Tableti

Koji tablet da uzmem?

acmilan2 ned 27.11.2022 09:23

Pozdrav. Tast mi trazi neki tablet koji bi koristio za mbanking aplikacije, za neko pretraživanje, gledanje nekih videa na YouTubeu i tako. Laptop kaze da mu je prevelik i da zeli bas neki tablet, sad koliko ja kuzim, bolje bi bilo gledati sto bolji CPU i sto vise RAM-a da mu radi sto fluidnije + ako bude sto visa rezolucija za bolju sliku.

 

Ima li sto pametno da se nudi do 1000-1200kn?

Moze se i iz Njemacke ako ima tamo bolja ponuda, do cca 150-160€

Gledao sam amazonove tablete, kakvi su oni?

 

EDIT: vidim da su ovi amazonovi zapravo nesto kao kindle, vise za citanje e-books i slicno.

 

Blackview Tab 12, Samsung Galaxy Tab A8, Lenovo Tab M10 3.gen, Lenovo Tab K10 za sad pronalazim do tih para kao nesto najbolje. Jesam li u pravu?

crodrot ned 27.11.2022 14:49

Ja sam narucio Blackview tab 13 i tipkovnicu za njega. Vidit cu kakav je kad dode, tu sam postavio pitanje ali niko nije odg. Malo je preko tvog budzeta al mislim da je isplativo. Ima 6 gb rama softverski prosirivo na 10 ja mislim. Svi ostali u tom ramgu imaju uglavnom 4 gb

acmilan2 ned 27.11.2022 16:49

Uzeo sam na kraju samsungov galaxy a8 3/32GB sa ovog linka, cini mi se da ce biti dovoljan za njega, a on je i sam rekao kako je prije imao samsung neki stariji model i bio zadovoljan pa reko za iznenadjenje, novi ovaj ce biti ja mislim dobar + ubacim neku 128/256GB microSD karticu i cao.

kaw_liga pon 28.11.2022 19:29

Može preporuka za tablet starcima ono osnovno viber,mail,surf...1500kn može više,manje

 

Koliko vidim ovaj gore Samsung Galaxy A8 je jeftiniji preko Alija za 40tak eur ali dostava ubija pa dodje ista cijena kao u Hr....jel to best buy po toj cijeni?

MedO1337 sub 3.12.2022 23:29

Jel se može nešto do 2000 kuna uzeti (može i rabljeno) za isključivo gledanje sadržaja i lagani surf?

Dakle, nikakav gejming, samo Netflix, YouTube i eto tu i tamo Bug forum i slično.

Htio bih Xiaomi Pad 5, ali izlazi iz budžeta, a rabljenih - nema. Ciljam stoga na neke druge, manje popularne brendove.

SaintGriz ned 4.12.2022 14:11
MedO1337 kaže...
Jel se može nešto do 2000 kuna uzeti (može i rabljeno) za isključivo gledanje sadržaja i lagani surf?

Dakle, nikakav gejming, samo Netflix, YouTube i eto tu i tamo Bug forum i slično.

Htio bih Xiaomi Pad 5, ali izlazi iz budžeta, a rabljenih - nema. Ciljam stoga na neke druge, manje popularne brendove.

 Ja sam uzeo Amazon Fire HD 10 obični za 70 eura, i to onaj s reklamama na lock screenu jer je jeftiniji, a to se lako riješi s onim alatićem za 2 minute

MedO1337 ned 4.12.2022 14:19

Zanimljiv mi je taj Amazonov, pogotovo za cijenu...

A kako se čini Xiaomijev novi Redmi Pad? Na papiru izgleda okej, nudi 90-hercni zaslon što je ispred konkurencije u tom rangu do 2000 kuna. Samo je misterija jel Netflix pokreće u Full HD-u, recenzenti to uopće ne spominju

Widowmaker ned 4.12.2022 17:41
MedO1337 kaže...
Zanimljiv mi je taj Amazonov, pogotovo za cijenu...

A kako se čini Xiaomijev novi Redmi Pad? Na papiru izgleda okej, nudi 90-hercni zaslon što je ispred konkurencije u tom rangu do 2000 kuna. Samo je misterija jel Netflix pokreće u Full HD-u, recenzenti to uopće ne spominju

 Ide Netflix u Full HD, imaš u ovom videu od 1:25

 

https://youtu.be/2R7vE3ZqRd8?t=85

Prigor ned 8.1.2023 10:07

Pozdrav,

molio bih preporuku za tablet koji bi koristila starija osoba isključivo za čitanje (večernji, jutarnji, njuškalo).

Znači potpuno nezahtjevan korisnik kojem je bitnije da slova na ekranu budu čitka nego snaga procesora.

Eh da, i što jeftinije to bolje, a opet ne bih htio da zbog parsto kuna tablet bude neupotrebljiv.

 

Unaprijed hvala

Dud ned 8.1.2023 10:31
Prigor kaže...

Pozdrav,

molio bih preporuku za tablet koji bi koristila starija osoba isključivo za čitanje (večernji, jutarnji, njuškalo).

Znači potpuno nezahtjevan korisnik kojem je bitnije da slova na ekranu budu čitka nego snaga procesora.

Eh da, i što jeftinije to bolje, a opet ne bih htio da zbog parsto kuna tablet bude neupotrebljiv.

 

Unaprijed hvala

 Priključujem se pitanju. I zanima me rade li ikako oni tableti sa 2gb rama, zašto sad i jeftini mobiteli imaju 4gb a tablete rade sa 2gb ili čak 1gb?

mzopg ned 8.1.2023 16:21
Dud kaže...
Prigor kaže...

Pozdrav,

molio bih preporuku za tablet koji bi koristila starija osoba isključivo za čitanje (večernji, jutarnji, njuškalo).

Znači potpuno nezahtjevan korisnik kojem je bitnije da slova na ekranu budu čitka nego snaga procesora.

Eh da, i što jeftinije to bolje, a opet ne bih htio da zbog parsto kuna tablet bude neupotrebljiv.

 

Unaprijed hvala

 Priključujem se pitanju. I zanima me rade li ikako oni tableti sa 2gb rama, zašto sad i jeftini mobiteli imaju 4gb a tablete rade sa 2gb ili čak 1gb?

Zašto bi uopće razmatrao tablete sa 1GB ili 2GB kad već za 1000kn imaš modele sa 6GB, a za 1500kn se može naći odličan tablet sa 8GB RAMa?

 

Koji su to uopće modeli sa 1/2GB RAMa? Vidim da ima u ponudi Alcatel za 500kn, 1GB RAMa i 16GB ROMa, ako na to misliš moj savjet ti je bježi od toga, to je samo problem.

 

1000kn je nekakva početna cijena za upotrebljiv tablet, sve ispod toga su uglavnom igračke koje mogu poslužiti maloj djeci za nekakvo osnovno igranje nezahtjevnih igrica.

Nemo nemo pet 13.1.2023 14:45
mzopg kaže...
Dud kaže...
Prigor kaže...

Pozdrav,

molio bih preporuku za tablet koji bi koristila starija osoba isključivo za čitanje (večernji, jutarnji, njuškalo).

Znači potpuno nezahtjevan korisnik kojem je bitnije da slova na ekranu budu čitka nego snaga procesora.

Eh da, i što jeftinije to bolje, a opet ne bih htio da zbog parsto kuna tablet bude neupotrebljiv.

 

Unaprijed hvala

 Priključujem se pitanju. I zanima me rade li ikako oni tableti sa 2gb rama, zašto sad i jeftini mobiteli imaju 4gb a tablete rade sa 2gb ili čak 1gb?

Zašto bi uopće razmatrao tablete sa 1GB ili 2GB kad već za 1000kn imaš modele sa 6GB, a za 1500kn se može naći odličan tablet sa 8GB RAMa?

 

Koji su to uopće modeli sa 1/2GB RAMa? Vidim da ima u ponudi Alcatel za 500kn, 1GB RAMa i 16GB ROMa, ako na to misliš moj savjet ti je bježi od toga, to je samo problem.

 

1000kn je nekakva početna cijena za upotrebljiv tablet, sve ispod toga su uglavnom igračke koje mogu poslužiti maloj djeci za nekakvo osnovno igranje nezahtjevnih igrica.

 "kad već za 1000kn imaš modele sa 6GB, a za 1500kn se može naći odličan tablet sa 8GB", može prijedlog?