bile, a i pitanje je dali imate kakav dodatni popust.

 

 Cijena ovisi i o kategoriji korisnika, a to dio vas obavezno prešuti dok se hvalite kako ste sposobni. Poslovni korisnici su u najboljoj poziciji, dok su bonaši u najgoroj.

zelenapaprika čet 7.1.2021 14:20
robogo kaže...
Svi vi što imate pretplate preko 2 godine i masturbirate na svoj status postojećeg pretplatnika - slobodno odustanite.

Ono što se upravnim odborima i dioničarima prezentira je broj NOVIH korisnika jer se na taj umjetan način prikazuje "rast". Kada ukupan broj korisnika ponovno postane "in" možete očekivati neke bolje ponude.

 Dovoljno je na HAKOM-ovim stranicama pogledati grafove i brojeve prebacivanja s mreže na mrežu i vidjeti da je to podjednak broj u zadnjih par godina. Određeni broj korisnika promijenit će svake godine mrežu i za njih postoje neke ponude, mada nisu uvijek super povoljne.