Stanovanje

Stolica / Fotelja za računalo?

forzzuk čet 24.1.2013 17:05

Pozdrav,

moja stara 'uredska' stolica koju trenutno koristim je dotrajala

i razmišljam o tome da si kupim neku novu i bolju.

 

Nadalje, često me znaju boljeti leđa od ove na kojoj trenutno sjedim.

izgleda otprilike ovako;

  

Pošto smo svi ovdje manje-više za računalima, zanima me vaše mišljenje

što se isplati kupiti a da je ugodno i anatomski dobro za leđa?

Što vi koristite?

 

Recimo da bi cijena išla do nekih cca 1000kn.

 

 

nine čet 24.1.2013 17:43
Jim Carrey kaže...

Pogledaj stolice od Herman Miller po mogućnosti model aeron 

 

te smo stolice imali u bivšoj firmi... perverzija

 

ALI čovijek je tražio stolice do 1000kn, ne od 1000€

 

@OP

najbolje se provozaj malo po popularnim centrima za prodaju namještaja i probaj kaj ti odgovara. i ja sam tako napravio {#}

forzzuk čet 24.1.2013 20:12

Mogu rastegnuti još par kuna ako nađem odnosno ako mi predložite nešto što

zaista vrijedi ali ove ultra-skupe ipak si ne mogu priuštiti.

 

Tražim baš neku koja je anatomski prilagođena leđima.

 

Pogledat ću po centrima ali pošto ih kod mene nema nešto puno,

mislio sam da znate baš neke 'provjerene i poznate' stolice.

 

 

7kunac čet 24.1.2013 20:38
thabigjc čet 24.1.2013 20:46
Jim Carrey pet 25.1.2013 00:20

Pa preporučio sam mu tu zbog toga jer na zdravlju ne treba štedjeti ako nema onda nešto sl. u biti čim ružnija tim bolje isto tako obavezno isprobaj da li ti odgovara jer u tom cjenovnom razredu teško da se nađe da se može prilagođavati tijelo pa se zato mora obvezno isprobati stolica prije kupnje i obavezno sijediti na svakoj po sat vremena po mogućnosti naručiti kavu ili nešto za grickati još bolje pogledati neki dobar film ili striptiz ako neka dobra gospođa radi :D

thabigjc pet 25.1.2013 00:27

tako je da treba isprobat prije kupovine jer to nije malo novaca da ih bacis..

zato ja planiram u zg u kiku pa istestirat ove tri sto sam naveo i koja mi se svidi ide doma samnom

sad imam neku za 200kn iz jyska tak da mislim da bilo koju odaberem ce biti dovoljna

al opet na moju kilazu (120) :P moram vidjet uzivo...

zz

forzzuk pet 25.1.2013 02:36
Jim Carrey kaže...

Pa preporučio sam mu tu zbog toga jer na zdravlju ne treba štedjeti, isto tako obavezno isprobaj da li ti odgovara, mora se obvezno isprobati stolica prije kupnje

Upravo to, nedavno sam recimo kupovao madrac i valjao sam se kao tuljan tipu 45min po dućanu {#}

thabigjc kaže...

tako je da treba isprobat prije kupovine jer to nije malo novaca da ih bacis..

zato ja planiram u zg u kiku pa istestirat ove tri sto sam naveo i koja mi se svidi ide doma samnom

 

Da, poprilična je cifra, sve preko 1000kn. Šteta što sam u malom mjestu gdje nema Kike (a ni mnogočeg drugog) pa ću morati sve obići temeljito.

igrali kaže...

Najidealnije bi bilo stolicu prije kupovine ponijeti kuci na par dana da vidis kako ce ti leda reagirati...

 

Sve ostalo je kupovina zmirecki. 

Eh, da je bar moguće..

 

 

 

Nadalje, niste mi rekli što vi koristite odnosno na čemu sjedite za računalom?

Nekakve jeftinjare tipa ovog;

  

ili možda nešto svemirsko poput ovog;

  ?

 

Vjerojatno nešto između, isto kao i ja trenutno;

 

  

forzzuk ned 3.3.2013 19:32

Izgleda jako udobno, cijena je također paprena.

Dojmovi?

 

 

Leđa, položaj tijela...

 

Ako ti nije bed, poslikaj je pokraj stare koju si koristio, ako su jako različite pa da se vidi.

 

 

apoteka ned 3.3.2013 19:45

jesu li bolje metalne nogice ili plasticne

jer plasticne su mi vec pucale, pa bi uzeo one srebrne metalne

ali neznam je li plastika na skupljim stolicama nesto bolja?

Poggiali čet 24.7.2014 00:56

dizem temu iz mrtvih, moja stolica je zrela za zamjenu, nakon 6-7 godina otiso je porpilicno skaj na njoj... al s obzirom da je kostala nekih 400-500kn u lesnini nije ni za cudjenje...

 

dal zna neko negdej na podrucju zga- dal ima pristojna stolica do 500kn ? 

 

gledao sam danas u jysku, ali nisu mi nesto za cijenu, cak sam sjeo u neke jeftinije koje su mi vise pasala od oih duplo skupljih... osim tog, imaju stolicek oje kostaju blizu 1000kn  i to na akciji, a vidim onaj kriz na koji idu kotaci od neke super jeftine plastike :/ 

Stjepanj čet 24.7.2014 01:57

ja ti mogu preporuciti ovu iz yiska za cca 350kn,( ja sam je uzeo na akciji za 275kn)

ovo mi je vec druga takva u 5-7godina, najbitniji mi je ovaj pomicni naslon za leda(imam 2m) kao i cijelokupni nagib stolice! nikad nikakvih problema s ledima i zaista je kvalitetno izradena!

a ove kaj im se naslon nemre pomicati na njima umirem doslovno u roku 20min!{#}

svaka preporukla za ovu gore na slici!

lp

Ezio čet 24.7.2014 12:10

Gledam stolice i sve imaju nekakvu malu nosivost za djecu do 120 kg. Ima li tko kakvu preporuku stolice za prosječnog muškarca od 2 m visine i 126.5 kg čiste mišićne mase?

peroko čet 24.7.2014 12:15
Ezio kaže...

Gledam stolice i sve imaju nekakvu malu nosivost za djecu do 120 kg. Ima li tko kakvu preporuku stolice za prosječnog muškarca od 2 m visine i 126.5 kg čiste mišićne mase?

{#}

Checola čet 24.7.2014 12:23
Ezio kaže...

Gledam stolice i sve imaju nekakvu malu nosivost za djecu do 120 kg. Ima li tko kakvu preporuku stolice za prosječnog muškarca od 2 m visine i 126.5 kg čiste mišićne mase?

{#}sry morao sam {#}

 

 

Rucipe čet 24.7.2014 12:47
Ezio kaže...

Gledam stolice i sve imaju nekakvu malu nosivost za djecu do 120 kg. Ima li tko kakvu preporuku stolice za prosječnog muškarca od 2 m visine i 126.5 kg čiste mišićne mase?

Uplati si nekoliko mjeseci teretane i nece ti trebat nova stolica ;) 

lllnuclearlll ned 22.3.2015 22:03

Evo ja upravo sjedim na ovom:

 

http://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/plus/uredska-stolica-skodsborg-crna

 

Čvrsta, dovoljno visoka i da se naginjati tako da nebi trebao imati problema s leđima. Ja sam svoju skroz otpustio i kad gledam neki film ili nešto slično samo se fino nagnem i uživam.

 

Noge su metalne tako da nema straha od pucanja, a kotačići su isto OK, doduše ne vozikam se baš na njoj previše jer sam na tepihu (no imaju i onu zaštitu ukoliko nitko ne sjedi na stolcu da se ne mogu okretati). Udobna i fino mekana je tak da ima moju preporuku, a i nije preskupa (sad je na popustu, no kad sam ju ja kupovao bila je 400kn, a inače je 600kn).

 

Montaža u 10min, sav alat se dobije sa stolicom.

 

Imaš i bijelu, no meni je gej :

 

http://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/plus/ured-stolica-skodsborg-umj-koza-krem

lllnuclearlll čet 16.7.2015 00:20
steelman kaže...

http://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/gold/uredska-stolica-gadbjerg-mem-pjena-crna

 

http://jysk.hr/radna-soba/uredske-stolice/plus/uredska-stolica-skodsborg-crna

 

Kaj mislite se isplati uzet ovu za 1000kn umejsto ove za 500? Na trenutnoj stolici mi se spuzva skroz posusila i zabija mi se komad drva u leda. Takoder skripi na svaki pomak. Nebi htio opet isti drek kupit.

Pa sad, trebaš ih isprobat pa vidit kolika je razlika, no po meni to ne vrijedi 500kn više...

 

Ja imam tu za 500kn i meni je dobra i udobna. Jedina mana je što je pneumatika otišla izrazito brzo, nakon 5-6 mj. korištenja, počela se sama spuštat tu i tamo a nisam izrazito težak (85kg).

 

Rješio sam to tak da sam šaraf stavio u najgornji položaj i sad stolac više ne mogu spuštati (nemam ni potrebu jer mi jedino gornji položaj odgovara), no kom je to bitno ne znam jel to samo kod mene ili je čest kvar na tim stolcima...