Marko :D čet 2.8.2018 19:35
Milka30 kaže...
Marko :D kaže...

Izmjeri brzinu preko slijedećih servisa:

 

Javi rezultate. 🙂

Loše je to!

Graf s nPerf ti sve objašnjava. Na mobilnom internetu brzina jako varira, to jest, nije stabilna kao na fiksnom internetu. U jednom trenutku možeš imati 100 Mb/s, a u drugom jedva 10. Razlog smo ovdje više puta spomenuli; svi korisnici spojeni na jednu baznu stanicu dijele 150 Mb/s. Ako netko "vuče" previše interneta, drugi korisnici spojeni na tu baznu stanicu će ispaštati sa sporim internetom. Jednostavnije rečeno, ako netko skida torrent, gleda IPTV u HD-u i sl. ti ćeš ispaštati i tebi će internet biti sporiji; isto vrijedi i za tebe, ako ćeš raditi isto onda će drugi ispaštati. To ti je tako, tako funkcionira mobilna tehnologija i tu se ništa ne može učiniti. Može se jedino povećati broj baznih postaja (što je dosta skupo, ali i planirano) i povećati brzinu interneta (što Tele2, koliko mi je poznato, trenutno nije u mogućnosti; ima neke veze s dodijeljenim frekvencijama, ali u to se ne razumijem pa ne mogu o tome govoriti).

 

Ja imam fiksni internet i usporedi moj graf sa svojim. Na slici se vidi kako je kod mene brzina konstantna i da nema nekih velikih varijacija, dok se kod tebe vidi upravo suprotno; brzina preuzimanja pada i raste. Upravo zato i govorimo da je fiksni internet bolji od mobilnoga, te uvijek preporučujemo, da ako imaš pristup fiksnom internetu (pa makar i preko bakrene parice), da radije uzmeš njega nego mobilni internet. Mobilni internet je koristan u selima jer nemaju puno korisnika (pa samim time nema tko ni preopteretiti mrežu), a i imaju lošiju infrastrukturu, pa im je mobilni internet slamka spasa ako žele brz internet.

horihoro čet 2.8.2018 19:38
Milka30 kaže...
horihoro kaže..

 Probaj preko mob aplikacija Network cell info provjerit doma ikod susjeda kolki je ssnr rsrq to ti najvise igra ulogu

Susjed mi je na moru,tako da ne mogu provjeriti njegovu mrezu,ali moja kaze da je:

RSRQ      -14

RSSNR     -20.0

RSRP      -105

ASU       36

 Podaci su ti katastrofa RSSNR bar preko 10 RSRQ -5

Milka30 čet 2.8.2018 19:54
Marko :D kaže...

Graf s nPerf ti sve objašnjava. N................

Jbg,nemam "žice",novo naselje,pređgrade Sl.Broda,niti ceno ikada imati...mozda prije izbora..tko zna .

Tek od jucer me je ping poceo zajebavati,ali inace nisam imao problema-do sada definitivno imam najbolji internet(a bio sam na max 0.70 Mbs).

Zivcira me sto znam da mogu bolje,jer to vidim na rezultatima drugih korisnika u okolici!

horihoro kaže...

 Podaci su ti katastrofa RSSNR bar preko 10 RSRQ -5

I šta sada da radim sa tim podacima?

Imam li pravo da se žalim?

Definitivno cu otici sutra u Tele 2 i traziti novu sim karticu,ako bude opet tako sporo,rekla mi je da se obavezno javim!

Ova teta iz korisnicke podrske je vidjela da sam ja na idealnoj poziciji naspram repetitora i da taj repetitor uopce nije opterecen(nema puno korisnika),cude ju moji rezultati!

 

Marko :D čet 2.8.2018 20:08

Ima li tvoj susjed isti router kao i ti? Ako da, a problem nije u SIM kartici, moguće da nešto u postavkama routera nije dobro namještenob ili da je signal jednostavno slab. Svakako probaj premještati router na više lokacija u kući da vidiš gdje imaš najbolji signal i tamo probaj napraviti test.

Milka30 čet 2.8.2018 20:31
Marko :D kaže...

Ima li tvoj susjed isti router kao i ti? Ako da, a problem nije u SIM kartici, moguće da nešto u postavkama routera nije dobro namještenob ili da je signal jednostavno slab. Svakako probaj premještati router na više lokacija u kući da vidiš gdje imaš najbolji signal i tamo probaj napraviti test.

Isti router ima susjed i isto nista nije prckao po postavkama!

Eh sada signal.......Na routeru je uvjek pun,u postavkama sam gledao i ne mogu naci,jacinu/kvalitetu signala,tako nesta.Non-stop mi je na 4G!

Prije par mjeseci sam priupitao tehnicarku Tele 2 kako da pojacam tu brzinu,ona mi je rekla da ustekam najobicniju antenu (riblju kost),prije no sto se odlucim za kupovinu ikakve antene-pa da onada vidim!

No ovaj router ima dva utora za antene i premali su za standardni uštek(u biti to je standard za wifi antene uštek,ali ja ga kao prvo nemam,kao drugo nije mi se dalo zajebavati sa time).

 

horihoro čet 2.8.2018 20:32
Milka30 kaže...
Marko :D kaže...

Graf s nPerf ti sve objašnjava. N................

Jbg,nemam "žice",novo naselje,pređgrade Sl.Broda,niti ceno ikada imati...mozda prije izbora..tko zna .

Tek od jucer me je ping poceo zajebavati,ali inace nisam imao problema-do sada definitivno imam najbolji internet(a bio sam na max 0.70 Mbs).

Zivcira me sto znam da mogu bolje,jer to vidim na rezultatima drugih korisnika u okolici!

horihoro kaže...

 Podaci su ti katastrofa RSSNR bar preko 10 RSRQ -5

I šta sada da radim sa tim podacima?

Imam li pravo da se žalim?

Definitivno cu otici sutra u Tele 2 i traziti novu sim karticu,ako bude opet tako sporo,rekla mi je da se obavezno javim!

Ova teta iz korisnicke podrske je vidjela da sam ja na idealnoj poziciji naspram repetitora i da taj repetitor uopce nije opterecen(nema puno korisnika),cude ju moji rezultati!

 

 Probaj ruter premjestat i da taj ssnr bude bar oko 10 rsrq -5 Tele2 tu nemoze nist jednostavno nesto smeta kad dode susjed provjeri te parametre kod njega sigurno su dobri ako je brzina 70 mbs

horihoro čet 2.8.2018 21:24
horihoro kaže...
Milka30 kaže...
Marko :D kaže...

Graf s nPerf ti sve objašnjava. N................

Jbg,nemam "žice",novo naselje,pređgrade Sl.Broda,niti ceno ikada imati...mozda prije izbora..tko zna .

Tek od jucer me je ping poceo zajebavati,ali inace nisam imao problema-do sada definitivno imam najbolji internet(a bio sam na max 0.70 Mbs).

Zivcira me sto znam da mogu bolje,jer to vidim na rezultatima drugih korisnika u okolici!

horihoro kaže...

 Podaci su ti katastrofa RSSNR bar preko 10 RSRQ -5

I šta sada da radim sa tim podacima?

Imam li pravo da se žalim?

Definitivno cu otici sutra u Tele 2 i traziti novu sim karticu,ako bude opet tako sporo,rekla mi je da se obavezno javim!

Ova teta iz korisnicke podrske je vidjela da sam ja na idealnoj poziciji naspram repetitora i da taj repetitor uopce nije opterecen(nema puno korisnika),cude ju moji rezultati!

 

 Probaj ruter premjestat i da taj ssnr bude bar oko 10 rsrq -5 Tele2 tu nemoze nist jednostavno nesto smeta kad dode susjed provjeri te parametre kod njega sigurno su dobri ako je brzina 70 mbs

 Trenutna kod mene 21.25

http://www.speedtest.net/result/7521211458

Milka30 sub 4.8.2018 16:32

Kod mene je ok.

Bio sam danas u Tele 2 centru i cim sam spomenuo ping,momak je potvrdio da treba mjenjati sim karticu!

Zamjenio sam karticu i nisam primjetio nekakav pomak u brzini down/upl,ali ping je 20-tak i cjeli dan nije bilo problema.

Milka30 sub 4.8.2018 18:04
Marko :D kaže...

Jesi probao premiještati router i mjeriti brzine?

Jesam....u biti koliko sam mogao(organicen sam duzinom kabla),nista,sve je to isti k...  signal je pun,a brzina takva kakva je!

Ma zvati cu sluzbu,neka mi daju novi router!

 

moordrak pet 10.8.2018 21:03

Opet su nešto u*rali. Evo od danas PS4 pro javlja grešku The router in use might not support IP packet fragmentation... I uredno stavlja kod testiranja NAT type 3. Za one koji neznaju, mrežno igranje je skoro nemoguće kod ovakvog tipa NAT-a.  Nitko ništa nije dirao na mojoj opremi, a ovi u korisničkoj podršci se prave grbavi. 

 Port forwardnig i sve ostale fore otvaranja ulaznih i izlaznih portova NE RADE. Isprobano na dva različita modema.