Stanovanje

Frižider/hladnjak preporuka

Horatio_Hornblower ned 16.6.2019 15:47

Kolega na poslu imao Electrolux frizider 2400e ga platio nakon 6 godina ode mala elektronicka ploca 5cm za 5 cm... 500e i ceka se 2 mjeseca...  Proda ga neispravnog i kupi gorenje koje nije mozda ni blizu ali 5 godina garancije plus servis djelovi i mestri na svakom koraku... 

Kad vidim te samsung lg i ostale falsete i kako ljudi kad im crknu kukaju jbg sami ste krivi sve je 90% toga isto samo je drugo ime... A djelovi servis i duljina garancije najbitnija stavka kupnje pa tek neke preferirane pojedinacne stvari koje mi ko kupci imamo... 

Posmatrač ned 16.6.2019 15:52

Ja  imam samusng masinu za ves i frizider kombinovani. Nakon 10 godina frizider se pokvario i popravak me kostao 70 EUR... Zamjena kompresora... Masina za ves se kvarila milion puta ali osim zamjene pumpe sve su to kvarovi minorni tipa izgori zica na grijacu ili zamjena brave koja kosta 10 eur .....

Horatio_Hornblower ned 16.6.2019 17:15

Zato se samsung nikad ni ne kupuje ja na gorenju nikad kuci nisam imao vecih problema frizider masina pecnica i slicno jedino je bio problem jednom sa senzorom vrata i to je to u 3 kucanstva 15 aparata... 

A s druge strane znam masu marki kojima uvik miljardu problema ali dizajn je 100 koplji ispred gorenja pa to privuce ljude...  Meni je osobno gorenje zlatni standard kad se nesto kupuje obavezno trazit da je made in slovenia pa to drzi 30 godina bez problema... 

roby27 pon 17.6.2019 10:39

Gorenje vise nije slovenski, od nedavno su u vecinskom vlasnistu kineza Hisense ih je kupio. Inace Samsung,LG, Beko jedini nude inverter kompresore sa 10god jamstva ali po rijecima servisera kompresori se jako rijetko ili uopce ne kvare, ono sto se kvari su dijelovi oko kompresora sto ta garancija ne pokriva, tako da malo i je marketinski trik ovih 10 godina na motor. 

 

Jedino sto kod inverter kompresora je varijabilna brzina rada motora sto automatski smanjuje potrosnju stuje i brze hladi dok kod konvencionalnih imate samo On OFF znaci fixna brzina.

 

E sad sto se tice buke tu je lutrija kod no frost Samsunga neki njihovi modeli imaju jako iritantnu frekvenciju rada invertera dok kod Lg-a oni imaju linearni kompresor sto je najbolje sto se i vidi 37db buka

roby27 pon 17.6.2019 10:45
Posmatrač kaže...

Ja  imam samusng masinu za ves i frizider kombinovani. Nakon 10 godina frizider se pokvario i popravak me kostao 70 EUR... Zamjena kompresora... Masina za ves se kvarila milion puta ali osim zamjene pumpe sve su to kvarovi minorni tipa izgori zica na grijacu ili zamjena brave koja kosta 10 eur .....

 Jebes samsung ves masine, imaju problema sa kawai keramickim grijacima sto kod tvrde vode bude problem, obicno se daju zamjeniti sa grijacima EU proizvodaca nakon isteka garancije.

 

Ona ad wash vrata znaju procurit sa vremenom itd...jedino sto vrijedi kod njih je onaj Q Drive to je inovacija na trzistu perilica ali i skupa.

 

 

roby27 pon 17.6.2019 10:48
Milka30 kaže...

Da,u pravu si!

Sve je to ljepo i Candy,Erectrolux,Samsung.....jbg servisi su katastrofa i u pravilu,nema popravka-barem u Sl.Brodu!

Gorenje i Koncar jako dugo rade bez ikakvih kvarova i servisa imas ko u prici-svi ih popravljaju.

Nedavno sam kupio lezajeve za svoju Koncarevu perilicu rublja...32 KN,imam feeling da ce jos 15 godina raditi.

 Koncar hehe pa oni nemaju nista sa proizvodnjom vec samo lijepe svoju etiketu, turski Vestel radi sve za njih kao i za mnoge druge brandove

Horatio_Hornblower pon 17.6.2019 13:54

Ima bosch dosta uredaja made in slovenia zna li itko fi se to radi? 

Predpostavljam u bivsem gorenju ili? Jet te boschove stvari traju bez greske i cak ima dovoljno rezervnih dijelova jedino malo su skuplje kad ih se kupi... 

Leprechaun uto 18.6.2019 19:53

Imam ja Boschov mlinac za kavu "Made in Slovenia". Kupljen u Kauflandu. Radi. Tiši od prethodnog Daewooa.

 

Nego, ima li tko iskustvo s Liebherr hladnjacima? To mi malo vuče na nazovi premium, kako mi se čini Miele rebranda njihove hladnjake...

roby27 sri 19.6.2019 01:31

Imam ja iskustva sa Liebherom jer imam jednog dvometrasa doma, inace oni su OEM proizvodaci za Miele ali Miele i na njima inkasira dosta vecu cijenu, nije mi bas to logicno. 

 

Uglavnom su ok ali i bucni jer imaju dvozonsko hladenje.

 

 

 

 

JozoBozo121 sri 19.6.2019 01:35
roby27 kaže...

Imam ja iskustva sa Liebherom jer imam jednog dvometrasa doma, inace oni su OEM proizvodaci za Miele ali Miele i na njima inkasira dosta vecu cijenu, nije mi bas to logicno. 

 

Uglavnom su ok ali i bucni jer imaju dvozonsko hladenje.

 Kakve veze ima dvozonsko hlađenje s bukom? Pa taman da ima dva kompresora ne bi smio biti nešto bučniji od jeftinijih.

JozoBozo121 sri 19.6.2019 08:16
roby27 kaže...

Bucniji je dosta od LGa koji ima inverter kompresor. Recimo to ovako da nije za one koji imaju kuhinju spojenu sa dnevnom sobom. 

 To nema nikakve veze s frižiderom kao takvim. Jedna zona, dvije zone, tri, svjedno, razlike u buci ne može biti. Može postojati razlika u dizajnu kompresora i frižidera pa da se jedan čuje više, ali to koliko zona ima potpuno je nebitno.

 

Dvozosnki frižideri funkcioniraju na dva načina. Skuplji način imaš kod boljih modela i tu imaš dva nezavisna kompresora i oni posebno hlade hladnjak i ledenicu. Jeftiniji modeli imaju jedan kompresor i recimo troputi ventil kojeg regulira termostat. Ovisno o tome gdje treba više spuštati temperaturu on regulira da više plina ide u taj dio frižidera. Kompresori su u oba slučaja identični svakom drugom kompresoru, ne postoji ništa posebno u njima.

 

Mi smo prije uvijek kupovali frižidere s dva kompresora i nije to bilo ništa bučnije nego oni obični, zadnji frižider nažalost nismo jer nam nije stao takve veličine. Ali daleko je bolje kad možeš namjestiti ledenicu i hladnjak na specifične temperature ovisno šta ti treba.

roby27 sri 19.6.2019 15:19

Kompresori nisu svi isti, imas inverter i konvencionalni sa četkicama koji rade fixnom brzinom. 

 

Nego ja kazem da ima dvozonski tok hladenje jer ima dva ventilatora, jedan u ledenici i jedan u hladnjaku na stropu tako da se ne mjesaju mirisi, pa se to čuje, neki no frost to nemaju uopce nego imaju rupe pa kroz njih zrak struji sto je vjerujem tiša varijanta ali se kod jeftinijih modela mjesaju mirisi i dolazi do isušivanja povrca(salte pogotovo). 

 

U pocetku kad smo ga kupili znalo je nesto pucat u njemu(freoni) i to bi se pojavilo na kraju kad bi prestao kompresor sa radom i bio gotov sa hlađenjem. 

fer-de-lance sri 19.6.2019 16:18
JozoBozo121 kaže...

 

Dvozosnki frižideri funkcioniraju na dva načina. Skuplji način imaš kod boljih modela i tu imaš dva nezavisna kompresora i oni posebno hlade hladnjak i ledenicu. Jeftiniji modeli imaju jedan kompresor i recimo troputi ventil kojeg regulira termostat. Ovisno o tome gdje treba više spuštati temperaturu on regulira da više plina ide u taj dio frižidera. Kompresori su u oba slučaja identični svakom drugom kompresoru, ne postoji ništa posebno u njima.

 To ono s klapnom između frižidera i zamrzivača?

Totalno sranje, slagao sam jednog takvog Samsunga, još mu je i elektronika maloumno složena.

Čudi me da nekim ljudima to i dugo radi, previše prostora da se sjebe.

 

 

Vavoom pet 30.8.2019 20:46

Pogledajte svi Zanusi,dobra im je tehnika,a i nisu jaaaako skupi, u nas je 10 godina ugradbeni fridge-freezer od zanusija,radi i dalje platiti ga tad (2009.) oko 4200 kn,Jedino me muci da nije no frost.Jos su u stanu su rerna-zanusi,plinski sporet-gorenje,mikrolavka-qvadro,sudjerica-vhirpol,napa-gorenje i perilica rublja mislim da je candy, perilica je stara 5 a ostalo sve 10 godina.   

 

TheMenstalist pon 11.1.2021 23:16

Pozdrav! 
Zanima me zna li netko postoje li hladnjaci s dvostrukim vratima (tzv. Američki) bez ledenice - odnosno da su obje strane hladnjak? 

Dosta sam tražio po trgovinama, ali bezuspješno. 

ivanposao uto 21.9.2021 13:08
Pozdrav ima li tko preporuku za ugradbeni kombinirani frizider (zamrzivac dolje)? Sto danasnji frizider mora imati? Koji su najbolji brandovi? Budjet je 4000-5000kn, max dimenzije su 178x56 . Hvala!

 

x360gamer pet 10.12.2021 08:03

Dali ima netko tko se razumije u hladnjake?
Trebao bi kupiti nešto novo.

Samsung, LG?
Nekako mi Samsung djeluje najbolje od "jačih" brandova?
Mora imati barem malo škrinju i poželjno je da ima za hladiti vodu, pošto po ljeti nikako da mi dođe hladna voda.
Jedino ako nije to higijenski ili neki drugi razlog zbog kojeg ne treba plaćati više za takav dispenzer?

Budget do 4k kn ±200.
Eventualno se mogu rastegnuti ako bi nešto stvarno vrijedilo m

unique83 pet 10.12.2021 08:29

Evo ja bi htio samo komentirati ovo što kažeš...dispenzer za vodu. Ja sam uzeo frižider sa tim sranjem i to je muka puniti svako malo. Spremnik je čini mi se 3,5 litre i to se mora svaki dan puniti...Na kraju ga uopće ni ne koristim.

Btw, frižider je samsung i ja sam jako zadovoljan s njim. Kada je bio nov je radio valjda 2 dana konstantno dok nije postigao željenu temperaturu, i to me baš zabrinulo jer je to dosta više nego što se spominje u uputstvima. Ali kada je postigao radnu temperaturu, više ga ni ne čujem da se pali.

 

x360gamer pet 10.12.2021 08:36
unique83 kaže...

Evo ja bi htio samo komentirati ovo što kažeš...dispenzer za vodu. Ja sam uzeo frižider sa tim sranjem i to je muka puniti svako malo. Spremnik je čini mi se 3,5 litre i to se mora svaki dan puniti...Na kraju ga uopće ni ne koristim.

Btw, frižider je samsung i ja sam jako zadovoljan s njim. Kada je bio nov je radio valjda 2 dana konstantno dok nije postigao željenu temperaturu, i to me baš zabrinulo jer je to dosta više nego što se spominje u uputstvima. Ali kada je postigao radnu temperaturu, više ga ni ne čujem da se pali.

 

 Hvala na odgovoru!

Za sada barem, ne čini mi se problem svaki dan puniti.

Jedino ako se nezgrapno skida ta posuda.

Inače, koji model si kupio i koliko novaca?

Gledam trenutno model: RB34T652ESA i čini mi se za 3400 ko solidna kupnja

Lovac pet 24.12.2021 11:37

Možda glupo pitanje, no zovu me starci, uzeli neki entry level LG hladnjak i sad iza ima 4 okrugle naljepnice koje se ako probaš lako skidaju, no pitanje je da li se smiju/moraju. Zvao sam im LG korisničku službu, no čovjek ne zna. Isto tako ništa ne piše u user manualu. Pa ako netko zna... (GTB serija)