Halthior pon 19.10.2020 23:41
ranko091 kaže...
Cansee kaže...

 

pa ti onda nemaš šta razmišljati, optika je mama. Blago ti se.

 

sve je to lijepo vidjet na stupu. ali dok mi ne uvedu optiku do kuće ništa od veselja. a znam da nigdje centrale nema u krugu od 2 km. tj točno znam di su centrale ostale. a kad će doć centrala nemam pojma a koga pitat kad će doć još manje. :D

 

a do ljeta se možda preselim u još veću vukohebinu... tako da sam opet na nuli... :D

 

Ovdje možeš vidjeti gdje planiraju staviti optičke centrale i kuda sve planiraju povući optiku:

http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/InteraktivniPreglednik#sthash.kFWYf6BH.dpbs


Nisam uspio shvatiti kako da vidim postojeću mrežu doduše.

Chagljotaurus uto 20.10.2020 00:16
M3d0 kaže...
Pozz. Evo i ja danas prešao sa tele2 na A1. Inace koristim iptv i od 15.10. mi iptv ne radi preko tele2 pokucnog. Probao sam sve i svasta i jednostavno ne radi. A i srezali su ga na 200gb i nitko mi nista nije javio.

 Trebo si iptv prebacit na 360p rezoluciju, to je preporucena rezolucija od strane tele2 strucnjaka, idealna za 2Mbps. Ali samo na jednom uredjaju.

GrimReaperKC uto 20.10.2020 09:29

meni jutros 130mbita, 35 upload.

 

inace je bilo oko 60-80.

 

jos nek pređe dio ekipe i nek vrate 1tb ili bar 500gb i ja presretan.

 

jučer je i toranj postavljen 400m od mene u polje, neznam čiji je morat cu vidit..

 

do sad najblizi u svakom smjeru su bili po 2.5km

srcipesak uto 20.10.2020 11:06
Cansee kaže...

Svjetlosna brzina neopterećenog Tele2 mobilnog interneta. Dobro da su otjerali ovu gamad koja potroši 900 Gb mjesečno

 Bez podataka o signalu možemo samo gatati iz kave u čemu je kvaka. Plus, mjeriš s telefona ;)

Cansee uto 20.10.2020 11:18
srcipesak kaže...
Cansee kaže...

Svjetlosna brzina neopterećenog Tele2 mobilnog interneta. Dobro da su otjerali ovu gamad koja potroši 900 Gb mjesečno

 Bez podataka o signalu možemo samo gatati iz kave u čemu je kvaka. Plus, mjeriš s telefona ;)

 

to mi je od mobitela internet. očekivao sam da kad već smanjuju taj pokućni 4g da će to dobro utjecati i na 4g na mobitelu. Brzina mi je bila katastrofa, ništa nije učitavalo i onda odem na speedteset kad imam šta vidjeti

DDavorin uto 20.10.2020 14:41
GrimReaperKC kaže...

meni jutros 130mbita, 35 upload.

 

inace je bilo oko 60-80.

 

jos nek pređe dio ekipe i nek vrate 1tb ili bar 500gb i ja presretan.

 

jučer je i toranj postavljen 400m od mene u polje, neznam čiji je morat cu vidit..

 

do sad najblizi u svakom smjeru su bili po 2.5km

To i vizuelno već vidiš a detaljno cellmapper

Gale92 uto 20.10.2020 21:51
DDavorin kaže...

 A šta je sa optikom jel došla do tebe?

 Evo baš jučer sad uživam na 200/100 brzini al i čekam podizanje na 500/250

 

Sad će me mnogi pitati što će mi više TELE2 ili A1 a odgovor je preko ljeta i gostiju,......

Chagljotaurus čet 22.10.2020 16:16
Winksy kaže...

3. godina da sam na Tele2 pokucnom, nisam pod ugovorom tako da nema sanse da ostajem. Ima li A1 nekakav probni rok ako se bez ugovora uzima buduci da je taj ruter isto u igri, da ne srljam na slijepo.

 Ima, ali moras svakako kupit router za 389kn. Nakon toga imas 14 dana, ako odustanes ti vrate tu lovu nazad

agramTango pet 23.10.2020 00:58
Chagljotaurus kaže...
Winksy kaže...

3. godina da sam na Tele2 pokucnom, nisam pod ugovorom tako da nema sanse da ostajem. Ima li A1 nekakav probni rok ako se bez ugovora uzima buduci da je taj ruter isto u igri, da ne srljam na slijepo.

 Ima, ali moras svakako kupit router za 389kn. Nakon toga imas 14 dana, ako odustanes ti vrate tu lovu nazad

 Meni je agentica preko telefona rekla da ne moraš

BMT pet 23.10.2020 07:58
agramTango kaže...
Chagljotaurus kaže...
Winksy kaže...

3. godina da sam na Tele2 pokucnom, nisam pod ugovorom tako da nema sanse da ostajem. Ima li A1 nekakav probni rok ako se bez ugovora uzima buduci da je taj ruter isto u igri, da ne srljam na slijepo.

 Ima, ali moras svakako kupit router za 389kn. Nakon toga imas 14 dana, ako odustanes ti vrate tu lovu nazad

 Meni je agentica preko telefona rekla da ne moraš

Ako si novi korisnik, moraš, ako si postojeći, ne moraš.

Gale92 pet 23.10.2020 12:31
dimax kaže...

Ja sam račune dobivao preko maila dok sam bio na teletini, s obzirom da nisam više njihov korisnik, u srijedu su mi ugasili broj, kako ću sada dobiti račun za 10 mj

 posljednji račun dolazi na kućnu adresu...... tako si rekli meni a meni je također ovaj za 10/2020 zadnji...

game789 pet 23.10.2020 13:58

Da li se moze otkazati trenutna pretplata (jos par mjeseci traje vazeci ugovor) na račun smanjivanja prometa na 200 gb? Temeljem kojeg pravnog članka da bude valjano i opravdavajuće otkazivanje pretplate između mene i njih? hvala!

Gale92 pet 23.10.2020 18:02
game789 kaže...

Da li se moze otkazati trenutna pretplata (jos par mjeseci traje vazeci ugovor) na račun smanjivanja prometa na 200 gb? Temeljem kojeg pravnog članka da bude valjano i opravdavajuće otkazivanje pretplate između mene i njih? hvala!

 može se (do 01.01.2021) daju mogućnost raskida bez dodatnih troškova....

Tocilo uto 27.10.2020 09:25



Imate T-com-ovu unlimited tarifu,gdje tek nakon potrosenih 200GB moraš poslat SMS poruku,i onda svako 50GB.Stim dok ne pošalješ poruku idalje imaš 4mb/s brzinu.
Ja je sad koristim kao alternativu teletovom pokućnom internetu.


agramTango uto 27.10.2020 12:27
Tocilo kaže...


Imate T-com-ovu unlimited tarifu,gdje tek nakon potrosenih 200GB moraš poslat SMS poruku,i onda svako 50GB.Stim dok ne pošalješ poruku idalje imaš 4mb/s brzinu.
Ja je sad koristim kao alternativu teletovom pokućnom internetu.

 Ako je na mobitelu to je recept za skuriti mobitel tj. bateriju mobitela.

komarson uto 27.10.2020 19:51

Poštovani,
odgovorili smo na Vaše pitanje postavljeno na stranicama HAKOM-a.

Poštovani,

u konkretnom slučaju možete od Tele2 zatražiti raskid ugovora bez naplate naknade za prijevremeni raskid. Ukoliko Vam Tele2 isti ne odobri, potrebno da podnesete prigovor Tele2. Navedeno iz razloga jer HAKOM može ispitati prigovor pojedinog korisnika i donijeti odluku u sporu tek nakon dovršenog postupka pred operatorom po proceduri koja je propisana Zakonom o elektroničkim komunikacijama. Detaljne informacije o navedenom postupku možete naći na poveznici https://www.hakom.hr/default.aspx?id=127). HAKOM će tada, temeljem relevantne dokumentacije (vašeg zahtjeva, dokumentacije koju ste dostavili jer je smatrate važnom za nastali slučaj, očitovanja operatora…) donijeti odgovarajuću odluku u vezi Vašeg prigovora.

S poštovanjem,

HAKOM