horihoro uto 30.6.2020 14:38
deepshitcro kaže...
Kod mene nestane mreze svima u susjedstvu na tele2 pokucnom kada bude jaca kisa i vjetar, svaki put zovem nakon sat-dva i razlog je: tehnicke poteskoce... :D

Jucer jaki vjetar i kisa i radi sve savrseno 3km od bazne silos Vtc uz antene Iskra p56.

Nesjecam se kada zadnji put da je nestalo kompletno usluge

Gale92 sri 1.7.2020 10:44

Ekipa pošto sam nedavno produžio UO na Tele 2 pokućni te dobio huawei b525 i uz njega i novu SIM KARTICU. Jčer gledam dolazi pošta od TELE2 i u nutra još jedna SIM kartica.

Dali nju mogu baciti ili da ih zovem prije?

robogo sri 1.7.2020 13:04

Nazovi i provjeri da nije slučajno napravljena nova linija umjesto produljenja. Provjeri ugovor, na njemu mora pisati pretplatnički broj. Ako je isti kao i broj što si do sada koristio, onda je sve OK. Ako je različit, onda je nova linija u pitanju.

Dogodi se, ne bi trebao bit prevelik problem za riješiti. Ako se i ne može riješiti, vratiš nazad unutar 14 dana i to je to.

Gale92 sri 1.7.2020 22:23
robogo kaže...
Nazovi i provjeri da nije slučajno napravljena nova linija umjesto produljenja. Provjeri ugovor, na njemu mora pisati pretplatnički broj. Ako je isti kao i broj što si do sada koristio, onda je sve OK. Ako je različit, onda je nova linija u pitanju.

Dogodi se, ne bi trebao bit prevelik problem za riješiti. Ako se i ne može riješiti, vratiš nazad unutar 14 dana i to je to.

 zvao, rekli da su greškom poslali sim karticu pa da samo zanemarim

ED63 uto 7.7.2020 00:12

evo ak nekog slucajno zanima:

ruter huawei B315s-22

zaboravio platit racun i iskopcali me taman prije praznika i produzenog vikenda 20-21-22.6.

reko dok uplatim i to prodje, nece me ukopcat do kraja tjedna

pa uzo back up- A1 turisticku sim karticu, 80 kn sa 75 kn skinutih za 20 giga za tjedan dana

aktiviral prek sluzbe za korisnike

stavio sim u POKUCNI huawei B315s-22

sjedi-pali - vozi

sve radi bez ikakvih podesavanja

ne kuzim se u agregacije i ostalo, samo ustekam

i radilo je

posle sam vratil T2 karticu i isto radi

 

i evo sad na cresu, i brzine su cak bolje nego u zagrebu i slavonskom brodu, ima turista al ne puno

45 DL / 30 UL, ping 20 (Tele2)

ja zadovoljan

Z004 pet 17.7.2020 18:18

...tele2 pokućni routeri zte mf286r:

 

download 30

upload 47

ping 58

-89 dBm

piše u routeru da je LTE+ vrsta mreže

 

u 18,00 sati

 

jel bi bilo bolje sa krovnom antenom ili je to maksimum koji mogu postići ?

 

sa mobitelom mi brzine na 4g+  idu do 100 na istom mjestu u kući !!!

 

zbog čega je takva razlika ?

DDavorin ned 19.7.2020 13:24
Z004 kaže...

...tele2 pokućni routeri zte mf286r:

 

download 30

upload 47

ping 58

-89 dBm

piše u routeru da je LTE+ vrsta mreže

 

u 18,00 sati

 

jel bi bilo bolje sa krovnom antenom ili je to maksimum koji mogu postići ?

 

sa mobitelom mi brzine na 4g+  idu do 100 na istom mjestu u kući !!!

 

zbog čega je takva razlika ?

sim staviš iz routera u mob?

R36 pon 20.7.2020 10:47

Ekipo pomoć...

 

Daj mi recite koja je aplikacija najbolja za provjeru na koju antenu se spaja hombox ili pokućni.

 

Bliža obitelj će iznajmit kući i sad trebam provjerit koji od tri naša operatera ima na tom mjestu najbolji bežićni internet., pa bi preko aplikacije probao naći tko od njih ima antenu najbliže njihovoj kući.

ED63 pon 27.7.2020 22:28
Z004 kaže...

...tele2 pokućni routeri zte mf286r: download 30, upload 47

piše u routeru da je LTE+ vrsta mreže

sa mobitelom mi brzine na 4g+  idu do 100 na istom mjestu u kući !!!

zbog čega je takva razlika ?

 pisali smo vec o tome tu:

pokucni je sa brojem ogranicen na podatkovnu tarifu, brzina ovisi o ruteru i antenama, i NEMOZE ic u 4G / LTE + roaming

dok telefon sa govornom tarifom plus net moze u slucajevima slabijeg signala moze prebacit se na t-kom mrezu kroz nacionalni roaming i onda je i internet brzi zbog bolje infrastrukture i manje opterecene mreze, i vjerojatno je telefon sa brzom net konekcijom

 

ruteri koji su javno dostupni prek tele 2 su po brzini ograniceni( mislim da cat 6 je maksimum u ponudi) da nebi dodatno zagusivali mrezu, pa moras kak je kolega reko uzet neki ruter izvana kaj ima sve te agregacije signala dostupne da ti radi brze

i taj nacionalni roaming je iskljucen za podatkovne tarife 4G, a moze se prebacit na 3G di je mreza manje opterecena a samim tim je i sporija

 

i ako hoces pravi test, prvo probaj na pokucnom a onda istu sim karticu stavi u mob pa usporedi, jer ak usporedjujes podatkovnu i glasovnu tarifu, ko da usporedjujes jabuke i kruske

nadam se da sam pomogo

DuxCro sub 1.8.2020 09:17

I koji router onda uzeti za Pokućni? Imam Huawei B315. Kupio za keš u TELE 2 prije nekoh 3.5 godina. Signal je dobar. Bazna stanica blizu. Brzine variraju jako.  Koliko vidim tu po komentarima, mogu se uzeti neki koji nisu u TELE 2 ponudi ali radit će sa TELE 2. Kako to funkcionira? Samo prebecim SIM karticu u taj novi router koji nije TELE 2 brendiran ili treba njih kontaktirati da omoguće spajanje sa tim novim routerom?

Eyekool sri 5.8.2020 17:53

Ja za to koristim Pulse SMS: https://play.google.com/store/apps/details?id=xyz.klinker.messenger&hl=en

 

Unutar aplikacije ideš na Settings -> Advanced Features -> Auto Replay Configuration -> Create a New Auto Replay -> tu odabereš stavku Contact i upišeš 13880 a pod "Response" upišeš Nastavi.

 

Pokušao sam koristiti i neku aplikaciju za automatizacija s gotovi predloškom (ne mogu se sjetiti koju točno) ali nije radilo, a sam nisam uspio složiti. 

Pulse mi se pokazao kao najbolje rješenje. 

dennocro sri 5.8.2020 20:32
Eyekool kaže...

Ja za to koristim Pulse SMS: https://play.google.com/store/apps/details?id=xyz.klinker.messenger&hl=en

 

Unutar aplikacije ideš na Settings -> Advanced Features -> Auto Replay Configuration -> Create a New Auto Replay -> tu odabereš stavku Contact i upišeš 13880 a pod "Response" upišeš Nastavi.

 

Pokušao sam koristiti i neku aplikaciju za automatizacija s gotovi predloškom (ne mogu se sjetiti koju točno) ali nije radilo, a sam nisam uspio složiti. 

Pulse mi se pokazao kao najbolje rješenje. 

 jel postoji nesto za router da tako salje, da se ne moras spajati stalno i slati rucno poruke?