Stanovanje

Stolica / Fotelja za računalo?

CyberDemonVZ sub 7.5.2022 16:56
Gauta kaže...

Molim preporuku neke kvalitetene stolice do 8000 kuna.
Radim od doma te treba mi nešto što mi neće uništiti leđa, također volio bih ju probati prije nego naručim.

 

Visok 188, težina 80-90kg

 Herman Miller su najhvaljenije stolice na netu. Pogledaj koji video o njima na YouTube.

Na žalost, ne znam gdje ih isprobati u HR..

pr0n_addict ned 8.5.2022 13:42
CyberDemonVZ kaže...

 Herman Miller su najhvaljenije stolice na netu. Pogledaj koji video o njima na YouTube.

Na žalost, ne znam gdje ih isprobati u HR..

Kupio sam prije par mjeseci polovnog no jako očuvanog Aerona na Njušci za 6200 HRK (novi je 12k+) i spasio sam se.

Već sam ga godinama koristio u firmi gdje ga svi dobiju na korišenje no eto, trebala mi je dobra stolica za home office jer me počeo zayebavati donji dio leđa.

Ne mogu ju dovoljno nahvaliti, stvarno se isplati (unatoč "paprenoj" cijeni) jer kupiš ju jednom i miran si godinama. Znam ljude u firmi koji koriste istu koju su dobili prije deset i više godina.

Imaju tri veličine (A, B i C) gdje veličina B obuhvaća najširi raspon tjelesnih dimenzija.

 

Postoje uvoznici i (pre)prodavači u Hrvatskoj - npr. Primat RD i LaurusNet tako da lijepo odeš kod njih (koliko vidim samo su u ZG-u, klasika...), malo se raspitaš i isprobaš modele (nije samo Aeron u ponudi) pa potražiš polovni primjerak na oglasima (npr. ovaj) ili platiš punu cijenu na licu mjesta.

silvio3105 sub 11.6.2022 17:11

Pozdrav,
Treba mi preporuka za okej stolac do 100e/1000kn max. Bitno mi je da je dobar support za donji dio i lat.
Izgled nije bitan, ne mora bit gaming dizajna, samo da se dio za ruke može skinuti i da širina stolice nije veća od 45-50cm pošto u PC prostoriji imam cirka 90cm od zida do zida.
Zahvaljujem.

Turul1978 uto 12.7.2022 09:16

Vrlo se često spominje taj Ikea Markus stolica. Dobar dio komentara se odnosi na ručku koja kao ne strane ispod stola u nekim visinskim pozicijama. Da li bi se našla dobra duša koja ima tu stolicu da izmjeri na kojoj se visini nalazi ručka kada je maximalno podignua stilica a na kojoj se visini nalazi kada je maximalno spuštena? Naime, ja sam iz Osijeka, pa bi išla dostava u dostavni centar i ne mogu ga isprobati neposredno.

Boki_MVP uto 12.7.2022 10:01
Turul1978 kaže...
Vrlo se često spominje taj Ikea Markus stolica. Dobar dio komentara se odnosi na ručku koja kao ne strane ispod stola u nekim visinskim pozicijama. Da li bi se našla dobra duša koja ima tu stolicu da izmjeri na kojoj se visini nalazi ručka kada je maximalno podignua stilica a na kojoj se visini nalazi kada je maximalno spuštena? Naime, ja sam iz Osijeka, pa bi išla dostava u dostavni centar i ne mogu ga isprobati neposredno.

 

Mogu ti izmjerit danas/sutra pa ti javim.

Sowhat uto 12.7.2022 10:17
Turul1978 kaže...
Vrlo se često spominje taj Ikea Markus stolica. Dobar dio komentara se odnosi na ručku koja kao ne strane ispod stola u nekim visinskim pozicijama. Da li bi se našla dobra duša koja ima tu stolicu da izmjeri na kojoj se visini nalazi ručka kada je maximalno podignua stilica a na kojoj se visini nalazi kada je maximalno spuštena? Naime, ja sam iz Osijeka, pa bi išla dostava u dostavni centar i ne mogu ga isprobati neposredno.

 Visina naslona za ruke kod Markusa u najvišoj poziciji iznosi 78 cm a u najnižoj 68 cm, mjereno od poda do najviše točke na samoj ručki-naslonu za ruke. Pozz.

Virty pon 25.7.2022 07:44

Dvoumim se između Ikea Markusa i Ikea JÄRVFJÄLLET stolice za rad i gaming uz PC.
Kako ih nemam gdje isprobati, pucam na prazno.
Ova skuplja JÄRVFJÄLLET mi izgleda bolje radi više opcija namještanja, ali eto, je li tko imao prilike sjediti na obje?

Dobio sam preporuku i za RAZER Enki X stolicu te nakon pročitanih hrpu recenzija, i ta ide u razmatranje :)

 

Moje specifikacije: 193cm i 105kg.

icek_picek pon 25.7.2022 09:03

Mislim da već dugo nije bila ispod te cijene, al nisam 100%. Tako sam i ja cekao bi - ne bi, na kraju se 6 mjeseci patio na kuhinjskom stolcu i onda čim je došao Markus na zalihe sam ga uzeo :D

Virty pon 25.7.2022 11:02
zdgrunf kaže...
Imam obe ali sam niži od tebe, 177cm, pa mi markus ne odgovara. Ova druga je u svemu bolja, ali mislim da ako ti je lova bitna Markus će biti ok.

Cijena je uvijek bitna, ali sam spreman dati do 2000 kuna pa ulaze obje u razmatranje.

U više navrata sam pročitao da "nižim" ljudima Markus ne odgovara.
Recimo, moja žena ima oko 160cm, mislim da sa Markusom pa vjerojatno i sa JÄRVFJÄLLET neće biti sretna :)

 

Također ekipa kažu da je Markus ugodniji za sjedenje, vjerojatno se misli na količinu ili kvalitetu pjene / spužve.

Kakva je situacija sa podrškom za lumbalni dio?
Koliko vidim, kod Markusa je fisksiran taj dio, ali kod Jarva se može namjestiti.

zdgrunf sri 27.7.2022 11:18

Da! Žena će biti nesretna. Popušio si kako god okreneš :D

Je, razlika je u lumbalnom dijelu, kod jedne fiksno, kod druge nije.

Pogledaj HATTEFJÄLL, poskupila je kao i ostale ali rekao bi da bi ti bio bolji izbor, ako ti naslon za glavu nije must have.

Virty sri 27.7.2022 18:32
zdgrunf kaže...

Da! Žena će biti nesretna. Popušio si kako god okreneš :D

Je, razlika je u lumbalnom dijelu, kod jedne fiksno, kod druge nije.

Pogledaj HATTEFJÄLL, poskupila je kao i ostale ali rekao bi da bi ti bio bolji izbor, ako ti naslon za glavu nije must have.

Ajme, gledao sam je i vizualno mi izgleda loše, odmah sam odustao :)

sudy_freak pon 29.8.2022 15:57
Extrime kaže...
Kakva su vam iskustva, dali netko ima da koristi ili je imao priliku isprobat ovu stolicu? 300

Alternativa neka? (2500kn budžet)
Samo da nije kožna :/

https://sideas.hr/300-2/

Meni ovo djeluje čisto decent.

Dosta robusna izrada, hrpa feature koje nemaju stolice od 600+ €.

Ja bih možda čak na tvom mjestu isprobao, jedino ne nalazim da je kožna.

Mislim da možeš sve mijenjati u njihovom konfiguratoru.

 

EDIT: moram priznat da nisam čuo za ovaj brand, ali vidim, sudeći po svemu da nije zajebancija.

A baš si nešto mislim malo zamijeniti svog SL Titana2020 Edition.

pero322 pon 29.8.2022 17:14
Del_Boy97 kaže...

i meni se čini dobra za te novce jedino nisam siguran jel u tu cijenu ulazi i naslon za glavu ili je to dodatna oprema

 PDV nije uračunat u cijenu (ovisno o načinu plaćanja i količini, odobravamo dodatni popust).
Cijena za model s crnim okvirom,  crnom tkaninom i mrežom, s rukonaslonima, bez naslona za glavu.

Extrime pon 29.8.2022 21:03

Ispadne sa naslonom cca 380€ sa PDV-om

Koliko sam vidio talijanski brend, 5.godina garancije.

Bilo bi dobro isprobati svakako prije kupnje, probat cu se informirat oko toga. 

Extrime uto 30.8.2022 13:34

Dali je ovaj model secretlab 2022 toliko dobar da cijenu opravda,

dosad nisam koristio nista tog cijenovnog ranga, a želim si uzet nešto kvalitetno i da traje par godina, ako vec sad kupujem bolje i platit više za bolje. 

sudy_freak uto 30.8.2022 14:26
Extrime kaže...

Dali je ovaj model secretlab 2022 toliko dobar da cijenu opravda,

dosad nisam koristio nista tog cijenovnog ranga, a želim si uzet nešto kvalitetno i da traje par godina, ako vec sad kupujem bolje i platit više za bolje. 

SecretLab je brutalan, čvrst, kvalitetan i moja nakon 3 godine korištenja ne pokazuje znakove, ali zaboravi na neke feature koje si gore našao kod one stolice.
Basic pomicanje, sjedište ne možeš nikako pomicati što je prilično gadno kad ga nagneš, a koljena ti sjeće prednji dio sjedišta.
Pričam iz iskustva za Titana 2020.

Tijekom ljetnih mjeseci (ako uzmeš kožu), pripremi se imati neku plahtu preko jer se strašno znoji.

 

Robusno - da

kvalitetno - da

4d naslni - da (ma da meni ne koriste jer ne sjedim na način da ruke držim na rukonaslonima)

neke pretjerane mogućnosi kod naginjanja - ne!

Extrime uto 30.8.2022 15:56

Hvala ti na odgovoru, u biti ovu gore sto sam nasao, nezz to je nesta novo jos neprovjereno, nemam vremena da odem uživo isprobati.

Kod SecretLab 2022, ono sto sam ovih dana istražio i procitao hrpu misljenja i savjeta, vidim da su ispravili neke stvari i poboljsali naspram modela 2020. A ono što gledam da mi treba (sjedenje dugotrajno zbog posla) da ce mi ovaj model biti sasvim ok... Naravno model da nije koža, jer ljeti znam koji su problemi i na šta ste mislili. 

 

Secretlab TITAN Evo 2022 Series

Regular - Secretlab SoftWeave®

Plus Fabric

BLACK

sudy_freak uto 30.8.2022 16:24

Da se razumijemo, od svih i svakakvih gaming kategorija stolica, SecretLab možda to najbolje radi.
Nema se tu što reći.

Ali nakon isprobavanja iste, razmotrio bih ipak o nečem ergonomskijem iz gore navedenih razloga.

Na poslu sam imao sjediti i na Knollu i na Kinnarpsu (ne znam tbh točno modele, ali nisu neki entry level) i Titan se ne može mjeriti.
Ove su ipak kategorija za sebe.