shimano uto 13.4.2010 13:17

evo da otvorimo ovu temu gdje se može baš sve vezano za nogomet reći.

za sve koji vole nogomet manje ili više,ovdje se može komentirati baš o svemu vezano uz nogomet.

pozitivnim navijačkim pristupom,a ne ovkavim kakvim gledamo da rade majmuni,može se o svim klubovima i općenito razgovarati bez mržnje.

 

recimo ja navijam za barcu i ne mogu dočekati kad će mourinho dobiti po blanji od njih.a anjviše me strah njihove prljave igre koja bi mogla nekoga povrijediti,recimo messija,što bi bila nogometna tragedija,a ne samo barcelonina.

mrog 33 uto 13.4.2010 13:32

Znači ovo bi trebala biti opća nogometna tema da se neotvaraju druge, ono za svaku utakmicu nova tema, to se traži da je sve na jednom mjestu.

A što se tiče ogleda barce  i intera nadam se da će barca ispasti, jer mi već na živce ide medijska hajka oko nje. Barca ovo, barca ono... Mislim preuveličavaju je, i zato se nadam da će je inter izbaciti i spustiti novinare na zemlju. Ovo što se tiče messija si u pravu, čovjek igra u životnoj formi  i bilo bi šteta da se povrijedi, mislim da barcelona bez messija nebi ni prošla skupinu u ligi prvaka

 

shimano uto 13.4.2010 15:09

ma da,da sve bude na jednom mjestu i da se na radi milijun tema za svaku utakmicu,a pogotovo sad kad bude svjetsko prvenstvo.

a što se tiče barce,pa medijska prašina se digla najviše zbog malog čarobnjaka (ne harry potter Belji se),koji sad stvarno piše povijest,i jednog dana će se o njemu govoriti kao danas o maradoni,da je bio najbolji.ali i sama barca je zaslužila sve pohvale,zbog najljepšeg načina na koji igraju,se i gleda nogomet.za razliku od intera i općenito mourinha,koji uvijek igra prljavi tvrd nogomet,bez imalo kreativne ljepote.pa bi ipak oku najljepše finele bilo lyon-barca,ali tko zna.

shimano uto 13.4.2010 16:27

nisam ni rekao da ne mogu,već da bi najljepše za gledati,najatraktivnije,bilo finale lyon-barca,a sad kako će biti ko zna.samo da ne bude inter s onom ružnom igrom,onda mogu i prespavati finale.

shimano sri 14.4.2010 14:18

evo jedno pitanje.šta mislite o tome da se igrač koji se "povrijedi",pa ga iznesu s terena a on je ukrao vrijeme i usporio ritam (posebno prljavi talijanski klubovi),ne pusti nazad jedno dvije do tri minute?mislim da bi malo onda razmislili kad bi se pravili da mu je pukla noga,a onda iste sekunde kad ga iznesu poleti ko vrabac.ako je netko stvarno povrijeđen,onda mu se mora pomoć ukazati,a to mora i trajati najmanje dvije do tri minute,jer ako boli onda ne boli tri sekunde.

shimano sri 14.4.2010 14:26
mrog 33 kaže...

A to je sve taktika, a kaj te strah radi barce?

ma to mi ide strašno na jetru,nekad cijelu utakmicu s.ebu s takvim prekidima,a za barcu se ne bojim osim grube igre prema messiju.

shimano sri 14.4.2010 14:44
mrog 33 kaže...

A da to i meni ide na živce kad se igra oteže. Al toga u ligi prvaka nema puno... srećom

ma ima dovoljno,pogotovo kad treba.recimo kad vodi netko pa onda krenu prenemaganja zadnjih 15-tak minuta.ali svejedno,zašto ne bi to uveli,nikom ne bi štetilo samo bi bilo korisno.

shimano sri 14.4.2010 15:33
mrog 33 kaže...

Znači to bi bilo ko u rukometu, isključenje na dvije minute. Mislim da je jednostavnije dati žuti karton onom ko oteže igru i to je to

ma ne može tako,pa ne znaš tko glumi a tko je povrijeđen.ma vrlo jednostavno,kad te iznesu,ne možeš nazad jedno dvije minute jer ti se mora ukazat pomoć, izašao si zbog povrede jel tako?a ako te boli ne može proči iste sekunde kad te iznesu,tako da je to sigurna situacija,bez greške.

shimano sri 14.4.2010 15:45

pa ne znam da je netko to ikad spomenuo uopće,možda kad bi netko iz sporta dao inicijativu za to,možda bi onda prošlo.ovako dok nitko ni ne spominje to,onda ništa.

ali bilo je nekih pokušaja s nekim drugim stvarima koje su bile zanimljive,recimo aut koji se pokusno izvodio nogom,ali to nije prošlo,isto kao što ne žele uvesti ni tehnologiju.znamo da onda francuska ne bi bila na svjetskom,pa vjerojatno nije nikom u interesu da nema manipulacija.

ahuramazda čet 15.4.2010 12:16
shimano kaže...

to je jedini pravi igrač u hajduku.on će se dobro prodat ovo ljeto.

ali ta liga je sprdnja.

Ibričiću je dobro u hajduku i zato ne želi otići,a i žena mu je splićanka(Anita)pa vjerojatno je i to razlog više

shimano čet 15.4.2010 12:20
ahuramazda kaže...
shimano kaže...

to je jedini pravi igrač u hajduku.on će se dobro prodat ovo ljeto.

ali ta liga je sprdnja.

Ibričiću je dobro u hajduku i zato ne želi otići,a i žena mu je splićanka(Anita)pa vjerojatno je i to razlog više

lol,to ćeš vidjeti što neće otići,svi oni govore da im se ne ide ali misle samo kako što prije.a žena mu ide s njim ko i svaka pa to nema veze onda.

shimano čet 15.4.2010 12:50

evo kad smo već načeli tu ligu jadnika,jedan prijedlog kako bi mogla biti bolja.

umjesto da svake sezone povečavaju ili smanjuju ligu,i samim tim dodatno destabiliziraju ionako nestabilne klubove,mogli bi malo ukrast od amerikanaca  i nekih drugih sportova.

napraviti profesionalnu ligu u punom smislu,pa umjesto da svake sezone netko ispadne i otvara mjesto nekom kršu iz druge lige,bolje da nema ispadanja.

u toj ligi bi mogli nastupati svi klubovi koji bi zadovoljavali određene profesionalne kriterije,pa ako za sezonu dvije još netko hoče igrati u njoj,mora to ispunjavati i onda može.

tako bi se klubovi manjeg rejtinga stabilizirali i sponzori bi više sudjelovali,a onda bi i kvaliteta bila bolja pa bi i gledanost rasla,što bi pogodovalo i večim klubovima (dinamo,hajduk)

i naravno opet sponzorima.jer poanta je kad nekog sponzoriraš,da taj klub ima što veću gledanost pa se ta reklamna investicija isplati.tu su onda i tv prijenosi koji bi bili gledaniji,pa bi mogli dati više novca.ali prije sveg toga,da bi uopće mogla zaživjeti takva liga,mora se srediti infrastruktura,a tu treba grad i županija sudjelovati.i njima bi se isplatilo,jer kad bi atmosfera i uvjeti na stadioni bili normalni i ugodni,a kvaliteta nogometa bi kako smo rekli postala bolja,onda bi i oni imali računicu za takvo ulaganje.prihodi od takvih objekata i za druge događaje bi išli gradu/županiji.uostalom,pa napravili smo takve dvorane za rukomet koji se uopće ne gleda u toj količini,osim ako nije repka.

inicijativa regionalne lige bi se isto tako morala igrati,pa zašto onda ne odmah i naša tako,dok čekamo da se stvore uvijeti (navijački) za takvu regionalnu ligu?drugi sportovi to već rade.

 

mrog 33 čet 15.4.2010 13:20
shimano kaže...

evo kad smo već načeli tu ligu jadnika,jedan prijedlog kako bi mogla biti bolja.

umjesto da svake sezone povečavaju ili smanjuju ligu,i samim tim dodatno destabiliziraju ionako nestabilne klubove,mogli bi malo ukrast od amerikanaca  i nekih drugih sportova.

napraviti profesionalnu ligu u punom smislu,pa umjesto da svake sezone netko ispadne i otvara mjesto nekom kršu iz druge lige,bolje da nema ispadanja.

u toj ligi bi mogli nastupati svi klubovi koji bi zadovoljavali određene profesionalne kriterije,pa ako za sezonu dvije još netko hoče igrati u njoj,mora to ispunjavati i onda može.

tako bi se klubovi manjeg rejtinga stabilizirali i sponzori bi više sudjelovali,a onda bi i kvaliteta bila bolja pa bi i gledanost rasla,što bi pogodovalo i večim klubovima (dinamo,hajduk)

i naravno opet sponzorima.jer poanta je kad nekog sponzoriraš,da taj klub ima što veću gledanost pa se ta reklamna investicija isplati.tu su onda i tv prijenosi koji bi bili gledaniji,pa bi mogli dati više novca.ali prije sveg toga,da bi uopće mogla zaživjeti takva liga,mora se srediti infrastruktura,a tu treba grad i županija sudjelovati.i njima bi se isplatilo,jer kad bi atmosfera i uvjeti na stadioni bili normalni i ugodni,a kvaliteta nogometa bi kako smo rekli postala bolja,onda bi i oni imali računicu za takvo ulaganje.prihodi od takvih objekata i za druge događaje bi išli gradu/županiji.uostalom,pa napravili smo takve dvorane za rukomet koji se uopće ne gleda u toj količini,osim ako nije repka.

inicijativa regionalne lige bi se isto tako morala igrati,pa zašto onda ne odmah i naša tako,dok čekamo da se stvore uvijeti (navijački) za takvu regionalnu ligu?drugi sportovi to već rade.

 

 Nemože se to uvesti jer nije po pravilima uefe

shimano čet 15.4.2010 13:48
mrog 33 kaže...
shimano kaže...

evo kad smo već načeli tu ligu jadnika,jedan prijedlog kako bi mogla biti bolja.

umjesto da svake sezone povečavaju ili smanjuju ligu,i samim tim dodatno destabiliziraju ionako nestabilne klubove,mogli bi malo ukrast od amerikanaca  i nekih drugih sportova.

napraviti profesionalnu ligu u punom smislu,pa umjesto da svake sezone netko ispadne i otvara mjesto nekom kršu iz druge lige,bolje da nema ispadanja.

u toj ligi bi mogli nastupati svi klubovi koji bi zadovoljavali određene profesionalne kriterije,pa ako za sezonu dvije još netko hoče igrati u njoj,mora to ispunjavati i onda može.

tako bi se klubovi manjeg rejtinga stabilizirali i sponzori bi više sudjelovali,a onda bi i kvaliteta bila bolja pa bi i gledanost rasla,što bi pogodovalo i večim klubovima (dinamo,hajduk)

i naravno opet sponzorima.jer poanta je kad nekog sponzoriraš,da taj klub ima što veću gledanost pa se ta reklamna investicija isplati.tu su onda i tv prijenosi koji bi bili gledaniji,pa bi mogli dati više novca.ali prije sveg toga,da bi uopće mogla zaživjeti takva liga,mora se srediti infrastruktura,a tu treba grad i županija sudjelovati.i njima bi se isplatilo,jer kad bi atmosfera i uvjeti na stadioni bili normalni i ugodni,a kvaliteta nogometa bi kako smo rekli postala bolja,onda bi i oni imali računicu za takvo ulaganje.prihodi od takvih objekata i za druge događaje bi išli gradu/županiji.uostalom,pa napravili smo takve dvorane za rukomet koji se uopće ne gleda u toj količini,osim ako nije repka.

inicijativa regionalne lige bi se isto tako morala igrati,pa zašto onda ne odmah i naša tako,dok čekamo da se stvore uvijeti (navijački) za takvu regionalnu ligu?drugi sportovi to već rade.

 

 Nemože se to uvesti jer nije po pravilima uefe

a kako bi onda regionalnu igrali?

wyks čet 15.4.2010 13:56

Prvo treba uvesti ligu 10, mislim da bi manje klubova rezultiralo kvalitetnijim sponzoriranjem.

Drugo postrožiti licenciranje stadiona, ovo bi vjerojatno rezultiralo s par godina amaterizma dok se stadioni ne završe ali mislim da bi se dugoročno povećala posjećenost.

Postrožiti zakone o navijačima (dobrih primjera ima u Europi, zašto ih ne slijediti).

Postaviti Salary cap ( a ne da jedan Sammir ili Manđo imaju nezasluženu plaću).

 

Što se tiče regionalne lige neznam kako bi se rješio problem s Uefinim ligama, tj. tko bi imao pravo nastupa na njima.

shimano čet 15.4.2010 14:23
wyks kaže...

Prvo treba uvesti ligu 10, mislim da bi manje klubova rezultiralo kvalitetnijim sponzoriranjem.

Drugo postrožiti licenciranje stadiona, ovo bi vjerojatno rezultiralo s par godina amaterizma dok se stadioni ne završe ali mislim da bi se dugoročno povećala posjećenost.

Postrožiti zakone o navijačima (dobrih primjera ima u Europi, zašto ih ne slijediti).

Postaviti Salary cap ( a ne da jedan Sammir ili Manđo imaju nezasluženu plaću).

 

Što se tiče regionalne lige neznam kako bi se rješio problem s Uefinim ligama, tj. tko bi imao pravo nastupa na njima.

pa da bude i samo osam klubova koji zadovoljavaju uvjete,opet dobro.jer ova liga nema nikakvog smisla i ja prvi koji obožavam nogomet,to nemam želudac pratiti kako treba.

za stadione smo rekli već,a ako mogu rukometne dvorane,stadion bi trebao biti isplativiji po tom pitanju.

za navijače si sve rekao pa nemam šta dodati.

a salary cap bi se sam postavio kad bi se radilo kako treba i po pravilima.kad bi dinamo drugačije dolazio do novca,onda ne bi niti mogao davati toliko.

a sad jedna opaska u vezi sammira.taj progon na tog,još uvijek jako mladog igrača,je počeo jedan debeli rasist i lokal patriotist,ivica smrad blažičko.

njemu su uvijek bolji neki dečki iz kvarta kako on to kaže,nego drugi igrači koji su značajno kvalitetniji.a svagdje u europi se ta razlika ne pravi,već je ili znaš ili ne.

sammir ima sudbinu viduke,kranjčara i još nekih igrača,a ja sam svojedobno svađao s večinom ljudi oko viduke tvrdeči da je on odličan igrač.no kako to kod nas ide,morao je čovjek otiči u zdravu sredinu da bi pokazao koliko može.isto se događa i sammiru,kojeg svi treneri i struka cijene,dakle ljudi koji imaju nekog znanja za razliku od onih koji navijaju pijani okrenuti leđima terenu,i za kojeg je i sam modrić skidao kapu o njegovim igračkim potencijalima.a taj isti sammir,nije dobivao pohvale kad je pod pravim trenerom (ivankovićem) razbijao ajax u tandemu s manđukićem,i koji i sad na zadnjoj utakmici sudjeluje kod oba gola,a onda dođu majmuni poslije utakmice i napadnu butinu zbog sammira,ne razumijem.nažalost,u takvim uvijetima u kojima ti netko stalno zviždi i proganja te,niti ne možeš dati puni potencijal,pa ćemo jednom (ubrzo) gledati sammira u nekom normalnom klubu kako rastura,isto kao viduka i kranjčar.

dok s druge strane,taj debeli rasistički smrad blažičko,diže u nebesa malog badelja,koji u najmanju ruku oscilira.njegova prva europska utakmica,je završila nakon nekih dvadesetak minuta,to što je on igrao bilo je mučno za gledat pa ga je brzo trener izvadio van da ga spasi veće bruke.pa ona utakmica u škotskoj,sammiru se zamjerilo što je onu loptu slabo izbacio pa su ovi zabili gol,mislim glupost,šta je boban dva put napravio na sp-u protiv francuza,pa ga nitko nije prozvao,ali badelj na toj istoj utakmici je bio tri put gori još,pa je čak i debeli smrad morao priznati da badelj ne igra dobro,ali na njega se poslije nije digla hajka.

uglavnom,puno je kod nas svakakve truleži,pa zato i kad imamo nešto dobro,to tjeramo.

wyks čet 15.4.2010 14:48
shimano kaže...

a sad jedna opaska u vezi sammira.....

Sammira sam uzeo isključivo zato jer je jedan od bolje plaćenih i mislim da je nedavno dobio povećanje plaće. Po meni je bilo igrača koji su povišicu više zaslužili, npr Badelj koji ima duplo manju plaću a mislim da se slažemo u tome da je Badelj ipak bolji.

shimano čet 15.4.2010 15:33
wyks kaže...
shimano kaže...

a sad jedna opaska u vezi sammira.....

Sammira sam uzeo isključivo zato jer je jedan od bolje plaćenih i mislim da je nedavno dobio povećanje plaće. Po meni je bilo igrača koji su povišicu više zaslužili, npr Badelj koji ima duplo manju plaću a mislim da se slažemo u tome da je Badelj ipak bolji.

nisam tebe ni prozvao već one koji ga proganjaju,a to je sve počeo blažičko.evo još jedan primjer kako ljudi iz malih (ili malo večih) kutija,mogu oblikovati javno mišljenje samo zato što se čuju iz zvučnika.pa tako štimac voli pametariti bez ikakvog pokrića,kad kaže da arsenal puno komplicira i da treba biti konkretniji pa zabijati više golova,a da se samo malo potrudio,pa bi vidio koju statistiku zabijenih golova ima arsenal,i u ligi prvaka i u domaćem prvenstvu.a ako još tu dodamo da je imao problema s povredama najboljih igrača,onda je sve i više nego jasno,da taj lik priča gluposti.međutim,to nije spriječilo dosta ljudi da počne to isto pričati,samo zato jer im je on bacio tu bubu u glavu,a na to mi se digne kosa na glavi,pa daj mislite malo svojom ćukom jbt,onda vičem.

a tko je bolji između badelja i sammira,pa to je rekla struka i igrači poput modrića,doduše,svaki trener i navijač preferira neki tip igrača,pa je tako i meni sammir bolji.no to ćemo vrlo brzo moči provjeriti kad odu van,ja tvrdim da će sammir biti bolji a evo zašto.tehnički je bolji,fizički je jači i u glavi stabilniji,u smislu da on i sad već igra pod ovakvim pritiskom i da je s 19 godina igrao europske utakmice bez straha,dok badelj to nije.no vidjet ćemo brzo,pogotovo kad sammira u ruke uzme pravi trener i liga,kao i kranjčara i rakitića,koji sad igraju na vrhunskoj razini,a raketa sad igra zadnjeg veznog i inter ga hoče kupiti.

shimano pon 19.4.2010 17:55

treba li repka igrati u splitu?

jednom davno sam gledao "original" vatrene tamo,i atmosfera je bila odlična.

a kakvo je sad stanje?

prednosti poljuda su stadion prije svega,a onda i pravednost po pitanju da se i tamo mora igrati,iako recimo englezi igraju samo u londonu (wembley),ali ipak.

no kako riješiti rasizam prije svega,a onda sve ostalo.pa mislim da dok se to ne sredi ne bi smjelo biti tamo službenih utakmica repke.mislim da je jasno da za nas igra crnac (dudu) i da ne možeš jednima hukati i bacati banane,a drugom pljeskati.to bi zapravo trebalo biti motivacijsko odgojna mjera za navijače,ili će to stati ili nema utakmice.pa kad se to sredi,ja bi prvi glasao da se igra i tamo.

i ne može se reći da su to pojedinci,jer i sam trener hajduka ide reći kako bacanje banana i hukanje nije rasizam.odličan uzor za igrače i navijače,ludost!

govori se stalno o navijačima,a prvo bi trebalo imati čelne ljude kao uzor,pa onda sve drugo.dok razni mamići i svaguše daju svojim djelima povoda za druge idiotizme,teško će šta biti bolje.