Sport

Real Madrid C.F.

michael čet 5.5.2022 00:30
Boixus Nois PS kaže...

Opet madridski lopovi prolaze, a Casemiro u 25. trebao dobiti crveni karton. A penal na Benzemi prevara. Sudac i Reala, klasicna prica.

 Jesi ti nekad onako bas depresivan kad vidis da Real pobjeduje? Zapitas se da li se isplati zivjet?

 

Zar nije lakse i ljepse fokusirat se na svoj klub, a drugima sta bude? Za jedan dobar savjet cu citirat Toto Wolffa (Mercedes F1 Team Principle): I don't care what others are doing. It's about optimizing my contribution in the team without looking elsewhere.
Pusti Real i druge timove ako ne mozes uzivat u nogometu pa tko god pobjedivao.

Hexfire čet 5.5.2022 06:49

Hehe, katalonski kmečavci se probudili. Znaju da neće vidjeti finale slijedećih 10 godina.

 

Jedini tko je trebao dobiti crveni je Laporte. Podsjetio me na najbolje dane Busquetsa, najvećeg glumca u povijesti nogometa. Baš čitam da je i Laporte prošao Barceloninu školu kao klinac pa me ne čudi da zna zanat.

morbida čet 5.5.2022 08:31
Boixus Nois PS kaže...

Opet madridski lopovi prolaze, a Casemiro u 25. trebao dobiti crveni karton. A penal na Benzemi prevara. Sudac i Reala, klasicna prica.

Ljubomora je gadna stvar .

LeskiRM čet 5.5.2022 10:07

Bernabeu nije samo realov dom nego je i dom Lige prvaka.

Samo nogometni analfabet bi ovo nazvao srećom. Ponavljam, PSG, Chelsea, City, iz ponora. To vam je ljudi moji pobjednički mentalitet, iskustvo i rutina igranja utakmica na najvišoj mogućoj razini. Mentalno su jači od svih.

 

Kolega Boksić će vam odgovoriti pod pauzom nakon što pojede parizer.

plavi08 čet 5.5.2022 10:17
plavi08 kaže...
Hexfire kaže...
S obzirom na ekipu i trenera, ako se ne kiksa u ligi i uđe u polufinale LP biti će ovo jako uspješna sezona. Daleko uspješnija nego realno igrom zaslužujemo. Srećom pa su svi drugi u Primeri ove godine još veći krš nego mi.

 Sve ti je to relativno. Jesu ostali krš ili je liga nikad jača

 

Španjolci imaju 3 kluba u 1/4 LP

Real drugima bježi hrpu bodova. Ostala borba zgusnuta.

 

Za HNL kažu da je nikad jači. Nezz koji su tamo argumenti za to ali samo primjer perspektive gledanja,

 

 Kao što prije malo više mjesec dana rekoh. Sve je relativno. Tko može reći da je ovo neuspješna sezona, da je Real igrao loše.

 

Real je pobjednička ekipa. Onaj njemački mentalitet koji se izgubio kod njih zadnjih par godina. Šanse u finalu su 50-50 ali ako Liverpool lošije uđe u tekmu nema šanse, dok Real sa druge strane ne bude otpisan do posljednjeg zvižduka.

Hexfire čet 5.5.2022 11:14
plavi08 kaže...

 

 Kao što prije malo više mjesec dana rekoh. Sve je relativno. Tko može reći da je ovo neuspješna sezona, da je Real igrao loše.

 

Real je pobjednička ekipa. Onaj njemački mentalitet koji se izgubio kod njih zadnjih par godina. Šanse u finalu su 50-50 ali ako Liverpool lošije uđe u tekmu nema šanse, dok Real sa druge strane ne bude otpisan do posljednjeg zvižduka.

 Nije ni ovaj Liverpool baš tako mentalno slab. Pokazali su sad protiv Villareala da čak i kad se ne pojave prvih 45 minuta na terenu i dalje imaju dovoljno kvalitete to preokrenuti. Po meni je čisto gledano igru sezona dosta neuspješna. Prije smo imali problem da čim nema Ronalda bude problem, sad čim nema Benzeme evo panike. Hazarda nažalost nisu uspjeli "vratiti", a klupa nam je i dalje li-la jer im Ancelotti ili ne vjeruje dovoljno ili se jednostavno ne uklapaju u trenutne zahtjeve pozicije.

plavi08 čet 5.5.2022 11:38
Hexfire kaže...
plavi08 kaže...

 

 Kao što prije malo više mjesec dana rekoh. Sve je relativno. Tko može reći da je ovo neuspješna sezona, da je Real igrao loše.

 

Real je pobjednička ekipa. Onaj njemački mentalitet koji se izgubio kod njih zadnjih par godina. Šanse u finalu su 50-50 ali ako Liverpool lošije uđe u tekmu nema šanse, dok Real sa druge strane ne bude otpisan do posljednjeg zvižduka.

 Nije ni ovaj Liverpool baš tako mentalno slab. Pokazali su sad protiv Villareala da čak i kad se ne pojave prvih 45 minuta na terenu i dalje imaju dovoljno kvalitete to preokrenuti. Po meni je čisto gledano igru sezona dosta neuspješna. Prije smo imali problem da čim nema Ronalda bude problem, sad čim nema Benzeme evo panike. Hazarda nažalost nisu uspjeli "vratiti", a klupa nam je i dalje li-la jer im Ancelotti ili ne vjeruje dovoljno ili se jednostavno ne uklapaju u trenutne zahtjeve pozicije.

 Ma ne mislim da su mentalno slabi. Sjećamo se 0:3. Mislim da ovaj Real (zahvaljujući senatorima) ima taj pobjednički mentalitet koji ne možeš kupiti. Sve velke ekipe imaju/imale su 1-2 igrača u sezoni bez kojih to nije ista ekipa. Ove godine je za Real to Benzema, Courtois, Modrić. No koju god velku ekipu uzmeš to je tako. 

Nisam fan rotiranja ekipe. Draži su mi timovi gdje se zna prvih 11, a ostali mogu tu i tamo uskočiti i postepeno se izboriti za mjesto. 

toma20 pon 9.5.2022 18:58
Hexfire kaže...

Hehe, katalonski kmečavci se probudili. Znaju da neće vidjeti finale slijedećih 10 godina.

 

Jedini tko je trebao dobiti crveni je Laporte. Podsjetio me na najbolje dane Busquetsa, najvećeg glumca u povijesti nogometa. Baš čitam da je i Laporte prošao Barceloninu školu kao klinac pa me ne čudi da zna zanat.

 pppppphahahhaha,pusti ga neka place 

Hexfire sub 21.5.2022 21:42

Kako trenutno pišu, Mbappe ne dolazi. Haland nam je već "pobjegao" pa će baš biti zanimljivo vidjeti ima li Perez neki as u rukavu. Ovo će mu biti veliki udarac.

Možda da kupi Messija... On je sigurno sad na akciji.

Boixus Nois PS ned 22.5.2022 14:50

Mbappe i Haaland znaju da ova momcad Reala ima vise srece nego pameti i nisu ludi da dodu u Real. 

 

Realovo doba kad su svi htjeli doci je proslo a najgore tek dolazi. Pogotov kad Benzema se vrati u svoju staru formu a Modric ode...

Boixus Nois PS ned 22.5.2022 15:14

Eto ljudi u real dolazili igrat za kikiriki umjesto da idu negdje za vise novaca...

 

Promjenila se paradigma, sad real ne moze platiti sto je prije placao. To jest moze, ali drugi mogu i vise. Toliko o tome kako je Mbappe realovac ko sta se godinama servira. PR masina dzabe printala naslovnice.

 

Tebas radi tuzbu zato sto je mbappe potpisao za PSG hahahaahaha. Koliko vas predsjednik lige gura da je to smijesno. 

 

cvaja997 sub 28.5.2022 23:38

Ovo je san. Hala Madrid. Koja momčad. 2 najbogatije momčadi na svijetu, branitelj naslova i Liverpool su pali. Moć, dominacija, rajski osjećaj ponosa je bit navijač Reala. Što je najbolje, uopće ne igraju dominantno. Ali karakter i kvaliteta pojedinaca, moral... Luka cijelu tekmu vanjskom igra, sam se zaj*bava i uživa. Prekrasna pobjeda. A tek Courtois... Predivno.

cvaja997 sub 28.5.2022 23:59
Hexfire kaže...


Od nepotrošene Mbappe love treba kupiti Salaha.

 Znam da je citat post za postom, ali čovječe koja je zvijer danas bio. Uopće nebih bio ljut niti razočaran da je Liv pobijedio. Kako je čovjek igrao.

Hexfire ned 29.5.2022 07:06

Pa pola naših igrača ima osvojenih Liga Prvaka ko Barca kroz cijelu povijest. Jer ako Modrić ima sad 5 osvojenih LP ko Barca ukupno onda toliko ima i Kroos, Casemiro, Benzema, Marcelo, Nacho. Možda još netko.

Fascinira i podatak Samovojske od jučer da je Real dobio 14 od 17 finala europskih utakmica koje je igrao. Sve na sreću, ha? :D

Curtois je imao 59 obrana ove godine u LP, od toga čak 9 u finalu. Oboje je rekord.

Bit će ovo zanimljiviji prijelazni rok nego sam očekivao. Trebao je doći Mbappe i to bi bilo to, ali sad tu ima raznih kombinacija. Dolaskom Rudigera imamo igrače za ovih modernih 3-5-2 ili 3-4-3, pa možda i pojačanja krenu u tom smjeru.

Nadolazeće sezona će sama po sebi biti specifična jer se svjetsko igra na zimu, pa je pitanje kako će se klubovi općenito snaći u tempiranju forme.

BlueMax ned 29.5.2022 07:58

Modrić je sinoć bio najlošiji igrač Reala, možda i najlošiji na terenu.
Ne sjećam se njegove utakmice s više izgubljenih duela i pogrešnih dodavanja. Jedino gdje je bio dobar je nekoliko dugih dodavanja i jedini je u stanju zadržati loptu pod pritiskom. Kroos sinoć najbolji.
Kad obojica imaju svoj dan Real je nepobjediv. Sinoć je Liverpool imao veliku šansu ali Courtois... nikad ovo nisam vidio! Ne samo obrane. Savršena ispucavanja, istrčavanja, igra stopera ko Neuer... najbolja predstava jednog golmana ikad!

plavi08 ned 29.5.2022 11:46
BlueMax kaže...
Modrić je sinoć bio najlošiji igrač Reala, možda i najlošiji na terenu.
Ne sjećam se njegove utakmice s više izgubljenih duela i pogrešnih dodavanja. Jedino gdje je bio dobar je nekoliko dugih dodavanja i jedini je u stanju zadržati loptu pod pritiskom. Kroos sinoć najbolji.
Kad obojica imaju svoj dan Real je nepobjediv. Sinoć je Liverpool imao veliku šansu ali Courtois... nikad ovo nisam vidio! Ne samo obrane. Savršena ispucavanja, istrčavanja, igra stopera ko Neuer... najbolja predstava jednog golmana ikad!

 

Igrač koji:

- cijelu tekmu vodi ekipu. Doslvno koordinira rukama kako da se izlazi loptom

- uz Benzemu jedini je u stanju konstanto zadržavati loptu pod velikim prisitkom 

- kada je pod velikim pritiskom često se rješava lopte na način da izbaci pola ekipe koja ga pristiskala iz igre ( jučerašnji gol, dio koji se ne vidi na sažecima. Ne znam koji put pristisak na Mdrića na loptu u obrani. Čovjek odigrava okmicu prema sredini i ispadaju 3 igrača. Nakon toga ide lopta prema Valverdeu i čista akcija za gol)

- stigne pokupiti pokoju blokadu u obrani

- ganja vezne igrače i radi pristisak na obranu sa 37 godina

- izlazi iz igre i dalje se dere na svoje

 

To je tebi najlošiji igrač na terenu. Takvi misle da je Real osvoji sve na sreću. 

 

cvaja997 ned 29.5.2022 11:52

Akcija za gol Vinija, Modrić prima loptu, pritišću ga duboko na polovicu Reala, odigrava okomicu prema nekome, ali tim pasom izbacuje 2 il 3 igrača Liverpoola. Uostalom čovjek je uživao cijelu utakmicu, koga briga ako je statistički bila lošija nego inače. Jednostavno protiv ovakvih mega momčadi sa 36 godina... Neopisivo.
Evo ga, 1 minuta cam sa tribine. Modrić vuče loptu 10 metara cca na svoju stranu, okomiti pas, 2 igrača su odmah ispala. Rupe, silovita kontra i gol. https://www.youtube.com/watch?v=BiRDI_nAUCc 
Slažem se, najgori igrač.

Hexfire ned 29.5.2022 11:54

Nisu toliko naši bili loši u vezi koliko je Liverpool odlično igrao presing prvih 40 minuta. Pojeli su nas doslovno. Ali jbg, treba okruniti dominaciju golom inače đabe sve.

BlueMax ned 29.5.2022 14:55

Takvi misle da Real sve osvoji na sreću?
1. Ja sam navijač Reala
2. Obožavam Modrića I smatram ga jednim od 3 najveća veznjaka svih vremena
3. Pogledaj ocijene Sofa Scorea, Marce, L'ekuipe... zašto su mu svi oni dali najlošiju ili drugu najlošiju ocijenu od Realovih igrača?

Bez obzira na emocije, ponekad treba biti realan. Curtoisu može zahvaliti što nije krivac za dva gola. Točnost dodavanja, izgubljene lopte, dueli... vjerojatno jedna od najlošijih statistika u karijeri.

plavi08 ned 29.5.2022 18:22
BlueMax kaže...
Takvi misle da Real sve osvoji na sreću?
1. Ja sam navijač Reala
2. Obožavam Modrića I smatram ga jednim od 3 najveća veznjaka svih vremena
3. Pogledaj ocijene Sofa Scorea, Marce, L'ekuipe... zašto su mu svi oni dali najlošiju ili drugu najlošiju ocijenu od Realovih igrača?

Bez obzira na emocije, ponekad treba biti realan. Curtoisu može zahvaliti što nije krivac za dva gola. Točnost dodavanja, izgubljene lopte, dueli... vjerojatno jedna od najlošijih statistika u karijeri.

 1. Kao navijač Reala mi je čudno da se baviš dodavanjima i sl. statističkim parametrima koji su samo zabava za široke mase i često ne pokazuju REALnost stvari:

 - Real nikad nije patio za dodavanjima (pratim ih 20-ak godina). Ni u doba obje generacije Galacticosa. Uvijek je to okomita igra i ubojita neobranjiva kontra kao zaštitni znak.

- Kada ekipa sa druge strane ukaka u gaće onda to izgleda kao nekakva veliki posjed igra. Sve ostalo je kontra, okomica i pobjedi ili pogini. Najčešće pobjedi 

- Najsličnija ekipa po tome je Bayern osim u doba Gurdiole

- Vinicius je po tim istim statistikama lošiji od Modrića, a čovjek je zabio gol (glavni zadatak), terorizirao obranu gdje je uvijek njihov bek morao ostajat. Kada nije ovaj je bio u šansama. Rijetko je sudjelovao u obrani, ali takva je bila taktika.

Benz i on su samo u kontrama ili kornerima igrali obranu. Ostalo su stajali naprijed i terorizirali.

 

 

2. Ne jedan od. Nego najveći. Možda su neki igrali elegantnije no nitko nije imao tako dugo utjecaj i toliko prste u silnim naslovima kao Luka. Jučer je samos stavio pečat na to i onima koji su vagali.

 

 

3. Kao što rekoh. Zabava za široke mase. Umjesto tih portala poprati nekog tko je nešto osvojio. Trenera, nogometaša pa vidi mišljenja o Lukinoj igri. 

 

   

Ako ti je do takvih statistika možda da razmisliš o promjeni tabora. Ima ekipa kojima su bitna dodavanja i to mučenje sa 500+ dodavanja po tekmi zovu nogometom ( Barcelona, City, tamo gdje je Guordiola). 

 

 

 

BlueMax ned 29.5.2022 23:01

Bla Bla...
Stvar je u tome da sam Modrića smatrao jednim od sinoć najlošijih na terenu prije nego su izašle statistike i ocijene koje su samo potvrdile ono što sam i sam primijetio. Jednostavno nije bio njegov dan i to prvenstveno u obrambenim zadacima.
Ako ćemo govoriti o najvećima svih vremena onda ajmo prvo definirati jesu li titule ono što te čini najboljim ili je to "ono nešto" što vidiš kod igrača i zbog čega mu se diviš. Ako su titule, onda Xiavi nema pet liga prvaka nego četiri, ali ima dvostruko osvojenih prvenstava, osvojeno svjetsko prvenstvo i dva europska. I nema tu mjesta za "lako ti je osvojiti svjetsko prvenstvo sa Španjolskom" jer nije ni Modrić osvojio pet liga prvaka sa Dinamom ili Tottenhamom nego s Real Madridom.
Ali eto, unatoč titulama, Modrić mi spada među tri najbolja veznjaka a Xiavi ni među deset.
No je li bolji od Maradone ili Ronaldinho na vrhuncima karijere ili od Zidanea i Pirla ako gledamo presjek karijere, teško.
Ima Luka neke stvari u svojoj igri koje nema nitko ili ni blizu tako dobre ko on, ali imali su i ovi drugi koje sam nabrojao neke druge vrline po kojima im se Luka ne može ni približiti.
Kroos je vrlo podcijenjen igrač kad se govori o najboljima svih vremena.

Da ne laprdam više:

1. Pokojni bog nogometa
2. Zidane
3. Modrić

SamoPitam3 pon 30.5.2022 01:45

Nogomet je timski sport, jer je tim taj koji pobjedjuje ili gubi. Nekada ide Modricu, nekada ne ide. Svi mi imamo svoje dobre i lose dane. Bitno je da u onim losim danima odigras "najbolje".