Stanovanje

Peleti - gdje kupiti?

chutac pon 25.9.2017 17:48

Pozdrav!

 

Trebao bih za ovu zimu nabaviti pelete, ali ne znam od kuda. Uzimao sam iz Jasenovca jer je proizvođač peći preporučio, ali ove godine(tj. prošle zime) su bili dosta loši. Jako su čađili i raspadali su se.
Par ljudi je reklo svoje, ali svatko različito pa nije baš od neke pomoći 

 

Ima ovdje tko kakvu preporuku? :)

Checola pon 25.9.2017 18:23

ja se od ove godine počinjem grijati na pelete, pripremio sam si viševicu - navodno su ok

 

 

inače hint, najeftiniji su ti preko ljeta, kako se bliži zima cijene idu sve više gore.....

rebelsy pon 25.9.2017 22:37

U Intersparu sam ih vidio danas, onako na paletama, vani, prije blagajni...

Ne znam koji su tocno, ali vidio sam da je pisalo "Made in Croatia"

 

Pa eto, mozda pomogne

Flue pon 25.9.2017 23:07

Preporuka za  PPS Galeković, svako malo ljudi dolaze po pelete. Najbolje ti je nazvati ili još bolje odeš ako živiš u okolici pa sve dogovoriš odma.

0mnia_x čet 2.11.2017 14:13

P.s.
U mom gradu je nestasica peleta pa zato pitam.. a bome ne zelim kupovati ove iz konzuma za 29kn/vreca.. tko zna kakvi su to..

Za vikend idem do Bosne, pa ako netko zna info o peletima u okolici Kladuse, neka napise :)

chutac čet 2.11.2017 18:29

Ja sam uzeo Galekovića i definitivno su bolji nego Jasenovac. Krupniji i puno manje prašnjavi.

A cijena, ne sjećam se. Uzeo sam dvije tone valjda, a potrošio malo preko 4000 kn.

 

 

guls pet 28.9.2018 13:20

Dižem temu.

Tražim gdje mogu uzeti pelet na rate, konkretno gledam od 4-6 rata (znate ono pbz, amex, diners, kakogod).

Zasad jedino nalazim Spačvu koja traži za 4 tone oko 7.500kn što je prihvatljivo.

Imate još kakav prijedlog?

 

p.s. pitam zato jer svi traže keš.

fer-de-lance sub 2.7.2022 19:37

Uz očekivani daljni porast cijene goriva od barem 20% do kraja godine (skuplji transport) i veliko poskupljenje plina (pa će mnogi ljudi prelaziti na pelet kojega ionak uvijek fali), nedostatak sirovine za proizvodnju i propast mnogih proizvođača, najbolje vrijeme za kupnju je: još jučer...

 

fer-de-lance ned 3.7.2022 07:44

Vidim da ih ima dosta po 40 kuna za 15 kila, samo treba znati koji je dobar pelet, i još gledat da čim bliže bude dućan radi jeftinije dostave.

Najbolje gledat na njuškalu, puno dućana nema web ali se tam oglašavaju.