Stanovanje

Stolica / Fotelja za računalo?

softwaremaniac sri 14.12.2022 14:06

Kupio SecretLab članu obitelji.

 

Probao ga i ja. Udoban je. Nije mi uopće bio tvrd kad sam probao (ali istina, probao sam ga 20-ak min).

 

Moj Gesture je spreman za isporuku, postavljat će ga najvjerojatnije krajem tjedna.

mjaneci3 sri 14.12.2022 14:14

Koliko vidim na tražilici nitko nije pisao o MATCHSPEL stolici iz Ikee. Neki dan sam krenuo po MARKUS stolicu i ugledao ovu, probao i puno mi je udobnija od MARKUSa i još k tome ima podesive naslone za ruku. 

MATCHSPEL je 1399kn, a MARKUS je 1299.

Filip720 sri 14.12.2022 16:12

Izgleda super ovako na oko, ali "...Ojastučenje sjedišta nalik koži izdržljivo je..." pod "podaci o proizvodu" nemam dobra iskustva s bilo čim što je "nalik koži" jer nakon 2, 3 godine ovisno o korištenju, kilaži i znojenju ta eko koža uvijek se nabora i podere se, čudim se da nisu išli i na opciju tkanine. Možda netko bolje zna pa kaže da je izdržljivo kao što i piše. Lp!

Filip720 sri 14.12.2022 22:12
mjaneci3 kaže...

Vidjet ćemo kad zagrije, zasad je full udobno... Još sam uzeo onaj jastučić za lumbalni dio leđa za 100kn i u kombinaciji je top zasad.

 Ma svakako, ovo je nešto po meni al to je možda jer sam imao iskustva samo sa jeftinijim stolicama pa sam prešao na Markus. Što se tiče jastučića super investicija, ja ga držim mjesec dana pa maknem kad mi postane naporan i tako u krug . Svako dobro i uživajte u novom, lp!

Minneyar sri 14.12.2022 23:43
softwaremaniac kaže...

Kupio SecretLab članu obitelji.

 

Probao ga i ja. Udoban je. Nije mi uopće bio tvrd kad sam probao (ali istina, probao sam ga 20-ak min).

 

Moj Gesture je spreman za isporuku, postavljat će ga najvjerojatnije krajem tjedna.

 Evo meni vec dosao Gesture, narucen 7.12.

 

Zasada me sve boli od nje  Lumbar je jako izrazen, a ni seat nije nesto udoban, dosad sam uglavnom sjedio svakako i slouchao uzasno, a ovo me zbilja tjera da sjedim "pravilno" - tak da ste strane super, samo se nadam da cu se prilagodit nakon nekog vremena. Srecom pa sam ju dobio po tako dobroj cijeni da vjerojatno mogu prodati bez ikakvog gubitka ako do toga dode...

Minneyar čet 15.12.2022 10:21
softwaremaniac kaže...

Kako si ga uspio tako brzo nabaviti?

 

Hvala na opisu, sad se malo bojim. Ja sam naručio bez lumbara (tvoj je sa ili pričaš o tome da je izražen i bez)?

 

Ako smijem pitati, koliko cm/kg?

 Burostuhl-4u.de .. uzeo sam model koji su imali na stanju za odmah slanje... black edition (ukljucuje 4d armrests i dodatni lumbar), ukupno 986 eur ukljucujuci 175 eur dostavu.

 

lumbar je izrazen svakako, samo je pitanje dal uzmes dodatno pomicni lumbar support da ga mozes micati gore-dolje - moja ima i to, al jednostavno je po defaultu dosta agresivan,

 

185/92

 

armrestovi su fenomenalni tho, i polozaj sjedenja mi je sada stoput bolji, samo da se uspijem naviknuti nakon 25+ godina slouchanja :P

softwaremaniac pet 16.12.2022 12:42

I moja je došla danas.

 

Tek pola sata sjedim, ali udobna mi je što se tiče sjedenja.

 

Lumbalni dio mi smeta i osjećam pritisak u leđima, ali godi kad se nagnem, pa ću vidjeti da li mogu nekako fiksirati stolac u tom položaju.

 

Sjedište mi je puno tanje od DXRacera, ali ne smeta mi. Sve u svemu, stolac je udoban, armrestovi su jako fleksibilni.

 

Vidjet ćemo.

Krx pet 16.12.2022 20:51

Vi što isprobajete na način da sjednete ili sjedite cca 1h, to nije mjerodavno.
Pravo isprobavanje podrazumijeva "guženje" stolca od 6+ sati u periodu od tjedan do mjesec dana.

Isto ko i madrac za krevet.
Neš ti isprobavanja od par desetaka minuta.
I na kamenu se da toliko sjedit bez problema :)

Krx pet 16.12.2022 23:52
Pero Dinamit kaže...
Pa ne ide drugacije, zar ne? Neces sad doci u trgovinu i reci, evo ja bih probao ovu stolicu na tjedan dana.

Kako ti to radis?

 

Ne kužim poantu.


Ako sam dobro shvatio, autor ovog topica je pitao koji se stolac preporučuje u rangu do 1000 kuna.
U međuvremenu je topic evoluirao i spominju se i skuplji proizvodi.

No osnovna namjena topica bi i dalje trebala biti da netko tko ima iskustva sa pojedinim stolcima to i napiše.

Kratko isprobavanje stolca ili sjedenje na novom stolcu 1h nije iskustvo.
Svaki stolac je dobar i udoban neko kratko vrijeme.

Evo ja sam napisao svoje iskustvo s Markus stolcima u nazad 9 godina.
Ako se već neki stolac preporučuje,
zar nije poželjno da je autor preporuke stolac i koristio neko duže vrijeme, a ne da ga je samo isprobao?

Minneyar sub 17.12.2022 00:06

Pa zato imas recimo "first impressions" sto sam ja gore postao, a update ce slijediti kako iskustvo raste... pogotovo posto kolega i ja sad imamo isti stolac pa nas zanimaju međusobna iskustva. A pošto mi se javljaju ljudi u PM, ocito ima jos kolega kojima je potencijalno interesantno tako da... ako ti se ne cita, preskoci post i bok

avangard00 ned 25.12.2022 19:33

Ja imam Secretlab titan vec 3 godine i stolica je i dan danas top, nije da sjedim sad satima u njoj ali se koristi, ponekad i dica skacu po njoj i ljuljaju se i vade joj dušu ali se jos uvik neda... Nisam uzimao od umjetne koze jer sam znao da ce to kad tad poceti otpadati... Sta se tice šavova bas san je detaljno pregleda i nema ni jednog puknutog šava... Jedino ona guma od jastuka se malo pokidala ali to je zbog djece mi jer je stalno razvlače i bacaju taj jastuk okolo... Sve u svemu preporucam svakome ko si je moze priustit

 

P. S. Planiram kupit materi stolicu i tia sam uzet markusa ali evo vidim da sad ima i ta druga stolica od ikee, matchspel... Sad neznan sta je bolje od te dvije, cjenovno su u 100 kn razlike... Sta predlažete, markus ili matchspel? 

axos čet 29.12.2022 11:03
Cansee kaže...
axos kaže...

Zna li netko gdje/kako kupit hidrauliku za DXracer formula? Ovaj više ne radi, a neznam kako naći odgovarajući. Bitno samo da je u EU. amazon.de ili ebay ili bilo što.

 

od ovog sked.com.hr sam ja naruči prije mjesec dana, sve je super štimalo, taj vlasnik je bio vrlo uslužan i brzo je sve odradio i poslao

 Kad stisnem kontaktirajte nas, izbaci grešku. Koji je bio kanal komunikacije? 

Cansee čet 29.12.2022 15:43
axos kaže...
Cansee kaže...
axos kaže...

Zna li netko gdje/kako kupit hidrauliku za DXracer formula? Ovaj više ne radi, a neznam kako naći odgovarajući. Bitno samo da je u EU. amazon.de ili ebay ili bilo što.

 

od ovog sked.com.hr sam ja naruči prije mjesec dana, sve je super štimalo, taj vlasnik je bio vrlo uslužan i brzo je sve odradio i poslao

 Kad stisnem kontaktirajte nas, izbaci grešku. Koji je bio kanal komunikacije? 

 

nazvao sam na onaj broj koji im piše na stranici

Krx uto 24.1.2023 13:16

Ergovision Throne - 45 dana poslije

 

Kao što sam ovdje već napisao, u zadnjih 10 godina sam sjedio na 3 Markusa.

Krajem prošle godine sam odlučio nagradit dupe novim stolcem i odabrao sam Ergovision Throne

Stolac je čista kopija Secretlab Titana koji je cca duplo skuplji.

 

Stolac se na oko čini solidno napravljen iako su vjerojatno škrtarili na kvaliteti materijala, otud razlika u cijeni.

Npr. pri sastavljanju, oni plastični poklopci za sakrit rupe od vijaka lako puknu.
Spužva ispod dupeta je dosta tvrđa tvorničkih Markusa, vjerujem da će vremenom omekanit.
Svejedno, napravio sam si jastuk od 5CM 35 KG HR pjene jer mi je na prvu podguzje bilo pretvrdo.

Iako je deklariran na 150 kg za ljude od 160 do 190 cm, stolac zlokobno škripuće na mojih 110 kg i 186 cm visine.

Nakon cca 20 dana počinje gadno škripati prilikom naslanjanja i to u mehanizmu za nagib naslona - "ručna" s desne strane.

Skinuo sam plastični poklopac i vidio da je cijeli mehanizam (poluga, dvije opruge, zupčanik, kočnica zupčanika) suh ko barut.
Ni traga bilo kakve maščobe, pa sam nasaftao zupčanike litijevom (tovatnom) masti, a opruge našpricao WD-om.

Škripanje mehanizma je prestalo, no stolac i dalje škripuće ispod mene.
Vjerojatno ću morat rastavit i podmazad i onaj glomazniji mehanizam za naginjanje ispod.

Stolac ima 2 vrste naginjanja: nagib podguznog dijela, koji ne koristim jer kad je nagnuto onda mi se prednji dio dosta urezuje u butine i prekida cirkulaciju.

Podesiva lumbalna potpora u naslonu je dobra stvar - pritisne čmuki taman gdje treba.
I nagib samog naslona kojeg često koristim. Vjerujem da bi se onaj mehanizam brzo razje da je ostao nepodmazan.

 

Za sad sam zadovoljan stolcem, sa skoro svime osim...
... najiritantniji dio sam ostavio za kraj: 4D nasloni za ruke.


Ta skalamerija škripi, mrda se, non stop se zakreće pri pomicanju stolca, a najgore mi je što pri podizanju sa stolca, kad se odgurujem rukama o naslone

onaj neki zub koji blokira pomicanje naprijed nazad, je toliko slab da mi nasloni non stop bježe naprijed nazad, ovisno pod kojim se kutem dižem.
Vjerujem da će se to prvo raspasti na stolcu.


Eto.

Minneyar sri 25.1.2023 14:12

Evo i moj 40 dana poslije za Steelcase Gesture.

 

Nakon pocetnog perioda prilagođavanja nakon godina krivog sjedenja/ slouchanja, stolac je super. Armrests najbolji u industriji, backrest odlican, podesivost, mehanizmi, kvaliteta izrade sve vrhunski... ALI

 

I dalje me uzasno boli trtica nakon nekog vremena u stolcu. Nadao sam se da ce proci i da je do navikavanja, al sve se bojim da mi jednostavno ne odgovara. Inace, to je i najcesci prigovor oko tog stolca, ima dosta ljudi s istim problemom. Inace, nisam nikad imao nikakvih problema s trticom niti me ikad prije boljela na DxRaceru/ Secretlabu/ Markusu/ Barceloni/ jeftikanerima raznoraznim koje sam koristio prije.

 

Bojim se da ce na kraju Gesture na prodaju ako magicno ne prestane problem s trticom kroz tjedan-2. Pa cu onda vidjeti sto dalje, iduce sto gledam su recimo Steelcase Amia - ali mi je glupo platiti vise nego za Gesture za model koji u US kosta duplo manje - Herman Miller x Logitech Embody - ali trenutnih 1700 eura ne dam nikako, jedino ako docekam neki popust da ispadne max 1300 EUR cca... Ili jednostavno otici u Cernelic i vidjeti koje su opcije tamo za do nekih 1000-1200 eur. Iako vidim tamo da im je sad Zody (prva ver) "snizen" sa 1550 eur na 750 eur - btw stolac koji u US kosta 300 dolara. Tako da se bojim da previse deru, necu im bome dati trostruko do cetverostruko od realne cijene.  

Damir22 sri 25.1.2023 14:58

Cim razmisljas o 1000+ eura za stolicu....


Ja bih pravo pustio trticu da pati za te pare, osim ako ista ne zaradjuje barem tisucu tjedno :)

Zezam se, ja sam imao, odnosno imam isti problem, dugo vremena sam za isti krivio sjedalo u autu, bol u trtici, nogama, i slicno....

Kako se isto javljalo i na drugim autima, i sjedalima, no ne uvijek, na kraju se ispostavilo neka deformacija/ukljestenje, koje se povremeno javljalo kad bi isao pravilno sjediti, u nekim "nepravilnim" polozajima problema nikakvih....

Pa mozda da odes da ti neko baci oko malo na kicmu, mozda nije do stolice.....

Minneyar sri 25.1.2023 16:07
Damir22 kaže...
Cim razmisljas o 1000+ eura za stolicu....


Ja bih pravo pustio trticu da pati za te pare, osim ako ista ne zaradjuje barem tisucu tjedno :)

Zezam se, ja sam imao, odnosno imam isti problem, dugo vremena sam za isti krivio sjedalo u autu, bol u trtici, nogama, i slicno....

Kako se isto javljalo i na drugim autima, i sjedalima, no ne uvijek, na kraju se ispostavilo neka deformacija/ukljestenje, koje se povremeno javljalo kad bi isao pravilno sjediti, u nekim "nepravilnim" polozajima problema nikakvih....

Pa mozda da odes da ti neko baci oko malo na kicmu, mozda nije do stolice.....

 Thx ali vjerujem da je do stolice s obzirom da nikad prije nisam imao problem, niti ga imam u ijednom drugom stolcu. A i to je relativno poznat problem za Gesture, nisam nikakva posebna iznimka. Jednostavno neodgovarajuc stolac. Srecom bar sam ga dobio po odlicnoj cijeni da ga mogu prodati dalje bez ikakvog gubitka :)

Krx čet 26.1.2023 01:30

Za ekipu sa tankoćutnim podvozjem koje iz ovog ili onog razloga pati na tvrdim stolcima.

Nek vas se skupi dovoljno (6-8) za podijelit troškove i npr. ovdje kupite 100x200 cm tablu najskuplje HR 35kg spužve za 210 kn.

Na linku sve piše koja spužva čemu služi.

Tamo možete kupiti i materijal za navlake po želji i tapetarske cifove (patent s glavama bez ručica) za jastuke.
Ja sam kupio 5 cm debelu jer sam već imao od prije skrojene navlake pravih bridova 45x45x5cm sa cifom.
Iako sam mogao uzet još koji cm debljine i ovih 5 cm fino leži pod dupetom.

I onda to odnesite nekom tapetaru ili švelji da vam skroji i sašije navlake za jastuke.

Dobijete povoljno fine debele jastuke od materijala koji se neće tako brzo spljoštiti.
Ako nekom iz ZG treba, ja imam restla HR 35 spužve za 4 do 5 50x50  jastuka.

 

softwaremaniac sri 1.2.2023 01:47
Minneyar kaže...

Evo i moj 40 dana poslije za Steelcase Gesture.

 

Nakon pocetnog perioda prilagođavanja nakon godina krivog sjedenja/ slouchanja, stolac je super. Armrests najbolji u industriji, backrest odlican, podesivost, mehanizmi, kvaliteta izrade sve vrhunski... ALI

 

I dalje me uzasno boli trtica nakon nekog vremena u stolcu. Nadao sam se da ce proci i da je do navikavanja, al sve se bojim da mi jednostavno ne odgovara. Inace, to je i najcesci prigovor oko tog stolca, ima dosta ljudi s istim problemom. Inace, nisam nikad imao nikakvih problema s trticom niti me ikad prije boljela na DxRaceru/ Secretlabu/ Markusu/ Barceloni/ jeftikanerima raznoraznim koje sam koristio prije.

 

Bojim se da ce na kraju Gesture na prodaju ako magicno ne prestane problem s trticom kroz tjedan-2. Pa cu onda vidjeti sto dalje, iduce sto gledam su recimo Steelcase Amia - ali mi je glupo platiti vise nego za Gesture za model koji u US kosta duplo manje - Herman Miller x Logitech Embody - ali trenutnih 1700 eura ne dam nikako, jedino ako docekam neki popust da ispadne max 1300 EUR cca... Ili jednostavno otici u Cernelic i vidjeti koje su opcije tamo za do nekih 1000-1200 eur. Iako vidim tamo da im je sad Zody (prva ver) "snizen" sa 1550 eur na 750 eur - btw stolac koji u US kosta 300 dolara. Tako da se bojim da previse deru, necu im bome dati trostruko do cetverostruko od realne cijene.  

 Bok!

 

Evo, i meni je sad negdje 45 dana u Gestureu.

 

Koristim je 10-ak sati dnevno sigurno. Stolica je zakon. Preudobna, mekana (toga me najviše bilo strah, jer sam čitao da je ljudima pretvrda). Napetost u leđima koju sam imao prije je nestala u roku nekoliko dana. Nema nikakvih bolova nigdje. Sjedim do nekih 2 sata u komadu, pa onda pauza.

Jedina modifikacija koju sam morao raditi je ta da sam pomaknuo sjedište naprijed prvi dan i to je to. Što se prigovora tiče, stolica je jako vruća. Kao osoba koja se puno znoji općenito i stalno mi je vruće, mogu reći da nikada nisam sjedio u toplijoj stolici. Drugi prigovor je da se stolica jako čuje kada se naslanjam i pomičem lijevo desno, kao škripanje, ali ne uvijek, nego sporadično i vrlo minorno.

 

Materijal (tkanina) je nebo i zemlja naspram smeća od DX Racera. Kvaliteta izrade je sjajna. Armrestovi najfleksibilniji ikad. Jednostavno, zaboravim da sjedim na stolici kad sjednem u Gesture, kao da utonem u neki kalup koji je rađen samo za mene i funkcionira savršeno.

Da kupujem danas, bez problema bih opet kupio Gesture.

tigerija čet 2.2.2023 12:36
Izzy kaže...

Interesantno koliko su te gaming stolice slične. Sve na isti kalup, reklo bi se.

 To su stolice za automobile. Ja to nebi vise nikad kupovao. Jednom uzeo da probam. Tesko sranje. Unisti ti skroz leda. Ma smrt. Nebi niti neprijatelju preporucio :D .

Ako radite za racunalom uzmite si normalne stoliec za ured. Ergonomske.

 

Jedino ako vozite car racing igre. Onda si mozete uzeti te "gejmerske stolice" kao >sekundarnu stolicu< .

 

:D :D