Coffee2Go sub 25.11.2017 19:01

Trenutacno koristim Tele2 Pokućni internet za sebe, kada je ponuda tek dosla u Tele2 za pokućni internet, mislio sam si da je nemoguce da ce imat tako dobru ponudu za internet to jest Download 150 MBps/Upload 50 Mbps, znao sam da nece biti tolika brzina zato jer ne zivim u centru grada, zivim malo dalje od grada ali sam idalje blizu grada, 30 minuta od grada sa busom, pa me sad zanima, jel netko vec ima pokućni internet sa nekakvim poteskocama, zato jer meni brzina varira na Download od 30-35 MBps / Upload 22 Mbps kada sam na 4G vezi, u meduvremenu mi se brzina smanjila na 0.5 MBps na Download a na upload mi je ostala ista, zna past na upload-u na 17-22 MBps (takoder na 4G vezi), samo me zanima, jel to do promjene vremena, los signal na lokaciji di zivim, problemi na tele2 serverima? Valjda mi treba bit veca nego 0.5-5 Mbps kada sam na 4G? Jel netko ima ideju koji bi problem mogao biti za lose variranje brzine? Pokuso sam promjestiti modem na drugu lokaciju u kuci.

 

 

Coffee2Go sub 25.11.2017 20:09

Procito sam sve sto nudi pokućni internet i koje su mu mane i prednosti, ali ova brzina stvarno nije uredu, ovo je losije nego T-Com flat internet koji ima brzinu 2-4 mbps, na tele2 je pala ispod 2 i ne mice se od te pozicije, mislim ocekivo sam brzine ono 10-25 na DW i UP oboje tako, nisam sumnjo da ce bit losije nego na T-Comu. 

Marko :D sub 25.11.2017 20:19

Probaj postaviti karticu u mobitel i napraviti speed test, pa vidi jel brzina veća. Ako je razlika velika, moguće je da nešto neštima s routerom. Ako nije, jedino što možeš napraviti je žaliti se Tele2 službi za korisnike. Upravo zato Tele2 ne može garantirati minimalnu brzinu.

Coffee2Go sub 25.11.2017 20:27

Probo sam vec danas to napravit, i ono bas kad sam mislio da ne moze postat gore, postalo je gore i brzina je pala ispod 1 mbps  (to je na mobitelu) i ping mi je bio veci takoder oko 33 ms, inace mi je na modemu oko 13-15 ms, pa stvarno neznam. vec sam razgovaro sa njima preko sluzbe sa korisnika, bio sam tamo vec, covjek je uzeo sim karticu gurno ju je u svoj isti modem pokucnog interneta, njemu je bilo oko 100 mbps minimalno, i danas sam takoder razgovaro sa sluzbom za korisnike preko fejsa, i oni su mi rekli da probam sa antenom, vec sam mislio da probam kupit antenu, ali logicki to pojacava signal ali ne brzinu, pa neznam sad sta da radim 

dalu čet 7.6.2018 09:13

Koliko ti pise "dBm"?

 

Kod mene je trenutno -92 i opcenito -90 do -95.

Kad su zatvorena vrata moze biti i -110

 

Trenutno je brzina oko 50/20

 

A ovih dana cu kupiti antenu, i naso sam mesto gde lovim -72 dBm

Samo je problem namontirati tu antenu :D

 

Ako netko zna poduzece u Rijeci koje to radi (prodaja i montaza antene), neka mi se javi privatnom porukom.

jojo_surf čet 14.6.2018 19:49
dalu kaže...

Koliko ti pise "dBm"?

 

Kod mene je trenutno -92 i opcenito -90 do -95.

Kad su zatvorena vrata moze biti i -110

 

Trenutno je brzina oko 50/20

 

A ovih dana cu kupiti antenu, i naso sam mesto gde lovim -72 dBm

Samo je problem namontirati tu antenu :D

 

Ako netko zna poduzece u Rijeci koje to radi (prodaja i montaza antene), neka mi se javi privatnom porukom.

 Meni je -58 dBm => http://prntscr.com/jv0n3u

A ovo rezultat => http://www.speedtest.net/result/7393683588

Katastrofa :D