Stanovanje

Koju električnu grijalicu kupiti?

Putn1k ned 2.2.2020 12:21

Pozz ekipa,

 

ako netko ima neka iskustva ili savjet s tim bilo bi super. Naime, u ZG živim u kutiji od cipela ("stan" od 23 kvadrata) i konstantno mi se klima uređaj gasi. Zato tražim neku dobro električnu grijalicu za tu malu prostorijici, pa ako netko zna neku dobru, pouzdanu, povoljnu grijalicu slobodno udijelite savjet koji.

fer-de-lance sri 5.2.2020 17:22
batly kaže...

https://stipsa.eu/proizvod/glamox-3001-grijalice-tpa-model/ 

Ja grijem kuću 80 m2 na glamox radijatorima već 20 godina.

Sigurno udobno i relativno povoljno grijanje.

Preporuka.

Samo moraš kupiti odgovarajuću snagu za prostoriju,ali na stranici imaš izračun.

 Ma glamox je precijenjen.

Kupi Atlasa u pola cijene, dobije isto uz bolji programator.

Zapravo, vidim da su sad i na Atlasu i na Glamoxu mijenjali programatore, Glamoxov je bio katastrofa, a taman da im je sad i bolji Atlas je zakon.

 

batly čet 6.2.2020 08:08

Ne znam za atlas.

A na glamoxu imam običnie termostate (kupljeno prije 18 godina)

I dan danas rade bez problema.

Mjesečno za 9kw snage + svi ostali električni uređaji uključujući i bojler za vodu zimi oko 1000kn

ljeti oko 400 godišnje oko 8000 kuna za 80m2.

S tim da je zimi svuda 21 stupanj uključujući sve sobe hodnike kupatilo,hodamo u kratkim majicama.

Fasada ima izolaciju stiroporom od 5cm i silikatnom žbukom.

Bar da sam prije 20 godina stavio 10 cm stiropora.

fer-de-lance čet 6.2.2020 10:48

Da, ja isto tak negdje, s tim da je kod mene 6kW snage na nekih ekvivalent 50 kvadrata, najviše kaj smo do sad imali oko 800 kuna mjesečno, isto obično temperatura oko 20-21, s tim da se ova moja boji pojačat temperaturu kad je vani hladnije pa se onda smrzava na 19, pa se posvađamo stalno i tak to...

Izolacija kod mene isto nekih cca. 5+ cm staklene vune u prosjeku s unutarnje strane, isto bi bilo bolje da je bar 15-20, ali nije bilo prostora.

 

kipo čet 6.2.2020 13:08
batly kaže...

Ne znam za atlas.

A na glamoxu imam običnie termostate (kupljeno prije 18 godina)

I dan danas rade bez problema.

Mjesečno za 9kw snage + svi ostali električni uređaji uključujući i bojler za vodu zimi oko 1000kn

ljeti oko 400 godišnje oko 8000 kuna za 80m2.

S tim da je zimi svuda 21 stupanj uključujući sve sobe hodnike kupatilo,hodamo u kratkim majicama.

Fasada ima izolaciju stiroporom od 5cm i silikatnom žbukom.

Bar da sam prije 20 godina stavio 10 cm stiropora.

21 stupanj ti je podešeno na grijalici ili na odvojenom termostatu koji se nalazi negdje u prostoriji?

U stanu od 60 kvadrata isto imam Glamox (model H40, 4 elementa, ukupno 5.2 kW), ali dodatno ložim peć na drva i račun struje za prošli mjesec mi je također 1000kn (isto imam bojler na struju). Termostate na grijalicama sam podesio po satima (npr. u dnevnoj sobi varira od 16 - 22, u ovisnosti od doba dana i jel ima nekog u stanu ili ne, u spavaćoj od 16 - 18 itd.), a temperatura na termostatu koji se nalazi na polici u dnevnom boravku varira između 22 - 24 (ako žena preuzme peć na drva, ide i do 26).
Kad sve to zbrojim, ispada da na struju dajem previše u odnosu na tvoje iskustvo?

batly čet 6.2.2020 13:21

nemam centralni termostat.

samo one na radijatorima.

u spavaćim sobama je temperatura nešto niža 19c

ja termostate ne diram cijele zime.

visina prostorija 2,7m ali je strop isto izoliran sa spuštenim gips pločama 

i 10 cm tvrdog tervola.

na podovima isto ispod glazura 5cm tvrdog stiropora.

i kao što sam napisao fasada 5cm stiropor + silikatna žbuka

zid je 29cm stara njemačka cigla

ne smanjujem grijanje ni kad radimo ni po noći

konstantna temperatura cijeli dan.

to mi se pokazalo najoptimalnije.

kipo čet 6.2.2020 14:33
batly kaže...

nemam centralni termostat.

samo one na radijatorima.

u spavaćim sobama je temperatura nešto niža 19c

ja termostate ne diram cijele zime.

visina prostorija 2,7m ali je strop isto izoliran sa spuštenim gips pločama 

i 10 cm tvrdog tervola.

na podovima isto ispod glazura 5cm tvrdog stiropora.

i kao što sam napisao fasada 5cm stiropor + silikatna žbuka

zid je 29cm stara njemačka cigla

ne smanjujem grijanje ni kad radimo ni po noći

konstantna temperatura cijeli dan.

to mi se pokazalo najoptimalnije.

Ja sam ubacio troslojne PVC prozore, ali zid je od fasadne cigle i betona, što znači da nemam nikakvu izolaciju... Eto i razloga...

kipo čet 6.2.2020 17:20

Ma bio bih i vise nego zadovoljan da je tih 700kn jedino sto placam, ali imam jos i pec na drva pa me je strah i pomisliti koliki bi taj iznos bio da ju izbacim...

filip1 čet 19.8.2021 11:30

molim preporuku neke grijalice na struju za sobu od 20-25 kvadrata

koristila bi se par tjedana godisnje

vazno je da bude prenosna

zanimaju me grijalice iz pevexa centra tehnike elipsa ili emezzete

hvala

Dodinho uto 8.11.2022 08:45

Ima tko ovo? Čini mi se jako dobro.

https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87anski-aparati/Grijanje-i-hla%C4%91enje/Kamini%2C-pe%C4%87i-i-grijanje/Elektri%C4%8Dne-grijalice/Stadler-Form-grijalica-Anna-big-bijela/p/EK000305105

Mislio sam uzeti za baku koja živi na katu, treba joj za kuhinju i blagovaonicu (spojene prostorije, do 30 m2), povremeno bi upalila ujutro dok kuha i mozda popodne dok se ruča. Kuća nije izolirana, ali kuhinja i blagovaona imaju nove i dobre prozore.

Hexfire uto 8.11.2022 19:09
Dodinho kaže...

Ima tko ovo? Čini mi se jako dobro.

https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87anski-aparati/Grijanje-i-hla%C4%91enje/Kamini%2C-pe%C4%87i-i-grijanje/Elektri%C4%8Dne-grijalice/Stadler-Form-grijalica-Anna-big-bijela/p/EK000305105

Mislio sam uzeti za baku koja živi na katu, treba joj za kuhinju i blagovaonicu (spojene prostorije, do 30 m2), povremeno bi upalila ujutro dok kuha i mozda popodne dok se ruča. Kuća nije izolirana, ali kuhinja i blagovaona imaju nove i dobre prozore.

 Gledao sam i ja to kad sam kupovao, ali bilo mi je preskupo za ono što trebam. Nekako sam si mislio da dobar dio cijene otpada na dizajn. Plus što mi se dopada bešumnost konvektorske. Ako kupiš javi dojmove.

 

Btw, u Kaufland katalogu (str. 35) koji vrijedi od sutra imaš konvektorsku grijalicu za 600kn. Daju tri godine garancije. 

Dodinho sri 9.11.2022 08:45
Hexfire kaže...

 Gledao sam i ja to kad sam kupovao, ali bilo mi je preskupo za ono što trebam. Nekako sam si mislio da dobar dio cijene otpada na dizajn. Plus što mi se dopada bešumnost konvektorske. Ako kupiš javi dojmove.

 

Btw, u Kaufland katalogu (str. 35) koji vrijedi od sutra imaš konvektorsku grijalicu za 600kn. Daju tri godine garancije. 

 Dobio sam i preporuku za Xiaomijevu onu neku smart grijalicu, 999kn.

 

I sad sam u dvojbi. Kad odlučim i kupim, javim dojmove.

Hexfire sri 9.11.2022 09:57
Dodinho kaže...
Hexfire kaže...

 Gledao sam i ja to kad sam kupovao, ali bilo mi je preskupo za ono što trebam. Nekako sam si mislio da dobar dio cijene otpada na dizajn. Plus što mi se dopada bešumnost konvektorske. Ako kupiš javi dojmove.

 

Btw, u Kaufland katalogu (str. 35) koji vrijedi od sutra imaš konvektorsku grijalicu za 600kn. Daju tri godine garancije. 

 Dobio sam i preporuku za Xiaomijevu onu neku smart grijalicu, 999kn.

 

I sad sam u dvojbi. Kad odlučim i kupim, javim dojmove.

 Da, gledao sam i nju jer sam generalno zadovoljan sa Xiaomi proizvodima. I da je to nešto što bih stavio na zid ili držao stalno na istom mjestu u recimo dnevnom boravku, sigurno bih uzeo nešto tako dizajnerski privlačnije. Kod Xiaomija je cool i ovaj Smart dio koji pretpostavljam tvojoj baki nije toliko presudan.

 

Btw, imaju tu grijalicu i na eKupi pa se možda može iskoristiti koji od ovih kodova za 10% off koje ljudi poklanjaju u EKUPI BONOVI temi.

Soniccro pon 27.11.2023 09:16

kupio lani xioami mi s grijalicu radila malo lani i sad je kao nova, jucer upalio radila ostavio je u struji ugasio na app i jutros nema struje uopće u njoj jel im smisla to popravljat