Stanovanje

Usisavači. O da, USISIVAČI :)

x360gamer pet 7.1.2022 08:45

Ekipa, dilema.
Mali stan, 40m2, 80% laminata 20% pločice.
Za sad imam neki bežični usisivač gorenje od 12V baterije i ne pretjerano jak i zadovoljan sam.
Napravi posao.

Sada bi uzeo ipak nešto bolje, te gledam nešto do 1500 kn.
Jimmy od Xiaomia su do te cijene koliko čitam najbolji?
Također, vidim da je G10 pro Xiaomi na 1900 kn snižen na mi shopu hr.
Teoretski bi se mogao protegnuti na taj iznos, ako stvarno vrijedi?
Definitivno bude overkill, ali neću mijenjati usisavač idućih nekoliko godina sigurno.
Čak i Jimmy Vs85 pro gledam.
Toliko snage mi definitivno ne treba, ali privlače me brojni nastavci.
G10 pro me privlači brisanje podova.
Ne znam koliko je to sad dobro izvedeno? Kao mop - bolje/lošije?

Kažem, volio bih ostati do 1500 kn, ali ako vrijedi potegnuti do 2k kn, može.
Gledam i Jimmy jv65 koji ima funkciju također brisanja podova.
Privlači me ta funkcija, a opet, ne znam koliko je zgodno u praksi u odnosu na papiru?

5220 pet 7.1.2022 09:12

Imas G10 pro ispod 1600 kn po raznim ducanima, pogledaj na nabava.com

Ja sam ga nedavno kupio za 1427 kn na Bazzar.
Sto se tice tog mopa, mislim da to necu nikad koristiti. Nema mi to smisla. Bar ne na ovaj nacin kako je to izvedeno na ovom i slicnim usisavacima.

Edit: vidim da su sad opet digli cijene. Zadnjih.mjesec dana je bio po raznim ducanima na akciji ispod 1600 kn. Eto cak bio za 1427 na bazzar.com
Vjerojatno ce opet bit neka akcija uskoro.

x360gamer pet 7.1.2022 10:40
5220 kaže...
Imas G10 pro ispod 1600 kn po raznim ducanima, pogledaj na nabava.com

Ja sam ga nedavno kupio za 1427 kn na Bazzar.
Sto se tice tog mopa, mislim da to necu nikad koristiti. Nema mi to smisla. Bar ne na ovaj nacin kako je to izvedeno na ovom i slicnim usisavacima.

Edit: vidim da su sad opet digli cijene. Zadnjih.mjesec dana je bio po raznim ducanima na akciji ispod 1600 kn. Eto cak bio za 1427 na bazzar.com
Vjerojatno ce opet bit neka akcija uskoro.

 Hvala na brzom odgovoru.

Zašto nećeš koristiti mop? Nešto drugačije u odnosu na običan mop koji inače koristim za podove?

Pošto, ako nije praktičan, mogu pucati na neki drugi model (čitaj jeftiniji) bez mopa.

I hvala na info za cijene, definitivno ću se onda strpiti jer je sada najjeftiniji 1900 kn, što je velika razlika.

 

Gledam trenutno Jimmy modele h8, h8pro, te taj Xiaomi.

Pa koji bude najjeftiniji u dogledno vrijeme, njega ću uzeti.

Također, ako sam dobro shvatio, h8 serija je 2021 godina i trenutno najnovija?

5220 pet 7.1.2022 13:33

Ok je valjda taj mop za pobrisat prašinu i nešto lagano. Ja imam neki cistac na paru s kojim možda jednom mjesecno operem pod.

Gledao sam i ja H8 pa sam na kraju uzeo Xiaomia kad nije bila velika razlika u cijeni. Iako kao H8 je na papiru jači čini mi se. A što se tiče H8 i H8 pro, mislim da je jedina razlika u nekim nastavcima i u stalku pa se mislim ne isplati kupit pro verziju jer je dosta skuplja.

The_Fichek ned 9.1.2022 14:59

Ima netko da može usporediti neki od bežičnih usisavača s nekakvim kvalitetnijim, a ne preskupim usisavačem kao Miele..

 

Ne znam što uzeti do nekih 1500 ili malo više kn. Do tog ranga ima i dosta Miele modela, za sad gledam ovak nešto:

https://www.nabava.net/search.php?q=Miele+Complete+C3&cod=&cdo=

 

ali ako su štapni jednako ili gotovo pa jednako dobri, a ne preteški i traju 45m-1h može i štapni do 2000kn...

 

Doma koristimo Rainbow usisavač na vodu zadnjih 15g (onaj famozni kojeg su prodavali od vrata do vrata po valjda cijeloj HR..) pa nemam pojma šta uzet od nečeg novog da je kvalitetno. Cura je nedavno uzela neki Electrolux u Elipso, pokvario se za 2mj. Sestra ima Samsung štapni od 3000kn, snižen na 2K, ali traje pol sata realno. Stan je 55 kvadrata, zato gledam obje opcije. Vrećice ili ne, svejedno, ako nije preskup set vrećica..

ZaliazniMacan ned 9.1.2022 15:19

Evo da ja napravim jedan kratak osvrt na 

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/usisavaci/GORENJE-VCEA28GLBK/

Dakle kupljen na crno petak na popustu izašao me 620kn. Usisivač ima 4A karakteristike i došao je sa hrpom dodatnih nastavaka.  Kvaliteta izrade dobra nemam nikakvu zamjerku.  Ono što me oduševilo je tihoca i jakost uređaja kojeg sam usporedio sa miele od 1400 i nekim boschom od 1100kn u užoj obitelji mislim da je usisivač alpari sa ta dva po kvaliteti izrade i po snazi i kvaliteti usisavanja...

Tako da moja preporuka stvarno je usisivač top a za cijenu koju sam ja dao je još bolji... 

cgsi pet 14.1.2022 12:32

Usisavač mi je osnovno radno sredstvo u kući, dakle prošli i aktualni tipovi:

 

Electrolux Mondo (sa vrećicaam, žica)

Prednosti: jednostavan, izdržljiv - cijeli od mekane plastike, može se lako rastaviti

Mane: zamjenske papirnate vrećice, lako zadržava neugodne mirise

 

Bosch BSGL42232-01 (sa vrećicama, žica)

Prednosti: kvaliteta čišćenja (velika usisna snaga), HEPA filter

Mane: skupi dijelovi (filteri i vrećice)

 

Bosch Professional GAS15 (mokro/suho usisavanje, žica)

Prednosti: dimenzije, kvaliteta filtera, snaga-usisna moć

Nedostaci: mala iskoristiva dubina posude kod mokrog usisavanja (filter oko 2 cm od dna!), kvaliteta crijeva

 

Electrolux ZB3012 (bez vrećice, štapni, baterija)

Prednosti: kvaliteta izrade, brzo punjenje, kvaliteta čišćenja podova

Mane: težak za čišćenje, nema dodatan pribor

 

Gorenje FreeStyle (bez vrećice, štapni, baterija)

Prednosti: dobra izrada, kvalitetna baterija, velika usisna moć, lako čišćenje

Mane: ne čisti pod dobro kao skuplji usisavači, ima lošiju četku i motor (uređaj je kupljen na INA pumpi za nekih 600 kn), izgled

miki1981 ned 23.1.2022 11:22

Ima li itko preporuku za neki dobar štapni, sa nastavkom i za tepihe, baterija može, ali nije obavezna, i da ima i onaj mini usisavač u sebi?

Ili te kombinacije ne valjaju?

 

Imate kakvu preporuku za onaj mali ručni usisavač?

TibzzX sri 9.2.2022 19:27

Trebao bih preporuku robotskog usisavača do 1500kn, eventualno 2000kn ako je fakat golema razlika.

 

Stan 38m2, sve je u pločicama. Bilo bi super ako ima i mogućnost pranja poda.

MrNoo sri 22.6.2022 12:00

Trebam preporuku klasičnog usisivača manjih dimenzija, nešto kao sa slike, do nekih 1300kn sa vrećicom ili bez, nije bitno. Prostor je cca 80m2, većinom parket i 2 manja tepiha.
Hvala

roby27 ned 10.7.2022 01:37
ZaliazniMacan kaže...

Evo da ja napravim jedan kratak osvrt na 

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/usisavaci/GORENJE-VCEA28GLBK/

Dakle kupljen na crno petak na popustu izašao me 620kn. Usisivač ima 4A karakteristike i došao je sa hrpom dodatnih nastavaka.  Kvaliteta izrade dobra nemam nikakvu zamjerku.  Ono što me oduševilo je tihoca i jakost uređaja kojeg sam usporedio sa miele od 1400 i nekim boschom od 1100kn u užoj obitelji mislim da je usisivač alpari sa ta dva po kvaliteti izrade i po snazi i kvaliteti usisavanja...

Tako da moja preporuka stvarno je usisivač top a za cijenu koju sam ja dao je još bolji... 

 Evo ga opet po toj cijeni

https://www.harveynorman.hr/usisavac-gorenje-vcea28glbk?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Gdje se mogu kupiti sintetičke vrečice za njega? 

Večinom viđam po trg. samo papirnate od gorenja...

kowach ned 10.7.2022 08:43

Kod svih tih bežićnih je problem pad kapaciteta baterije. Nakon dvije godine se znatno osijeti, nakon 4 godine usisavač postaje neupotrebljiv (tj. ovisi koliko ga koristite). A baterije nisu jeftine.

x360gamer ned 22.1.2023 14:25

Pozdrav!
Gorenje štapni je crko roditeljima, te su u potrazi za novim

Ima netko preporuku?
Imam Jimmy h8 pro i zadovoljan sam, isti bi preporučio i njima, ali im je van budžeta.
Htjeli bi nešto do 100-120 eura.

Što kažete na Vivax vcb-25vb?
Iskustva? Jačina? Ima li ga tko?

Endymon uto 18.4.2023 18:55

Pozdrav ljudi. Imam jedno pitanje i trebamo pomoc zena i ja. Ugl, zena mi se pocela baviti ciscenjem apartmana i pošto joj dobro ide, odlucila je nabaviti ai nekakav usisavac za dubinsko pranje. Znaci ciscenje tepiha, madraca i tako nekih tkanina. Pa nas zanima dali nam možete dati neki savjet sta uzeti? Ugl, pošto ona bi tek ušla sa tim poslom, ne treba nam za sada ništa profi. Ali za pocetak nesto sto bi moglo koristiti ovu godinu. Ezo, molim vas ako ima tko iskustva sa time, da nam napiše šta bi mogli uzeti. Hvala

Widowmaker sri 19.4.2023 20:02

Za neko povremeno čišćenje, znači kućna upotreba za par puta godišnje očistiti tepihe, namještaj, sjedišta u autu i slično sasvim solidno može da posluži i ovaj:

SE 4002 | Kärcher (kaercher.com)

 

Za ozbiljniji profesionalni svakodnevni rad ipak treba ići na nešto ozbiljnije kao recimo ovo:

Puzzi 10/1 | Kärcher (kaercher.com)

 

Ovo su neki početni uređaji za osobnu i profesionalnu upotrebu, a ima i nekoliko puta skupljih aparata od ovog Puzzi 10/1, ali to je već za ozbiljnu cjelodnevnu profesionalnu upotrebu.

 

A da ne spominjemo da tu postoji još dosta drugih uređaja za čišćenje tipa parnih čistača, čistača za prozore, uređaja za čišćenje podova i terasa kao i dosta prateće priključne opreme, sredtava za pranje i slično.

 

Napominjem da nisam nikakav profesionalac i da imam ovaj prvi uređaj koji sam spomenuo SE 4002 i da sam ga koristio nekoliko puta i da sasvim pristojno radi.

Ove jače profesionalne uređaje sam samo gledao na YouTube kada sam istraživao šta da kupim.

 

Nadam se da ti je bar pomoglo gdje da počneš da tražiš.

 

 

maxy0 sub 9.9.2023 12:43

ima netko ideju zašto mi usisavač radi ovako? usred čišćenja se krene gubiti, zaobilaziti prepreke kojih nema itd. Riječ je o xiaomi mi mop 2 pro + 

maxy0 sub 9.9.2023 16:44
Pero Dinamit kaže...
Izgubi signal nekako, nesto mu padne na senzor ili nesto usisa pa mu zapne?

 pa gledao sam i nema ništa na njemu, ali ima dvije tri dosta duboke ogrebotine bas prednje strane, onaj dio koji udara u namjestaj, ne znam da li je mozda zbog toga