toma20 pon 12.2.2018 21:39

Dali je netko imao slican problem,imam 4g ali kao da nemam neta,gasio sam mob vadio sam karticu van probao nekakva rijesenja sa tele2 stranice i nista.

Znaci upalim mobilne podatke imam 4g,ali kao da nemam neta nista ne otvara??

Najbrži pon 12.2.2018 22:11
toma20 kaže...

Dali je netko imao slican problem,imam 4g ali kao da nemam neta,gasio sam mob vadio sam karticu van probao nekakva rijesenja sa tele2 stranice i nista.

Znaci upalim mobilne podatke imam 4g,ali kao da nemam neta nista ne otvara??

 Događa se češće nego što bi trebalo, ne znam zašto jer i kod mene je tako. Na kratki period, iako piše 4G, nema uopće pristupa internetu.

picajzla0707 pon 16.7.2018 15:20

jel moguće da 3g bolje radi u zadru od 4g i to na novom mobaču

ranije sam imao samsung s5 mini i relativno mi je dobro otvaralo stranice, a povremeno zapinjanje sam tumačio starošću mobitela

 

no sad sam uzeo novu nokiu 6.1 i na 4g mi zapinje internet da je to strašno, bug forum zna trajati učitavanje i nekoliko minuta

to je za ispizdit na živce, otvorim temu i čekam, pročitam dva-tri ili jedan novi post, stavim back i opet mu treba nekad po minuta-dvije ili više da se vrati u glavni izbornik

iskustvo koje te apsolutno odbija od drkanja po netu, no maloprije sam prebacio na 3g i sad mi se čini bolja situacija, iako i tu zna zapeti

 

mišljenja? 

(i btw. isključio sam danas i neku štednju energije za chrome, možda je i to pomoglo)

flex001 pon 16.7.2018 16:21

Nije ti do mobitela, Tele2 4G mreža je preopterečena, pokučni, turisti te slabo ulaganje u infrastrukturu, ja imam pokučni u posljepodnevnim satima su brzine katastrofa, pogledaj temu Tele2 pokučni internet biti će ti sve jasnije

picajzla0707 pon 16.7.2018 16:28
flex001 kaže...

Nije ti do mobitela, Tele2 4G mreža je preopterečena, pokučni, turisti te slabo ulaganje u infrastrukturu, ja imam pokučni u posljepodnevnim satima su brzine katastrofa, pogledaj temu Tele2 pokučni internet biti će ti sve jasnije

 a majke im ga spalim, ovo je apsolutno neupotrebljivo

doduše nisam mjerio brzine, jer računam da za forum i to mobilnu verziju i ne treba bogzna kakva brzina

što bi da koristim za neke stranice s hrpom slika i videa 

 

Najbrži pon 16.7.2018 16:51
flex001 kaže...

Nije ti do mobitela, Tele2 4G mreža je preopterečena, pokučni, turisti te slabo ulaganje u infrastrukturu, ja imam pokučni u posljepodnevnim satima su brzine katastrofa, pogledaj temu Tele2 pokučni internet biti će ti sve jasnije

Istra isto katastrofa, priča mi frend zimi 100+ net, a ljeti oscilira 2~5 tokom dana da ne možeš ni 720p video gledati na youtube - iKnow jer se koristim njegov pokučni. Evo trenutni speedtest dok sam pisao ovaj post: 

ibarix čet 18.10.2018 20:08

Anđeo bez falinge 

 

"Kako nije muljaža kad deklariraju u reklamama brzine "DO" 150 MB/s"
- Sam sebi si odgovorio. DO! Nije njihova muljaža to što si ti needuciran o načinu funkcioniranja 4G-a.

"Znači, tebi nije prevara što imaš 9 MB/s ?!"
- Prvo, nije 9 MB/s nego 9 Mb/s. Nebo i zemlja. Educiraj se opet. Drugo, 9 je manje od 150 tako da nije prevara.

"Znači, oni koriste veznik "DO" da bi mogli isporučiti koliko oni hoće"
- Nema veze koliko "oni hoće isporučiti" nego koliko ima korisnika tj. koliko MOGU isporučiti na određenoj lokaciji.

"Može onda i 1 megabit (po tvojoj logici)"
- Točno.

"baš mene briga koja je "jačina signala" O tome se trebaju brinuti ONI, a ne ja."
- Arrogant and ignorant. Ubitačan kombo. Sretno ti u životu.

"kad se redi o lopovima iz Tele 2."
- Da si to vrijeme pljuvanja uložio u vlastito informiranje o načinu rada 4G-a, ne bi ni pisao ove gluparije.

ridealong pet 19.10.2018 16:18

Mreža im je preopterećena i kad god probam speedtest, u najboljem slučaju dobijem 30 megabita kada je dobar dan, a ovih dana uglavnom sve ispod 10 megabita.

 

Noćas: 9,02 megabita u downloadu i 0,08 (nula zarez nula osam) u uploadu.

 

Maloprije mjereno: 43,8 / 24,7 što je jako dobro. Ali do navečer će opet pasti kad svi dođu doma i počnu downloadat sve što postoji nemilice.

 

ridealong pet 19.10.2018 22:08
Marko :D kaže...

Kome ne valja, ima A1 i Homebox; flat preko noći, 100 GB preko dana (mjesečno).

 Kako da ne. Pa bi tako bilo najbolje uzeti sve usluge svih providera i plaćati tisuće kuna računa mjesečno jer svaki provider nekada ponudi nešto korisno (ćorava koka nabode zrno).


Ali da pohvalim Tele2. Moj HT VDSL mi radi probleme i ne mogu normalno odgledati seriju ili film putem streaminga, ali putem mobitela na Tele2 možda uspijem odgledati do kraja film koji sam počeo gledati. Za sada Tele2 fino odrađuje posao.

Anđeo bez falinge sub 20.10.2018 09:32
AF139 kaže...

8 mjeseci .................... a ja izbjegavam odgovarati na postove starije od 3 dana .

 

 

i onda kažu, ne radimo mi za Tele 2, ma nemoj mi reći 

 

nego, ovaj kolega iznad je napisao upload padne na nekih 0,08 ?????????!!!!!!!!!. pa majku mu zamislite, da ste poslovan čovjek kojemu je u tom trenu hitno u vlaku fotografirati 20 dokumenata , poslati ih u mailu kao privitak ili nešto slično a vrijeme mu a deadline mu je za 5 minuta i zbog tele 2 izgubi posao na koji je njegova firma konkurirala ?

što da on radi '

da ih tuži ? kome ?

pa zar nije pročitao ugovor do 150, dakle može biti i 0,0001 mbps dwn i o,oooooooo1 Mbps up ? upsss..aaaaa ne piše to ? zašto ?

tko mu je kriv što je u vlaku 

ljudi, nemojte zajebavati, pa oni MORAJU imati zakonski određeni minimum koji su ZAKONSKI OBAVEZNI ISPORUČITI  i nemojte lupetati o tome da "nismo pročitali ugovor i slične bedastoće"

nije broblem u tome je li tko pročitao što je 4 G ili nije. 

Juriš, ajmo sad će 5 G. jedva čekam 

 

što ne napišu u općim uvjetim da je moguće da 4 g padne nekoliko sati na skoro neupotrebljivu uslugu pa bi ljudi razmislili kod koga uzeti 4 G

4g je super, no nije normalno da ne ulažu u infrastrukturu da bi taj 4 g bio stabilan s manjim odstupanjima koja su normalna.

nije normalno da lik gore ima upload 0,08.

Anđeo bez falinge sub 20.10.2018 09:41

da je taj 4 g pouzdan ljudi pa oni bi ponudili i mobilni internet za gledanje televizije. recimo, prištekaš tri televizora s prijemnikom, imaš telefon i internet .

dakle jedan stabilni internet 60/30 i ja bih bio presretan.

riješio bih se svih kablovskih, bakrenih i inih sranja od tcoma i ostale bande.

usluga 4G je na majke mi radit će, i to je to.

ridealong sub 20.10.2018 17:28
horihoro kaže...
ridealong kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 

nego, ovaj kolega iznad je napisao upload padne na nekih 0,08 ?????????!!!!!!!!!.

 

4g je super, no nije normalno da ne ulažu u infrastrukturu da bi taj 4 g bio stabilan s manjim odstupanjima koja su normalna.

nije normalno da lik gore ima upload 0,08.

https://www.speedtest.net/result/a/4348290080

 https://www.speedtest.net/result/7732947337

 Ima i kod mene boljih rezultata s vremena na vrijeme ali je osrednjih i loših nažalost previše. Kada bih ima ovakav rezultat poput tvojeg, bio bih zadovoljan.

domac5 pet 23.11.2018 12:57

ne mozete ocekivat od ovog stabilnu brzinu kao na bakru al upravo to, za one koji na bakru ne mogu dobit preko 4 jer zive daleko od centrale a ovdje mu varira izmedu 10 i 70 onda je bolje i tih npr 10 u najgorem slucaju nego sramotnih 4 na bakru.. ja mogu na bakru dobit 50 i drzat cu se bakra jer ko zna kolko bude tele 2 korisnika u mom kraju kroz 2 godine pa onda ovakva brzina od 70 nece bit moguca

danmega pet 23.11.2018 18:30
domac5 kaže...

ne mozete ocekivat od ovog stabilnu brzinu kao na bakru al upravo to, za one koji na bakru ne mogu dobit preko 4 jer zive daleko od centrale a ovdje mu varira izmedu 10 i 70 onda je bolje i tih npr 10 u najgorem slucaju nego sramotnih 4 na bakru.. ja mogu na bakru dobit 50 i drzat cu se bakra jer ko zna kolko bude tele 2 korisnika u mom kraju kroz 2 godine pa onda ovakva brzina od 70 nece bit moguca

 varira of 0.85 do 25 u mom slučaju i često se mora resetirat uređaj da se vrati iz 0.85 u normalu

Damir22 pet 23.11.2018 18:55

Da,.vidis ovo sam i ja primjetio i poceo prakticirati maltene svakodnevno. Reset routera na tvornicke postavke "resetira" i brzinu,izgleda...jer cim mi brzina bude par kbps, reset, i odmah se vrati na neki prosjek od 20-30mbps...

Ne kuzim u cemu je fora,mozda router ili kartica nisu kako treba?