Stanovanje

Sobni bicikl (preporuke)

mac92 sri 10.8.2022 22:59
fer-de-lance kaže...

Baš mora biti bicikl ili?

Orbitrek je puno bolji i za mršaviti i za nabijati kondiciju.

 

 Pa ne mora, al ono prvo mi je on pao na pamet, sa orbitrekom nisam imao iskustva, razmišljao sam više o biciklu prije posla ujutro. 

Možeš preporučiti orbitrek ?

fer-de-lance sri 10.8.2022 23:10

Da, onda orbitrek definitivno.

Sobni bicikl ima smisla samo za bicikliste da vježbaju doma.

S orbitrekom ti radi većina mišića u tijelu, dok s biciklom samo donji dio.

Ja sam kupio ovaj: https://www.fitness.com.hr/shop/oprema/fitness-oprema/Orbitrek-Zipro-Shox-RS.aspx

I ako se ništa nije promijenilo na tržištu od kad sam ga ja kupio (početkom godine) definitivno je best buy.

Odlična konstrukcija, i s mojih cca. 105 kila ne pokazuje nikakve znakove posustajanja.

 

Zaporožac čet 11.8.2022 09:20
mac92 kaže...

Bok,

Ako netko ima preporuku za sobni bicikl, zamolio bih da napiše. Mogu bacit do 3k kn na njega, a opet ako ima dobo i jeftinije zašto ne.

Hvala i lp

 Mani se Orbitreka, nemoš sjest ko čovik, to mi je više sprava za žemsku čeljad. 

 

Imaš povoljnih a kvalitetnih biciklova nosivosti do 100kg težine npr ovaj 

 

Stvarno to mislim za Orbitrek.

Kupio sam ga još prije 15 godina i nakon dva mj. korištenja radije sam išao van trčati, raditi trbušnjake, dizati tegove, udarati šakama i nogama u vreću, nego ganjati tu blesavu spravu.

 

nećeš ti orbitrekom razviti "sve" skupine mišića, to su bajke..

 

*sobni bicikl mi je bolji, sjedneš, dobro se iznojiš, istuširaš, pa na posao, ili fax.

 

ja imam malo jači model do 120 kg, pa ako si i ti u toj grupi; jebeš muškarca ispod 100 kg.

 

imaš na webu hrpu toga, malo pronjuškaj.. i ne trebaš plaćati bicikl više od 2 tkn..

 

Alfredo nr.2 čet 25.1.2024 10:31
mac92 kaže...

Ok, s obzirom da su došla dva mišljenja. Jedno pitanej za sve vas:

 



Najvažnije pitanje prije kupnje bilo kakve sprave je, je li imaš kakvih ozljeda? Npr. Orbitrek bi ti bio katastrofa ako imaš ozljedu koljena, bilo kakvu.

Kod sobnog bicikla imaš dvije važne stvari, prva sjedalo, je li udobno i ako nije može li se mjenjati i kako. Drugo, težina pedaliranja, skuplje bicikle imaju veću mogućnbost podešavanja i daleko većine stupnjeve težine. Na jeftinima nakon par dana staviš na najjače i voziš bez problema. Za mjesec dana će ti ta težina biti prelaka pa ćeš gledati drugi bicikl. Stoga moraš znati što želiš. 

Ja svoj sobni koristim 5min za zagrijavanje prije treninga stoga imam jeftini model, da ga želim voziti recimo 40min za par dana bi dobio hemeroide jer je sjedalo katastrofa i ne može ga se zamjeniti. Jatučići ne pomažu, to zaboravi.