SuperHeroj pon 1.6.2020 04:48

Imao malo vise od 3kn na racunu, otvorio index.hr i nakon 2 sekunde gotovo, nemam vise love. Ajde....

 

Odem na pc preko internet bankarstva kupim bon od 55kn, unesem u mob, odem u tele2 aplikaciju uzeti promet od 2gb sto je 35kn, kad vidim gore da imam 37kn....koji qurac.....

 

Nakon toga odem negdje se spojiti na wifi, otvaram tele2 aplikaciju da kupim taj hebeni promet, pise gore da imam 32kn....

 

Ravno preko aplikacije klikam online chat, naravno nema nikoga.

 

Odem na facebook sve opisem, i kazu da oni nemaju u uvid nikakav promet te da se zalim na neki mail.

 

Ja kazem znaci mogu se spojiti preko tele2 na net, kupiti oruzje i drogu i nitko ne moze dokazati da sam to ja bio SUPER!

 

Na sto lik odgovara, pravna tijela itd mogu izvrsiti detaljnu provjeru.

 

Ja odgovaram znaci vise ima pravo policija i sudac na provjeru nego korisnik, zar se ne moze izvrsiti za ovaj slucaj detaljna provjera i sto ce mi taj mail za prigovor kada ste sami rekli da ne mozete izvrsiti provjeru.

 

I opet me uputi na prigovor...

 

Nevjerojatno...klasicni balkanizam, nista ne znam, prebacivanje na drugog itd.

kbenzema pon 1.6.2020 06:30

Evo slučaj iz t-mobilea, stariji čovjek. Imao par kuna na računu, ode uzet bon od 100 kn da mu se aktivira mali glanc za 44 kn. Nakon toga ide zvat nekoga, nema više para. Ja gledam, tarifa mu je nedirnuta, sve ko da je aktivirao prije koju minutu. Dam mu broj nek zove službu, oni mu vele da je imao minus od ranije i da su mu to sad uzeli kod nadoplate bona.

Pa koji minus? U minus se ne može već godinama. Nevjerojatno koje izlike imaju

SuperHeroj pon 1.6.2020 07:08
thebatman kaže...

Uf... Da ne duljim, ti si kriv. Ako nemas prometa, iskljucis mobilne podatke prije kupnje prometa. Sta tu nije jasno? Normalno da ce ce skidat lovu. 

 Cekaj...kupim bon preko pca, upisem ga u mob i imam 55kn, otvorim hebenu tele2 aplikaciju i imam dosta manje kuna, od cega? Sto sam otvorio aplikaciju?

 

 

A to za minus, nisam vidio, pisalo je 0 kn... znaci nema love...

 

Edit:

 

Poštovani,

 

hvala Vam na javljanju u Tele2.

 

Izvršili smo detaljnu provjeru Vašeg korisničkog broja XXXX te nisu utvrđene nepravilnosti u obračunu i naplati podatkovnog prometa na istome.

 

Utvrđeno je da ste dana 1. lipnja 2020. godine na Vaš korisnički račun nadoplatili iznos od 55 kn. Budući da niste imali aktivan nikakav paket iz kojeg bi se obračunao podatkovni promet koji je korišten isti se naplatio sa Vašeg osnovnog računa, sukladno Tele2 cjeniku.

 

Napomenuli bismo kako nismo u mogućnosti utjecati na brzinu i način iskorištenosti podatkovnog prometa dodijeljenog na Vašem korisničkom broju. Isto isključivo ovisi o postavkama zadanim u Vašem uređaju te o sadržajima kojima pristupate koristeći pristup internetu.

 

Unatoč navedenome te budući da nam je stalo do Vašeg zadovoljstva izvršili smo aktivaciju Jednokratnog podatkovnog paketa 2 GB bez naplate naknade.

 

Sad bi im ja opet poslao, od cega se skinulo, zbog otvaranja tele2 aplikacije....

bill_jobs pon 1.6.2020 07:34

Koja je tocno svrha teme?

Da tele2 ili bilo koji operater kradu pare onda bi to odavno dospjelo do medija i hakoma.

Kanite se kretenskih optuzbi, pricas o operateru koji ima stotine tisuca korisnika, ali eto namjerili se da tebi ukradu 3 kune.

Jbt ja ne vjerujem koje gluposti citam.

 

Ostavi se mobitela i moderne tehnologije ako ne znas sta radis, hrpa ljudi aktivira razne gluposti preko nekih servisa i onda se cude gdje su im kune.

amd freak pon 1.6.2020 07:46

Ponašaš se ko da imaš 70 godina. Pa ako na smartphonu nije otvorena ninjedna aplikacija a imaš uključen mobilni promet cijelo vrijeme misliš da ne koristiš internet? Pa brdo aplikacija u sleep modu koriste internet.

 

Puno ljudi to ne kuži, i kad nabiju internet promet krivi su operateri.

 

I i šta bi student za support chatu trebao? Ne da nema uvid u tvoje surfanje nego ni nesmije. Kud bi to došlo da svaki student na support ima oravo na uvid za bilo koga?

SuperHeroj pon 1.6.2020 07:53

Ovaj pise za 3kn, a nije u tome stvar, nego sto je doslo sa 55 na 32kn... (okani se postova gdje procitas prvu recenicu i komentiras)

 

A zadnji pise da ce mi uzimati promet ako je stalno ukljucena mobilna mreza, gdje sam to napisao?

 

Kada sam vidio da ima 0kn, normalno da sam iskljucio mobilnu mrezu i otisao na pc preko internet bankarstva kupit bon od 55kn, upisao ga u mob, UKLJUCIO MOBILNU, i upalio tele2 aplikaciju da uzmem promet od 2gb, znaci hebenu aplikaciju.... a sve aplikacije preko googla za update su stavljene na wifi, nema maila, lokacije i slicnih cuda. I normalno mobilna je bila upaljena dok sam usao u aplikaciju i 2 puta kliknuo, vidio da ne ide, kliknuo chat, odmah se pojavilo da nema nikoga i iskljucio mobilnu..

 

amd freak pon 1.6.2020 07:56

Ne kužim koja je poanta tvojih postova? Što želiš da ti mi kažemo?

 

Pa lijepo napiši mail kao prigovor i neka ti provjere gdje je otišao promet o kojem govoriš, zatraži ispis.

 

A da su oni svi lopovi, a ne samo tele2 naravno da jesu.

 

Kupi bon, aktiviraj što trebaš i ostavi kunu dvije na računu pa nek te onda kradu.

miki1981 pon 1.6.2020 08:15
SuperHeroj kaže...

Poanta je da ljudi vide, gdje sa ukljucenjem mobilne, otvaranjem njihove aplikacija bez ikakvih cuda iza potrosilo se 23 kune (od 55kn).

 

 

 Čim si uključio mobilne podatke promet je potencijalno i vjerojatno krenuo. Ako ništa drugo promet koji radi sam Android prema Googleovim serverima, ili bilo koja druga aplikacija. Promet nije samo update, maila i slično, promet je i sve ono što ide od tebe, a od tebe idu podaci, redovito i stalno, čim koristiš mobilne podatke. A za skinut 20ak kuna je potrebno vrlo vrlo malo podataka ako nisi u nekom paketu.

 

Tako da gotovo sigurno nisi bio "bez ikakvih čuda iza". Ali ako misliš da jesi, kao što je kolega rekao - piši prigovor pa vidi što će biti. Jer pljuvati po njima (ili bilo kojem drugom operateru) na račun toga što su otišle kune zbog prometa za kojeg vjeruješ da nisi imao, ili zbog minusa za kojeg vjeruješ da nisi imao...pa bezveze je.

Dobio si odgovor taj u vezi minusa, ok, sad traži provjeru i ispis da vidiš što i kako. Ako na kraju ispadne sve sukladno njihovim pravilima i cjenicima onda prilagodi način korištenja uređaja tome.
Ali s 3 kn na računu ići na net znajući da nisi u nikakvom paketu prometa...to vjerujem da si sad naučio pa tako nešto više nećeš pokušavati.

thebatman pon 1.6.2020 08:19

Ma covjece svati da imas smartphone.

 

Cim si mu dao kune, dao si mu internet.

 

Automatski:

- sinch prema google servisima (gmail, drive, photos...)

- push notifikacije

- vremenska prognoza

- facebook se u pozadini sinca

- dolaze ti whatsapp/viber/messanger poruke

 

i jos 100 stvari uz ovo.

 

Tih 30kn sta ti je skinilo, bez internet paketa je 3-30mb ovisno o tarifi koju imaš, dobro si i prošao.

10alex pon 1.6.2020 08:31

Ako si ti na Osnovnoj tarifi gdje ti je 1Mb 0,99kn, onda znaci da ti je mobitel povukao oko 23Mb podataka.

Mislim da bi za tebe bilo najbolje da nazoves sluzbu za korisnike i trazis da ti aktiviraju tarifu: Osnovnu tarifu 2019 uz blokiranje surfanja

Moje dijete je imalo isti problem i dok smo se mi snasli vec joj je skinuo 10-tak kn, onda sam trazio da aktiviraju tu tarifu i vise nije imala takvih "krađa".

Ta tarifa trositi internet tek kad uplatis neki paket za internet ili tarifu u kojoj ima interneta, ali naravno onda ne mozes ni Tele2 aplikaciju startati kad potrosis sav internet iz paketa. :-(

SuperHeroj pon 1.6.2020 08:37

Evo:

 

Facebook (ne radi nista dok ga ne upalim i imam onaj data saver jos), a messanger radi normalno

Viber sve radi, nijedna poruka nije dosla (sync svako mjesec dana, nije danasnji dan!)

Opera (ne radi nista dok ga ne upalim)

Wigle wifi (ne radi nista dok ga ne upalim)

OPMC Tracker (ne radi nista dok ga ne upalim)

Reddit (ne radi nista dok ga ne upalim)

Splashtop (ne radi nista dok ga ne upalim)

Tele2 aplikacija (ne radi nista dok ga ne upalim)

Foxit PDF (ne radi nista dok ga ne upalim)

Trust Wallet (ne radi nista dok ga ne upalim)

KuCoin (ne radi nista dok ga ne upalim)

Google Maps, ne koristim i sve mi je na accountu sto se tice mapsa iskljuceno (djeljenje lokacije i slucnih gluposti)

Discord (ne radi nista dok ga ne upalim)

Authenticator (ne radi nista dok ga ne upalim)

Authy (ne radi nista dok ga ne upalim)

Yoti (ne radi nista dok ga ne upalim)

Speedtest (ne radi nista dok ga ne upalim)

Shazam (ne radi nista dok ga ne upalim)

Google Photos disabled isto kao vremenska prognoza kao i hrpa njih

 

Background procesi smanjeni na najmanje moguce.

Update aplikacija samo preko wifia ukljucujuci od huaweia update junka, antivirusa, updejta i njihovog AppGallery.

Backupa nemam uopce tj ima onaj od huaweia, ali nisam se ni logirao na njega nikada.

 

Ukljuceno: Okretanje ekrana, mobilna i zvuk.

 

Ne znam vise nista...pa da ne pazim na to rekao bi sam sebi debil si, ali ovako...

 

Edit: 10alex, hvala, nisam ni znao da se to moze uraditi :)

 

 

Marko :D pon 1.6.2020 09:00
SuperHeroj kaže...

Evo:

 

Facebook (ne radi nista dok ga ne upalim i imam onaj data saver jos), a messanger radi normalno

Viber sve radi, nijedna poruka nije dosla (sync svako mjesec dana, nije danasnji dan!)

Opera (ne radi nista dok ga ne upalim)

Wigle wifi (ne radi nista dok ga ne upalim)

OPMC Tracker (ne radi nista dok ga ne upalim)

Reddit (ne radi nista dok ga ne upalim)

Splashtop (ne radi nista dok ga ne upalim)

Tele2 aplikacija (ne radi nista dok ga ne upalim)

Foxit PDF (ne radi nista dok ga ne upalim)

Trust Wallet (ne radi nista dok ga ne upalim)

KuCoin (ne radi nista dok ga ne upalim)

Google Maps, ne koristim i sve mi je na accountu sto se tice mapsa iskljuceno (djeljenje lokacije i slucnih gluposti)

Discord (ne radi nista dok ga ne upalim)

Authenticator (ne radi nista dok ga ne upalim)

Authy (ne radi nista dok ga ne upalim)

Yoti (ne radi nista dok ga ne upalim)

Speedtest (ne radi nista dok ga ne upalim)

Shazam (ne radi nista dok ga ne upalim)

Google Photos disabled isto kao vremenska prognoza kao i hrpa njih

 

Background procesi smanjeni na najmanje moguce.

Update aplikacija samo preko wifia ukljucujuci od huaweia update junka, antivirusa, updejta i njihovog AppGallery.

Backupa nemam uopce tj ima onaj od huaweia, ali nisam se ni logirao na njega nikada.

 

Ukljuceno: Okretanje ekrana, mobilna i zvuk.

 

Ne znam vise nista...pa da ne pazim na to rekao bi sam sebi debil si, ali ovako...

 

Edit: 10alex, hvala, nisam ni znao da se to moze uraditi :)

 

 

Sve to što si napisao radi u pozadini iako sama aplikacija nije uključena. Bez obzira što si ti aplikaciju zatvorio kompletnim izlaskom iz nje van, njeni servisi i dalje rade u pozadini.

 

Hoćeš primjer? Otvoren mi je samo Chrome, ali kada pogledaš listu pokrenutih servisa, vidiš da su aktivne i ostale aplikacije.

dreadmoore pon 1.6.2020 09:12
SuperHeroj kaže...

Imao malo vise od 3kn na racunu, otvorio index.hr i nakon 2 sekunde gotovo, nemam vise love. Ajde....

 

Odem na pc preko internet bankarstva kupim bon od 55kn, unesem u mob, odem u tele2 aplikaciju uzeti promet od 2gb sto je 35kn, kad vidim gore da imam 37kn....koji qurac.....

 

Nakon toga odem negdje se spojiti na wifi, otvaram tele2 aplikaciju da kupim taj hebeni promet, pise gore da imam 32kn....

 

Ravno preko aplikacije klikam online chat, naravno nema nikoga.

 

Odem na facebook sve opisem, i kazu da oni nemaju u uvid nikakav promet te da se zalim na neki mail.

 

Ja kazem znaci mogu se spojiti preko tele2 na net, kupiti oruzje i drogu i nitko ne moze dokazati da sam to ja bio SUPER!

 

Na sto lik odgovara, pravna tijela itd mogu izvrsiti detaljnu provjeru.

 

Ja odgovaram znaci vise ima pravo policija i sudac na provjeru nego korisnik, zar se ne moze izvrsiti za ovaj slucaj detaljna provjera i sto ce mi taj mail za prigovor kada ste sami rekli da ne mozete izvrsiti provjeru.

 

I opet me uputi na prigovor...

 

Nevjerojatno...klasicni balkanizam, nista ne znam, prebacivanje na drugog itd.

 Nije to balkanizam nego ti je tako svugdje u svijetu, samo ovisi od davatelja usluga hoce li ti javiti da ti istejece ili ne preplata na internet.Nije mi se jednom dogodilo ali sad jave pola sata prije sms porukom, da istjece preplata za taj dan ako je dnevna,tjedna ili mjesecna.

Evo primjer kod mene upravo dosla poruka dok sam pisao repliku. 

ihush pon 1.6.2020 09:27
SuperHeroj kaže...

..

 

Ne znam vise nista...pa da ne pazim na to rekao bi sam sebi debil si, ali ovako...

 

Edit: 10alex, hvala, nisam ni znao da se to moze uraditi :)

 

 

- Neznanje se plaća. Besmisleno je vikati 'balkanizam'.. tj imaš hakom, mingo, traži 'papire' ako misliš da kradu i/ili preuzmi odgovornost za svoje uređaje-appse-postavke i nauči kao se što radi (od korištenja, postavki, izbora tarife pa do prigovora dok operater-agent nije mjesto rjašavanja i upravo suprotno od balkanizma, on je svoj dio odradio po protokolu, dao ti uputu što dalje..).

Entropija pon 1.6.2020 11:54

Ne sviđaju ti se tele2 lopovi!? Nema problema! Slobodno pređi kod drugih lopova.

No hard feelings ali ne kužim što se čudiš ko pura glisti? Ako si izvan tarive megabajti se naplaćuju masno. Imaš masu uputa po internetima kako ugasit/kontrolirat promet na mobitelu. Postavke skoro svake aplikacije su po defaultu takve da u pozadini se spajaju/ažuriraju i to gricka megabajte. Čak i sam OS to radi.

Ali eto... iako si kriv dobio si 2GB free prometa.

VladRi pon 1.6.2020 13:02

a dobro... da se u 2020 moras zajebavati sa tarifama (jer u protivnom 100kb=1kn (ili kako je vec)) je cisto levatstvo samo po sebi :) ...

 

Ja sam sa tele2 raskrstio odavno...

 

Pazi situacije: doselim se u novi stan gdje nemam jos uveden internet - napravim hotspot i surfam sa laptopom. Dobivam sms da mi je paket potrosen - i odmah aktiviram drugi. Na kraju mj na racunu dolazi 100kn extra za potrosen promet na sto ih zovem i pitam WTF? - objašnjenje - poruka da je istekao paket nije u realnom vremenu i surfali ste bez paketa ?!?!?! Žalim se - i ne priznaj mi... kažem - hvala, doviđenja (a bio sam pretplatnik tipa 5-6-7 godina sigurno, mozda i vise)... nakon toga sam vec par godina na bonbonu (isto pretplata) top shit sve!

 

 

darkborg pon 1.6.2020 15:32
SuperHeroj kaže...

 

Nevjerojatno...klasicni balkanizam, nista ne znam, prebacivanje na drugog itd.

Sereš po drugima a sam si skrivio situaciju zbog koje sereš. Onda kad ti se objasni da si sam kriv, umjesto da to prihvatiš ti se opet ideš praviti pametan. Jel to taj "balkanizam" koji spominješ?

 

Dobro su ti gore napisali - kao da imaš 70 godina. Čim su mobilni podatci uključeni, promet ide, bez obzira što si ti pogasio appove itd.

Eric Prydz pon 1.6.2020 19:10

Imao sam problem s T-Comom dok sam bio na bonovima.

Problem je bio u tome što se dogodio bug u servisu koji šalje korisniku poruke sistema o svemu: od obavijesti i reklama, do upozorenja o potrošnji.

Oni tvrde da su mi poruke uredno stizale, ja da nisam dobivao poruke (zaista nisam).

Žalio se nekoliko puta da mi tehnička rješi problem, tek je nakon 3-4 tehničara stvar rješena i sve poruke koje nisam par mjeseci primao došle u nekoliko sekundi, meni pojelo pedesetak kuna.

Žalio se jer ako ne dobiješ poruku da se približavaš iskorištenosti paketa i potrošiš iznos, moraju ti refundirati.

Prvi stupanj me odbili, došlo do HAKOMa, odbili me i oni jer su zatražili očitovanje T Mobilea, ovi im javili da je sve kako oni kažu...i tu je istraga stala.

E sada, boli me ona stvar za pedesetak kuna koje nisam dobio, ali ostaje činjenica da sam očito otkrio kvar u njihovom sistemu koji postoji i danas, samo se pitam koliko računa ljudi je stradalo zbog toga...

Ono što bi volio vidjeti kako je CSI HAKOM istraživao moj slučaj jer sam više zabrinut ako organi reda ne čine ništa ili su nesposobni, nego što jedna tvrtka slučajno ili namjerno lovi u mutnom.

Reedy pon 1.6.2020 21:55
Eric Prydz kaže...
Imao sam problem s T-Comom dok sam bio na bonovima.

Problem je bio u tome što se dogodio bug u servisu koji šalje korisniku poruke sistema o svemu: od obavijesti i reklama, do upozorenja o potrošnji.

Oni tvrde da su mi poruke uredno stizale, ja da nisam dobivao poruke (zaista nisam).

Žalio se nekoliko puta da mi tehnička rješi problem, tek je nakon 3-4 tehničara stvar rješena i sve poruke koje nisam par mjeseci primao došle u nekoliko sekundi, meni pojelo pedesetak kuna.

Žalio se jer ako ne dobiješ poruku da se približavaš iskorištenosti paketa i potrošiš iznos, moraju ti refundirati.

Prvi stupanj me odbili, došlo do HAKOMa, odbili me i oni jer su zatražili očitovanje T Mobilea, ovi im javili da je sve kako oni kažu...i tu je istraga stala.

E sada, boli me ona stvar za pedesetak kuna koje nisam dobio, ali ostaje činjenica da sam očito otkrio kvar u njihovom sistemu koji postoji i danas, samo se pitam koliko računa ljudi je stradalo zbog toga...

Ono što bi volio vidjeti kako je CSI HAKOM istraživao moj slučaj jer sam više zabrinut ako organi reda ne čine ništa ili su nesposobni, nego što jedna tvrtka slučajno ili namjerno lovi u mutnom.

 Zbog ovakve stvari ići na HAKOM? Zbog 50 kn? Apsolutno ne branim HT niti bilo kojega drugog operatera, ali greške se događaju. Mora da ti je stvarno dosadno u životu dok tjeraš neku stvar od 50 kn skroz do HAKOM-a, iako, nisi sigurno nit prvi nit zadnji. Već se polako pitam dal sam ja lud u ovom našem društvu i dal ja trebam poduzimat ovako radikalne mjere zbog nekih životnih sitnica? Nemoj pričat samo o drugima i pitat se koliko je ljudi stradalo zbog toga - bullshit, ne vjerujem da te briga za druge. Ako i je masa ljudi oštećena zbog toga, vjerujem da bi se na puno više kanala već pisalo o tome.

 

Autoru teme:

Još kad roaminga nije bilo i kad su se megabajti masno naplaćivali u susjednim zemljama, slučajno sam zaboravio ostaviti mobilne uključene prilikom puta u Sloveniju i naravno signal mi se promijenio i kada sam dobio SMS da sam u drugoj zemlji bla bla bla, već ošlo sa računa prek 50 kn, šta sam trebao? Ići blatit HT po svim društevnim mrežama jer me na vrijeme nisu upozorili? Sam sam si kriv, progutaš to i vozi. Uostalom, kolege su ti sve rekle.

Eric Prydz uto 2.6.2020 12:41

@Reedy

Nije stvar u tih pedeset kuna, ali opet, zašto bi nekome poklonio tih 50 kuna? Ako dođem u trgovinu i nedostaje mi 50 kuna, hoće ih trgovac meni oprostiti? Neće pa ni ja ne želim da zaživi praksa u kojoj druga strana odmahuje rukom na svoku štetu.

Ili se dogodio bug pa bi valjda trebalo biti u interesu otkloniti ga ili svjesno varaju...u oba slučaja, najviše od svega me zanima onaj tko ih treba kontrolirati, a to je HAKOM i njihovi postupci...

Ako institucije poput HAKOMa ne funkcioniraju, onda smo u banani a to nije nikome u interesu.

miki1981 uto 2.6.2020 20:48
Reedy kaže...
Eric Prydz kaže...
Imao sam problem s T-Comom dok sam bio na bonovima.

Problem je bio u tome što se dogodio bug u servisu koji šalje korisniku poruke sistema o svemu: od obavijesti i reklama, do upozorenja o potrošnji.

Oni tvrde da su mi poruke uredno stizale, ja da nisam dobivao poruke (zaista nisam).

Žalio se nekoliko puta da mi tehnička rješi problem, tek je nakon 3-4 tehničara stvar rješena i sve poruke koje nisam par mjeseci primao došle u nekoliko sekundi, meni pojelo pedesetak kuna.

Žalio se jer ako ne dobiješ poruku da se približavaš iskorištenosti paketa i potrošiš iznos, moraju ti refundirati.

Prvi stupanj me odbili, došlo do HAKOMa, odbili me i oni jer su zatražili očitovanje T Mobilea, ovi im javili da je sve kako oni kažu...i tu je istraga stala.

E sada, boli me ona stvar za pedesetak kuna koje nisam dobio, ali ostaje činjenica da sam očito otkrio kvar u njihovom sistemu koji postoji i danas, samo se pitam koliko računa ljudi je stradalo zbog toga...

Ono što bi volio vidjeti kako je CSI HAKOM istraživao moj slučaj jer sam više zabrinut ako organi reda ne čine ništa ili su nesposobni, nego što jedna tvrtka slučajno ili namjerno lovi u mutnom.

 Zbog ovakve stvari ići na HAKOM? Zbog 50 kn? Apsolutno ne branim HT niti bilo kojega drugog operatera, ali greške se događaju. Mora da ti je stvarno dosadno u životu dok tjeraš neku stvar od 50 kn skroz do HAKOM-a, iako, nisi sigurno nit prvi nit zadnji. Već se polako pitam dal sam ja lud u ovom našem društvu i dal ja trebam poduzimat ovako radikalne mjere zbog nekih životnih sitnica? Nemoj pričat samo o drugima i pitat se koliko je ljudi stradalo zbog toga - bullshit, ne vjerujem da te briga za druge. Ako i je masa ljudi oštećena zbog toga, vjerujem da bi se na puno više kanala već pisalo o tome.

 

Autoru teme:

Još kad roaminga nije bilo i kad su se megabajti masno naplaćivali u susjednim zemljama, slučajno sam zaboravio ostaviti mobilne uključene prilikom puta u Sloveniju i naravno signal mi se promijenio i kada sam dobio SMS da sam u drugoj zemlji bla bla bla, već ošlo sa računa prek 50 kn, šta sam trebao? Ići blatit HT po svim društevnim mrežama jer me na vrijeme nisu upozorili? Sam sam si kriv, progutaš to i vozi. Uostalom, kolege su ti sve rekle.

 Ovo je po meni notorna glupost...pa to je tvojih 50 kn koje ti je netko uzeo a ti nisi dobio za njih ništa. Nek je i jedna jedina lipa, ako su ti ih uzeli zbog njihove greške, ili uzeli a nisi dobio ono što si trebao za tu lipu...zašto to pustiti? Tako da i druge firme vide da je to ok? Pa nek druge godine to tako radi 50 firmi, nek imaš njihovih 50 računa kroz godinu, pa i dalje nije ništa?

Ili ovo što kolega kaže, odi platit račun T-comu (ili bilo kome drugome), ako im daš 50 kn manje hoće li ti reći ma ok je, pokupili smo nekome drugom 50 kn a nije nas gnjavio da mu vratimo pa onda daj ti 50 kn manje pa je ok...neće, ali će te zato za 1 lipu tražiti i kamate.

Ovo sve je potpuno nevezano uz samu temu, pa sorry na offtopicu, ali ovaj boldani stav je sranje, i to je isto tako i jedan od razloga zašto nas, kao građane ove države, jebu uzduž i poprijeko već 25 godina. I naravno svake godine malo više i malo dublje...jer eto ono što smo lani probali nam je prošlo, ajmo probat slijedeće godine malo više...i tako iz godine u godinu.