mzopg sub 4.1.2020 13:52
Jakovp kaže...

Phillips 13 W su super, lijepo svijetle i imaju jako dobru efikasnost. Osram 13 W također, jednaka efikasnost, i dostupne su u tri boje. 

Meni su sve izgorile u roku od 3-4 tjedna. Vjerojatno su bolje za otvorene lampe i prostore gdje temperatura nije previsoka.

 

U principu te ledice su ok do 7-8W snage sve preko će izgoriti relativno brzo ili ima "flicker" koji smanjuje grijanje, ali ima i nedostatak u smanjenju "frameova" koje ljudsko oko vidi.

Preko 7-8W je potreban ozbiljniji hladnjak ili aktivno hlađenje, sve ostalo je pumpanje snage, kao da auto vozite stalno na 6000 okretaja, kad tad će nešto "zakuhati".

Jakovp sub 4.1.2020 14:30
mzopg kaže...
Jakovp kaže...

Phillips 13 W su super, lijepo svijetle i imaju jako dobru efikasnost. Osram 13 W također, jednaka efikasnost, i dostupne su u tri boje. 

Meni su sve izgorile u roku od 3-4 tjedna. Vjerojatno su bolje za otvorene lampe i prostore gdje temperatura nije previsoka.

 

U principu te ledice su ok do 7-8W snage sve preko će izgoriti relativno brzo ili ima "flicker" koji smanjuje grijanje, ali ima i nedostatak u smanjenju "frameova" koje ljudsko oko vidi.

Preko 7-8W je potreban ozbiljniji hladnjak ili aktivno hlađenje, sve ostalo je pumpanje snage, kao da auto vozite stalno na 6000 okretaja, kad tad će nešto "zakuhati".

 

Po, postavljao sam dosta tih 13w phillipsa i osrama u zatvorene plafonjere, sve rade dan danas. Ti si očito potrefio neke defektne.

mzopg sub 4.1.2020 14:37
Jakovp kaže...
mzopg kaže...
Jakovp kaže...

Phillips 13 W su super, lijepo svijetle i imaju jako dobru efikasnost. Osram 13 W također, jednaka efikasnost, i dostupne su u tri boje. 

Meni su sve izgorile u roku od 3-4 tjedna. Vjerojatno su bolje za otvorene lampe i prostore gdje temperatura nije previsoka.

 

U principu te ledice su ok do 7-8W snage sve preko će izgoriti relativno brzo ili ima "flicker" koji smanjuje grijanje, ali ima i nedostatak u smanjenju "frameova" koje ljudsko oko vidi.

Preko 7-8W je potreban ozbiljniji hladnjak ili aktivno hlađenje, sve ostalo je pumpanje snage, kao da auto vozite stalno na 6000 okretaja, kad tad će nešto "zakuhati".

 

Po, postavljao sam dosta tih 13w phillipsa i osrama u zatvorene plafonjere, sve rade dan danas. Ti si očito potrefio neke defektne.

Sve je moguće, kupio sam ih u Peveca prije nekih godinu dana, računao da će biti bolje od "kineza" sa alija i ebaya, na kraju su najkraće trajale.

Probati ću ih još jednom jer su imale dobru jačinu svjetla i dobar spektar.

Jakovp sub 4.1.2020 14:38
mzopg kaže...
Jakovp kaže...
mzopg kaže...
Jakovp kaže...

Phillips 13 W su super, lijepo svijetle i imaju jako dobru efikasnost. Osram 13 W također, jednaka efikasnost, i dostupne su u tri boje. 

Meni su sve izgorile u roku od 3-4 tjedna. Vjerojatno su bolje za otvorene lampe i prostore gdje temperatura nije previsoka.

 

U principu te ledice su ok do 7-8W snage sve preko će izgoriti relativno brzo ili ima "flicker" koji smanjuje grijanje, ali ima i nedostatak u smanjenju "frameova" koje ljudsko oko vidi.

Preko 7-8W je potreban ozbiljniji hladnjak ili aktivno hlađenje, sve ostalo je pumpanje snage, kao da auto vozite stalno na 6000 okretaja, kad tad će nešto "zakuhati".

 

Po, postavljao sam dosta tih 13w phillipsa i osrama u zatvorene plafonjere, sve rade dan danas. Ti si očito potrefio neke defektne.

Sve je moguće, kupio sam ih u Peveca prije nekih godinu dana, računao da će biti bolje od "kineza" sa alija i ebaya, na kraju su najkraće trajale.

Probati ću ih još jednom jer su imale dobru jačinu svjetla i dobar spektar.

 

Ja isto kupujem u pevecu lol

fer-de-lance sub 4.1.2020 15:23

Ja isto kupio u Pevecu, dok su bile u setu po dvije (ljubičasta ambalaža) i ni jedna mi nije krepala, a imam na nekim mjestima i dvije u poluzatvorenoj plafonjeri.

Dok su mi 8.5W krepale dvije...

 

mzopg sub 4.1.2020 22:00
fer-de-lance kaže...

Ja isto kupio u Pevecu, dok su bile u setu po dvije (ljubičasta ambalaža) i ni jedna mi nije krepala, a imam na nekim mjestima i dvije u poluzatvorenoj plafonjeri.

Dok su mi 8.5W krepale dvije...

 

E te sam i ja kupio, isto pakiranje po dvije, bile su na akciji. Potrajale su kraće od klasične žarulje. 

gocc01 uto 11.2.2020 23:09

Zna li netko di se može kupiti ovakva cijev, bužir da se da pigat kao na ovoj lampi? Uopće ne znam kaj da upišem u google i kak bi se moglo zvat. Trebam oko 60cm takve cijevi vanjskog promjera 10mm.

gocc01 uto 11.2.2020 23:42

U biti mi i treba za lampu al se mora dat raskopat i biti duljine najmanje 60cm jer ide kroz stranicu kreveta koji sam napravio maloj a krevet visi sa stropa tako da sa donje strane kreveta moram napraviti neki box za baterije da joj ne furam struju na krevet i polje koje ona donosi sa sobom

 

Još mi je opcija uzet sa posla metalni bužir, identične strukture kao ti na lampama pa kroz njega možda provući recimo bakrenu žicu punog presjeka 6-8 kvadrata koja bi dala tu krutost al je pitanje koliko bi se puta ona dala savinuti prije nego oslabi ili pukne..

mbaksa čet 9.7.2020 21:56
user2206 kaže...

Sad me zanima kakvo je vaše mišljenje o ovakim "all-in-one" plafonjerama, dal je to bolja opcija od LED žarulja + plafonjera?

LED žarulju je lakše zamijeniti, ali očekivao bih da su LED plafonijere trajnije, jer će se manje zagrijavati zbog veće površine, odnosno u njima nije sve tako natiskano kao kod LED žarulja.

 

Jedino što je lakše/jeftinije kupiti žarulju poznate marke...

user2206 pet 10.7.2020 07:45

A po tebi jel ovo ok cijena, ima modela od 150 kuna pa nadalje? S obzirom da je garancija 5 godina čini mi se dobar izbor?
Stvarno sam tupan kod ovih stvari, hvala na odgovoru.

mbaksa pet 10.7.2020 16:15
user2206 kaže...
A po tebi jel ovo ok cijena, ima modela od 150 kuna pa nadalje? S obzirom da je garancija 5 godina čini mi se dobar izbor?
Stvarno sam tupan kod ovih stvari, hvala na odgovoru.

Ako su u pitanju poznatije marke poput Philipsa ili Osrama - onda da. Ako nisu... Ha... Ne znam. Mene uvijek brine da kad neki "lijevi" proizvođač slaže rasvjetno tijelo, da će ćešće birati nekvalitetnije LED čipove pa svjetlo neće omogućiti visoku vjernost boja. Ako si zadovoljan kvalitetom boja pod svjetlom - ne vidim razlog zašto bi ga izbjegavao.

creat1n uto 15.3.2022 13:09

Imate kakvu E14 LED-icu s vise lumena za preporuciti, imam ove klasicne od 430 lm i to je preslabo svjetlo.

Nasao od Osrama 7W cca 800 lm, ima li nesto jace kod nas ili je 800 lm za E14 maksimum?

Damir22 uto 15.3.2022 13:14

Sto god kupujes ne kupuj commel e14 zarulje..... Tesko smece, krepavaju na mjesecnoj bazi, imam 5 komada u lusteru, i svaki mjesec od njih 5 ja moram promjeniti 4..

creat1n uto 29.3.2022 11:38

Imate za preporuciti T5/T8 ili nesto slicno?

To su LED cijevi, imam jedno 7 komada od prije sto sam placao po 3 USD za iznad sudopera

jos uvijek funkcioniraju, upaljene skoro 24 sata. 

creat1n sri 6.4.2022 17:38

Vec sam duze vrijeme u potrazi za vanjskim solarnim lampama koje se prodaju po nasim centrima, ali koje imaju mogucnost punjenja preko vanjskog konektora

ili usba, jel se netko s time susretao? U slucaju da se baterije ne napune dovoljno preko dana, pa da se lampa svakih par dana ili po potrebi dopuni.

 

LAMPE PRONADJENE

roby27 uto 6.9.2022 01:14

Evo preporuka za Attralux led zarulje nizozemskog proizvođaća, prodaju se u Kauflandu, CRI 95 - 2700K i bas je super boja svijetla, po meni bolje od Osrama sa CRI80 

Najbrži ned 5.3.2023 14:19

Planiram punici kupiti Philips Hue starterset za dnevni boravak i dvije sobe pošto je manja kuća, te da se može upravljati daljinskim i bluetooth tj. aplikacijom. Da li postoji bolje rješenje koje ne zahtjeva puno uštimanjava tj. plug&play? 

kryten2x pon 6.3.2023 09:52
Najbrži kaže...

Planiram punici kupiti Philips Hue starterset za dnevni boravak i dvije sobe pošto je manja kuća, te da se može upravljati daljinskim i bluetooth tj. aplikacijom. Da li postoji bolje rješenje koje ne zahtjeva puno uštimanjava tj. plug&play? 

 Ja imam od ikee rasvjetu i zastore tj zavjese i jednostavno je, treba ti mobitel sa instaliranom njihovom aplikacijom, hub, žarulje i daljinskih koliko i kakve hoćeš, imaš i range extendere ako ti trebaju. ukopčaš hub u router, na mobitelu pokreneš aplikaciju (napraviš account) i skeniraš QR kod, otvoriš daljinski staviš bateriju i pritisneš tipku za sinkronizaciju sa hubom (daljinski mora bit kod hub-a), kada se upare moja preporuka je da uzmeš stolnu lampu i svaku žarulju upariš sa daljinskim da ne moraš na lojtri stajat za uparivanje žarulja. Na jedan daljinski ide 10 žarulja i onda ih možeš u aplikaciji grupirat npr kuhinja, soba.... daljinski u tom slučaju gasi, pali i dima sve žarulje ali preko aplikacije možeš svaku pojedinačno ili svaku grupu palit gasit. Kad si to rješio možeš svakoj grupi dodjeljivat vremena paljenja, gašenja, ton tj boju svjetla itd. ako i kako hoćeš automatizirat nešto. ja npr imam dva daljinska za rasvjetu i jedan mali za zavjese. Kad ti to sve radi kako hoćeš možeš još uparit sa google home i onda preko glasovnih naredbi upravljat, ako ti to paše...